Teri27 Teri27 komentáře u knih

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Tak to mě bavilo hodně. Napínavé od začátku do konce. Úplně jsem se bála, když jsem byla sama doma s dětmi v noci : D

28.01.2024 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Cilka mě zaujala už v knize Tatér z Osvětimi. Velmi silná žena, ani se nechce věřit jak to vše zvládla.Po třech letech hrůzy v koncentráku, pak na dalších deset let do gulagu. Jsem ráda, že jsem se mohla něco o tomto tématu dozvědět. O německých koncentračních táborech jsem četla mnoho, ale o gulagu nikoliv. Zajímalo by mě , jak dopadla Josja s Nadou. Jestli se ještě někdy setkaly s Cilkou, nebo to byly smyšlené postavy.

16.01.2024 5 z 5

Podíl viny Podíl viny Veronika Martinková

Skvělé. Mám pocit, že české detektivky jsou nejlepší.

10.10.2023 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tak tento romantický útěk mi nesednul , ale jelikož jsem dočítač , tak jsem se překonala. Chtělo to víc popisu Irska a irské atmosféry a míň handrkování Hanah s Conorem.

19.09.2023 2 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

V hodně situacích jsem se viděla. Moc se autorce povedla.

26.04.2023 5 z 5

Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost Kateřina Schwabiková

Bombastická kniha jak pro děti, tak pro dospělé. Těšila jsem se na každý večer, až ji budu synovi předčítat.

26.04.2023 5 z 5

Zimní čarodějnice Zimní čarodějnice Paula Brackston

Podle předchozích knih autorky nic moc. Pořád se to tak nějak táhlo a nic extra se nedělo.

31.07.2022 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jsou knížky u kterých nevnímám stránky a Hana byla jednou z nich. Styl psaní autorky je perfektní. Ještě by mě zajímalo, jak dopadl Elsin bratr Rudolf v Anglii.

08.06.2022 5 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Skvělé ocitnout se myšlenkami v Austrálii, v poušti. Alice to neměla v životě jednoduché a bohužel jí to poznamenalo tak, že přitahuje stejné typy mužů, jako přitahovala její matka. Jaká matka, taková Katka.

26.05.2022 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Má první kniha od Mornštajnové, takže nemůžu moc srovnávat. Ale líbila se mi. Hodně propletený děj.V jednu chvílí jsem si myslela, že čtu detektivku.

01.05.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Zajímavá zápletka. I když patří spíše do skupiny pro mládež.Knížku jsem si vybrala, jen kvůli toho, že dcera se mi minulý rok narodila 9. listopadu.

03.04.2022 3 z 5

Justina Justina Donatien Alphonse François de Sade

Knížku jsem si objednala, jen kvůli názvu, protože dcera je taky Justina. A když jsem ji otevřela, to bylo překvapení :D lepší , než Jozefina Mutznbacher

24.01.2022 3 z 5

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

Boží. V mnoha věcech mi otevřela oči a ukázala, že i nudné, rutinní věci jde dělat s radostí. Madame Chic velice inspirativní, i když vychovala pět dětí , pořád je to dáma.

01.01.2022 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Kdybych knihu četla v noci, možna bych se bála, ale takhle před den to byla pohodička.

29.11.2021 3 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Moc hezký román , z období, kdy se rozvíjela věda. A taky sympatická hlavní hrdinka.

25.10.2021 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Dojemné, milé. Super vidět na chvíli život psíma očima.

19.09.2021 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Četla jsem kvůli výzvy, jinak bych si poezii nevybrala. Ale beru jako příjemné zpestření.

18.09.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Ještě o něco lepší, než první díl. Doufám, že bude brzy třetí.

18.09.2021 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Trochu rozpačité pocity. S některými názory jsem souhlasila, s některými vůbec. Odborník na neurochirurgii to bude bezpochyby.

17.08.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jedním slovem krása. Z tohoto období ani místa jsem ještě nečetla. Navíc z mého kraje.

01.08.2021 5 z 5