TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Uffff... nějak nemám slov... Četla jsem si komentáře a byla docela zvědavá, proč někteří narážejí na začátek knihy. Když sem začala číst... pochopila jsem. Takový začátek bych teda nečekala. Byl to docela šok. Kniha mi připadala zajímavější asi od poloviny knihy. Ale stejně mi nepřišlo, že by kniha byla o strašidelném domě, horor nebo něco s duchy a přízraky. Na jednu stranu jsem byla ráda, že kniha byla tak krátká, ale na druhou stranu... potom ke konci nebyla kniha úplně špatná. Ani nápad nebyl špatný, ale autorka to mohla více rozepsat, přidat více překvapení, napětí... ale bohužel. Nevím, jestli půjdu do dalších knih od autorky.

26.08.2021 2 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Až chvíli po čtení knihy jsem si uvědomila, že je to knižní zpracování filmu Zámek hrůzy, ale upřímně... kniha nesahá filmu ani po kotníky! Ten příběh v knize... sestry, které bojovaly o dům... nevím. Doktor se o tom příběhu jenom zmínil, i když vlastně nikdo neví, jestli se to doopravdy stalo takhle. Kdyby se v knize aspoň postupně odkrývala pravda. Jak to bylo, proč se to stalo, ale ne. Ten příběh, legenda, který je ve filmu je mnohem lepší. Navíc u filmu se mi docela líbily postavy, děj, bála jsem se u něj. Ale tady? Bože... děs a hrůza!
Ani styl psaní mi nevyhovoval. Navíc ty dlouhé stránky, kde si někdo stěžuje, že se mu za zády smějí, stěžuje si, proč se nebaví o něm... Asi v polovině knihy mě z toho začala silně bolet hlava. Kniha mi vůbec nepřišla jako horor. A neviděla jsem v tom ani duchy a přízraky. Vlastně jsem se dost často u knihy musela smát, nemohla jsem si pomoct. Dost často mi kniha připomínala tu parodii Scary Movie. Ani když se tam už konečně něco dělo, tak to se mnou nic nedělalo. A konec knihy mi přišel úplně pitomý! Skoro celou knihu jsem se nudila... vlastně asi celou. Žádné napětí, žádné překvapení, žádné nebezpečí. Z knihy jsem hodně zklamaná. Do dočtení jsem se musela nutit. Hlavně asi proto, že jedna moje část chtěla vědět, jak to dopadne a doufala, že se to zlepší, ale ta druhá část nerada nechává rozečtené knihy. Mrzí mě to, ale knize musím udělit hodnocení, které jsem ještě nikdy žádné knize nedala... odpad.
Abych byla upřímná, tak žádná z hlavních postav kromě doktora mi nebyla sympatická. Přišli mi sobečtí, falešní, odměřený. V jednu chvíli se chovali přátelsky a v další se chovali útočně, odměřeně a za zády se druhému smály. V duchu jsem si říkala... Co to sakra je? Znovu knihu číst nebudu. Už nikdy víc!

24.08.2021 odpad!

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Popis téhle knihy mě zas tolik nezaujal, ale nakonec jsem se do knihy pustila. Z knihy jsem byla překvapená. Začátek mi sice nepřipadal tak poutavý jako u ostatních dílů, trošku pomaleji se to rozjíždělo, ale pak se mi pod rukama stránky jenom otáčely. Překvapení, napětí, nebezpečí, zajímavý příběh...
Ale měla jsem během knihy trochu dilema. Do jisté chvíle jsem nevěděla, kdo vlastně mluví pravdu, kdo za vším opravdu stojí. Tentokrát jsem opravdu nevěděla komu mám věřit. Epilog byl hezky napsaný a bylo to pěkné zakončení. Díl se mi rozhodně líbil, ale v porovnání s ostatními mi přišel slabší.

22.08.2021 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Pěkný díl. Opět... kniha psaná neuvěřitelně poutavě. Odtrhnout se prostě nešlo! O napětí, co bude dál nebylo nouze. O překvapení a šok z toho, co se všechno stalo a stane taky ne. Nechyběly ani takové menší záhady. Celou knihu mi hlavou běželo spoust otázek.
Jen mě mrzelo, že je kniha tak krátká, kdyby autorka prodloužila konec, tak by potom nepůsobil tak useknutě a nepůsobil by dojmem, že to autorka chtěla rychle ukončit. Na mě to tak působilo. Ale co se mi v knize opravdu líbilo, jak spolu sourozenci drželi. Starali se jeden o druhého, nedali na sebe dopustit... to jsem opravdu ocenila. Teď se těším na další díl.

21.08.2021 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Páni! Jsem ohromená! Dost mě zaujal nápad na příběh. Já sama si ráda čtu o strašidelných domech, hradech a rozhodně chci v životě nějaký navštívit, takže jsem si knihu musela přečíst.
Za mě je tohle jedna z nejlepších knih od téhle autorky. Možná nejlepší. Autorka prostě píše tak neuvěřitelně poutavě. Začetla jsem se a než jsem se nadála, tak byl konec knihy. Autorka popsala prostředí strašidelného domu, přízraků, záhadných vražd, duchů... tak uvěřitelně, až mě to ohromilo. I ta strašidelná atmosféra celého domu je v příběhu vykreslena dokonale. Během knihy jsem měla i dojem, že se autorka sama o paranormální jevy, duchy a přízraky sama zajímá. Díky všem informacím příběh působil příběh ještě věrohodněji.
V knize nechybělo ani překvapení, napětí, nebezpečí... autorka mě během knihy i šokovala. Takové příjemné zpestření knihy bylo jiskření mezi Remy a Markem. I epilog se mi líbil. Já nemůžu vůbec nic vytknout! Upřímně... kdyby mi někdo udělil takovou nabídku, tak hned kývnu, takže jsem postavám v knize dost záviděla!

20.08.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Vždycky jsem měla ráda duchařské příběhy, články o duchách, nadpřirozenu. Kniha mě zaujala hezkou obálkou a dost poutavým popisem, tak jsem si řekla, že to zkusím.
Kniha se mi líbila. Sice jsem se při knize nebála, ale rozhodně nechybí napětí a taková strašidelnost. A mimo to... autorka píše opravdu velmi poutavě. Kapitola vždycky skončila v tom nejlepším a já jsem se hned musela pustiti do další, ale než jsem se nadála, tak byl konec knihy. O překvapení v knize taky není nouze. Autorka má talent čtenáře šokovat.
Taky se mi líbilo, že tam byla i taková... kriminální zápletka s rodinou, která tam předtím bydlela. Pořád jsem o tom musela přemýšlet a v hlavě jsem měla pořád víc a víc otázek. A navíc... kocoura hlavní hrdinky jsem si hned oblíbila! I když v knize bylo pár nelogických věcí, tak se mi kniha líbila.
Ale upřímně... hlavní hrdinka mi připadala poměrně klidná ohledně situace, že se jí do nohy zakousla mrtvá příbuzná! A ten popis mrtvé příbuzné v lese... u toho jsem se opravdu musela smát.

18.08.2021 4 z 5

Vraždy hollywoodských hvězd Vraždy hollywoodských hvězd Václav Pavel Borovička

Když jsem si přečetla popis téhle knihy, tak jsem byla hodně zvědavá a těšila jsem se na ni. Ale když jsem začala číst, tak jsem byla docela zklamaná. Podle popisu jsem čekala něco úplně jiného. Občas jsem se u knihy nudila, občas mi přišlo, že je něco zbytečně zdlouhavé, že tam autor popisuje něco... něco co je úplně zbytečné. Taky si myslím, že autor mohl vybrat zajímavější případy, ale to je věc názoru. Když jsem četla, tak mě opravdu rozesmálo tvrzení, že jestli chceš v Hollywoodu prorazit, tak musíš přijít a mít otevřenou náruč i klín dokořán... A podle toho, co jsem se v knize dočetla, tak to je pravda.
Nejvíce mě zaujal příběh Satanovy milenky. To jsem byla opravdu zděšená. Nedokážu pochopit, jak může někdo, kdo nemá ani průměrnou inteligenci, tak manipulovat s lidmi a úplně je zblbnout. Jak může někdo takový přesvědčit ostatní, že je to Ježíš Kristus, ale i Satan. Jak někdo takový může zmanipulovat lidi tak, že ho poslouchají na slovo. Že kvůli němu zabíjejí a nemají žádné výčitky svědomí! Nevím, co je horší... Jestli člověk, který dokáže takhle s ostatními manipulovat a úplně je zblbnout nebo lidi, kteří těm jeho kecům věří a nechají se zblbnout! Nejvíc mě děsí, že takového psychopata na první pohled nepoznáte.
Ale jedno tvrzení v knize mě nakrklo hned na začátku. Tvrzení, že Hollywood je jediné místo na světě, které je plné krásných žen! Rozhodně si musíme připomenout, že podle výzkumu jsou Češky jedny z nejkrásnějších žen na světě a naši krásu jezdí obdivovat i cizinci. Takže ať si Hollywood tolik nefandí!

12.08.2021 3 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Knihy s hudebním prostředím a sexy rockery miluju. A navíc mě zaujal nápad na příběh... Vtipný, zajímavý, originální. Rocková hvězda, která se povaluje na vašem trávníku? Ona se nezdráhá použít hadici, on se nezdráhá celý svléknout do naha. Od začátku mě kniha chytla a nemohla jsem se přestat smát.
Kniha se mi líbila. Líbilo se mi, že kniha nebyla jenom o sexu, ale o přátelství, hluboké ztrátě, lásce, bolesti a naději, ale jsem nemohla dát plný počet bodů. První polovina knihy mě bavila hodně, ale druhá moc ne. Příběh mě bavil mnohem víc, když byli hlavní hrdinové sami, jako sousedi. Když se potom dala kapela dohromady, tak už mě příběh moc nebavil. Taky mi přišlo, že v knize nebyla nějaká extra velká zápletka nebo napětí.
Co musím autorce uznat je, že tímhle skvělým příběhem poukazuje na to, že sláva není tak úžasná, jak si všichni myslí. Ano... jste slavní, bohatí, vystupování před publikem, který miluje, co děláte. Inspirujete je vaší tvorbou. Ale na druhou stranu... nevím, jestli by takový život dokázal žít každý. Být neustále na očích veřejnosti, žádné soukromí, nikdy nevíte, jestli s vámi někdo není jenom kvůli slávě, penězům a ten hrozný tlak. Sláva není kouzlo a určitě to není tak pohádkový a jednoduchý život, jak to vypadá.
Libby mi byla sympatická. Docela tuctová holka... dokud neotevře pusu. To pak byla jízda. Líbilo se mi, jak byla drzá a že si nenechala nic líbit.
Killian byl úžasný. Upřímně jsem jeho chování chápala. Když někdo vám blízký udělá něco takového, tak vás to taky poznamená. Takže mi ho bylo opravdu líto. Ale pak později se ukázal jako hodný, citlivý kluk se smyslem pro humor... samozřejmě nesmíme zapomenout na drzý jazýček a vzhled boha.
P.S. Hudba se může stát vaším přítelem, když zrovna žádného nemáte, vaší milenkou, když toužíte po pohlazení. Vaším vztekem, zármutkem, radostí i bolestí. Vaším hlasem, když jste svůj ztratili. A stát se právě tímhle, stát se soundtrackem života jiného člověka, je něco nádherného!

18.07.2021 4 z 5

Probuzené city Probuzené city Katy Evans

Kniha se mi líbila, jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale nic výjimečného to nebylo. U Katy Evans jsem zvyklá na lepší knihy. Na knihy, které mají skvělé a originální nápady. Prostě si myslím, že tahle autorka má navíc, než na psaní harlekýnek. Občas jsem se zasmála, mezi hlavními hrdiny to jiskřilo, ale konec u takových knih je vždycky stejný. Ale na odreagování to bylo skvělé. A epilog se mi opravdu líbil.
Alex se mi docela líbila. Ale přišla mi trošku moc upjatá. Všechny kárala, poučovala a sama myslela pořád jenom na práci. Nedokázala se pořádně uvolnit a bavit se.
Kit se mi hned líbil. Podle popisu vypadal jako bůh, uměl se uvolnit a bavit se, ale taky dokázal bojovat o to, co chce. Taky se mi líbila jeho romantická stránka.

10.07.2021 3 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Musím říct, že o sex, touhu a jiskření v knize není nouze. Taky jsem ocenila nápad, že se příběh celou dobu odehrává z pohledů obou hlavních hrdinů. Dobrý byl i ten nápad, kde autorka popisovala minulost. Postupně jsme tak přicházeli na kloub, co se hlavnímu hrdinovi stalo. Dost se mi líbilo i právnické prostředí. Vždycky se mi tohle povolání zamlouvalo, ale asi bych v hlavě neudržela všechny ty paragrafy. Občas nějaké to překvapení, taky jsem neudržela slzy. I epilog se mi líbil.
Kniha se mi opravdu líbila. Je sice fakt, že tam jsou nějaká klišé a ne moc originální věci. Ten nápad s tou seznamkou, ty hovory... připomnělo mi to knihu Absint. A pak to klišé šéf a stážista. Taky mě docela iritovalo chování hlavních hrdinů... obou. Ale příběh je taky čtivý a emotivní. Takže jsem musela dát plný počet hvězdiček.
Hlavní hrdinka... určitě to byla hodná holka, ale já prostě nemám ráda lidi, kteří dolejzají za člověkem, který se k němu chová jako ke kusu hadru. Přišlo mi, že hlavní hrdinka nemá žádnou sebeúctu. Chápu, že k němu něco cítila, ale stejně... lezlo mi to na nervy. Až potom, když se na něj vykašlala a začala si plnit svůj sen, tak si to u mě trochu vylepšila, protože se přestala soustředit jenom na něj a začala myslet i na sebe a svoje dobro.
Andrew... byl to neuvěřitelný kretén, arogantní, krutý, povýšený, namyšlený. K hlavní hrdince se choval jako ke kudu hadru. Ale přišlo mi, že skoro celou knihu řešil jenom sex. Přišlo mi, že je na něm závislý! Ale upřímně... když se dozvíme, co ho tak změnilo a co ho potkalo, tak se jeho chování dá pochopit. Bylo to hodně kruté a nezasloužil si to. I to, že nehledal další vztah a přátelství je pochopitelné. Nechápu, jak lidi jako Ava můžou existovat... z takových lidí se mi dělá špatně. I to, že nesnášel lži se dá pochopit.

09.07.2021 5 z 5

Chci tě zpátky! Chci tě zpátky! Katy Evans

I druhý díl se mi docela líbil. Nic velkého, nic výjimečného, konec je předem jasný. Občas jsem se zasmála, kniha je skvělá na odreagování. Ale líbí se mi, že jsme se v tomhle díle opět setkali s předešlými hrdiny a viděli, jak daleko se ve svém životě posunuli.

05.07.2021 3 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Její styl psaní je neuvěřitelně poutavý, prostě knihu nemůžete odložit. Jsem ráda, že už mám celou sérii přečtenou, ale na druhou stranu mě to mrzí, protože příběh Lachlana a Keiry je u konce. Strašně jsem si tenhle knižní pár oblíbila, i celý ten nápad na tenhle příběh. Tahle série rozhodně nesmí chybět v mé domácí knihovně a myslím si, že se k ní určitě v budoucnu vrátím... a rozhodně ne jednou.
Líbilo se mi, že v tomhle díle už se před sebou nesnažili skrývat, co k druhému cítí. Už se brali jako rovnocenní partneři. Tým. Myslím, že se k sobě perfektně hodili. Nevím, který díl se mi z celé sérii líbí nejvíc. Myslím si, že všechny díly jsou skvělé. Dobře navazující, úžasně vymyšlené, napsané. V každé knize je sex, nebezpečí, akce, překvapení a pořádné vzrůšo. Opravdu jsem přemýšlela nad tím, kdo by za vším mohl stát, ale i když máte svůj typ, tak stejně... autorka to opět vymyslela naprosto geniálně! Že to bude tenhle člověk to jsem nečekala. Musím říct, že autorka i dost věrohodně popsala celý ten svět mafiánu, drog a smrti.

02.07.2021 5 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Bomba! Úžasné pokračování. Opět... nedokázala jsem se odtrhnout. Líbí se mi, že je druhý díl delší, obsáhlejší. Děje se tam toho víc. Není to jenom o sexu a vzdoru jako v předešlém díle, ale o jejich vzájemném sbližování. Pomalu začínají chápat, co k obě vlastně cítí.
Lachlan pomalu začíná chápat, jak se k ní má chovat, jak jí dát najevo, že je pro něj výjimečná, jiná. Začíná si uvědomovat, co k ní cítí, ale zároveň se to snaží popřít. Ale taky je zmatený, probouzí se v něm city, o kterých si myslel, že jich není schopen. On je přeci ten nemilosrdný, bezcitný, krutý, brutální Lachlan Mount... on by přeci nemohl být schopen takových citů jako je láska!
Jsem ráda, že začátek knihy byl takový. Konečně se pomalu dozvídáme něco o hlavním hrdinovi. Taky jsem byla naprosto v šoku, když se hlavní hrdinka dozvěděla plán, který na ni Lachlan přichystal. Byla jsem v šoku, když se objevila pravda o nejlepší kamarádce hlavní hrdinky. Jsem vděčná za to, že i tenhle díl se vypráví z pohledů obou hlavních hrdinů. Vyprávěné z pohledů Lachlana je tentokrát častější, delší. Erotické scény byly i v tomhle díle skvěle vymyšlené, dobře popsané a hodně pikantní. A na konci knihy... autorka prost má talent čtenáře naprosto šokovat! Tohle jsem opravdu nečekala!

01.07.2021 5 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Zatraceně! Pikantní, vzrušující, nebezpečné, poutavé... od knihy jsem se prostě nedokázala odtrhnout. Mám ráda knihy, kde je prostředí mafie, nebezpečí, vzrušení a akce. Z knihy jsem nadšená!
Erotické scény byly pikantní, výborně vymyšlené, skvěle popsané. A na konci knihy... byla jsem v naprostém šoku. Líbí se mi, že je kniha psaná z pohledu obou hlavních hrdinů, ale přišlo mi, že z pohledu hlavního hrdiny to bylo méně a trochu strohé. Byla bych radši, kdyby byly kapitoly delší, obsáhlejší. Jsem ráda, že jsem si sérii nechala na dobu, kdy už budou vydány všechny tři díly, protože tak nebudu muset čekat. Hned jdu na další díl.
Keira byla skvělá. Líbilo se mi, že se jen tak nedala, nebyla jako nějaká poslušná ovečka. Vzdorovala, porušovala pravidla, nic si nenechala líbit.
Hlavní hrdina... to je chlap, kterého by chtěla každá žena. Alfa samec, bohatý, dominantní, majetnický, ale zároveň starostlivý a milující. Přišlo mi, že na své okolí se snaží vypadat nemilosrdně a bezcitně, ale když byl s hlavní hrdinkou, tak byl jemnější, starostlivý, ohleduplný. Bože... já chci taky takového chlapa! Ale upřímně... jméno hlavního hrdiny se mi nelíbí. Mě to přijde jako lachtan.

30.06.2021 5 z 5

Ztracená oáza Ztracená oáza Elizabeth Peters (p)

Kniha nebyla špatná. Líbilo se mi, že tenhle díl navazoval na ten předešlý, ale opět... občas zbytečné protahování některých popisů a nuda. Taky mě díl moc nebavil, protože se tam moc neobjevoval Ramses. Bez něho to postě není ono. A ta ztráta paměti... na jednu stranu zajímavý nápad, ale na druhou stranu... moc mě kniha nebavila, když si manželé byli tak vzdálení. Ale byla jsem ráda, že se v knize objevil starý přítel Sethos... nevím proč, ale mám pro něj jistou slabost.
Peabodyová... já u ní prostě necítím ten mateřský hluboký cit. Nechápu, jak může matka říct, že jediná vada, kterou její život má je dítě Ramses. Nebo že její syn nemá moc velkou inteligenci...

14.06.2021 3 z 5

V hlubinách skalní říše V hlubinách skalní říše Elizabeth Peters (p)

Zatím nejlepší díl. Tentokrát se mi moc líbil děj knihy, ale i konec. Jenom jsem se občas trochu nudila, protože tam autorka popisovala něco až moc zdlouhavě, ale jinak jsem opravdu spokojená. Bylo tam spoustu překvapení, napětí, dobrodružství, ale i nebezpečí a boj o přežití. Zajímavý byl ten nápad s utajenou komunitou hluboko v poušti, jiné zvyky, boj o královskou korunu, místo plné intrikánů. Měla jsem svůj typ, kdo by mohl být ten "zlý", ale stejně jsem si nebyla úplně jistá... Ale na konci knihy jsem byla v šoku. Nechybělo ani tajemství, které se týkalo zmizení Forthových a toho, co se jim stalo. Ale není mi tak úplně jasné, co se stalo s Mentarit... najednou zmizela a pak už o ní řeč nebyla...

14.06.2021 4 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Myslím si, že manželé Ed a Lorraine Warrenových jsou ze všech lidí, kteří se zabývají paranormální jevy ze všech nejlepší, takže když jsem se dozvěděla, že je o nich kniha, tak jsem ji prostě musela mít. Podle popisu jsem ale čekala něco jiného.
Líbilo se mi, že tam bylo spoustu příběhu, ale že tam bylo popsáno i všechno ohledně paranormálních jevů, duchů, démů, vymítaní, posednutí a tak. Působivé bylo i to, že v knize byly popsány přímé rozhovory Eda a bytosti z druhé strany. Úžasné byly i fotografie z nějakého místa, které vyšetřovali.
Kniha se mi líbila, byla zajímavá, ale když jsem ji četla, tak jsem cítila neklid. Vždycky jsem věřila, že existuje něco mezi nebem a zemí, něco... co se nedá vysvětlit. Od malička mě takové věci zajímali. Fascinuje mě, jak je něco takového vůbec možné, co všechno je možné. Věřím tomu, že někteří lidé mají opravdu dar, který vám umožňuje vidět duchy, spojit se s lidmi, kteří jsou po smrti. Když o něčem takovém čtu, tak si sama kladu otázky, jestli je opravdu nějaký posmrtný život? Existuje opravdu nebe a peklo? Setkáme se po smrti se všemi svými blízkými? Co se po smrti stane s naší duší? Přijdu do pekla nebo do nebe? Budu po smrti moct dohlížet na své blízké, kteří budou stále naživu? A spoustu dalších otázek, na které bych chtěla znát odpověď.

19.05.2021 5 z 5

Netušené nástrahy Netušené nástrahy Elizabeth Peters (p)

Tentokrát jsem trochu v rozpacích, protože nevím, jak knihu hodnotit. Kniha není napsaná špatně. Nějaké to malé překvapení, nebezpečí, vraždy, humor, ale tentokrát mi hlavní zápletka... nebo spíše ten důvod, proč všechno vzniklo... prostě mi to přišlo směšné, pitomé. Ale zase se mi líbilo, že v tomhle díle je i taková zkouška mezi manžely, jak silná je jejich důvěra jeden v druhého. Co mě ale opravdu překvapilo byl důvod, proč Violet a Percy měli zůstat u tety. To byl za celou knihu asi největší šok. Ale i když se mi tenhle díl nějak extra nelíbil, tak se nenechám odradit a do dalších dílů půjdu.

03.05.2021 2 z 5

Lev v údolí Lev v údolí Elizabeth Peters (p)

Opět nebezpečí, napětí, vraždy a dost velká dávka humoru. Tentokrát se mi líbil děj i konec. Líbilo se mi, že kniha tak trochu navazovala na předchozí díl, ale musím říct, že se občas všechno pletlo. Taky mi v předešlých dílech archeologie přišla záživnější, zajímavější, ale v tomhle díle byla trochu nudná. Co mi ale hodně vadilo, že si manželé vykali. Minulé tři díly si tykali a teď si vykají... blbost.
Oblíbila jsem si i nové postavy. K mému překvapení... se mi docela líbil Sethi. Nebylo to kvůli tomu, co dělal, ale protože dělal všechno, aby Amelii ochránil. Ale na konci knihy mi přišlo až neuvěřitelné, jak rychle Emerson Amelii našel. Ale opět se mi nejvíce zase líbil Rmses a Bastet.
Peabodyova... Nevím. Jako archeolog je určitě výborná, ale jako matka... mi moc. Ten hluboký mateřský cit mi u ní prostě chybí, nemůžu si pomoct. Když někdo jejího syna uráží, ona nic neudělá. Když Ramses udělá něco skvělého, tak na něj jenom štěká. Když se Ramses snaží něco říct, tak ho v jednom kuse přerušuje. Na rozdíl od Emersona. Ten je opravdu skvělý rodič.

30.04.2021 3 z 5

Záhada sarkofágu Záhada sarkofágu Elizabeth Peters (p)

Děj knihy nebyl špatný, ale v předešlém díle mi přišel lepší. Tam jsem byla napnutá, zvědavá. Ale teď se občas objevilo malé překvapení, občas tipování, kdo je za vším stojí, ale jinak žádné velké napětí. Ale když se plížil konec, tak to začalo být konečně překvapivé, napínavé, nebezpečné, dobrodružné... konec knihy se mi líbil nejvíc. Ten byl opravdu dobře vymyšlený. Ale do poslední chvíle jsem tentokrát opravdu netušila, kdo za vším stojí a byla jsem překvapená. Ale i u tohohle dílu jsem se dost zasmála.
Emerson... v tomhle díle se mi opravdu líbil. Asi to bylo hlavně tím, že mi přišel jako úžasný, starostlivý a láskyplný otec. U Peabodyové mi občas v knize chyběl takový ten hluboký mateřský cit.
Opět... moje nejoblíbenější postava byla Ramses. Do toho jsem se prostě zamilovala. Takový malý človíček a má své vlastní vykopávky, pere se o svůj vlastní poklad, který nalezl, na všechno má argument... je prostě úžasný! A nesmím zapomenout na kočku. Ramses a Bastet spolu tvořili parádní dvojku.

26.04.2021 3 z 5