terezarath terezarath komentáře u knih

Muž, který se nechtěl vrátit domů Muž, který se nechtěl vrátit domů Roger Pihl

Tohle bylo hrozně zvláštní. Ten nápad se mi líbil, bylo to originální, jenže to zpracování bych ohodnotila jako meh. Hlavní linie příběhu ještě dobrý, ostatní příběhy (jejichž smysl se vám objasní až na konci) mi přišly trochu zbytečný.

21.12.2023 3 z 5

Sok Sok Iain Reid

Tohle bylo hodně dobrý. Samotný námět byl neotřelý, styl psaní poměrně dobrý, nebylo prakticky možné nevcítit se do hlavních postav. A ten konec?! Mindfuck. Skvělý!

22.11.2023 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Slyšela jsem velkou chválu a byla trošku zklamaná. Spousta příběhů skončila otevřeně, byl v tom zmatek, některé postavy absolutně nesympatické a u některých částí jsem se nutila dočítat je.
Rozhodně knize nepomohlo ani to nešťastné filmové zpracování.

16.11.2023 3 z 5

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Koukám, že kniha tu dostává docela bídu, ale já musím říct, že jsem nijak přehnaně zklamaná nebyla. Byl to trochu jednoduchý příběh, spíš než hororové prvky obsahoval hromadu násilí, ale napsané to bylo dobře. Jasně, bylo celkem jednoduché uhádnout, co se v tomhle městečku děje za neplechu a kdo je vlastně opravdovým problémem. Prostě taková rychlá brutálnější oddechovka.

16.11.2023 4 z 5

Stanice 11 Stanice 11 Emily St. John Mandel

Námět rozhodně zajímavý, jen to zpracování místy pokulhávalo. Styl psaní byl příjemný, jen se to všechno občas trochu táhlo a některé části příběhu byli za mě prostě zbytečné.

16.11.2023 3 z 5

Metráček aneb Nemožně tlustá holka Metráček aneb Nemožně tlustá holka Stanislav Rudolf

Bylo to čtivé a svižně napsané. Nečekala jsem, že se mi kniha bude líbit. Nemyslím si, že jsem zrovna cílovka a tak mě překvapilo, jak moc jsem si knihu užila.

16.11.2023 5 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Upřímně jsem od téhle knihy moc neočekávala. Tušila jsem lehce béčkový hororový příběh, ale dostalo se mi milého překvapení v podobě klasické duchařiny. Žádná přehnaná monstra, nelogické lekačky nebo podobně. Pouze starý, strašidelný dům a jeho trochu zvláštní obyvatelé. Prostě nic, co by Vám způsobilo bezesné noci. Já si to překvapivě docela užila.

25.08.2023 4 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Celkem milá rychlovka, ale jako u většiny podobných sbírek mám pocit, že s překladem ztratila kniha trochu toho svého kouzla. Ale i tak velmi příjemná záležitost.

22.08.2023 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Další skvělá knížka od Weira. Oproti Marťanovi to bylo víc sci-fi, přeci jen mimozemský život a téměř kosmonautiky neznalý učitel ze základky, to nezní zrovna realisticky. Jenže ono to bylo tak skvěle napsaný. Opět mraky fyziky, chemie a výpočtů, z kterých nám normálům jde hlava kolem. Všechno to ale vynahrazoval Rocky. Měla jsem z něj pocity vesmírného štěněte a žrala jsem to celou knihu. Prostě skvělý!

20.07.2023 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Biologický zbraně, pár geniálně šílených vědců a vraždy. Tohle byla skvělá magořina. Jasně, chvílema hodně přitažený za vlasy, ale stálo to za to.

20.07.2023 5 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Tohle bylo moc fajn. Jasně, je to trošku zdlouhavý, sem tam až moc okecávaný, ale stojí to za to. Nápad za mě povedený. Partička autorů uvnitř strašidelného domu, staré dobré posednutí, prostě fajn příběh. Nebude vám z toho běhat mráz po zádech a bezesnou noc si taky odpustíte, ale nudit se u téhle knížky fakt nebudete.

03.07.2023 4 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Trochu jsem se bála, že poslední díl bude jen vykrádačka předchozích, bez vlastního nápadu a námětu. Strach byl ale naprosto zbytečný, díl to byl skvělý, humornější než těch pár předcházejících. Taková oddechovka na jedno odpoledne.

20.06.2023 5 z 5

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Velmi povedeně zpracováno. Jako studenta literatury mě kniha nadchla. Jistě, místy se popisy a dějové průběhy trošku táhly, musela jsem občas nějaký ten odstaveček přeskočit, ale jinak to bylo velmi dobře zpracované, informačně poměrně přesné a hlavně skvěle napsané.

17.06.2023 4 z 5

Svině Svině Carl-Johan Vallgren

Hrozná okecávačka,na můj vkus až moc popisů událostí, které vlastně s hlavním příběhem nijak nesouvisí. Samotný děj měl nejspíš dobrý náběh, téma sice nic světoborného, ale určitě to mohlo být zajímavé. Na severské krimi sotva slabší průměr.

17.06.2023 2 z 5

Laura Laura J. K. Johansson

Tohle bylo za mě hodně slabý... Dočteno prakticky z donucení.

07.06.2023 2 z 5

Dřevěný král Dřevěný král Thomas McConnell

Jak už je několikrát zmíněno v předchozích komentářích, knížka je plná překlepů a chyb. Ale příběhově je to skvěle zpracované, styl psaní mi osobně velmi seděl. Smutné ale dobré.. Já jsem ve výsledku spokojená.

02.06.2023 4 z 5

Tonoucí Tonoucí Paula Treick DeBoard

Ale jo, jsem docela spokojená. Tématicky za mě fajn, žádná napínavá bomba, ale stejně vám z Kelsey bude velmi nepříjemně.
Otevřený konec pro mě překvapivě nebyl ani trochu problém... Jasně, otvírá to prostor pro spoustu otázek, ale upřímě, chceme vůbec vědět, zda bude ta můra v pohodě dál ničit životy? Já jsem asi spoko s tím, že nic nevím.

26.05.2023 4 z 5

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Tak tohle nebylo dobrý. Mohlo by se jednat o průměrnou knihu, pokud bychom vynechali postavu Jess. Rozmazlená hloupá holka, co chce skočit ze střechy, kvůli nevydařenému vztahu s klukem, který jí vlastně žádnou lásku ani vztah nikdy nesliboval. Všichni tam mají své problémy, někteří holt větší než ostatní, ale ona si ten problém vytváří, aby byla zajímavá. Celé to její chování k rodičům, kteří sice nejsou zrovna ideálními příklady rodičovské lásky, ale kteří se jí snaží dopřát jen to nejlepší? Vidím jen rozmazlené děcko s touhou po pozornosti. A o tom opravdu nepotřebuju číst na cca 250 stranách. Možná že se skrz ní autor snažil vytvořit humorný prvek, ale to se teda fakt nepovedlo.

20.04.2023 2 z 5

Kde se skrývá ďábel Kde se skrývá ďábel Craig Russell

Tohle nebylo vůbec špatný! Musím uznat, že to bylo hodně popisný a trošku se to táhlo, ale příběh a zápletka vám to dostatečně vynahradí. Téma bylo poměrně originální když vezmeme v potaz už trochu vyždímané thrillery z psychiatrií. A ten závěr? Pecka!

20.04.2023 4 z 5

Můj policista Můj policista Bethan Roberts

Tohle bylo bolestně nádherné. Počáteční vyprávění z pohledu Marion bylo trochu o ničem, ale jakmile přišel na scénu Patrick, celé se to rozjelo. Je ale pravdou, že postava Marion mi byla trnem v oku celý příběh.. Za mě nejvíc negativní postava.

06.03.2023 5 z 5