TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Četla jsem knihu Seznam mrtvých a moc se mi líbila, tak jsem doufala, že tahle kniha bude stejně dobrá. Možná lepší, protože má dost vysoké hodnocení. Navíc mě zaujal nápad s tou amnézií. Myslím, že jsem knihu s tímhle nápadem ještě nečetla, takže jsem byla zvědavá, ale teď jsem trochu na rozpacích. Moc nevím, jak hodnotit.
Nepopírám, že je kniha psaná opět docela čtivě. Ale příběh bych popsala asi takhle... nezklamal, ale ani nenadchnul. Co se mi opravdu nelíbilo, že se něco stalo, ale pak se ukáže, že je to jinak, že se to takhle nestalo. Pro mě pak ten příběh opravdu ztrácel na důvěryhodnosti. Navíc pro mě byl konec knihy docela předvídatelný. Asi v polovině knihy jsem si tipla, kdo má všechno na svědomí a proč se to stalo a měla jsem pravdu, takže žádné překvapení nebo napětí, jak všechno dopadne se nekonalo.
Romantická linka v knize... tentokrát nic moc. Těšila jsem se, že ta láska, romantika bude zpestření příběhu, ale byla jsem docela zklamaná. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale v blízké době se k ní vracet nebudu.
Upřímně jsem hlavní hrdince nezáviděla. V takové pozici bych se ocitnout nechtěla. Nepoznat své přátelé, rodinu, kluka, nevzpomenout si ani na svoje jméno... Ale na druhou stranu je pravda, že to pro hlavní hrdinku bylo asi dobře. Měla druhou šanci, zažít znovu, lépe.

12.02.2022 3 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Chtěla jsem knihu s kriminální zápletkou, ale zároveň i romantikou. Navíc mě zaujalo tvrzení, že je kniha podobná filmu Vřískot. Film Vřískot jsem viděla snad milionkrát, jsem milovnice hororů. Když jsem četla, že je mu tahle kniha podobná, tak jsem se do ní musela pustit. Upřímně... kniha je skvělá, úžasná. Ale podobnost s filmem Vřískot... jisté podobnosti tu jsou, ale že by to bylo podobné tomu filmu... to bych neřekla.
Člověk by si myslel, že kniha bude jenom další klišé. Střední škola, večírky, sex, romantika... ale to je chyba. Kniha má hloubku. Autorka opět propojila romantiku, lásku s vážnými tématy. Šikana, napadení, kurzy sebeobrany, deprese, nebezpečné pronásledování. I to, jak zlý jsou děti v dnešní době a co to může mít za následky. I to, že nikdy nevíte, co se druhému odehrává v hlavě. Můžete mít vedle sebe psychopata a nevíte o tom, protože se umí mistrovsky přetvařovat.
Kniha je napsaná neuvěřitelně čtivě. Ani chvíli jsem se nenudila. Celou knihu jsem byla napjatá jako kšandy. Musím říct, že jsem se při knize opravdu bála. V knize je i překvapení, nebezpečí, napětí. Boje a všechny události jsou popsány jasně a záživně. Kniha je napsaná tak, že jsem měla pocit, jako bych sama všechno prožívala (i když bych něco takového zažít opravdu nechtěla). Kniha ale byla i o důvěře, zradě, přátelství a lásce. To jiskření mezi Ellou a Jensenem, pomalé sbližování, vznik lásky mezi tím vším byl úžasným zpestřením příběhu a jenom mu to dodává na kouzlu. Během knihy i slza ukápla.
Zápletka je vymyšlená brilantně. Propojení toho, co se stalo před lety a co se děje teď. Pomalé odkrývání, ale zároveň autorka neprozradila, až do poslední chvíle, jak to všechno je. Do poslední chvíle jsem moc nevěděla, kdo má všechno na svědomí. Během knihy jsem taky několikrát přemýšlela o motivu, proč se to všechno děje. Měla jsem svůj typ od začátku, ale pak se to všechno zamotalo a bylo to úplně jinak. Autorka prostě umí překvapit a všechno do poledního detailu vymyslet. Jediné, co mi vadilo, že v knize nebyl epilog. Třeba jak daleko se hlavní hrdinka posunula, to mě trochu mrzí.

07.02.2022 5 z 5

Duch Korban Manoru Duch Korban Manoru Scott Nicholson

Popis poměrně zajímavý, ale po přečtení... Příšerný! Úplně první kapitola mě docela zaujala, ale pak nadšení odpadlo. Na jednu stranu mi to připomínalo knihu Dům na kopci, název mi zase připomínal Tajemství sídla Craven Manor... Postě žádná originalita, ale bohužel ani napětí, nebezpečí, akce, láska... Upřímně mi přišlo, že i ta "nadpřirozená" stránka je dost odfláknutá. Občas mi přišlo, že jsou v knize neuvěřitelné bláboly, nudila jsem se, ke konci už jsem přeskakovala, protože jsem chtěla, aby už byl konec. Žádná z postav mi moc nepřirostla k srdci, konec příšerný. Nerada dávám knihám nejhorší hodnocení, tak dám aspoň jednu hvězdičku za obálku. Ke knize se rozhodně vracet nebudu!

04.02.2022 1 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Strašný! Moje první kniha, kterou jsem nedočetla... prostě to nešlo. Na knihu jsem se strašně těšila. Zajímavý popis a nápad, horor, duchové, ale jsem hodně, hodně zklamaná. Žádné překvapení, napětí, nebezpečí, romantika, akce... prostě nic! Strašná nuda a k tomu ty náboženské kecy, které v knize jsou. A navíc mi ten vztah, který měla Maud ke svému otci připadal zvrhlý, nechutný. Ani ty zápisky z deníku mě nebavily. Upřímně... ani mě nezajímá konec knihy a jak to všechno bylo. Jenom mě mrzí, že jsem za knihu vyhodila takové peníze. Jediné, co se mi líbí, tak je obálka.

18.01.2022 1 z 5

Vražedkyně - Ženy s krví na rukou Vražedkyně - Ženy s krví na rukou Jennifer Wright

Docela zajímavá kniha... Tvrzení, že obrovského násilí jsou schopni jenom muži... tomu po přečtení téhle knihy opravdu nevěřím. Některé příběhy byly opravdu silná káva a musela jsem to zpracovat. Na můj vkus v knize bylo až moc povídek. Byla bych radši, kdyby jich tam bylo míň, ale zase by byly delší. Některé byly opravdu krátké a strohé, ale na druhou stranu... jsem za to i ráda. Asi bych nechtěla moc dlouho číst o vraždění sekyrou, trávení lidí jedem, kanibalismu, o krutém zacházení s otroky... Hrůza!

11.01.2022 3 z 5

Zmizení Zmizení Amanda Quick (p)

Kniha mě zaujala docela zajímavým popisem, nápadem. A navíc jsem od téhle autorky už asi dvě knihy četla, takže jsem trochu věděla, co mám čekat. Její propojení tajemna, krimi, nebezpečí, záhad, vyšetřovaní, ale taky romantiky a lásky se mi vždycky líbil, takže jsem se na knihu docela těšila, ale teď jsem trochu na rozpacích...
Musím souhlasit, že děj mi nepřišel moc promyšlený. Romantická linka mi přišla docela dost slabá. Během knihy skoro žádné překvapení, napětí, nebezpečí... na konci žádné velké odhalení. Taky nemám ráda otevřené konce. Ale zase musím říct, že ta paranormální stránka, to nadpřirozeno, ty vize... to se mi opravdu líbilo. Zajímavý nápad, dobře zpracované a promyšlené, ale jinak... kniha za moc nestála.

Téměř dokonalá vražda Téměř dokonalá vražda Václav Pavel Borovička

Jednu knihu jsem už od stejného autora četla a jeho styl se mi celkem líbil, takže jsem se ráda pustila do další jeho knihy. Nebyla špatná. Myslím, že první povídku vybral skvěle. Hned jsem se začetla. Ale pak už to bylo trošku horší. Některé povídky mi nepřišly tolik zajímavé, někdy jsem se i nudila. Myslím, že autor občas něco popisuje moc zdlouhavě, něco bylo úplně zbytečné. Některé povídky mi přišly i takové... useknuté, nedokončené. Ráda bych se o nich dozvěděla víc, jak všechno dopadlo. Některé případy mi přišly i dost nechutné, opravdu musí mít člověk silný žaludek.

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Kniha se mi strašně líbila. Autorka dokázala úžasně propojit minulost i přítomnost, aniž by prozradila, jaký bude konec. Opravdu jsem do poslední chvíle byla napjatá, jak to bylo tehdy, kdo to byl, co se stalo. A zároveň, jak to bylo se sestrou Fiony. Vždycky jsem se ráda dívala na odložené případy, takže i proto mě kniha zaujala. Dost se mi líbilo i to, že celý příběh odkrývala novinářka. A o policii... nechci být sprostá, takže k tomu se vyjadřovat nebudu.
V knize nechybělo překvapení, napětí, nebezpečí, nadpřirozeno, tajemství. I to jak bolestivá může být ztráta blízkého člověka a to, jak důležité může být hluboké a pravé přátelství, které může vzniknout i na tom nejhorším místě. Během knihy jsem byla i smutná, když jsem četla příběh Soni. Co přežila, zakusila, jak dopadla, že byla úplně sama... to mě opravdu vzalo a měla jsem slzy na krajíčku. Co mě trochu mrzelo, tak byla ta "romantická" linka, protože ta mi přišla docela slabá, ale i tak musím dát knize plný počet! Doufám, že bude víc takových příběhů.

13.11.2021 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Tenhle díl mi už přišel jako horor. Četla jsem ji v noci a tentokrát jsem se opravdu bála, když jsem uslyšela nějaký zvuk, tak jsem málem vyletěla z postele. Navíc kniha byla opravdu čtivá. Kapitola končila v tom nejlepším a já se hned musela pustit do další. Líbilo se mi, že v knize byla i milostná zápletka. Kniha mě pak vždycky mnohem víc baví. Strašidelnou atmosféru autorka popsala dokonale. Nechyběl ani překvapivý zvrat na konci knihy. Vlastně bych byla ráda, kdyby byla kniha delší.
Opravdu se mi moc líbily obrázky, které v knize byly. Občas byly trochu děsivé, ale k příběhu se skvěle hodily. Snad to nebude poslední kniha, kde se takové obrázky objevily. Bylo to zajímavé zpestření příběhu.
Mara mi občas lezla na nervy. Jak byla neustále přesvědčená a tvrdohlavá, že jenom ona měla pravdu a pak tvrdě dopadla. Neil... je pravda, že občas to bylo trochu moc s tím "koťátko, miláčku, zlatíčko, světlo mého života". Hlavně, když to bylo všechno v jedné větě, ale dá se to překousnout. Upřímně... trochu jsem hlavní hrdince záviděla takového mužského. Najít takového v dnešní době se dá považovat za zázrak.

09.11.2021 5 z 5

Prokletí rodu Usherů Prokletí rodu Usherů Robert R. McCammon

Kniha se mi moc líbila. Začátek knihy mi připadal trochu slabý, nepřipadal mi tak poutavý, chytlavý. Pak se ale kniha začala rozjíždět a já se začetla a nemohla se odtrhnout. Myslím si, že autor dokázal skvěle propojit minulost a přítomnost. Pomalé odkrývání minulosti, co se děje v tom lese, co je doopravdy v tom domě, jak to spolu souvisí... pomalu vrůstající napětí. Překvapení rozhodně v knize nechybělo. Líbilo se mi vyprávění z pohledů více postav. Některé kapitoly končily v tom nejlepším a pak následovalo vyprávění z pohledu jiné postavy. To jsem pak dychtivě otáčela stránky.
Musím říct, že mi tahle kniha připadala jako horor, i když jsem se při ní nebála. To by chtělo silnější kalibr, abych se já bála, ale občas jsem při čtení měla husinu. Občas mi sice přišlo, že autor popisuje do úplných detailů něco, co je úplně zbytečné a moc mě to nebavilo. Taky se mi občas pletly postavy. Ale rozhodla jsem se, že za to strhávat hvězdičku nebudu. Když pomyslím na příběh, tak mám chuť si ho přečíst znovu. Jak tahle kniha ukazuje, tak být nejbohatším člověkem automaticky neznamená štěstí. Spíše naopak. Některé bohaté rodiny mají tajemství, o kterých se nám ani nesní.

24.10.2021 5 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Musím říct, že tahle kniha se mi líbí víc než Zimní lidé. Líbí se mi, že autorka dala i do téhle knihy minulost a přítomnost. Pomalé okrývání toho, co se dělo dřív, co se děje teď. Hodně mě příběh zaujal, to prostředí, pomalé odkrývání tajemství, co se doopravdy stalo Sylvii, jak to tehdy bylo, kde je ten tajný pokoj, co v něm je... To napětí, co bude dál, co dalšího vyplave na povrch, ta strašidelná atmosféra. Občas jsem během knihy měla i husinu, strašně jsem byla zvědavá, jak to všechno dopadne. Ale nakonec se žádné překvapení nekonalo.
Během knihy jsem si vytvořila vlastní teorii o tom, co se doopravdy stalo. V minulosti i v přítomnosti a nakonec se ukázalo, že jsem měla pravdu, takže konec... ten se mi vůbec nelíbil. Vlastně... musím říct, že to celé vysvětlení mi přišlo docela jednoduché a dětinské. Nápad na příběh tak zajímavý, ale konec byl zklamáním. Nepřišlo mi, že by autorka příběh do detailu promyslela. Na konci knihy mi zůstalo pár otázek, na které jsem nedostala odpověď.
Občas jsem se i u knihy nudila. Přišlo mi, že autorka v knize popisuje něco, co je úplně zbytečné... nebo naopak moc zdlouhavé. Upřímně... ani žádná postava mi moc nepřirostla k srdci. A překlad byl strašný!

06.10.2021 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

U téhle autorky jsem zvyklá na strašidelné domy, duchy, takže jsem vůbec netušila, co mě v téhle knize čeká. Nakonec jsem byla hodně překvapená. Jedna z nejlepších knih autorky. Je sice pravda, že jsem se opět moc nebála, ale v knize nechybělo překvapení, nebezpečí, akce, napětí. Navíc kniha je rozhodně chytlavě napsaná. Kapitola vždycky končila v tom nejlepším a já se musela hned pustit do další. Líbilo se mi, že kniha je popisována z pohledů více postav, že se to střídalo. Občas jsem během knihy byla v šoku. Ale v knize byly i smutné momenty. Dalo se čekat, že se tam budou, ale stejně jsem slzy neudržela. Ale to odhalení na konci knihy... moc překvapená jsem nebyla. Asi v polovině knihy mě napadla na vteřinu myšlenka, že to může být takhle.. a měla jsem pravdu.
Na začátku mě hodně štval přístup policie. Chápu, že nemůžou jen tak vyhlásit pátraní pokaždé, když někdo přijde, ale zároveň to takhle ignorovat, házet všechny do jednoho pytle nebo říkat, že nemá cenu je hledat, protože už jsou nejspíš mrtví a že pravděpodobně nenajdou ani tělo... to mi přijde zase moc.
Taky mě na začátku štvalo chování přátel k Toddovi. Kdyby se mi někdo blízký ztratil, tak byl se ho vydala sama hledat, ať už by to bylo kdekoli. Nedokázala bych jen tak sedět a čekat. Možná by to bylo hloupé, nezodpovědné, ale prostě bych se nedokázala držet stranou.
Kniha ukazuje, jak se nevinný výlet nebo procházka může pěkně zvrtnout. Stačí sejít z cesty, ztratit se a už se nevymotáte. Já sama mám strašně ráda procházky v přírodě, lesích. Ale po přečtení téhle knihy na takové výlety sama chodit rozhodně nebudu.

03.10.2021 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Poslední dobou jsem si knihy od téhle autorky strašně oblíbila, takže jsem se na její novou knihu těšila. Navíc mě hodně zaujala i svým popisem, působivou obálkou, takže jsem si ji musela koupit. Vůbec nelituji.
Autorka skvěle vykreslila atmosféru strašidelného domu, který je plný tajemství. Ale i tak jsem se během knihy vůbec nebála, i když jsem ji četla v noci. Taky mi přišlo, že první polovina knihy je trošku slabší. Nepřišlo mi, že by se tam dělo něco extra, až na pár výjimek. Druhá polovina knihy mě bavila mnohem víc. Sice už bylo vyzrazeno, co se děje, ale i tak mi přišlo, že druhá polovina je zajímavější, napínavější, překvapivější.
Taky se mi líbilo, že k sobě hlavní hrdinové měli blíž. Líbilo se mi, jak si kryli záda, jak se sbližovali... to jiskření mezi nimi dodalo příběhu takové kouzlo. Ale rozhodně jsem nezáviděla hlavní hrdince takové setkání s tchýní! Celkově se mi kniha líbila, takže do dalších dílů se rozhodně pustím. Jenom doufám, že to nebude trvat dlouho.

21.09.2021 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Poslední dobou čtu knihy s paranormálními jevy, duchy a přízraky, horory. Kniha mě svým popisem opravdu hodně zaujala. Kniha se mi líbila, ale nějak mě neohromila. Ze začátku mi dělalo problém se orientovat. To přeskakování v čase, pokaždé pohled jiné postavy, ale potom jsem se začala orientovat. Musím říct, že se mi líbilo, že v knize byla pospaná přítomnost i minulost. Pomalé odkrývání toho... co se dřív stalo a co se teď děje. Nějaká překvapení v knize byla, ale že bych se při příběhu bála, nebo měla husí kůži... to říct nemůžu. A to jsem ji četla v noci po tmě. Ale přesto jsem četla dál, protože jsem chtěla vlastně vědět, jak to skončí, jak to doopravdy bylo. Ale na konci jsem byla docela zklamaná. Konec mě neohromil, ani mě moc nepřekvapilo, kdo to má všechno na svědomí. A konec knihy mi přišel otevřený. Mám několik otázek, které zodpovězené nebyly.
Ale upřímně teď, když na ten příběh pomyslím, tak mi přijde trošku... překombinovaný. Katerine a její manžel. Candice a její ztracený bratr a jeho žena, jak je to doopravdy s Ruthi. Ten deník a chybějící části. Kdo to má všechno na svědomí, jak přežil, proč to udělal, co se doopravdy stalo Martinovi a Sáře. Bylo toho prostě moc najednou. Kdyby autorka trochu ubrala a některé věci lépe promyslela, tak kniha mohla být lepší. Během knihy mi bylo ale opravdu líto Sáry a Martina kvůli jejich dceři. Vlastně se dá pochopit, proč to Sára udělala. Když jsme na dně, tak děláme věci, které by nás ani ve snu nenapadli.

14.09.2021 3 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Na tenhle díl jsem se strašně těšila, ale jsem zklamaná. Nejslabší díl z celé série. Neříkám, že ten nápad na knihu je špatný... to rozhodně ne. Strašidelný dům, duchové a navíc ta temná minulost toho domu. Co se tam stalo, proč se to všechno děje... rozhodně se mi ten nápad líbí, ale myslím si, že si s tím autorka mohla více pohrát. Mohla do knihy dát víc napětí, víc překvapení, nebezpečí, tajemství. Navíc ten konec... přišel mi uspěchaný, ani mě nějak neohromil. Mě příběh zpestřilo asi hlavně to jiskření mezi Annou a Lukasem. A pak ta záležitost s Anniným expřítelem.
Začátek mi přišel pomalejší. Až potom mě kniha chytla, ale než jsem se nadála, tak jsem byla u části knihy, která mi připadala naprosto... neskutečná. V té části byly prostě věci a situace, které mi připadaly naprosto... pitomé (slušně řečeno). Když si na ně ještě teď vzpomenu, tak to nechápu. Opravdu ne! Nechápu, jak někoho může rozesmát pohled na to, jak lidské ostatky mizí mezi zvířecími v masovém hrobě. Jak to někomu může připadat jako krásný obrázek. Nechápu, jak někdo může souseda, který mu poradí, aby po sobě "uklidil" tělo a pak se stará, jestli se člověk řídil jeho radou nazvat ohleduplným... To autorka myslí vážně? Jako fakt? Prostě ne! Sice se pak vyjasnilo, proč se tohle všechno dělo, ale mě to stejně připadá... ne... nebudu sprostá... Uvidíme, jaké budou další knihy od téhle autorky.

06.09.2021 3 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Poslední díl se mi líbil nejvíc. V posledním dílu rozhodně nebyla nouze o napětí, nebezpečí, o spoustu zvratů a překvapení. Ale taky tu bohužel byly smutné a dojemné momenty, u kterých jsem opravdu slzu neudržela. Ale bohužel... dalo se čekat, že v posledním dílu takové momenty budou, když se schylovalo k závěrečné válce, která rozhodne. Dost mě překvapilo, kdo byl od začátku špeh. V hlavě mi běželo spoustu jsem, ale tohle jsem nečekala. Ale co se mi na tomhle dílu opravdu hodně líbilo, že všichni bohové, polobohové, kentauři a další... se spojili a šli do toho společně. A na konci jsem byla v šoku. Je mi ale líto Luka.
Ale co mě trochu rozčilovalo... byl opět Percy. Ty jeho city... opět jsem byla zmatená. Koho vlastně chce, nejdřív jedna, pak druhá, myslí na jednu, ale je s tou druhou... Mezi Percym a Annabeth bylo jiskření. Chtěla jsem s ním zatřást, aby se už konečně k něčemu rozhoupal a nakonec jsem se dočkala. Ale myslím, že autor mohl z toho jiskření mezi nimi více vytáhnout. Sice jsem se u tohohle dílu nezasmála jako u předchozích, ale i tak se mi díl opravdu líbil. Jenom je mi líto, že není zfilmovaná celá série. Možná, že půjdu i do dalších sérií od autora.

05.09.2021 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Další dobrý díl. Sice ani tady nechybělo nebezpečí, překvapení, zvraty a napětí, ale zároveň... nevím. Musím říct, že děj se mi líbil více v předchozím dílu, ale v tomhle dílu se mi zase líbil konec. Nechyběly ani smutné momenty, ale každá válka má své oběti. Tentokrát jsem byla i trochu zmatená z Percyho. Z jeho citů. Nejdřív jedna holka, pak druhá, třetí... všechny dohromady... nevím. Přišlo mi to trochu moc. Podle mě se hodí k jediné osobě, takže doufám, že s ní skončí. Taky pořád nějak doufám, že to i s Lukem dopadne dobře. Je tam pro něj taková zvláštní slabost... asi jsem to chytla od Annabeth. Byla jsem ráda, že se tady objevil i Tyson. Jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

04.09.2021 4 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Zatím nejlepší díl. Asi je to tím, že filmová verze není, což je na jednu stranu škoda, protože by to mohl být opravdu pěkný film, ale na druhou stranu... jsem ráda, protože jsem tentokrát vůbec nevěděla, co mě v dalším dílu čeká. Tentokrát pro mě byla kniha plná napětí, překvapení, nebezpečí, akce a moc se mi líbilo, že tam byla i láska. Bylo to takové příjemné zpestření příběhu. Ale i slza ukápla... kvůli Zoe a Biance a nakonec kvůli Nicovi. Příběh se mi líbil asi i proto, že jsme si mohli přečíst, jak se Thalie vrací. Líbilo se mi, že mezi Percym a Thalií bylo přátelství, ale i taková menší nevraživost. A ani v tomhle díle nechyběly vtipné momenty a hlášky. Taky i přes to všechno, co Luke provedl... pořád pro něj takovou zvláštní slabost. Jsem zvědavá, jak to s ním dopade. A na konci nechyběl pěkný zvrat a šok. Těším se na další díl.

02.09.2021 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

I druhý díl filmového zpracování jsem viděla a líbil se mi. Nakonec kniha nebyla špatná. Je pravda, že i knižní děj se stejně jako v jedničce lišil. Ale podle mě to tentokrát bylo trošičku horší než film. Neříkám, že mě kniha nebavila... bavila, i když jsem stejně jako u jedničky věděla, jaký bude konec, co se stane, ale stejně jsem si knihu ráda přečetla, ale radši příště se radši podívám na film. Během knihy jsem se i dost zasmála. Taky když jsem byla v knize pokaždé řeč o Groverovi jako o nevěstě... vybavil se mi obraz z filmu, jak vypadal... Ježíši. Dost mě zajímá i jak to bude mezi Thalií a Percym.
Během čtení knihy jsem cítila i vztek kvůli tomu, jak se všichni chovali k Tysonovi, jak se mu všichni smáli, ponižovali ho. Mě se ve filmu postava Tysona moc líbila, ale přišlo mi... jako by v knize byla jeho postava... hloupější, jako by z něho spisovatel udělal úplného blbečka.

01.09.2021 3 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Viděla jsem filmovou verzi... asi tisíckrát a moc se mi líbil, tak jsem si řekla, že zkusím i knižní verzi, jestli mě to chytne. Překvapivě... chytlo. Taky mě zajímalo, jestli se bude kniha lišit od filmu, dějem, koncem... možná nějakými postavami. Je pravda, že děj v knize byl trochu jiný než film, ale nemůžu říct, jestli lepší. Obojí se mi líbilo a bavilo. A i když jsem z filmu věděla, co bude následovat, tak mě kniha bavila, i když tam chybělo to napětí a očekávání, co bude dál. Kniha mě bavila hodně i tím, že se tam hodně často zmiňovali příběhu bohů, kdo co udělal a proč... vždycky mě bavily takové příběhy. I když se mi jména bohů občas pletly.
Ale jsou i určité věci, které se mi v knize nelíbili. Nevím proč, ale docela mi vadilo, že hlavní hrdinové jsou v knize tak mladí. Imponoval by mi více starší věk. Taky mi přišlo, jako by v téhle knize byly smíchány oba dva díly filmového zpracování, takže jsem zvědavá, co na mě čeká ve druhém dílu.

31.08.2021 4 z 5