Terezaa - Příspěvky

Hon na mrtvéhoHon na mrtvéhoT. Weaver

Při čtení případu soukromého detektiva Davida Rakera mi několikrát běhal mráz po zádech a těším se na další jeho pátrání. Líbilo se mi, že David nebyl tím klasickým typem detektiva, který se teď objevuje v nejednom thrilleru. Příběh je nápaditý, čtivý a mrazivý. Ráda doporučuji a rozhodně jsem se spisovatelem Timem Weaverem neskončila.

08.08.2018

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Tak toto se autorce určitě povedlo. Když jsem se blížila ke konci knihy, předpokládala jsem, že ji ohodnotím 4 hvězdičkami, ale konec byl prostě skvělý, ta spolupráce s Ester. Postava Ester mi byla moc sympatická a bylo by určitě zajímavé, vidět i její úhel pohledu, co se ji během společných obědů a akcí honilo hlavou při pohledu na “zamilovaný” pár. Grace jsem během čtení držela palce, jsem ráda, že jsem si knihu pořídila a přečetla.

24.08.2018

SmrtkaSmrtkaN. Shusterman

Autor vytvořil úplně nový, originální a uvěřitelný svět. Děkuji hodnocení zde na DK, které mě přesvědčilo knihu si koupit, protože toto je přesně ten příběh, který chcete mít doma v knihovně. Něco mi říká, že tahle série bude něco!

02.08.2018

LoutkářLoutkářD. Cole

Autor hrozně tlačí na pilu, tolik obětí, způsobů vražd a na konci knihy to vlastně vůbec nedává smysl, protože “Azazelovi” stačila prostě bomba a veřejné prostranství.

11.09.2018

Vražda v Orient-expresuVražda v Orient-expresuA. Christie

Jak já jsem ráda, že jsem se konečně dokopala k této slavné autorce. Skvělá kniha s výjimečným detektivem. Teď mi řeknete, kdo si správně tipnul vraha? ;)
Rozhodně doporučuji.

17.10.2018

Na západní frontě klidNa západní frontě klidE. M. Remarque

Fantastická a velmi silná kniha. Nemám slov.

09.06.2017

Temná hmotaTemná hmotaB. Crouch

Čtení to bylo určitě zajímavé a neobyčejné. Konec bych si představovala trochu jinak, možná to více rozvést, ale autor to udělal podle svého, čemuž rozumím. Plný počet nedávám, protože mi v knize něco chybělo. Nějaká ostrá omáčka, něco ještě trochu více “wow”. Knihu mohu doporučit, čtení mě bavilo zápletka je originální.

16.08.2018

Tíha vesmíruTíha vesmíruJ. Niven

Milé a svižné počtení. Asi úplně nevěřím, že by se nejhezčí kluk ze střední zamiloval do nejsilnější holky ze školy, jsem v tomto holt úzkoprsá. Zápletka nebyla nijak zvlášť zajímavá, ale dozvěděla jsem se něco nového o chorobě, kterou trpěla jedna z hlavních postav a o které jsem v životě neslyšela. Uvažování Jacka mi občas moc nesedělo a zdálo se mi až příliš dívčí. Dále také naivní a málo uvěřitelné chování Libby, například fialové plavky uprostřed chodby a obrovský nápis na holém břiše. Knížka určitě není špatná a naplnila mé očekávání.

21.08.2018

Sněží, sněží...Sněží, sněží...L. Myracle

Naprosto nádherné vánoční příběhy. Knížku jsem četla v létě, ale cítila jsem se jako o Vánocích. Opravdu super. :)

01.11.2016

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOC. V. Felscherinow

Všem doporučuji si tuto knížku přečíst. Nemohla jsem na tento příběh přestat myslet snad ještě dva týdny po přečtení. Kudy chodím, tudy knihu vychvaluji.
Je neuvěřitelné kolik těm lidem bylo a co všechno zažili. Opravdu silný příběh.

MiseryMiseryS. King

Tak tohle bylo něco. Bylo to napínavé, kruté, děsivé a nepředvídatelné. Stejně jako Annie Wilkesová.

17.06.2018

Nebe nezná vyvolenýchNebe nezná vyvolenýchE. M. Remarque

Autor je špičkový, kniha rozhodně nezklamala. Remarque bravurně popisuje myšlenky postav. Nedávám plný počet, jelikož mě jiná díla od tohoto autora zaujala a sebrala více, ale román je to přesto velmi krásný.

28.09.2018

Hledání AljaškyHledání AljaškyJ. Green

Moje nejoblíbenější knížka od Greena. Moc hezky se čte a postavy jsou sympatické. :)

01.11.2016

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyJ. R. R. Tolkien

Opravdu bezva, četla se sama. Mrzelo mě, když jsem ji dočítala. Zbožňuji Gandalfa a Bilba, zbožňuji vlastně celou knížku. :)

01.11.2016

O myších a lidechO myších a lidechJ. Steinbeck

Nádherná knížka, jak už tu někdo psal, taky nám paní učitelka řekla, jak kniha skončí, což mě mrzí. I přesto mohu říct, že je kniha nádherná sice smutná, ale krásná. Četla se sama a nadchla mě.

17.03.2018

Možná jednouMožná jednouC. Hoover

Já nevím. První polovina knihy mě akorát rozčilovala, potom se to docela dalo, ale už jsem ji chtěla mít konečně přečtenou a mít to za sebou. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická, celou dobu jsem fandila Maggie. Věřila jsem vztahu, který byl mezi Maggie a Ridgem, ale nevěřila jsem vztahu mezi Sydney a Ridgem. Pro mě zklamání a poslední stránky jsem jenom v rychlosti prolétla, protože jsem jim to asi nepřála a nevěřila tomu, nevím.

22.06.2018

Hadrový panákHadrový panákD. Cole

Na tuto knížku jsem se hodně těšila. Mrtvola sešitá ze 6 obětí, to je opravdu zajímavý námět a hned mě to navnadilo knihu si pořídit. (stejně jako další hromadu lidí, že?)
*Spoilery*
Potom se do toho zamotal seznam jmen dalších obětí, což mi k úvodu moc nesedělo, ale budiž, to byl spíš můj problém. Jenomže! Autor do tohoto už tak nabitého příběhu přidal geniálního masového vraha z minulosti, který si hrál na ďábla a vykupoval duše. Přišlo mi, jak kdyby autor sepsal několik příběhů do jedné knihy, přitom držet se linie hadrového panáka by podle mě bylo zajímavější a uvěřitelnější. Rozhodně to nebyl žádný průšvih a pokračování si přečtu, protože mě opravdu zajímá, jak to dopadne s Wolfem.

18.07.2018

Vzdušné zámkyVzdušné zámkyJ. Wilson

Nádherná knížka, poprvé jsem ji četla ve třinácti a naprosto jsem si ji zamilovala, vlastně jako každou knížku od Jacqueline. Smála jsem se, brečela. Jedním slovem - nádhera.

Ilustrovaná mámaIlustrovaná mámaJ. Wilson

Moc hezká knížka. Četla jsem ji už pětkrát a rozhodně ji do rukou vezmu ještě několikrát.

Lekce láskyLekce láskyJ. Wilson

Z téhle knížky jsem byla úplně hotová. Opravdu super, je pro starší čtenářky.

PolibekPolibekJ. Wilson

Krásná knížka, pro starší čtenáře doporučuji! :)

PrůšvihářkyPrůšvihářkyJ. Wilson

Tahle knížka je moje srdcovka, protože to byla má první knížka od Jacqueline. Možná proto dávám takové hodnocení, ale nemůžu si pomoct. :)
Moc zábavná a čtivá. Pobaví určitě jak mladší, tak i starší čtenáře.

Dívka, 15: Milá, ale praštěnáDívka, 15: Milá, ale praštěnáS. Limb

Na dovolené jsem ji četla 2x za sebou, po dovolené asi ještě 5x. A neomrzela. Tahle knížka nikdy neomrzí - zábavná a pozitivní. Takové odlehčené počtení.

Kvak a Žbluňk jsou kamarádiKvak a Žbluňk jsou kamarádiA. Lobel

Moje srdcovka. Miluji tu knížku, je krásná, veselá, milá. Moc mě bavilo číst si příběhy kamarádů Kvaka a Žbluňka.

Bílá nemocBílá nemocK. Čapek

Skvělá, nadčasová kniha. Přečteno k maturitě a rozhodně po Bílé nemoci sáhnu znovu.

01.01.2018

Zahradní slavnostZahradní slavnostV. Havel

Velmi zajímavé a dobré drama. Kdo může tvrdit, že je to hloupé? Kniha se mi líbila a u čtení jsem se zasmála.

01.01.2018

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekS. King

Super super super!

17.03.2018

Cesta zpátkyCesta zpátkyE. M. Remarque

Volné pokračování veledíla Na západní frontě klid. E. M. Remarque je jedinečný autor a v tomto díle nám ukazuje, jak se vojáci vypořádávají s vytouženým mírem, a že i mír dokáže zranit. O přátelství, mládí a zničené generaci. Geniální, překrásná kniha.

25.07.2018

Chlapec v pruhovaném pyžamuChlapec v pruhovaném pyžamuJ. Boyne

Skvěle napsaná kniha o ohavnostech, které prováděli lidé lidem očima malého německého chlapce.

10.10.2018