Terezka.a Terezka.a komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Strašně moc jsem se těšila na tuto knihu a přečetla jsem ji jedním dechem. Všechny knihy od A.M. jsou naprosto skvělé.
Většinou tu knihy nehodnotím, ale vzhledem k tomu, jaká se pak strhla mela udělám výjimku a je to čistá podpora spisovatelce. Sama jsem si prošla něčím podobným, a tak vím, že se tyhle věci bohužel dějí (a víme to všichni). Z tohoto důvodu naprosto nesouhlasím s tvrzením, že se autorka inspirovala u cizího příběhu.

Nepřestávejte psát. Máte milující čtenáře, kteří tomu stejně nevěří.

25.05.2023

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Já teda nevím, ale upřímně... Miluju Borise. Nevím, proč je kniha tak nízce hodnocená, ale já ji mám strašně ráda. Četla jsem od Radky všechny knihy, ale tahle patří k těm oblíbenějším. :-)

12.11.2022 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Jsem milovníkem této tématiky, ale poslední dobou jsem měla pocit, že začínám být tímto tématem přesycena - desítky knih s touto tématikou, stejným obsahem a vlastně i podobným koncem. Jsem ráda, že do toho pak někdo jako W. Dutka nebo E. Dempsey "hodí vidle" a vydá "tak trochu jinou" knihu.

Myslela jsem, že otevírám knihu, jejíž hlavním obsahem bude milostný příběh židovky essesáka. Vlastně jsem ráda, že to tak nebylo, protože to logicky nebylo asi moc možné a kniha by u mě tak ztratila na autenticitě.

Hlavním obsahem pro mě bylo přiblížení předválečného života a života v Osvětimi se vším všudy. Líbil se mi pohled do roztříštěné duše essesáka, jelikož ve většině knih se rozebírají jen pocity vězňů, ale zde to bylo naopak.

Kniha se mi dobře četla, přečetla jsem ji během pár dní a řadí se u mě na přední příčky knih s touto tématikou.

14.01.2021 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Radku T. mám jako spisovatelku ráda, i když její prezentace a afektovanost je mi nesympatická. Četla jsem všechny jeji knihy a tahle byla pro mě ta nejhorší. Nuda, nuda, nuda. Nemohla jsem se za boha začíst. Humor, který jsem nacházela v Bábovkách byl pryč a celé to prostě bylo takové o ničem.. Těším se na Foukneš do pěny a doufám, že to bude o fous lepší :-)

19.04.2020 odpad!

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

.. kolikrát jsem si při čtení uvědomila, že mi to mluví z duše.

23.04.2018

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Kdo nečetl ještě žádnou knihu od A. Doerra, doporučuji nejdříve přečíst tuto a potom se vrhnout na Jsou světla, která nevidíme. Nebudete upnutí na ,,světla" a nebudete mít potřebu tyto dvě knihy porovnávat. Čtení to trochu těžší je, ale já jsem se aspoň dozvěděla něco o meteorologii a jsem za to ráda :D Je to opravdu krásná kniha s krásným příběhem. Za mě určitě doporučuji!

23.04.2018

1984 1984 George Orwell (p)

Super knížka

24.05.2017 5 z 5

Černá zem Černá zem Timothy Snyder

Knížka to bude určitě zajímavá, ale na mě moc ,,těžké" čtení.. Nedočetla jsem

24.05.2017 3 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Skvělá kniha :-)

24.05.2017 5 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Achjo.. Dlouho jsem si dělala čas, abych si v klidu sedla a přečetla další z knih od mého oblíbeného autora. Bohužel, jsem nedošla ani do půlky a musím říci, že to je pro mě jedno veliké zklamání. Už od začátku mě ,,příběh" nechytil a nějak nenadchnul.
Škoda.

31.05.2016

1000 věcí, co mě serou Vol. 1 1000 věcí, co mě serou Vol. 1 Attilla Bič Boží (p)

Naprosto katastrofální kniha. Můžu říct, že v roce 2016 zatím nejhůře utracené peníze. Rádoby vtipné hejty, u kterých jsem necítila aby sebemenší náznak úsměvu. Šílenost

01.03.2016 odpad!

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Nechápu, proč je kniha 3. nejhůře hodnocená. Hodnotíme knihu, ne dobu či autora. Je to hrůza a zvěrstva, co se v tu dobu dělo.. ale je to skvělá kniha se spoustou filozofie, myšlenek apod.

01.03.2016

Pro mě naprosto nejkrásnější kniha. Plno věci ze života, v mnoha situacích jsem se našla.

29.02.2016 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Do knihy jsem se pouštěla s velkou chutí, protože je stále nazývána jako Bestseller, byla jsem trochu zklamaná. Je to nádherná kniha, to ano, ale přeci jen, ze všech knih co P.C. vydal bych našla jiné tituly, které by mohli nosit ,,přezdívku" Bestseller.
Nicméně to nemění nic na tom, že to je krásná kniha.

29.02.2016 5 z 5