tereza94 tereza94 komentáře u knih

Kouř Kouř Dan Vyleta

Ze začátku se mi četla dobře. Ke konci už to byla taková blbost, že jsem jen přeskakovala a snažila se zjistit, jak to dopadne.

07.03.2024 2 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Knihu jsem dočetla. Neseděla mi, nebavila mě a hlavní hrdinka mi byla svým pasivním přístupem k životu a milionem výmluv úplně odporná. Dvě hvězdičky dávám za snahu a konec.

19.01.2024 2 z 5

Nasraná Máma - Nekorektní Průvodce Prvním Rokem Mateřství Nasraná Máma - Nekorektní Průvodce Prvním Rokem Mateřství Tereza Maroušková

Kniha mě velmi bavila, dokázala jsem se do spisovatelky vcítit a pochopit ji, ani můj první rok s dítětem nebyl idylický. V mnoha situacích jsem se dokonale poznala. Rozhodně nedoporučuji číst ženám, které jsou dokonale spokojené s dítětem doma a je to pro ně všechno. Myslím si ale, že mnoho žen se v knize pozná, a bude rádo za pocit, že v tom nejsou samy. Ono se totiž ani v dnešní době nehodí přiznat, že jste dítě chtěla a moc ho milujete, ale váš starý život vám opravdu chybí a někdy nevíte kudy kam.

31.10.2023 5 z 5

Země snů Země snů Nicholas Sparks

Z počátku jsem si říkala, že to bude asi zklamání. Jedna z dějových linek mi připadala nudná, ale na konci jsem se nemohla odtrhnout. Všechno do sebe krásně zapadlo. A ten konec miluji

26.10.2023 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Kniha ve mně zanechala silný dojem. Je zajímavé a zároveň děsivé, co nás může všechny čekat. Zmatenost, ztráta sebe sama a nepoznání blízkých. Jen doufám, že tomuto osudu se vyhnu. Spisovatelka odvedla za mě skvělou práci.

08.09.2023 5 z 5

Královna Margot - Rebelka bez předsudků Královna Margot - Rebelka bez předsudků Michel de Decker

Kniha mě bohužel moc nezaujala. Čekala jsem spíše románové vyprávění, bohužel se jedná o vycuc z různých paměti a historických knih.

17.08.2023 3 z 5

Estée Lauder - sen o kráse Estée Lauder - sen o kráse Laura Baldini (p)

Úžasná kniha o inspirativní ženě, která šla za svým snem a díky ohromné podpoře manžela vybudovala kosmetickou velmoc.

07.08.2023 5 z 5

Láska ve Francii Láska ve Francii Nadine Williams

Příjemný, klidný příběh o lásce dvou lidí. Krásné popisy Francie a pomalu plynoucí děj.

15.07.2023 4 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Nádherná kniha, která mě donutila se smát i plakat. Obdivuji autorku, že sepsala tak nádherný příběh jedné dívky. Dlouho si budu knihu pamatovat.

06.12.2022 5 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

Čekala jsem mnohem víc, ale kniha se vlekla, půlka mi přišla zbytečná a závěr úplně mimo. Škoda papíru musím říct, dočetla jsem jen proto, že nerada odkládám knihy nedočtené.

12.03.2022 1 z 5

Marie Antoinetta: Strmý pád Marie Antoinetta: Strmý pád Juliet Grey

Musím říct, že kniha mi otevřela oči. Dřív jsem si myslela, jaká byla Antoinetta namyšlená slepice, ale příkoří a ponížení, kterými si musela projít ke konci života bych nikomu nepřála. Knihu jsem chvílemi odkládala, protože mi bylo do pláče. Rozhodně doporučuji celou sérii všem, kteří mají podobně jako já, zkreslený pohled na ni a na Ludvíka.

07.12.2020 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Nejlepší knížka, co jsem od spisovatele četla. Nemohla jsem vůbec přestat a ten konec byl pro mě rozhodně nečekaný. Myslím, že o této knize budu ještě dlouho přemýšlet.

01.11.2020 5 z 5

Léčba psem - Pět voříšků před vraty Léčba psem - Pět voříšků před vraty Dagmar Morenová

Skvělá kniha ze života s pejsky.

27.09.2020 5 z 5

Úžasná kniha o jedné odvážné ženě. Anna byla jiná a z počátku o krále ani nestála, chápu ovšem, že se těžko říká králi NE. Snažila se být dobrou manželkou a to jak se k ní její manžel zachoval, bylo ohavné.

20.09.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tuhle knihu jsem přečetla za jeden den a nemohla se absolutně odtrhnout. Věřila jsem každému slovu a závěr mě absolutně překvapil. Jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla.

22.08.2020 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Krásné čtení. Rozhodně bych to nezařadila mezi oddechovou četbu, ale i tak se mi kniha moc líbila a dozvěděla jsem se mnoho zajímavých věcí.

19.08.2020 5 z 5

Sokyně z Versailles Sokyně z Versailles Sally Christie

Kniha je rozhodně slabší než první díl, ale na letní čas jako oddechovka je vhodná.

26.07.2020 3 z 5

Nejúžasnější den Nejúžasnější den Kaira Rouda

Kniha je zajímavá a jiná, ale nebude patřit k mým oblíbeným. Tak do poloviny knihy se v podstatě nic nedělo, jen tam něco blekotal sebestředný blbec. Druhá půlka už byla lepší a jen kvůli závěru, kde děj získal trochu spád a začalo se něco dít, dávám nakonec 3*.

01.06.2020 3 z 5

Úžasná kniha o silné a odvážné ženě.

18.04.2020 5 z 5

Pakistanská princezná Pakistanská princezná Monika Wurm

Původně jsem si myslela, že to bude romantická oddechovka, ve které se evropská dívka zamiluje do pákistánského muže. To se i celkem potvrdilo, až na pár věcí které mě vadily. Úplně naivní a možná až blbá hlavní hrdinka opravdu stála za to. Nic jí nedocházelo. Popis pákistánské kultury měl dle mého názoru dost chyb. 3* dávám jen za snahu napsat něco nového než typický vztah šéf a sekretářka a za šťastný konec se snahou uzavřít i příběhy ostatních postav.

07.02.2020 3 z 5