TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Zahrada lží Zahrada lží Amanda Quick (p)

Pěkná kniha, kde je prostředí viktoriánské doby, romantiky a detektivky. Kniha se mi líbila, mám ráda takové knihy, ale nemohla jsem dát plný počet bodů. Pro mě byl příběh dost předvídatelný... od začátku jsem měla své typy, takže žádné překvapení. Měla jsem v tom i trochu zmatek. Kdo, co udělal, proč, komu to udělal, kdy se to stalo... Taky tam byla spousta postav, musela jsem si v tom udělat pořádek. Ale opravdu se mi líbila romantická linka, tentokrát mi přišla opravdu dobrá a bylo to takové zpestření příběhu.

05.03.2023 4 z 5

Volání sirén Volání sirén Amanda Quick (p)

Kniha mě vtáhla hned na začátku... napětí, překvapení, nebezpečí, konec jasný. Romantická linka taky nebyla špatná. Opět musím říct, že autorka měla i tady ten svůj svět dost propracovaný. Navíc nechybělo zapojení několika zajímavých a fascinujících věcí... mimozemské zbraně, zpívající dinosauři, tajné laboratoře a obzvlášť se mi líbilo, že autorka dala do knihy sirénu. Mě se tenhle nápad moc líbí. Ale na celém příběhu se mi nejvíc líbil prachový králíček!

05.03.2023 4 z 5

Město iluzí Město iluzí Amanda Quick (p)

Hezký příběh, ale pro mě takový průměr. Konec hned od začátku jasný, děj docela taky, takové předvídatelné... Zápletka nebyla špatná, ale myslím, že se do toho autorka mohla víc položit. Romantická linka nebyla špatná. Ale musím uznat, že autorka má ten svůj paranormální svět opravdu propracovaný. Občas jsem s ní nedokázala udržet krok. Ale nejvíc se mi na celém příběhu líbil prachový králíček!

05.03.2023 3 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Tak tohle byla paráda! Upřímně se mi doma válela několik měsíců a já se do ní pustila proto, že jsem po takové době, kdy jsem četla jenom krimi, horory a detektivky chtěla romantiku. A první, co mě napadlo, když jsem se začetla bylo... "Já jsem taková kráva!" Jsem naštvaná sama na sebe, že jsem tak skvělou knihu takovou dobu odkládala. Ale na druhou stranu... Mohla tam ležet déle.
Dost mě překvapila tloušťka knihy... netušila jsem, jestli se mi příběh bude líbit, takže jsem si říkala, že to asi budu číst věčnost, ale nakonec jsem si pomyslela "Sakra, škoda že není kniha delší." V knize sice nebyl nějaký extra zvrat, ale myslím, že příběhu to absolutně vůbec neublížilo. V příběhu byla důvěra, ztráta, uvědomění, co je opravdu důležité, že musíte dělat, co milujete. Že nezáleží na tom, co si o vás ostatní myslí. Že něco nádherného může přijít v okamžiku, kdy to absolutně nečekáte a že láska může přijít odkudkoliv. Taky překvapení, láska, pravé přátelství, taky jsem se u knihy neskutečně zasmála. Rozhodně v knize nejde jen o sex. Což se mi líbilo, ale taky jsem si potom už říkala "Sakra, už na to konečně skočte, už si přiznejte, co k sobě cítíte!"
Hlavní hrdinové... to byl gól! Na jednu stranu tak rozdílní, ale na druhou stranu tak stejní. Ta chemie mezi nimi a jiskření bylo očividné, i když si t ani jeden nechtěl připustit. Líbilo se mi sbližování hlavních hrdinů. Nejdřív se nemůžou vystát, ale pak spolu začnou vycházet, svěřují se, pomáhají si. Pomalu se dozvíme příběhy a bolesti obou hlavních hrdinů, proč je každý z nich takový, jaký je. Příběh nám říká, že nikdy nevíte, co v sobě ten daný člověk nese, co si prožil. Může být mrzutý, drsný, otravný, odměřený, namyšlený, skoro nemluvící sportovec, ale uvnitř má svoje rány, se kterými se snaží smířit a má svoje obavy. Je možná pravda, že až moc často se v knize zmiňovalo, jaké má hlavní hrdina tělo, jaký má zadek, břišáky, ale já se nad tím vždycky jen usmála.

20.01.2023 5 z 5

Záblesk v zrcadle Záblesk v zrcadle Amanda Quick (p)

Pro mě nejlepší díl z celé série. Nechyběla úžasná paranormální stránka, která je skvěle vymyšlená a příběh vždycky tak trochu okoření. Navíc úžasné propojení všech tajemství a záhad ohledně ztracené laboratoře. Nakonec do sebe všechno skvěle zapadlo. Hlavní hrdiny jsem si opravdu zamilovala. Líbilo se mi, že se v knize objevily i předešlé postavy, přátelé, rodina. Na konci knihy jsem měla pocit, že to všechno ještě tak úplně neskončilo, že možná bude pokračování. Nechybělo napětí, nebezpečí, akce, překvapení, láska... rozhodně nemůžu nic vytknout. Těším se na další knihy od autorky.

06.01.2023 5 z 5

Démonologové: Ďábel v Connecticutu Démonologové: Ďábel v Connecticutu Gerald Brittle

Jaké pocity ve mě kniha probudila... obava, strach, znepokojení, fascinaci, hrůzu! Ať už si představujete cokoliv, co se v knize vyskytne, tak to ani zdaleka nevystihuje skutečnost. Tento příběh je zhmotnění vašich nejhorších nočních můr, největších obav a strachu. Při této knize jsem měla strach i já. Četla jsem při světle, v noci jsem spala při světle, schoulená v rohu postele.
Tento příběh byl i zfilmován, ale film příběh zdaleka nevystihuje. Upřímně mi přijde, že filmová verze není tak dobrá jako kniha, ale ani tak přesná. Ani si nedokážu představit, čím si ta rodina musela projít... opravdové peklo. Psychické, ale i fyzické. A nejhorší je, že se to už nikdy nevrátilo do normálu. V knize jsou i dost znepokojivé fotografie z toho případu a období.
Dost fascinující, ale i strašlivý je fakt, že se v knize nevyskytoval jen démon, ale samotný ďábel. Proč tahle rodina, jak, kdy, proč ten malý kluk, proč tak najednou, ale postupem času zjistíte, že to nebylo jen tak z ničeho nic. Všechno to přicházelo v malých krůčcích, aniž by to o tom věděli, a pak se to najednou vyhrotilo. Rozhodně se dozvíme odpovědi na všechny otázky, jaký to mělo účel a smysl, ale varuji... odpověď se nebude líbit. Ale taky musím upozornit, že jestli čekáte, že zlo bude potrestáno a všechno skončí dobře... ne. Kniha nemá šťastný konec.
Ale co mi přišlo dost šokující byl přístup církve. Myslím si, že právě církev... lidé, kteří se považují za vyvolené, za dítě boží... by měli takovým případům zabránit a pomáhat. Církev věří v boha, v nebe, ve spasení, v dobro, ale nevěří v peklo, zlo a démony? Jako vážně?! Vždyť to by měl být největší smysl. A ne být skeptický, sarkastický, ponižovat a dělat z takových lidí blázni! A rozhodně nic nedělat, když mají jasné důkazy, že se to děje! Kdyby něco udělali, tak to mohlo dopadnout jinak. Rodina bojovala o život proti ďáblovi a církev hrála politiku.
P.S. K triumfu zla je zapotřebí pouze to, aby dobří lidé nedělali nic!

22.12.2022 5 z 5

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

O Richardovi Ramirezovi jsem toho nic moc nevěděla, dokud jsem jsem nezjistila, že následující díl z nové edice True Crime je o něm. Proto jsem se rozhodla podívat se na seriál Night Stalker: Hon na sériového vraha, který je přímo o něm, abych si zjistila nějaké informace a psychicky se připravila na knihu... ale ne! Na tohle jsem opravdu připravená nebyla... ať už se díváte na seriály, filmy, dokumenty, čtete nejrůznější články, tak kniha bude i přesto šok! Psychicky... to byla jedna z nejtěžších knih, které jsem kdy četla!
Musím souhlasit, že nejde nerovnávat příběh Richarda Ramireze a Teda Budyho. Příběh Teda Bundyho vyprávěl někdo, kdo ho znal, kdo ho považoval za přítele. Šlo o velmi důvěrný a intimní pohled, ale u příběhu Richarda Ramireze je více vidět věcný, odtažitý a profesionální pohled. Kniha je rozdělená na části. Kořist a lovci, kde autor popisuje napadení a jak si Richard vybíral své oběti. Pak část Ritchie, kde je popsáno jeho dětství, dospívání a prostředí, ve kterém žil. Pak samozřejmě jeho zatčení a proces. Nechyběl ani epilog. V příběhu máme střet s krutostí, bezcitností a brutalitou nad rámec jakéhokoli lidského chápání. Ať se budete snažit jakkoli jeho chování, jeho osobnost, činy pochopit... nepůjde to.
Musím říct, že detektivové a policisté ze všech okresů a měst... že spoustu věcí pokazili. Vím, že taková práce není snadná, že je to obrovský tlak, ale během knihy jsem měla pocit, že policie mohla udělat víc. Kdyby spolu detektivové mluvili, sdělovali si informace, měli otevřenou mysl a hned od začátku nezavrhovali informací, že to všechno může mít na svědomí jeden člověk... bavili se mezi sebou, tak to mohlo být jinak. Přišlo mi, že celou to dobu hráli jenom s tím, že někdo musí vraha znát a že to dřív či později řekne policii. Navíc mi přišlo, že některým policistům šlo jenom o tu slávu, kterou budou mít, když Nočního lovce chytí. Ne o to, že už nikomu neublíží. Je tu i fakt, že Nočního lovce chytli lidé z veřejnosti, ne policie.
I mě během čtení přišlo, že Richard Ramirez je příklad vyrobeného psychopata. V knize máme popsané jeho dětství, dospívání... časy, kdy měl přítelkyni, na kterou byl hodný a něžný, miloval svou matku a bránil svou sestru. Sám řekl, že na začátku výčitky měl, ale pak se z něj stalo něco... co nemá absolutně žádné svědomí, výčitky, je lhostejný k utrpení jiných. Částečně za to mohla asi opravdu mohla jeho schizoidní porucha osobnosti, prostředí, otec, bratři, a pak monstrum, které byl jeho bratranec a který byl sám vrah a násilník, ale nemyslím si, že ho to nějak omlouvá! Spousta lidí má špatné dětství, vidí násilí, zažije trauma, ale to není důvod, aby se z něj stalo takové nelidské monstrum.
Co ale udělat pro člověka, jehož sen bylo dostat se po smrti do pekla... vzhlížel k samotnému satanovi, byl si jistý, že je s ním, že nad ním drží ochranou ruku. A že ho bude chránit, dokud v hloubi duše zůstane zlý a neprojeví slitování. Doufal, že až umře a dostane se do pekla, tak bude čestný host u satanova stolu, všichni ho budou uctívat a uklánět se mu... Co pro takového člověka udělat? Nic. Nejhorší je, že si toho nikdo ani nevšiml. Měl spoustu šancí na pomoc, terapii, ale nedostal ji. Je to smutné... možná, že kdyby si toho někdo všiml, tak to mohlo být všechno jinak.
Richard byl člověk, který měl rád jenom sám sebe. Myslím, že to, co říkal a dělal před rodinou byla jenom komedie. I u rodiny jenom vytvářel iluzi lásky, aby si získal důvěru a kontrolu, manipuloval, chtěl si dokázat svou nadvládu a majetnost.
Právník Richarda Ramireze prosil porotu, aby mu udělila takovou milost a sympatie, které dal on svým obětem... kroutila jsem hlavou a říkala si... To si děláte srandu? Kdyby mu měli ostatní lidé prodělat takovou laskavost a milost, jako on svým obětem, tak se toho soudu ani nedožije! Celý proces podle mě byla jedná velká komedie a fraška. Opravdu ano. Byl odsouzen tolikrát k smrti, ale nedošlo k tomu... zemřel na rakovinu. Proč mu dávat tolik trestů smrti, které si bezpochyby zaslouží, ale ani jeden nevykonat? To už mu radši nedávat žádný. Navíc musím říct, že mi nepřišlo, že pode těch fotek, jeho fanynek, podle jeho svatby, že by ve vězení nějak trpěl... na rozdíl od obětí a jejich rodin.
A ty fanynky... Co to je? Kam to ten svět spěje, když jednoho z nejhorších a nejbrutálnějších vrahů přitahuje více žen než nějakou rockovou hvězdu? Jak se do něj mohli zamilovat? Jak se ho mohli zastávat? Jak mu mohli psát, chodit ho podporovat k soudu? Já nikdy nikoho nesoudím. Každého přitahuje něco jiného, ale dívky, které přitahuje někdo takový, kdo má takové představy, které nám autor na konci knihy popsal... By se měl jít léčit! Richard Ramirez v těch dívkách neviděl nic jiného, než další chod.
Některé chvíle v knize byly... tragické, smutné a neskutečně emotivní. Ať už šlo o rodiny, oběti, přeživší, ale mě bylo líto i jeho rodiny. I oni byli obětí, taky trpěli. Po přečtení knihy jsem se opravdu musela vybrečet... bylo mi toho všeho líto. Hlavně proto bylo číst knihu tak těžké.
Zajímavé pro mě bylo, že skoro každý se zaměřoval na jeh oči... děsivé, kruté, nemilosrdné, zlé, ďábelské... a mrtvé. Já musím souhlasit... když se jsem se dívala na jeho fotku, nedokázala jsem od jeho očí odtrhnout pohled na měla jsem husí kůži... tak tmavé, černé, zvířecí...

26.10.2022 5 z 5

Léto Léto Amanda Quick (p)

Pěkné zakončení celé série. Pořád si myslím, že tahle série nepatří mezi nejlepší od autorky, ale je dobrá. Dobře popsané prostředí maloměsta, které je plné starých tajemství a záhad, která pomalu vyplouvají na povrch. Pak samozřejmě dvě znepřátelené rodiny, které si k sobě posupně najdou cestu a nakonec je z nich jedna velká šťastná rodina. Ani tentokrát nechyběly úžasné konspirace. Nechybělo ani jiskření mezi hlavními hrdiny. Ano... i tady mi přišla zápletka slabší, ale příběh se mi rozhodně líbil. Ale stejně musím říct, že na celém příběhu mě bavil malý Carson. Když se tam objevil, tak jsem měla na tváři široký úsměv. Jsem ráda, že jsme se v posledním díle setkali se všemi předešlými hlavními i vedlejšími postavami. Hezké zakončení.

09.10.2022 3 z 5

Úsvit Úsvit Jayne Ann Krentz

Hezké pokračování. Kdysi jsem četla první díl a teď jsem se rozhodla dočíst zbývající díly. Je pravda, že to rozhodně není nejlepší kniha od autorky, ale není to špatné. Líbí se mi, že se v knize opět vyskytuje prostředí maloměsta, které má svá tajemství a záhady. Ani tentokrát nechybělo zpestření příběhu, což byl spor mezi Harteovými a Madisonovými. A dost jsem se zasmála u konspirace zamrzlých mimozemšťanů. Líbil se mi vývoj vztahu mezi hlavními hrdiny, to jiskření, hádání, provokování, ale vzájemné sbližování, budování důvěry. Zápletka byla trochu slabší, což mě mrzí, ale nějaké překvapení a napětí tam bylo. Jsem i ráda, že jsme se opět setkali s ostatními členy rodiny. Uvidíme, co bude v posledním díle.

05.10.2022 3 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Viděla jsem různé dokumenty, filmy a četla články o Tedu Bundym... proto jsem se neskutečně těšila na tuhle knihu, ale tohle... to jsem nečekala!
Nedávno jsem četla u komentářů na tuhle knihu něco ve smyslu, že takové knihy čtou jenom lidi, kteří jsou stejní psychopati... Já si to nemyslím! Já si naopak myslím, že je hloupé takové případy ignorovat, protože takový lidé mezi námi žijí. Žijí mezi námi monstra, která se takových odporných věcí neštítí a je naivní myslet si, že ne. Tato kniha je varováním, že by se ženy měly mít na pozoru v každé situaci... když jdou večer sami domů, když stopují a veze je cizí člověk, když vás jen tak osloví, nebo když chce, aby jste mu někde vedle s něčím pomohli... i když je to sympatický a okouzlující cizinec, tak to ještě neznamená, že jste s ním v bezpečí.
Ted Bundy... člověk mnoha tváří. Jedna tvář... ta kterou ukazoval světu je okouzlující, sympatický, inteligentní... takový zlatý hoch. Ale ta druhá... to je monstrum. Je neuvěřitelné, jak dokázal manipulovat... bylo známé, že je to vrah, ale i tak si získal sympatie tolika mladých žen... něco na něm na mě působí až ďábelsky. Nemůžu si pomoct. Autorka nám v knize vypráví o tom v čem žil, jaké měl dětství, jaké to na něm zanechalo následky, to proč zabíjel, jaké měl vztahy... Jeho dětství nebylo sice ideální, ale to ho neomlouvá. Spousta lidí si prožije peklo, ale nestanou se z nich netvoři. Dost mě zaujalo i to, jak unášel své oběti... něco ve stylu "odešla a už je nikdo nikdy neviděl"... žádní svědci, žádné stopy, žádné předměty... častokrát se nenašlo ani tělo. Je to neuvěřitelné! Já jsem během kniha měla husí kůži, šel mi mráz po zádech... knihu jsem četla při světle, protože jsem se po tmě bála.
Já naprosto souhlasím s názorem, že Ted Bundy byl sociopat. Svědomí... to je to, co nám dává lidskost, umožnuje nám milovat, cítit bolest toho druhého. Ted Bundy svědomí neměl. Necítil vinu, bylo mu jedno, když způsobil někomu jinému bolest... ani on sám nevěděl kým je. Kus mu chyběl... myslel si, že když bude zabíjet, tak se snad někdy bude cítit úplný, ale naopak... bylo to horší a horší. Ted... nikdy nikoho nemiloval. Každého ve svém životě měl pro nějaký určitý cíl, využíval ho a manipuloval s ním a když už mu byl na nic, tak ho odkopl. Jediný člověk, na kterém mu záleželo a koho litoval byl on sám. Kdysi jsem si myslela, že uměl milovat... třeba takovou Liz, ale teď... rozhodně ne. Byla to neliská, krutá, zlá, bezcitná, zvrácená zrůda, která si nezaslouží soucit! Upřímně si ani nechci představovat v kolika letech s vražděním začal. Já upřímně věřím, že Ted má na svědomí mnohem více vražd, ale bohužel kolik... to se už nikdy nedozvíme. Nikdy jsem moc neschvalovala trest smrti... ale v tomhle případě si myslím, že to bylo správné rozhodnutí. Ted už několikrát utekl a rozhodně by si našel způsob, jak znovu utéct a zase by způsobil někomu dalšímu bolest a utrpení.
Upřímně... jsem s autorkou soucítila. Chápala jsem, proč se o něm někdy vyjadřovala kladně a někdy negativně... když si myslíte, že někoho znáte, máte k němu tak blízko, tak je těžké si představit, že by byl schopný něčeho takového. Ale nakonec i autorka sama musela přiznat sama sobě, že Ted Bundy byl zrůda. Věřím, že Ann a Ted měli mezi sebou nějaké silné pouto, které nám autorka vylíčila v knize. Já si to teda rozhodně nedokážu ani představit... být si blízký s někým takovým... mít vedle sebe vraha, ale vás to ani nenapadne, ani potom tomu nechcete věřit. Rozhodně byla zajímavá i jejich komunikace, když byl Ted ve vězení. Zajímavé byly i fotografie, které v knize jsou. Ale upřímně... během knihy mě napadlo, že Teda vidí všichni, ale zároveň nikdo... někteří se mu dívali přímo do obličeje, ale přesto ho pak nemohli na sto procent identifikovat.
A co mě znepokojilo nejvíc... nemohla jsem se ani podívat na fotografii Tudy Bundyho, ty jeho upřené oči... byla jsem nesvá. Proto si nedokážu ani představit, jak musel vypadat, když ukázal svou pravou tvář...

24.09.2022 5 z 5

Podivné zásnuby Podivné zásnuby Jayne Ann Krentz

Skvělý příběh. Moc se líbí ta směs romantiky a detektivní zápletky. Navíc se mi líbí i to, že je to i taková historická romance. Zápletka v knize byla skvěle vymyšlená a na konci do sebe všechno zapadlo. Zajímavý byl i nápad špionáže. Rozhodně nechybělo překvapení, napětí, nebezpečí, akce... Líbilo se mi i jiskření mezi hlavními hrdiny, vývoj jejich vztahu, budování důvěry, vzájemná ochrana.

14.09.2022 5 z 5

Porušený slib Porušený slib Amanda Quick (p)

Skvělé pokračování! Oblíbila jsem si hlavní hrdiny a vedlejší postavy. Je pravda, že tentokrát byla zápletka v knize až moc překombinovaná... všechno to z minulosti a přítomnosti, vrahové, komplicové... a navíc mám nějaké nezodpovězené otázky, protože mi přijde, že ne všechno bylo vysvětleno, ale jinak musím říct, že se mi moc líbí, že v knize opět nechybělo nebezpečí, akce, překvapení, napětí, jiskření mezi hlavními hrdiny.

11.09.2022 4 z 5

Dívky, které zmizely Dívky, které zmizely Amanda Quick (p)

Úžasný! Příběh je skvěle vymyšlený a udivuje mě, jak ho autorka promyslela do toho nejmenšího detailu. Jak do sebe na konci všechno zapadne. Jak nás během příběhu překvapuje, šokuje, přidává stále nová a nová vodítka, informace, ale přitom neprozrazuje, kdo za tím vším je, nebo kdo je komplicem a jak to dopadne. Během knihy mi běhal mráz po zádech, byla jsem šokovaná, překvapená, neskutečně zvědavá. Líbilo se mi to propojení minulosti a přítomnosti. Hledání nezodpovězených otázek z minulosti, ale i přítomnosti. Odhalování starých, temných tajemství a jak to všechno souvisí. A všechno to okořenilo jiskření mezi hlavními hrdiny. Ta jejich láska, sbližování, romantika, budování důvěry mezi tím vším nebezpečím. Navíc jsem se dost pobavilo a to díky seniorům. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

11.09.2022 5 z 5

Dlouhá noc Dlouhá noc Amanda Quick (p)

Skvělá kniha! Úžasný chytlavý začátek, ze kterého mi běhal mráz po zádech a to se dělo i později během knihy. Skvělý popis opuštěných, strašidelných a temných míst. Taková ta temná atmosféra a napětí, co dalšího se stane. Navíc se mi neskutečně líbí, že je to směs romantiky a detektivní zápletky. To jiskření mezi hlavními hrdiny, pomalé sbližování, budování důvěry, strach a starost o toho druhého. Vyrovnávání se s minulostí. Vyšetřování a touha najít odpovědi na otázky, kterému člověku chybí, aby se mohl pohnout dál. Musím sice uznat, že na konci jsem si opravdu musela znovu ujasnit, co všechno se stalo, proč a kdo, ale zápletka byla i tentokrát skvěle vymyšlená a nezůstaly mi žádné otázky. Taky rozhodně nechybělo překvapení, nebezpečí, akce a šok z toho, co se dělo. Doufám, že autorka napíše víc takových knih.

06.09.2022 5 z 5

Nedotknutelný Nedotknutelný Amanda Quick (p)

Kniha rozhodně patří mezi ty lepší od autorky. Zápletka v knize byla skvěle vymyšlená. Možná trochu moc komplikovaná, že jsem si na konci musela všechno srovnat, kdo, co udělal, kdo to byl, ale rozhodně to bylo promyšlené a nezůstaly mi žádné nezodpovězené otázky a otevřené konce. Rozhodně nechybělo napětí, překvapení, láska, nebezpečí, akce, zvrat a jiskření mezi hlavními hrdiny. Oblíbila jsem si hlavní hrdiny a i vedlejší postavy. Jen mě trochu mrzí, že jsem nezačala od prvního dílu, ale rozhodně si je přečtu a těším se na ně.

06.09.2022 5 z 5

Ne/promlčeno Ne/promlčeno kolektiv autorů

Opravdu musím říct, že se mi neskutečně líbí nápad, proč kniha vznikla... boj za to, aby byl zrušen zákon o promlčení vraždy. Já musím souhlasit! Zákon o promlčení vraždy mi připadá jako blbost. Jednou vrah... vždycky vrah! Takový zákon mi nepřipadá jako spravedlnost pro oběti a pozůstalé. Proto velice oceňuji, že lidi rozhodli bojovat za to, aby byl takový zákon zrušen.
Jinak kdybych měla hodnotit samotnou knihu... Nebyla špatná. Některé případy byly opravdu otřesné a šokující a bylo mi strašně líto, že si někdo něčím takovým musel projít. Ale některé případy by si zasloužily větší prostor. Některé případy na mě působily opravdu krátce. Navíc jsou v knize i fotografie... Některé byly opravdu děsivé, smutné, ale bohužel reálné.

06.09.2022 3 z 5

Nejkrutější psychopati v dějinách Nejkrutější psychopati v dějinách John Marlowe

Kniha je rozhodně zajímavá, docela poutavě napsaná a jedna z nejlepších ohledně téhle kategorie, co jsem zatím četla. Nechyběly tu známé příběhy typu Alžběty Báthoryové, Jacka Rozparovače, Teda Bundyho, ale ani Johna Wayna Gacyho...Takzvaná předloha pro knihu a film To. Vraždící klaun. Už jsem o něm viděla dokument, takže jsem z příběhu v knize šokovaná nebyla, i když je to silní káva.
Ale knize jsem nemohla dát plný počet bodů. Má to hned několik důvodů... První je, že případy vybrané do knihy pro mě nebyly žádným překvapením, protože jsem o většině slyšela, četla nebo jsem viděla dokument. A u těch zajímavějších případů se mohl autor více rozepsat. Přišlo mi, že některé příběhy byly docela krátké a zasloužily si větší pozornost. Ale zase musím uznat, že dost zajímavé zpestření knihy byly fotografie, které byly občas trochu... kruté, děsivé, šokující, ale bohužel opravdové.
Šokující pro mě byl případ Jerryho Brudose... nejvíc asi to, že se přímo doktorům svěří se svými touhami a sny, které byly neskutečně zvrácené, ale přesto všechno usoudí, že pacient trpí pouhými potížemi spojenými s dospíváním. Je to osoba, která nemá sklony k násilí. Jestli tohle řekne člověk, který má vystudovanou psychologii a měl by být schopný poznat narušeného člověka, tak naprosto selhaly... ne jenom v pracovním životě, ale i v lidském. Přijde mi to jako kdyby mě někdo řekl, že jeho snem je postřílet lidi, já řekla, že rozhodně není nebezpečný a ještě mu dala do ruky zbraň!
P.S. Jak to už u legend bývá, s odstupem času je těžké posoudit, co z příběhu je ještě pravda a co už jsou různá vylepšení!

18.08.2022 4 z 5

Ukradli bohům smrt Ukradli bohům smrt Václav Pavel Borovička

Zatím nejhorší kniha, kterou jsem od Borovičky četla. Žádné napětí, žádné překvapení... dokonce ani případy vybrané do knihy mě skoro vůbec nebavily. Většinu knihy jsem se nudila a musela se do čtení nutit.

26.07.2022 1 z 5

Na hraně Na hraně Amanda Quick (p)

Další skvělý díl. Chytlavý, dobře napsaný, promyšlený. Nechyběl skvěle poutavý začátek, vraždy, nebezpečí, záhady, spousta překvapení, zvrat, ale ani erotika a jiskření mezi hlavními hrdiny. Navíc se mi líbilo, jak autorka propojila svět podsvětí a svět cirkusu. Navíc jsem strašně ráda, že jsme se opět setkali s Lutherem a Rainou. Moje zvědavost jenom vzrostla. Byla bych ráda, kdyby měli samotnou knihu. Ale znovu... moc vrahů.

17.07.2022 4 z 5

Dáma na útěku Dáma na útěku Amanda Quick (p)

Skvělé pokračování. Skvělé prostředí malého města, ale i odkrývání pravdy ohledně oslnivého Hollywoodu. Chytlavý začátek, vraždy, nebezpečí, překvapení, záhady, ale i erotika. Ale musím říct, že mě zaujala Raina a Luther. Snad nebudou chybět v dalším dílu. Ale opět... moc vrahů, bylo to přehnané.

17.07.2022 4 z 5