tereza8 tereza8 komentáře u knih

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Napínavý a akční příběh, který mě bavil do poslední stránky.

22.10.2021 5 z 5

Máš mě vůbec rád? Máš mě vůbec rád? Fausto Brizzi

Srdcovka. Jako předešlá kniha. I když ta je podle mě ještě o chlup lepší a silnější.

20.10.2021 5 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Přečteno jedním dechem. Četla jsem zatím všechny knihy od pana Hermana. Mám je ráda a ještě raději se k nim vracím. Líbí se mi jeho názory a hodnoty, které vyznává. Donutí mě zamyslet se. Nad námi. Nad dětmi. Nad výchovou. Nad životem. Nad dnešní dobou. Více takových knih…

15.10.2021 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Moc dobrý příběh, který vás vtáhne a nechce pustit. Ke konci už jsem tušila “jak to celé asi je”, ale o to víc jsem se těšila, jestli se nemýlím.

15.10.2021 4 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Bohužel v půlce jsem knihu odložila a nemohla číst dál. Nedělám to často, snažím se vždy dát knížce šanci a dočíst. Ale tady to nešlo. Nebavila mne, strašně dlouhé pasáže “o ničem”… čekala jsem, kdy se příběh rozjede. Vůbec jsem neměla chuť pokračovat číst. Zklamání.

12.09.2021

Její konec Její konec Shari Lapena

,,Člověk si prostě nemůže pokaždé vybrat.”

Přečteno jedním dechem. Napínavé do poslední chvíle, přitom zbytečně nepřekombinované. Neskutečné, jak se mohou věci vymknout kontrole a stačí tak málo, aby bylo vše rázem jinak…

24.07.2021 5 z 5

Pro mě osobně taková malá “osobní bible a povinná četba”. Moc ráda se k ní vracím, krásná knížka.

11.07.2021 5 z 5

Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat Jiří Halda

Pan Halda je pro mě inspirující osoba, líbí se mi jeho názory a pojetí výchovy. Proto tato knížka je moudrost sama. Doporučuji rozhodně.

09.07.2021 5 z 5

A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) Viktor Emil Frankl

Přemýšlím, co napsat. A asi, ať napíši cokoliv, nic nedokáže vyjádřit sílu tohoto díla. Vím, že tohle není jen kniha. Je to mnohem víc. Není to o tom “jednou přečtu a zavřu”. Velkolepé, silné, zásadní… o neskutečné síle, která je ukryta v každém z nás.

01.07.2021 5 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Pro mě osobně velice zásadní a pozitivně ovlivňují kniha, která se mi kdy vůbec dostala do ruky. Pan MUDr. Vojáček zde řekl vše důležité. Víc asi netřeba dodávat. Nechť si každý udělá názor sám.

13.05.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

,,Může to znít jako paradox, ale čím víc se snažíme ignorovat to, co je v našem životě bolestivé, tím víc to nad námi přebírá moc.”
Excelentní dílo. Zkrátka Joona Linna. Lars Kepler patří dle mého názoru ke špičce v tomto žánru. Vždy se těším na další knihu, která vyjde.

23.04.2021 5 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

,,Protože někdy musíte začít na začátku, abyste pochopili konec.” Silný příběh. Ožehavé a poněkud těžké, smutné téma a tím je ztráta dítěte, únos. Nedokážu si představit být v kůži matky, která si tímto projde.

08.03.2021 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Další skvělý příběh, musím říct, že mě bavil doposud asi nejvíc, Jude je mi čím dál víc sympatická. Klobouk dolu před autorkou, že dokáže napsat něco tak poutavého a zároveň nepřekombinovaného. Těším se na další díly...

20.02.2021 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Velice dobrá kniha. Druhý díl s Jude, s jejím osudem, myšlenkami... Těším se na další příběh.

10.02.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Silný až mrazivý příběh. Knížka a styl vyprávění mi sedli od samého začátku. Líbilo se mi i vyprávění ze strany muže a ženy. Přečteno za pár dní a chtěla bych číst dál. Doporučuji každému, člověk se tak nějak víc zamyslí, kde jsou skutečné priority.

31.12.2020 5 z 5

Ať zemře Ať zemře Sarah Pinborough

Na mě byla kniha i příběh moc dlouhý, někdy až zbytečně táhlý, vykreslený do detailu. Chvíli jsem se ztrácela i ve jménech a vztahových vazbách. Začátek i konec mě bavil méně, nejlepší byla za mě prostřední část.

27.12.2020 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další skvělý příběh s Erikou Fosterovou. Zajímavé, že mě knížky od tohoto autora pořádně “chytí” až v druhé půlce, to pak člověk chce jen číst a číst a pak se diví, že je na konci. No... už mám zálusk na další díl.

04.11.2020 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Skvělá kniha, milé překvapení. Vůbec nic jsem od ní nečekala a vyrazila mi příjemně dech. Děj plynul, by záživný, člověk se neztrácel ve jménech, žádné zbytečně nudné pasáže... skvělé, dobře se mi četla a bavila mě, za mě není co vytknout. Těším se na další knihu od této spisovatelky!

19.10.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Zprvu jsem měla problém se do příběhu dostat. Hodně jmen, postav, časové linie, někdy zbytečně dlouhé pasáže. Až v půlce mě začala kniha bavit, pak to mělo spád. Zajímavá myšlenka, kterou si odnáším - člověk by měl dát častěji na svoji intuici.

09.10.2020 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Moc dobrá a zajímavá detektivka. Příběh byl svižný a plynul. Mohu doporučit!

24.08.2020 5 z 5