Terie Terie komentáře u knih

Prokletí - Antologie bajek nejtemnějších Prokletí - Antologie bajek nejtemnějších * antologie

Ne, tak tohle bylo hodně mimo. V tomhle případě fakt lituju, že jsem se nechala nalákat na krásnou obálku a knížku si koupila. Minimum povídek jsem dočetla do konce, některé jsem jenom zběžně prolistovala, některé ani to ne. Dvě světlé výjimky - Vílí vlkodlak vs. vampýrská zombie, Nahlédni dovnitř. Celkově velké zklamání.

28.02.2024 1 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Teda... páni, to bylo něco. Četlo se to úplně samo. Šílená jízda Hollywoodem se ženou, která se s ničím nemaže. Ani nevím, jak jsem se tak rychle ocitla na konci, ale fakt jsem si to užila. Ve čtečce na mě čeká Malibu v plamenech, tak uvidíme, jestli TJR udrží laťku stejně vysoko.

26.02.2024 5 z 5

Noční labuť Noční labuť Zuzana Hartmanová

Tak tohle byla velká paráda :) styl vyprávění mi sednul, příběh rozdělený do samostatných a zároveň propojených povídek byl skvělý a mně teď nezbývá nic jiného, než někde splašit druhý díl :)

P.S. Díky Míše Merglové a Petrovi Brožovskému za vydání sborníku Krev, monstra a cukroví, díky němuž jsem autorku objevila.

01.02.2024 5 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Taková miloučká jednohubka, za večer přečteno. Watson je top :)

25.01.2024 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Bylo to takový hrozně roztahaný a zbytečně dlouhý, občas přitažený za vlasy. Třetí díl Tma pro mě prostě zabil celou sérii a už se nemůžu vrátit zpátky k těm super pocitům, co jsem měla z Mrazu a Kruhu. Škoda.

24.01.2024 2 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Nemám ráda děj psaný v přítomném čase, takže to byl první zádrhel na trase. Další věc jsou postavy - jeden větší blbec než druhý, hlavní hrdinové i vedlejší.

Přišlo mi to jako zvláštní městské fantasy porno. Původní příběhy a postavy, u kterých se autorka inspirovala, znám jen podle jmen, takže co se týče jakékoliv podobnosti, nemůžu soudit.

Docela se Wendy divím, že Jamese chce a co všechno mu dovolí. Já bych od tohohle majetnickýho psychopatickýho úchyláka zdrhala na druhou stranu zeměkoule, jen co by se na mě podíval.

Pozitivně hodnotím boží obálku a to, že děj rychle odsýpal. Ale to je asi tak všechno. Knihu posílám dál a do dalších knih se určitě nechystám.

04.01.2024 2 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

4,5*

Chvíli mi trvalo se začíst, ale pak se to rozjelo a byla to paráda. Ema mi byla hrozně sympatická, i ostatní postavy mi sedly. Určitě se chystám na další díly.

Za mě super vstup do nového čtenářského roku. Celkově moc fajn odpočinková četba :)

03.01.2024 4 z 5

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Uff, no... Úžasná obálka a děj odehrávající se v knihkupectví a ještě v Paříži? Zní to slibně, ale obsah už tak skvělý není.

Výměna obchodů, spontánní cesta do francouzské metropole... Bonjour et au revoir. Většina postav mi byla hrozně nesympatická, hlavně přítel hlavní hrdinky (nemůžu si pomoct, ale pořád jsem čekala, kdy ji podvede a opustí) a někteří zaměstnanci knihkupectví. Jediná postava, kterou jsem si oblíbila, je Oceane.

Druhou půlku knihy jsem většinu textu přeskakovala a přečetla sem tam nějakou větu, abych se víceméně udržela v obraze. Konec je takový nic moc, Ridgeovi nevěřím a taky jsem čekala nějaký výsledek z té výměny.

Jedna hvězda za obálku, jedna za nápad. Kniha určitě půjde dál, ani ta obálka mi nestojí za to, aby mi zabírala místo v knihovně.

22.12.2023 2 z 5

Krev, monstra a cukroví Krev, monstra a cukroví * antologie

Zajímavý nápad připravit sborník povídek s vánoční tématikou. Některé povídky byly více vánočně laděné, v některých to byla je zmínka o jedné dvou větách. Celkem zdařilé dílo.

Co se mi líbilo:
Porcování medvěda
Krámek snů a nočních můr
Zbraně azylu
Dromův syn

Co mě fakt nenadchlo:
Veselé vánoční hody
Ozdoby
Erža

Nevím, jestli je to boží nebo ujetý:
Co pro mě znamenají Vánoce

18.12.2023 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Ideální doba na čtení :) za chvíli začíná advent, venku je všechno pod sněhem a člověk se doma v teple zabalí do deky a začte se. Skvělé počtení, 5 hvězd (i když se musím přiznat, že významný podíl na vnímání knihy má i úžasný film Roberta Zemeckise, ten fakt zbožňuju :))

29.11.2023 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Tak tohle mi sedlo. Možná bych jindy plný počet nedala, možná ano, těžko říct, ale při mojí momentální čtecí náladě to bylo fakt super.

Becca je správný ztřeštěný trdlo a Mike je super sympaťák, oba si zaslouží svůj kus štěstí. Náhodně objevený příběh vytažený z minulosti byl skvěle zapracovaný, prostě dávám 5 hvězd. :)

03.11.2023 5 z 5

Zlatá Zlatá Marissa Meyer

Mno, tak z tohohle mám poněkud smíšené pocity. Na jednu stranu to bylo celkem čtivé, hlavní hrdinka sympatická, ale romantická linka byla zvláštní. Úplně jsem tomu nevěřila, pořád jsem čekala na nějaký podraz, změnu, obrat, nevím.

Na můj vkus je tu taky zbytečně moc a zbytečně krutých smrtí, např. ve 14 letech bych tohle asi číst nechtěla (kniha je pro čtenáře od 12 let). Král duchů je bezcitný parchant, fakt doufám, že v dalším díle dostane řádně po tlamě.

Z první části duologie jsem celkem zklamaná, snad bude druhý díl lepší a konec bude stát za to. Zatím to nesahá Měsíčním kronikám ani po kotníky. Škoda.

28.09.2023 2 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Jednoznačně nejhorší díl z této duchařské série. Jediné plus je změna ve vyprávění, příběh je z pohledu "strašícího" ducha a ne z pohledu chudáka nového nájemníka.

První věc, která mi nesedla je přítomný čas - ten tedy nemám ráda a všeobecně se mu snažím vyhýbat, ale tak co už. Dále pak naprostá absence přímé řeči ze začátku knihy - jestli autorka chtěla, aby čtenáři úplně hráblo, měla k tomu fakt dobře nakročeno. Nemohla jsem se ubránit pocitu, že je to jeden velký chaos a nikdo moc neví, co se děje; postavy, autorka ani čtenář.

Několikrát jsem se musela hecnout, abych knihu neodložila. Celkově mi to přišlo až moc přitažené za vlasy, pochybuju, že tenhle díl budu číst někdy znovu. Snad bude další díl lepší než tohle, uvidíme.

20.09.2023 1 z 5

Arazanini vlci Arazanini vlci John Flanagan

Ach jo, už to prostě není ono. :( Příběhy Willa a Maddie už nejsou to, co dřív bývaly příběhy Willa a jeho přátel.

19.08.2023 2 z 5

Hay Lin - Dračí vítr Hay Lin - Dračí vítr Lene Kaaberbøl

Na můj vkus tam bylo v závěru až moc brouků a jiných breberek, což můj zážitek z četby poněkud snižovalo, ale jinak to byl fajn návrat do dětství :)

19.08.2023 3 z 5

Tahle kniha s člověkem celkem zamává, zvlášť když má v rodině lidi s podobným osudem. Navíc je mi spousta míst jako Plzeňákovi známých, některými chodím denně do práce. Klobouk dolů před oběma autory.

17.06.2023 5 z 5

Čtyři a půl kamaráda a poklad na školních záchodech Čtyři a půl kamaráda a poklad na školních záchodech Joachim Friedrich

No teda, chlape! :D I když už rozhodně nejsem cílová skupina, čtení jsem si užila. Byla to sranda, zas jako by mi bylo 10. Tenkrát jsem tuhle sérii strašně hltala, pamatuju si, jak mi mamina sháněla všechny díly :) Pan Friedrich a jeho parta Čtyři a půl kamaráda mají lví podíl na vývoji mojí čtenářský závislosti. Děkuju

14.06.2023 3 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Uff... tak tohle bylo fakt náročný. Vůbec mi to nesedlo, což mě mrzí, protože to vypadalo na další skvělou sérii s podobným stylem jako Harry Dresden, kterýho mám fakt ráda. Nedokážu říct, co je na tom špatně, ale dočetla jsem jen silou vůle a na další díly se fakt nechystám.

08.06.2023 2 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Páni to byla jízda! Ayla je hrozně sympatická, i ostatní postavy jsou moc fajn. Smečka hadonoše je rozhodně skvělá parta, jako rodina. Jordan je blbec a Sluneční čarodějky jsou docela mrchy. :D Příjemná oddechovka, nic extra složitýho, ale ani primitivního. Vidím trochu podobností s jinými díly, ale už toho mám dost načteno, tak se stopro originál hledá těžko. Tohle mi ale sedlo. Rozhodně se těším na další díl, snad vyjde co nejdřív. :)

27.05.2023 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Na začátku je pan právník z města zarytě proti kouzlům a všechno chce řešit zásadně pomocí vědy a milou navrátivší se čarodějku by nejradši zavřel do blázince, a o kousek dál už z ní nemůže spustit zrak a svou osudovou ženu by nejradši zatáhl do postele? Ale prosím vás. Autorka si evidentně myslí, že jsme úplný idioti nebo co. Lepší slohovku bych napsala v pátý třídě.

Na přebalu knihy je mezi doporučeními napsáno, že je to "skvělá kniha ke sklence vína". Jo, to je nejspíš pravda. Člověk se do toho musí pustit zlitej po flašce vína, pak to možná za něco stojí. Příběh teda nic moc, naštěstí to rychle odsýpalo. Jedna hvězda za pěknou obálku, má takovou fajn čaroatmošku.

26.05.2023 2 z 5