TeriLin1111 TeriLin1111 komentáře u knih

Legenda Legenda Marie Lu

Styl psaní je docela jednoduchý, všechny problémy jsou vyřešeny hodně rychle. Ale líbí se mi ten nápad a jsem zvědavá jak to bude pokračovat.

27.12.2023 3 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Neměla jsem moc v plánu v téhle sérii pokračovat, ale nakonec jsem jednoho dne neměla co číst, tak jsem se rozhodla že přeskočím druhý díl a vrhnu se rovnou na tenhle. Stejně jako u prvního dílu jsem dostala to, co jsem očekávala. Stále moc nechápu v čem je tahle série pro některé tak 'spešl', ale koneckonců tyhle typy romancí nejsou moje nejoblíbenější, ale zase se to dalo číst.. v tomhle žánru bych řekla že je to jedna z lepších knih, i když teda hlavní hrdinka byla až moc podobná té v první knize. Akorát teda ta jejich hádka na konci mě neskutečně naštvala. SPOILER: Sakra, holka, tvůj kluk truchlí tak bys možná měla být trpělivá a nechat ho až se z toho dostane. Tím že se s ním do toho ještě rozejdeš mu asi moc nepomůžeš. KONEC SPOILERU.

27.12.2023 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Tohle bylo přesně pro mě. Kéž by bylo víc knížek s těmito tématy. Kdyby ten konec nebyl tak uspěchaný, klidně bych se přiklonila k pěti hvězdám. Skvěle vykreslená atmosféra i prostředí, všechny ty zvyky které ve vesnici dodržují i postavy. Na konci jsem čekala trochu nějaký zvrat, ale když jsem si zvykla na to, že ho teda nedostanu, myslela jsem si, že to aspoň bude trochu více rozvedené a popsané, jak vlastně to všechno co jsme se v knize dozvěděli funguje. A najednou je konec. Škoda, ale určitě můžu doporučit, moc mě to bavilo.

18.12.2023 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Tenhle díl sice nebyl tak dramatický jako předešlé dva, žádný nečekaný zvrat, zato se už od začátku něco dělo a já si to maximálně užívala. Celá tahle série určitě stojí za přečtení, skvěle propracované postavy i děj, romantická linka byla skvělá, sice trochu s otazníkem ale je to jenom fikce tak přimhouřím oči :) Bude mi to chybět a ráda se k tomu někdy vrátím.

18.12.2023 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

(čteno v angličtině)

Předešlý díl byl o krapet lepší ale ze zaujatosti musím dát zase plný počet (realisticky spíš 4.5*). Oproti prvnímu dílu tu bylo trošičku méně gradace ale ten konec mě dostal. Napadlo mě že by to takhle mohlo skončit, ale naivní část mého já se rozhodla tomu nevěřit :D. Zase je tam dost toho politikaření a nacházení řešení různých problémů, ale mě to prostě baví, nějakej ten vztah se tam taky najde, takže já jsem spoko. Nejraději bych se hned pustila do dalšího dílu, ale zároveň nechci aby to skončilo, takže asi chvíli počkám:)

04.12.2023 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Kousek chyběl k pěti hvězdám. Kdyby se celá kniha nesla v duchu posledních sto stran (samá akce) tak by to byl hned jiný level. Ale chápu že je to první díl, a tak nám autorka dala prostor seznámit se se světem a postavami. Vztah hlavních hrdinů mě nejdřív trochu mátl, ale pak jsem jim fandila. Jsem ráda že tam byly i momenty kdy mě postavy štvaly, známka toho, že nejsou vyumělkované. Sice jsou hodnocení druhého dílu trochu s otazníkem, ale určitě mu chci dát šanci.

04.06.2023 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Bylo to fajn, ale nic co by mě vystřelilo do vzduchu. Zjišťujeme že každý má motiv se navzájem pozabíjet, ale kdo teda že to vlastně umřel? To se dozvíme až na konci, což moc nechápu. Kdyby mi to bylo řečeno hned na začátku, aspoň bych mohla přemýšlet nad vrahem, jenomže takhle jsem poslouchala akorát problémky bohatých lidí. Ne že by mě to nudilo, četlo se to rychle. Jenom jsem asi čekala něco mrazivějšího. Atmosféra ale byla docela dobrá.

27.05.2023 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tohle bylo přesně to, co jsem potřebovala. Super oddechovka. Nebylo to nic světoborného, ale aspoň se to dalo číst a neštvalo mě to (jako spousta jiných romanťáren). Hlavní hrdinové mi byli vcelku jedno, ale jsem ráda, že jejich vztah aspoň prošel nějakým vývinem a neskočili na to hned v druhé kapitole :D Možná se mi to jenom zdálo, ale přišlo mi, že kdykoliv se hrdinové snažili o nějakou plnohodnotnější konverzaci, Hanna to hned stočila k sexu. Kromě tohohle to bylo fajn, ve svém žánru jedna z lepších knih. Asi nebudu číst celou sérii, ale pustím se do třetího dílu, který mě zaujal.

27.05.2023 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

U mě tady hlavní problém byl v tom, že jsem si knihu vzala v hodně špatnej moment, kdy nebyla moc nálada ani čas. Ale i přes to jsem se tím prokousala, a i když mi to trvalo půl roku, tak to nakonec bylo docela fajn :D. King má velice popisný styl psaní, někdy je to k dobru, protože dokáže suprově vykreslit atmosféru, ale v některých pasážích mi to přišlo trochu zbytečné. Nejlepší byl určitě konec, kdy jsem napjatě četla stránku za stránkou, i přes to že jsem věděla jak to dopadne. K příběhu se ráda někdy vrátím, ale asi spíš ve filmovém provedení.

18.05.2023 4 z 5

Přivedeš mě do hrobu Přivedeš mě do hrobu Karen M. McManus

(Čteno v angličtině)
Od autorky jsem předtím četla pouze "Jeden z nás lže", ale troufám si říct že tohle bylo lepší. Zápletka napínavější, zamotanější, a na konci do sebe všechno hezky zapadá.

09.05.2023 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Opět skvělý, silný, smutný příběh od autorky. Nemám moc co bych vytknula, ale když tuto knihu porovnám s šedými tony, tak to přece jen není ono. Nestihla jsem si k postavám vybudovat takový vztah. Nicméně stále skvělý příběh, který stojí za přečtení.

09.05.2023 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Začátek roku jsem chtěla odstartovat něčím svižným, a jsem ráda že jsem sáhla právě po tomhle. První polovinu jsem si říkala, že nechápu, co na tom všichni vidí. Je tam až moc podobností s určitými filmy, hrdinka slintající nad čtyřmi bohatými kluky a sem tam se objeví nějaká ta hádanka.
Jenže pak přišla druhá polovina a já nemohla knihu odložit. Tam se s hádankami a tajemstvími rozhodně nešetří. Zanechalo to ve mně další otázky, takže se asi budu muset pustit do dalšího dílu. A vlastně se i těším.

07.01.2023 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Čekala jsem mrazivý thriller, a místo toho jsem dostala... hru na honěnou? :D
Zkrátka, jak hlavní hrdinka, tak i hlavní padouch byli v podstatě nesmrtelní a já jen čekala, kdy bude kniha u konce. Četlo se to dobře, ale přišlo mi, že tam bylo až moc blbých náhod, někdy až nelogických. Na druhou stranu, aspoň se to četlo rychle a nebylo to předvídatelné.

07.01.2023 3 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Upřímně, kniha mi nepřinesla nic nového. Ale ta poslední povídka byla fajn. Sice trochu slaďák, ale proč ne :)

05.12.2022 4 z 5

Ryby - Útok z hlubin Ryby - Útok z hlubin Džundži Itó

Další skvělá bizarnost z pera pana Itoa. Strhávám jednu hvězdu, protože mě trochu zklamal konec, ale jinak to bylo opět super. A hodně oceňuji dvě povídky na konci. Ryby byly sice nechutné, ale Záhada zlomu v Amigaře je fakt děsivá.

27.11.2022 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Asi takhle. Je mi jasné že Selekce nepatří k té nejkvalitnější literatuře, ale já jí budu asi vždycky zbožňovat. Díky čtenářské výzvě jsem konečně uskutečnila můj dlouho plánovaný re-reading téhle série a užila jsem si to stejně, jako před těmi osmi/sedmi lety kdy jsem to četla poprvé. Po dlouhé době jsem zvládla něco přečíst za méně jak 24 hodin, a naštěstí se můj pohled na sérii nezměnil. Stále miluju ten nápad, stále miluju ty postavy a je mi jedno co kdo říká :D. Asi za to může i ta nostalgie, ale tohle je prostě moje srdcovka.

23.11.2022 5 z 5

Tohle nesedne každému ale já mám tyhle podivnosti ráda. Navíc Finsko je moje srdcová země, takže to byl must-read. Nejlepší povídky za mě byly Lesní lišky a Kéž bychom tu byli taky. Ale jako celek hodnotím kladně, spoustu skvělých myšlenek. Věřím že jsem něco nepochytila (jako třeba Čarodějnou kolébku), ale aspoň mám nad čím přemýšlet :).

21.11.2022 4 z 5

Pikové eso Pikové eso Faridah Àbíké-Íyímídé

(čteno v angličtině)
Stále jsou tu ty ne moc originální prvky klasického YA thrilleru, ALE ve finále mě to překvapilo. Je to mnohem hlubší, temnější a propracovanější než u jiných knížek tohoto typu. Postavy byly uvěřitelné a vykreslené, a i první polovina knihy, ve které se toho tolik neděje, se mi líbila, kvůli skvělému a čtivému stylu psaní. Konec sice nebyl tak grandiózní, jak jsem očekávala, ale aspoň byl uspokojivý. Doporučuji, v tomto žánru určitě jedna z lepších knih.

21.11.2022 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Samozřejmě, je to důležité téma... ale dlouho se mi nestalo že by nějaká kniha utíkala takhle pomalu. Měla jsem pocit, jako kdyby těch stránek bylo 500 místo 250. Obzvlášť druhá polovina se táhla a dělo se tam pořád to samé dokola (vím že je to účel, dokážu si představit že takhle vypadá cyklus té závislosti), ale mě osobně se to prostě číst nechce. Na konci máte radost, protože paní Christiane je už rok čistá, jenže pak se v doslovu dozvíte že v tom opět jede. A pak máte zase radost protože toho nechala a má syna, kterého chce ponaučit, jenže pak googlíte a zjistíte že jí syna sebrali. Aha. Zkrátka nevím co si mám myslet, ale jako nějaké velké ponaučení to na mě nezapůsobilo.

21.11.2022

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Nebudu lhát, nejvíce mě zaujala délka (vzhledem k tomu že nestíhám čtenářskou výzvu :D), ale jsem ráda že jsem se do toho pustila. Svižné, čtivé, konec zvláštní ale jsem spoko :)

08.11.2022 4 z 5