TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Pán ostrova Pán ostrova Catherine Coulter

Kniha mě sice nenadchla obálkou ani názvem... vlastně jsem na ni narazila úplnou náhodou, ale podle popisu mi to nedalo a musela jsem si ji přečíst. Není špatná, mám ráda historické romance a vikingy. Ale je pár věcí, které se mi v knize nelíbily.
Hlavní hrdinka... líbila se mi její povaha, osobnost, nikomu nic nedarovala, ale vadilo mi, že ji nemělo rádo moc lidí, že se jí více lidí pokoušelo zbavit, prostě se mi to potom i trošku pletlo. Kdo, co udělal a proč...
A taky mi docela vadilo "baže". Ale nemůžu popřít, že v knize byly momenty překvapení. A samozřejmě romantický konec, který je od začátku jasný.

01.08.2019 3 z 5

Pohlceni temnotou Pohlceni temnotou Alexandra Ivy

Líbí se mi, jak autorka dokáže všechny knihy výborně propojit. Líbí se mi, jak autorka dává do svých knih pokaždé jiné nadpřirozené bytosti. Upíry, vlkodlaky, čarodějnice, džiny... je to prostě úžasný. Další úžasně napsaný a promyšlený díl, ve kterém nechyběla láska, erotika, akce, úžasný napínavý konec, krásný epilog. Taky se mi líbilo, že jsme se už tomhle díle setkali s budoucími hlavními hrdiny příští knihy. Ale co se mi na téhle knize opravdu líbilo bylo to, že tady v té knize měli hlavní hrdinové kompletní rodinu. Matka, otec a dítě. To v předchozích dílech nebylo a byla to opravdu příjemná změna a úžasný nápad. A Levet? Bože... Levet je fantastický v každém díle. Hned tomu příběhu dodá větší šmrnc.
Layla se mi hned líbila. Hlavně proto, že byla ochotná riskovat svůj vlastní život za záchranu miminka, které ani nebylo její vlastní. Ostatní v tom miminku viděli možnost, jak přivézt zpátky Temného pána, ale ona viděla jenom bezbranné a nevinné miminko. Opravdu se chovala jako správná matka a za tohle měla můj obdiv. Ale Layla taky byla statečná, tvrdohlavá, milující a hodně drzá.
Tane se mi taky docela líbil. Sice měl pověs krutého, nelítostného, bezcitného Charona, ale postupem času se ukazovalo, že takový není. Když viděl Laylu, tak ji hned chtěl chránit, i kdyby ho zato Věštírna měla potrestat. Nebo když se s Laylou bavil o své minulosti, o své proměně, o tom, proč se stal upírem, proč dělá tu práci, kterou dělá, tak se taky ukázalo, že není bezcitný mizera. Tane byl statečný, tvrdohlavý, odvážný, ale taky milující partner a otec.

29.07.2019 5 z 5

Spolu v temnotě Spolu v temnotě Alexandra Ivy

Abych byla upřímná... nechtěla jsem číst tuhle knihu. Popisem mě moc nezaujala a taky nejsem moc na povídky, ale i tak mi to nedalo a musela jsem si tuhle knihu přečíst. Docela se mi líbila. Není to sice nejlepší kniha, kterou jsem od této spisovatelky přečetla, byl to spíše takový průměr, ale i tak se k téhle knize určitě někdy vrátím.
První povídka... ta mě opravdu moc nebavila. A upřímně jsem vůbec nečekala, že by autorka napsala něco zrovna o Sofii. V předešlých knihách jsem si ji moc neoblíbila. Přišla mi jako bezcitná mrcha, což vlastně o sobě i prohlašovala.
Druhá povídka se mi zdál ze všech tří nejlepší. Sice to taky nebylo úplně nejlepší z toho všeho, co autorka napsala, ale přečtla jsem si ji ráda.
A třetí povídka... průměr. Neurazí, ale ani nenadchne.

29.07.2019 3 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

ROMANTICKÉ, MILOSTNÉ DOPISY... NÁDHERA!
Většina lidí považuje milostné dopisy za klišé, hloupost, trapnost... musím nesouhlasím. Je to nádherné vyznání lásky a jsem moc ráda, že je autorka dala do své knihy. Dostat milostný dopis od osoby, kterou milujete... Co víc si přát...?
Je to úžasná kniha, která vypráví o tom, jaký život opravdu je a ne, že je všechno zalité sluncem, všude skáčou růžový jednorožci, který zvracejí duhu. Je to o opravdovém životě ve válce a o strachu, který máte, když nevíte, jestli se vaše láska vrátí domů.
Hlavní zápletka a vysvětlení na konci knihy, proč se to všechno stalo sice nebyla velká, protože to vlastně byla jenom shoda nešťastných okolností, nebo smůla, ale vůbec to nevadí. Musím říct, že autorka dala do knihy i překvapivé momenty. Taky se mi líbilo, že autorka střídala pohled hlavních hrdinů. Kniha je pak mnohem zajímavější.
Líbilo se mi, že se hlavní postavy hned od začátku nemuseli. Jak se provokovali, ale při tom to mezi nimi jiskřilo a to doházelo k vtipným, až trapným situacím... pobavila jsem se. Taky se mi moc líbil ten nápad, že se dají dohromady voják a servírka. Konec.. ten byl hned na začátku jasný, ale jsem ráda, že to takhle dopadlo. A epilog byl krásný.
Maritza... Je to takový ten člověk, který je ukecaný, společenský, ale taky byla opravdu milá a přátelská. Nestará se jenom o sebe a když něco chce umí si za tím jít. A naopak, když se jí něco nelíbí, tak se umí ozvat. A u Isaiaha se ozývala dost často.
Isaiah... ze začátku mi lezl na nervy. První důvod... zase děvkař. Taky se dost často choval jako idiot a vůbec se nedivím Maritze, že na něj několikrát vyjela. Spíš jsem ji obdivovala, protože já bych ho rovnou nakopala. Ale pak, když byl v té válce a v nejhorším okamžiku si uvědomil, co je pro něj nejdůležitější, změnil se. Nebo si spíše myslím, že konečně ukázal jaký doopravdy je. Zbavil se masky, kterou několik let nosil. Ale když jsem se na konci knihy dozvěděla všechny důvody, proč byl takový... nedivila jsem se mu.

17.07.2019 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Kniha je plná smutku, lásky, přátelství, ale taky zklamání, naděje a důvěry. Autorka dokáže vtáhnout čtenáře do děje a ten se pak nemůže odtrhnout.
Líbilo se mi, že je kniha nepředvídatelná. Vždycky když si myslíte, že víte, co bude, tak se to v jedné minutě obrátí a je to úplně jinak. Jste zvědaví, co všechno se stane. Jste překvapení, co se to stalo. Nikdy nevíte, co dalšího autorka vymyslí. Autorka je originální a to se mi líbí. Taky oceňuji, že na konci byla malá ukázka z dalšího dílu. Nemůžu se dočkat, až si ho přečtu. Taky se mi líbilo, že na začátku knihy byl seznam písní. V knize opravdu nic nechybělo. Taky musím říct, že jsem se u knihy několikrát upřímně zasmála. A vedlejší postavy jsem si taky zamilovala. Moc se těším na jejich příběhy.
Autorka taky dokáže úžasně popisovat. Dokáže místa popsat tak skvěle a detailně, že si to dokážete živě představit, pocity hlavních hrdinů dokáže popsat tak detailně a úžasně, že je hned pochopíte a dokážete všechno prožíváte s nimi.
Hlavní hrdiny jsem si hned zamilovala. Líbilo se mi, jak se k sobě chovali. Byli dobří přátelé, ale taky to mezi nimi jiskřilo, jak se svěřovali, taky jsem se dost bavila u toho, jak se provokovali, hádali. Líbilo se mi, že na to hlavní hrdinka a hlavní hrdina hned "neskočili", ale šli na to pomalu. Jejich vztah se pomalu vyvíjel. Vždycky když to vypadalo nadějně, tak se stal zádrhel a to se mi líbilo.
Vedlejší postavy byly úžasné. Opravdu skvělá parta úžasných a věrných přátel. Myslím, že každý by si přál, tak věrné přátelé, kteří při vás stojí. Moc se těším na příběh Dawn a Spencera, protože v tomhle díle to mezi nimi hodně jiskřilo.
Allie se mi taky hned líbila. Je milá, přátelská a chce žít svůj vlastní život. Z ušlápnuté holčičky se stává dívka, která si umí prosadit své. Líbilo se mi, že se s Kadenem snažila spřátelit, i když byl nesnesitelný, ale zároveň i neodolatelný. Nebezpečná kombinace.
Kaden se mi hned líbil. Sice se občas choval opravdu jako kretén a jeho chování těžko chápete. V jednu chvíli se k Allie tulí a pak se dva dny neukáže. Jednou je otevřený a pak zase odtažitý. Taky na první pohled působí sebevědomě, je krásný, má tetování, působí jako takový ten drsňák, který si dělá, co chce a nikoho nepotřebuje, ale ve skutečnosti je to jenom jeho maska.
P.S. Not broken, just scratched!

13.07.2019 5 z 5

Napravený prostopášník Napravený prostopášník Raine Miller

Líbilo se mi, že kniha byla směsí historické romance, erotiky a detektivní zápletky. Moc se mi líbilo, že na začátku každé kapitoly je nějaký citát. Taky jsem moc ráda, že se v knize střídal pohled hlavních hrdinů. V knize nechyběla láska, erotika, napětí, detektivní zápletka, překvapení, krásný konec a epilog byl taky nádherný. Aspoň jsme se dozvěděli, jak to mezi hlavními hrdiny bylo po pár letech. Taky se mi moc líbilo, že jsme se v téhle knize setkali s Dariem a Marianne. Opět skvělé propojení.
Opravdu se mi líbilo, že mezi hlavními hrdiny byla láska, byla tam vášeň, byla tam touha... líbilo se mi, jak to projevovali. Bavilo mě, jak to u hlavních hrdinů od začátku jiskřilo. Ale myslím, že tím manželstvím oba úplně dospěli, vyzráli.
Georgina... taky tak nějak smíšené. Na jednu stranu hodná, milá, ale taky uzavřená a odtažitá. A taky mi přišlo, že se moc fňukala... "já nebudu dobrá žena pro nikoho, nemůžu si tě vzít...". Po čase vás to začne unavovat. Až když si vzala Jeremyho, tak se z ní začala stávat opravdu žena, která ví, co chce. To manželství oběma prospělo.
Jeremy... na jednu stranu se mi líbil, ale na druhou ne. Mám z něho smíšené pocity. Je to prostě ten typ, který není na manželství, ale rád si užívá s prostitutkami. Je to prostě ten chlap, který nechce závazky, ale chce si užívat. Začal se mi líbit, až když si Georginu vzal. To se z něho stal chlap, který by pro svou ženu udělal cokoliv.

09.07.2019 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Věděli jsme, jak to dopadne, takže říkat, že to bylo velké překvapení na konci knihy je asi fakt zbytečné. Byli chvíle, kdy bych Hardinovi nejradši dala pěstí do nosu, aby se přestal chovat jako idiot a Tessu profackovala, aby se vzpamatovala. Ale je dobře, že to dopadlo takhle. Jediné, co mi vadí je ten uspěchaný konec. Přišlo mi... jako by to autorka chtěla mít už za sebou. Z celé série mi třetí díl přišel nejslabší.

Tajemství Tajemství Anna Todd

První a druhý díl byl podle mě lepší. Neříkám, že třetí byl špatný, ale nevím... prostě mi to přišlo horší. Žádná zvědavost, nadšení, radost ze čtení... nic moc.

18.04.2019 2 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Znovu samá překvapení. Zvědavost, co bude na další stránce, co zase (většinou) Hardin provede... Samozřejmě že víte, co bude dál... jsou spolu, nejsou spolu, jsou, nejsou, jsou, ale nikdy nemůžete odhadnout kvůli čemu to bude příště. A na konci knihy... znovu nečekaná událost.
P.S. Musím souhlasit, že ten piercing k Hardinovi prostě patří!

Polibek Polibek Anna Todd

Chvílemi to opravdu bylo jako na horské dráze "miluju tě, nesnáším tě, chci být s tebou, nenávidím tě, miluju tě, chci tě". Fakt nahoru a dolů. Ale zase jsem byla zvědavá, co dalšího se ještě stane. Čtete, myslíte si, že víte, jak to dopadne, ale na konci knihy si říkáte "Co? To jako vážně?". Myslím, že takový konec nikdo nečekal.
Hlavní hrdina... Mám ráda zlé kluky. Hardin byl zlý, sexy, krásný, drsný kluk, který měl navíc tetování, piercing a krásné zelené oči. Pro takové kluky mám slabost... hodně velkou slabost. Líbil se mi, ale na konci knihy bych mu nejradši dala pěstí do nosu. Takový podraz!
Hlavní hrdinka... ani nevím, jestli jsem si ji na začátku oblíbila. Přišla mi jako hodná holčička, která neví, co chce, co má dělat, co cítí... má dlouho přítele, který ji trochu nudí. Taková naivní a hloupá husička. Pak je tam Hardin, se kterým chce být, nechce být, chce, nechce... nakonec neví koho chce. Taková nemastná neslaná. Ale na konci knihy mi jí bylo líto.

Závod o život Závod o život Kresley Cole

Neměla jsem v plánu tenhle díl číst, protože mě popisem moc nezaujal, ale přečetla jsem už všechny ostatní díly ze série a nějak mi to nedalo. Moc jsem od knihy nečekala, ale nakonec jsem byla mile překvapená.... hodně mile překvapená. Kniha se mi opravdu líbila. Sice mám nejradši jiné díly, ale tenhle rozhodně nezaostává. V knize opravdu nechyběla jiskra, touha a vášeň mezi hlavními hrdiny. V knize nechybělo nebezpečí, napětí, dobrodružství, akce, romantika, sex, překvapení a ten zvrat v knize, to odhalení, jak to všechno vlastně bylo, proč to tak bylo.... to byl opravdu velký šok a musím říct, že to měla autorka opravdu brilantně vymyšlený.
Mariketa se mi jako hlavní hrdinka líbila. Tohle byla opět hlavní hrdinka, která se o sebe dokázala postarat sama, nehodlala měnit to kým je, čím je. Byla sama sebou a jestli se to někomu nelíbí, tak ať si... Ale taky měla opravdu problém s důvěrou. Její rodiče zmizeli, ona byla sama.
Bowen nebyl špatný. Ale předchozí hlavní hrdinové se mi líbili mnohem víc. A navíc mám radši upíry než vlkodlaky, ale to je jen drobnost. Bylo mi Bowena docela líto. Tolik let se trápil, měl pocit viny a pak se objevila pravda. To jsem ho opravdu litovala. Ale taky mi na něm vadilo, jak Mariketu odsuzoval jenom proto, že byla čarodějnice. Jinak mi Bowen občas přišel až moc naštvaný a arogantní.

08.04.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Úplnou náhodou jsem narazila na ukázku z knihy a ta mě tak zaujala, že jsem si knihu musela přečíst. Kniha je nádherná. Je úleva se přesunout od témat dnešních knih, kde je samý sex, podvádění, kluk, který si užívá s každou, holka, která neví, co chce. Je to příjemná změna. Kniha ukazuje na krásný příběh dvou zamilovaných lidí za první světové války. Od knihy jsem s nemohla odtrhnout. Dojemné, krásné, překvapivé, oddychové, můžete si u toho odpočinout, moc nepřemýšlet a jen si užívat příběh dvou lidí, kterým jde jen o to, aby byli spolu. Lidi, co se do sebe zamilují i přesto, že je mezi nimi sociální rozdíl, že je první světová válka a všude je samé utrpení a násilí. Čtete to, protože si myslíte, že víte, jak to dopadne, ale na konci knihy vám tečou slzy, protože konec je tak dojemný, krásný a romantický... tragický, ale teď si ten konec ani jinak představit neumím. Kniha podle mě nemá chybu.

06.04.2019 5 z 5

Manželský zväzok Manželský zväzok Jennifer Probst

Konečně dočteno! Nejhorší díl z celé série. U téhle knihy jsem se fakt nudila od začátku až dokonce. Myslela jsem si, že to aspoň zachrání konec, ale... bylo to strašný. Byla to nuda, žádné napětí, žádná zvědavost, žádné momenty překvapení, pomalé... a to fakt pomalé, žádné vyznání... hrůza. Taky mi vadí, že hlavní myšlenka na příběh je u všech knih skoro stejná... nebo podobná a povedl se jenom třetí díl. Ani epilog mě moc nezaujal. Jediný, co se mi asi líbilo bylo, že se v posledním dílu objevili všechny předchozí postavy z minulých dílů.

11.03.2019 1 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Zatím nejlepší díl z celé série. Není to jako předchozí díly, u kterých jsem se asi až do poloviny nudila, ale v téhle knize mě to bavilo hned od začátku. Jsou tam i okamžiky, u kterých jsem se musela zasmát, ale i okamžiky, u kterých jsem se chytala za hlavu, jak mohla tohle autorka vymyslet a napsat. Ale tady jsem nebyla sice zvědavá a napjatá od začátku až dokonce, jak to dopadne, protože to všichni víme, ale bavilo mě to. Je to skvělá oddychovka na vypnutí. A taky oceňuju, že na konci to bylo jiné než v předchozích dílech. Na konci téhle knihy to bylo překvapivé a taky mu to hlavní hrdinka moc neulehčila, což se o ostatních hlavních hrdinkách v předchozích dílech říct nedá.

10.03.2019 3 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Pěkná knížka. Oddychová, příjemně napsaná, zajímavá myšlenka na příběh, ale myslím, že s takovou myšlenkou tu už pár knih máme. Kniha mě moc nenadchla, ale ani neurazila. Nějaké malé překvapivé chvilky tam jsou. Kniha se četla pomalu a klidně. Ale nejvíc mě kniha začala bavit, až od okamžiku, kde se mezi hlavními hrdiny začalo konečně něco dít. Na konci knihy taky žádný wow, zvrat, bylo to klidné, hezké. Líbil se mi od začátku vztah mezi hlavními hrdiny. Líbilo se mi, jak to mezi nimi jiskřilo... sexuální energie, napětí...

05.03.2019 3 z 5

Vyhostenie Vyhostenie Jasinda Wilder

Četla jsem předchozí díly, které mě moc nezaujaly, takže jsem nic moc nečekala, ale byla jsem překvapená. Tenhle díl mě opravdu bavil a podle mě to byl nejlepší díl z celé série. Hlavně jsem byla zvědavá, jak všechno skončí. Tenhle díl byl opravdu skvěle napsaný, promyšlený, napínavý a rozhodně v knize nechybělo překvapení. U tohohle dílů i ta slza ukápla. Taky se mi líbí, že tenhle díl nebyl jenom samý sex. Taky jsem byla celou dobu zvědavá na opravdový příběh Isabel a Caleba a v téhle knize jsem se ho konečně dočkala. Když jsem se dozvěděla, co všechno se stalo Calebovi, tak mi ho bylo líto a přirostl mi k srdci. Taky jsem nevěděla komu mám fandit, jestli Loganovi nebo Calebovi, ale nakonec vyhrál ten správný.

31.01.2019 3 z 5

Odhalenie Odhalenie Jasinda Wilder

Mám smíšené pocity. Nelíbilo se mi, že byla hlavní hrdinka strašně nerozhodná. Neví, co chce, kdo je, co má dělat... Nejdřív chce tohle a v momentě si to rozmyslí, protože si nevěří. Taky jsem u knihy dost přeskakovala milostně scény, protože mě to nebavilo. A knihy ve slovenštině taky moc nemusím. Kniha byla napínavá hlavně na konci. Jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

26.01.2019 3 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Knihu jsem si přečetla, protože jsem potřebovala odreagování, vypnout a moc nepřemýšlet. A kniha svůj účel splnila. Kniha se mi líbila, ale nějaké svoje nedostatky taky měla. Občas byla dost předvídatelná. Nevadilo mi to tolik, ale nebyla jsem pak moc překvapená a to byla docela škoda. Taky mi přišlo, že tam žádný velký zvrat nebyl. Jo, bylo tam něco, ale nic velkého. Myslím, že to na konci hlavní hrdinka hlavnímu hrdinovi moc ulehčila. Ale jak říkám. Na vypnutí a odreagování se kniha hodila dokonale.
Hlavní hrdina mi občas přišel jako arogantní kretén a ty nesnáším. A občas jako milující manžel, který nechce závazky, ale bude se svou ženou spát dokud může a po roce od ní odejde, i když ji miluje... takhle na mě působil.

13.01.2019 3 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Je to skvělá kniha. Moc se mi líbí, že je to detektivka smíchaná s romantikou. Myslím, že je risk napsat s takovou kombinací dobrou knihu, ale autorka to zvládla skvěle. Od začátku se mi líbila ta atmosféra mezi hlavními hrdiny. Líbilo se mi, jak se k sobě hlavní hrdinové chovali, jak se provokovali, jak se sbližovali, jak hráli, že mu na tom druhém nezáleží a přesto se navzájem chránili. Líbilo se mi, jak hráli, že o toho druhého nestojí a při tom mezi nimi byla sexuální energie, jiskření, sexuální napětí, které občas vedlo k vtipným, až trapným situacím. Kniha byla i skvělá oddychovka.

13.01.2019 5 z 5

Je tohle láska? Je tohle láska? Holly Bourne

Lituju, že jsem si knihu koupila. Kniha mě nebavila. Myslím, že další knihy od této autorky číst nebudu.
Hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická. V podstatě celou knihu jenom něco své matce vyčítala... "Prostě ty za to můžeš! Jenom ty a ty a ty!". Taky mi přišla strašně ukňouraná... prostě "Proč zrovna já? Proč drží za ruku mě? Proč líbá mě? Proč líbal ji?". Prostě dítě.
Hlavní hrdina... klasika. Nejkrásnější kluk, co miluje holky, co dělá jenom to, co se od něj čeká, nemá vlastní názor, líbá nějakou holku jenom proto, že se to od něj čeká. Král plesu, hvězda, kluk co si během několika týdnů, dní uvědomí, že miluje tu holku, která není oblíbená. To je prostě klasika, klišé, nuda... něco co se vidí často.

05.01.2019 2 z 5