Terezk-a

VrányVrányPetra Dvořáková

Krátká, ale velmi silná knížka, která ve mě zanechala mnoho pocitů.
Příběh vykresluje drsné psycho, které se děje v jedné rodině se dvěma holčičkami. V rodině, kde panuje strach, nedůvěra, lži, obviňování, násilí, urážky ale i silná dětská láska, která je tak nevinná a slepá...
Je mi koneckonců líto všech postav, každá s nich si nese svoje trauma, které si vybíjí na někom jiném, ale nakonec jen zjistíte, že všichni jsou uvnitř smutní a zranění...

23.03.2021

Na co Alice zapomnělaNa co Alice zapomnělaLiane Moriarty

Styl psaní stejně jako knihy od Liane Moriarty je prostě senzační.
Nejvíce se mi líbí, že kniha obsahuje hned několik příběhů, které se po celou dobu prolínají a nakonec do sebe perfektně zapadnou.
A konec knihy mě moc potěšil!
Doufám, že nadcházející čtenáře potěší také...

27.06.2016

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Mě se kniha moc líbila.
Komunismus vysvětlen na zvířatech. Líbilo se mi že jsem si v knize prošla celým vývojem tohoto politického směru a tím jsem ho i lépe pochopila.

Dobře že je tato kniha zařazena do povinné četby.

01.08.2017

Moře kliduMoře kliduKatja Millay

Román, ve kterém je něco víc!
Hlavní hrdinka skrývá tajemství což nutí čtenáře číst dál.
Moc se mi líbil autorčin styl psaní.

Opravdu pěkný příběh ve kterém je ukryto mnoho myšlenek.

26.03.2015

Příliš mnoho KateřinPříliš mnoho KateřinJohn Green

Originalita této knížky: poznámky pod čarou, hlavní hrdina jako génius a knihomol ( vcelku zajímavá postava ).
Děj, chyběl mi děj. Pořád jsem čekala, kdy se stane něco zajímavého, něco na co čekám u každé knížky. Nestalo se však nic.
Takže spíše taková pohodová oddechovka, nic těžkého.
Dokonce se dalo předpovídat co se stane a jak kniha skončí, což se u jiných knížek Johna Greena předpovídat moc nedá...

10.10.2015

Chlapec, který rozdával snyChlapec, který rozdával snyLuca Di Fulvio

Těšila jsem se na další čtivý román od autora a mohu říci, že mě ani podruhé Luca Di Fulvio nezklamal.
Bohatý a čtivý děj, charaktery postav, prostředí...
Autor dokáže čtenáře vtáhnout do děje, nebojí se psát o drsných a surových scénách, které se doopravdy dějí a děly.
V knize je mnoho příběhů, které se zároveň proplétají až se nakonec spojí a vytvoří skvělý děj.
Těším se na další knížku od autora.

29.04.2016

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyColleen Hoover

Knížka je velmi čtivá, příběh je zajímavý a celkem rychle se vyvíjí.
Ke konci knihy už jsem se nemohla odtrhnout, prostě jsem potřebovala vědět, jak to dopadne!

13.07.2017

Sen, který se naplnilSen, který se naplnilLuca Di Fulvio

Nemám slov!
Na tuto čtvrtou knihu od autora jsem čekala jak na boží smilování a opravdu nezklamala.
Každá jeho kniha je naprostá fantazie a pohlazení po srdíčku.

30.07.2020

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Mě se kniha velmi líbila.
Asi to je tím, že jsem teeneger nebo tím, že také hledám lásku svého života. Kniha se mi zdála krásně promyšlená, zamilovaná a nikdy mě nenudila. Autor měl skvělou myšlenku, kterou výborně zpracoval a dal vzniknout této skvělé knize.
A jestli byla kniha někde až moc naivní? Ano, ale mě se to líbilo!
Za mě 5 hvězdiček.

18.06.2014

Pět jazyků láskyPět jazyků láskyGary Chapman

Kniha mi pomohla lépe pochopit jazyky lásky ostatních, ale i ten svůj.

10.03.2020

JsemJsemMarta Foučková

Doporučuji všem lidem, kteří jsou otevření těmto tématům (minulé životy a karma).

Začátek knihy je lehce informativní a seznamujeme se o co vlastně jde. Celá kniha je vlastně sbírka těch nejzajímavějších případů lidí ze sezení, které autorka/terapeutka nasbírala a na kterých nám vysvětluje jak zákon vesmíru a karmy funguje. Kniha mě velmi obohatila a některé příběhu jsem opravdu fascinující.

Nejzajímavější a pro mě nejdůležitější část knihy byla až druhá polovina, kdy se dostáváme k tématice prenatálního vývoje dítěte, porodu a prvních let života. Autorka zde popisuje, jak je tento čas nesmírně důležitý a jak nás právě činy, slova a skutky, které v této části života uděláme (jako těhotná matka) nebo zažijeme (jako nenarozený plod) poznamenají.

19.02.2020

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Krásný příběh s hlubokou myšlenkou.
O lidské hlouposti, odvaze, přátelství...
Napsaný z pohledu smrti. Smrti, která se ráda koukala na oblohu a bála se lidí stejně tak, jak se lidé báli jí.

24.08.2015

100 perliček pro (ne)milovníky češtiny100 perliček pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Fantastická kniha pro všechny věkové kategorie! Bavíme se nad ní celá rodina a vždy se najde nějaké slovo, nad kterým se všichni červenáme, jelikož zjistíme, že jsme ho celý život psali špatně.
Knihu považuji za novodobý základ knihovny stejně jako pravidla českého pravopisu.

02.02.2021

LakomecLakomec. Molière (pseudonym)

Na to, že je kniha v povinné četbě, je velmi čtivá, vtipná a zábavná :)

08.12.2014

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Krásný příběh!
Je pěkné jak se liší pohled na věci očima dítěte a očima dospělého...

10.01.2015

SeznámeníSeznámeníMarcela Remeňová

Knihu jsem si chtěla přečíst ze zvědavosti. Zajímalo mě, jak bude vypadat příběh napsaný od 13-ti leté slečny.
Obrovské zklamání! Slečna měla v hlavě hromadu nápadů, které splácala dohromady. Nakousla mnoho dějů, které se nedořešili. V celém příběhu se pořád dokola brutálně vraždí :D
Přeskakuje se od jednoho tématu k jinému a celý ten děj je psaný chaoticky a rychle.
Za mě ne.

11.03.2015

Jestli zůstanuJestli zůstanuGayle Forman

Velmi pěkná knížka.
Děj je jednoduchý, ale i přesto vás donutí zamyslet se nad svým životem.

15.03.2015

ElitaElitaKiera Cass

Ten kdo se zamiloval do Selekce, bude rozhodně milovat i Elitu!
Osobně se mi druhý díl moc líbil, to jak se celý děj dále vyvíjel. Samozřejmě, že se každá z postav trochu mění, nebo má jiné názory, ale to do příběhu patří. Myslím si že autorka zvládla druhý díl na jedničku! Rozhodně bylo o čem psát a já se ani chvilku nenudila. Autorka opět zvládla ve čtenáři vyvolat pocit, že musí číst dál.

V prvním díle se America rozhodovala mezi princem a Aspenem, druhý díl však končí jinou otázkou...

02.06.2015

PoselPoselMarkus Zusak

Moc pěkný příběh o lidské pomoci, o tom jak málo stačí ke štěstí.
Líbilo se mi, že v této knížce není téměř žádná záporná postava. Takže velmi milý příběh.
Doporučuji si přečíst a zamyslet se...

26.07.2015

KulkaKulkaMary Louise Kelly

Čtivá knížka.
Žádné zdlouhavé pasáže, děj je chytlavý a konec nepředvídatelný.
Kniha mě moc bavila a četla se mi skvěle.

17.08.2016

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Velmi zajímavý příběh.
Nevím jak ostatní, ale já jsem do poslední chvíle nevěděla jak to skončí. :D

30.08.2016

Tři přáníTři přáníLiane Moriarty

Ze začátku mě kniha moc bavila, děj vypadal, že se mám opět těšit na napětí a příběh plný překvapení. Bohužel ničeho takového jsem se nedočkala.
Tři přání je pěkný příběh, ale chyběla mi v něm ta autorčina jiskra a složitá zápletka.

22.06.2017

Jmenuji se EsterJmenuji se EsterIvona Březinová

Tato kniha mě přímo nadchla ! Mám ráda životní příběhy a trauma. Kniha je velmi čtivá a se zajímavým dějem. Žádné zdlouhavé fáze ! Kniha se čte rychle a ke konci každé kapitoly jsem se těšila na další ! Zaujal mě zajímavý děj, který jsem ani nečekala. Kniha je opravdu tak pro 14-ti leté slečny, dříve bych jí nedoporučovala :-)

10.06.2013

Čtyři a půl kamarádaČtyři a půl kamarádaJoachim Friedrich

Tato kniha je pro děti velmi poutavá a zábavná ! Krásně rychle se čte a ke konci každé kapitoly se těšíte na další :)
Kniha je pro tědi určitě vhodná jelikož má i obrázky které potěší :)

11.06.2013

Kuchařka pro dceruKuchařka pro dceruJana Florentýna Zatloukalová

Udělat kuchařku pro dceru je skvělý nápad, vše je opravdu dopodrobna vysvětleno a recept není možné nijak poplést :) Určitě doporučuji začátečníkům ! :-)

12.06.2013

Tátův malý andílekTátův malý andílekShani Petroff

Kniha je pěkná ale pro menší věkové kategorie. Sci -fi příběh kde mizí lidi a vracíte se v čase.
Mě tato kniha už nebavila, ale někomu se určitě bude líbit :)

07.09.2013

Protože tě milujiProtože tě milujiGuillaume Musso

Naprosto boží knížka!
Velmi čtivý a dojemný děj. Myslíte si, že víte jak to skončí, ale nakonec zjistíte, že je to úplně jinak, než jste si celou tu dobu mysleli.
Určitě doporučuji!

15.04.2014

SpolubydlícíSpolubydlícíJohn Lutz

Knihu bych popsala jako neurazí, nenadchne.
Kniha má krásný obal, od kterého čtenář čeká skvělý příběh, ale opak je pravdou.

29.08.2014

Alice v zrcadleAlice v zrcadleJo Kingsley

Naprosto strhující příběh do kterého jsem se zamilovala.
První polovina knihy (příběh očima matky) je naprosto dokonalý. Matka Alice popisuje všechny události naprosto detailně tak, že se do nich dokážete vžít a knihu skvěle prožíváte.
Druhá polovina knihy (příběh dcery) je doplňující tečkou na konec.
Určitě by si jí měla přečíst každá mladá dívka. Jen díky této knize jsem doopravdy pochopila pravý význam této nemoci.
Žádné odborné články na internetu, které popisují anorexii se nemohou vyrovnat této knize. Po přečtení jsem si konečně uvědomila co nemoc obnáší a jak lehce se do ní dá spadnout. Kniha psaná ze dvou různých pohledů (pohled dcery na nemoc X pohled matky na dceřinu nemoc ), je rozhodně výhodou, jelikož je krásně vidět, že když někdo trpí touto nemocí, nejhůře to nese hlavně rodina.
Skvělá kniha.
( Psáno z pohledu 16-ti leté dívky :) )

15.11.2014

SelekceSelekceKiera Cass

Nejsem nadšenec dívčích románů, které jsou takřka o ničem. Myslela jsem si, že i selekce bude jen další LOVE STORY, ale mýlila jsem se. Celý děj je mnohem promyšlenější, než jsem si myslela.
+ spisovatelky styl psaní
+ nic se neprodlužuje, když si něco hlavní hrdinové udělají, tak si to většinou hned vysvětlí ( nechodí se okolo horké kaše a nevznikají mylné názory jen proto, protože si hlavní hrdinové neumí o problémech promluvit )
+ zajímavý děj
+ umění spisovatelky vtáhnout vás do děje
+ krásná obálka

30.05.2015