Terezk-a Terezk-a komentáře u knih

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

(SPOILER) Nejsem cílová skupina, ale i tak jsem knihu chtěla zkusit kvůli kladným doporučením a ohlasům...

Bohužel žánr detektivky spojené s sci-fi a lehce líznuté mytologií a magií mě nijak neoslovil. Začátek knihy byl supr, ale jakmile se do slušně našlápnutého detektivního příběhu začalo míchat nadpřirozeno a démoni, říkala jsem si ajaj...

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu (doporučuji krásně namluveno) a jen díky tomu jsem ji zvládla doposlouchat. Kdybych knihu četla, zcela jistě bych ji odložila. Takto jsem knihu dočetla, i když poslední třetina knihy, kdy jsme se točili někde mezi zemí a peklem, lidmi a démony pro mě bylo lehké utrpení.

Ovšem pokud má někdo tuto tématiku rád a je připraven na strašidelnou literaturu pro děti, kniha se mu bude nejspíše líbit.

14.02.2024 2 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Audiokniha - poklona pro všechny dabéry. Naprosto fantastický poslechový zážitek.

Kniha - nemám slov... Skvěle vykreslený příběh, proplétání osudů, žádné zdlouhavé pasáže, k hrdinům si okamžitě uděláte vztah a příběh vás vtáhne a nepustí.

TOP

19.12.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Ze začátku knihy jsem si říkala, že je to takové... No, rychle všechno vysvětlit o co vlastně půjde, jak to bude fungovat, co se bude dít... ale pak se autor zklidnil a příběh se začal více uvolňovat.

Knihu ale hodnotím na 85% kladně. Příběh to byl nakonec opravdu poutavý a hezky se začal prolínat, stále se něco dělo, bylo to takové zajímavé čtení.

Celkově si stále stojím za tím, že se pro mě byl nějakým způsobem povrchový příběh (autorův styl psaní mě nedokázal vtáhnout tak moc hluboko do příběhu a k postavám).

22.11.2023 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

S Colleen nemůžete šlápnout vedle a každá její další kniha je toho důkazem.
Kdo by to byl jen tušil jak velkolepý příběh se dá vymyslet pod úvodem ''dva mladí lidé se budou potkávat jen jeden den v roce''.
Já jsem si před čtením knihy říkala: a o čem to jako bude?
A po přečtení?
Smekám...

12.10.2023 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Za mě skvělé. Hezky čtivě napsané, napínavé s konečným rozuzlením na které čtenář čeká celou dobu. Moje první kniha od B. A. Paris a rozhodně mě nezklamala. Naopak!
Fakt skvělé čtení.

09.09.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Opravdu jsem do poslední kapitoly netušila jak příběh skončí, jak se hlavní hrdinka rozhodne a vůbec, jak to všechno dopadne...
Opravdu silný příběh ve kterém je zachycena láska, přátelství, kariéra, mládí i stáří.
Colleen moc ti fandím a děkuji za to, že plně žiješ svůj talent a píšeš báječné knihy!

09.08.2023 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Knihu Tatérka jsem četla po knize Jeden z nás (Shari Lapena) a oproti knize od Shari to bylo slabé kafe. Stále jsem se nemohla začíst, spíše než aby mě kapitoly lákaly číst dál a kniha mě bavila a vtáhla do děje, jsem si spíše s každou další kapitolou říkala, ať už tu knihu mám proboha dočtenou. Napětí nic moc, zápletka nic moc, nějaké překvapení, aha moment, akce, strach...bohužel...

Ale třeba jsem jen náročný čtenář, který chce od knihy něco víc, něco na co bude ještě dlouho vzpomínat, něco co mu nedá ještě pár nocí spát. Nebo mi to prostě jen nesedlo, vzhledem ke kladným komentářům bych se nedivila...

Tato kniha pro mě byla jako další díl kriminálky co dávají v televizi 5x týdně, na který se podívám a za 3 dny už ani nevím o čem byl...

22.02.2023 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Naprosto fantastický!
Příběh od první stránky chytne a nepustí až dokonce!

01.12.2022 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Doteď jsem si myslela, že téma pracovních táborů a války není můj šálek kávy, ale tato kniha mě přesvědčila o opaku.
Naprosto jsem se zamilovala do autorčina stylu psaní a jejího nadání polapit čtenáře, pohrát si s jeho pocity a naprosto ho vtáhnout do děje a to takovým způsobem, že jakmile jsem na chvíli přestala číst a šla dělat něco jiného, neustále jsem myslela na děj a těšila se, až si zase sednu ke knize a opět se pustím do čtení.
Kniha má hloubku a něco co nelze popsat slovem. Má to něco víc, co každý čtenář čeká od knihy kterou začíná číst.
Okouzlení dějem a zamilování se do knihy.

15.10.2022 5 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Klid
Fantazie
Pohlazení po duši

Toto ve vás kniha vyvolá…

04.10.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Krátká, ale velmi silná knížka, která ve mě zanechala mnoho pocitů.
Příběh vykresluje drsné psycho, které se děje v jedné rodině se dvěma holčičkami. V rodině, kde panuje strach, nedůvěra, lži, obviňování, násilí, urážky ale i silná dětská láska, která je tak nevinná a slepá...
Je mi koneckonců líto všech postav, každá s nich si nese svoje trauma, které si vybíjí na někom jiném, ale nakonec jen zjistíte, že všichni jsou uvnitř smutní a zranění...

23.03.2021 5 z 5

Fantastická kniha pro všechny věkové kategorie! Bavíme se nad ní celá rodina a vždy se najde nějaké slovo, nad kterým se všichni červenáme, jelikož zjistíme, že jsme ho celý život psali špatně.
Knihu považuji za novodobý základ knihovny stejně jako pravidla českého pravopisu.

02.02.2021 5 z 5

Mořské panny Mořské panny Doreen Virtue

Knihu jsem dostala darem a velmi jsem se na ní těšila.
Kniha se zabývá nejenom tématikou mořských panen, ale také mořských delfínů, ztracené Atlantidy a bytostí z planety Sirius. Spisovatelka propojuje všechny témata hezky dohromady a na konci knihy předkládá zajímavé příběhy/sny/vize/naladění obyčejných lidí, kteří milují mořské panny a nebo jsou nějakým způsobem naladěni na život pod vodou.
Knihu bych určitě doporučila.

04.01.2021 5 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Nádherný příběh o síle, kterou mají ženy.
Doporučuji knížku poslouchat jako audio (je nádherně namluvená).

30.07.2020 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Nemám slov!
Na tuto čtvrtou knihu od autora jsem čekala jak na boží smilování a opravdu nezklamala.
Každá jeho kniha je naprostá fantazie a pohlazení po srdíčku.

30.07.2020 5 z 5

Čakry - kompletní průvodce Čakry - kompletní průvodce Ambika Wauters

Nádherně zpracovaná a bohatě ilustrovaná kniha o čakrách.
Je v ní jak mnoho informací o daných čakrách (každá je rozebraná zvlášť), tak i plno zajímavých zamyšlení, afirmací a návodů jak s danou čakrou pracovat, na co se u ní zaměřit a jak jí vyléčit/podpořit/aktivovat.
A nádherné ilustrace!

27.05.2020 5 z 5

Přechod čarodějů: zasvěcení ženy Přechod čarodějů: zasvěcení ženy Maryann Simko

Ze začátku mě kniha vůbec nebavila a ani v průběhu četní mě nějak extra neoslovila, ale jakmile jsem knihu dočetla, nemohla jsem na ní a příběh v ní přestat myslet a tak jsem jí znovu otevřela a začala číst odznova, avšak tentokrát už od první stránky s nepopsatelným zaujetím a touhou číst dál a dál.
Kniha, která velmi ovlivnila můj pohled na svět, můj život, ženství, energii a práci s ní.
V knize je veliká moudrost a klid.

27.05.2020 5 z 5

Klíč k životu Klíč k životu Jack Canfield

Pokud jste odhodlaní s knihou doopravdy pracovat, zodpovědět si na všechny otázky, ke kterým vás autor vede, věřte, že vás tato kniha dokáže posunout a vy si díky ní hodně věcí uvědomíte.
Autor vás pomalu a postupně vede k zodpovězení si zásadních otázek ve vašem životě a srovnání si priorit. Dává vám stručný návod, jak najít svoji životní cestu a cíl a uskutečnit ho.

27.05.2020 4 z 5

Ženské rituály Ženské rituály Barbora Zemanová

Kniha ženské rituály je zajímavá populárně naučná literatura, ve které si každá žena najde to svoje.

Mě osobně nejvíce zaujala první část knihy, kde autorka popisuje ženské archetypy (archetyp Panny, Matky, Milenky, Vědmy a Královny) a poslední část knihy, ve které se autorka zabývá každodenními malými rituály (vědomě se pochválit, masáže, atd...).

Samotný střed a hlavní podstata knihy (rituály) mě osobně nezaujala, ale to je tím, že se momentálně nenacházím v žádném období svého života, ke kterému se váže nějaký rituál (porod, rozchod, první menstruace, menopauza, atd...). Rituály jsou v knize hezky popsány s podrobným návodem jak je udělat.

Řekla bych, že kniha je spíše takový popis/návod/instrukce/učebnice jak na rituály, takže pokud hledáte učebnici jak udělat nějaký rituál, tak tato kniha je ta správná. Pokud však hledáte knihu, ve které naleznete ženské příběhy, zkušenosti, moudra, atd... v tom případě si zakupte raději jinou knihu, jelikož kniha Ženské rituály je doopravdy jen jakousi učebnicí.

27.05.2020 3 z 5

Síla přírodní fermentace - Jedinečná chuť a léčivá síla živých kultur Síla přírodní fermentace - Jedinečná chuť a léčivá síla živých kultur Sandor Ellix Katz

TOP kniha o fermentaci a kvašení vůbec.
Pokud se někdo nemůže rozhodnout jakou knihu o kvašení či fermentaci si pořídit, rozhodně je to tato!
V knize zkvasíte všechno. Od základního zelí s mrkví, přes octy a kombuchu až po piva,vína a jiné pokrmy.

12.05.2020 5 z 5