tereza7914 tereza7914 komentáře u knih

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Myslím, že Prokletý princ byl stejný jako předchozí díl. Kniha má děj, který rychle ubíhá a za chvíli máte knihu přečtenou. Bavilo mě to, byla to taková příjemná oddychovka...proč ale dávám jen 4 hvězdy je důvod, že to zas tak ohromné nebylo. Ella pořád dokola omílá, že je konec, že už se k němu nikdy nevrátí a najednou hop a z Reeda je uplný andílek.
I přesto jsem si to užila a určitě knihu doporučuji. Také už vím proč všichni milují Easta. A ten konec byl pecka.

08.05.2018 4 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Kniha má zajímavý, originální námět. Je psaná ve formě rozhovorů a různých záznamů, což mi vyhovovalo. Dobře se to čte. Ovšem po nějaké době jsem se začala ztrácet a i děj mě tak nějak přestal bavit. Musím přiznat, že má kniha několik zápletek a překvapivých zvratů a ten konec byl wow cože, ale musela jsem se přemáhat, abych knihu vůbec dočetla...druhý díl si ale možná přečtu

29.04.2018 3 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Kniha se mi líbila. Ale musím říci, že jsem nevěděla jestli dát 5 hvězd nebo jen 4. Příběh je super. Je originální, zajímavý a... divný :D Občas jsem si říkala jako co to je?...
Rychle to utíkalo, že byste ani neřekli, že má kniha 400 stran. Měla jsem jí přečtenou během 3 dnů. Ale často jsem se ztrácela a něco mi ani nedávalo smysl. Něco se stane, pak otočíte stránku a je to všechno jinak...až jsem si někdy říkala, že mi snad chybí stránky :D
Nicméně se mi to líbilo i přes drobné nedostatky a určitě se vrhnu na další díl.
Btw. Morfeus nebo Zach? Noo za mě zatím spíše Zach, i když Morfeus má taky něco do sebe, ale zatím mě moc neokouzlil :D

26.01.2018 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Do této série jsem se zamilovala! Budu se sice opakovat ale musím se přidat k tomu, že je to jedna z nejkrásnějších knih a jak obálkou tak i obsahem. Ze začátku jsem byla dost skeptická kvůli té obálce. Ale nenechte se odradit. Sice to vypadá jako "princeznovská slaďárna" ale je to opravdu moc krásný. Pravda, je to taková pohádka, ale myslím že potěší i dospělejší čtenáře. Za mě jistě 5 hvězd a klidně bych dala víc. Určitě bych chtěla i filmové zpracování :) Zatím jsem jí četla 2x a myslím, že ne naposled...

30.12.2017 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Tato kniha se mi líbila. Dávám 5 hvězdiček i za příběh i za tu obalku :) opravdu se mi to libilo. Bylo to takové milé, oddechové, romantické čtení. Musím ale připustit, že na sérii Selekce to nemá :D

27.12.2017 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Kniha nebyla špatná, ale spíš bych řekla, že skoro pro young adult. Taková lehčí detektivka pro mladší čtenáře. Vyprávění od soudu bylo zajímavé, ale hodně dlouhé. Občas se mi ani některé pasáže nechtělo číst, hodně se to opakovalo. Dalo by se to hodně zkrátit. A děj nebyl moc překvapivý.

22.12.2017 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Skvělá kniha. Začátek je sice pomalejší, ale když se pročtete dál, stojí to za to :) Řekla bych, že je to něco na způsob Dannyho parťáků, nebo jsem v tom dokonce někdy viděla i X-many :D Rozhodně stojí za přečtení a není nutno číst předtím knihu Griša.

28.11.2017 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Úžasná kniha :) viděla jsem na ni hodně recenzí a většina říká že nejde poznat kdo z kluků je princ a kdo zabijak. Do poloviny knížky jsem si říkala že to vím. Ale pak přišel zlom a ja si říkám cože? :D opravdu milé překvapení.... můžu jen doporučit a těším se na další díl :)

02.10.2017 5 z 5

Bohužel dávám jen 3 hvězdy... Harryho Pottera miluju, ale tohle mě zklamalo. Prostě 7 dílů klasika, ale tohle bylo už poněkud přitažené za vlasy a postavy celkově nebyli moc sympatické. Souhlasím s tím, že hodně věcí nesedí a nedává smysl. Pro mě bohužel docela zklamání

18.08.2017 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Zase něco na způsob fifty shades. Arogantní businessman a hodně sexu. Kdysi jsem tento typ knížek četla často, ale přijde mi, že už nic nového v tomto směru nejde vymyslet. Přesto autorky vymysleli poutavý příběh, u kterého se zasmějete i vzrušíte. Kniha mě celkem chytla a rychle jsem ji přečetla, ale bohužel se to ke konci už moc táhlo, pořád jen sex, sex...ovšem zakončení této knihy bylo příjemné a proto chci zkusit i druhý díl :)

06.08.2017 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha mě bavila. Četla se rychle, nebyla vůbec nudná, ale děj byl poněkud nepřekvapivý. Bylo jasné jak to skončí. A od konce jsem čekala víc, bylo to už poněkud přitažené za vlasy a trochu řekněme odfláknuté. Co se týče druhého dílu, pořád jsem se nějak nedostala přes 3. kapitolu. Uvidím, zdali se k tomu ještě vrátím. Všichni říkají že další díly jsou bezva.

03.08.2017 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Skvělá kniha. Oddechová, vtipná, s dobrými zápletkami. Popravdě chvilkama jsem vůbec netušila jak to skončí. Určitě doporučuji tuhle i další knihy od Jojo Moyesové.

03.08.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter! Co víc k tomu říct. Bohužel jsem delší dobu patřila mezi lidi, kteří Harryho Pottera milují, ale jen skrze filmy. Tak jsem se konečně pustila do knížek a zkrátka super!

03.08.2017 5 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Nevím jakým slovem bych knihu vystihla. Možná skvělá? Opravdu mě tato kniha moc bavila. Mám ráda vlkodlaky a vlky vůbec, a proto jsem si řekla, že to zkusím. Nejdříve jsem myslela, že to bude jen další tuctový příběh lásky o vlkodlacích, ale hned po několika stránkách mi došlo, že to tak nebude. Líbilo se mi, jak to bylo nabité erotikou, ale zároveň tam nebylo moc sexuálních scén.
Čeho jsem se hodně obávala bylo, že je to příběh o české holce. Ale opak je pravdou. Autorka zasadila českou holku do amerického prostředí a napsala opravdu napínavý a vtipný příběh. Z počátku jsem očekávala, že zůstane s Rubenem, ale časem jsem o tom začala pochybovat a pochybovala jsem až do konce. Český humor a sem tam sprostá slova tomu dodávala šťávu a proto za mě 5 hvězd.

12.07.2016 5 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Celá série se mi celkem líbila, ale stejně to nebyl moc originální příběh. Ten nápad s vizema a tak byl dobrý, ale co se týče klasického milostného trojuhelníku? Nic moc.
Od začátku se dalo čekat jak to skončí. Myslím, že to bylo hodně podobné upířím deníkům.

14.03.2016 3 z 5

Elixír Elixír Alma Katsu

Po dlouhé době určitě originální příběh. Ovšem začátek byl opravdu nudný, musím přiznat, a proto se mi do ní nechtělo a musela jsem se k tomu nutit.
Asi po 100 stranách se to konečně začalo rozjíždět a bylo to pořád lepší a zajímavější. Bohužel jsem jí ale i tak odložila, protože mám hrozně moc dalších knih ke čtení a k téhle jsem se pořád nemohla dokopat.
Určitě se k ní ale někdy vrátím.

14.03.2016 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Skvělý!! Tato kniha mě velmi nadchla. I když jsem dosud nebyla příznivcem Sci-fi, tak Marťan má u mě jedničku s hvězdičkou. Opravdu jsem nečekala, že by mě mohla tak bavit.
Kniha se četla rychle. Líbilo se mi to, jak je napsaná ve formě deníku. Moc se mi líbil Markův optimismus, i když uvízl sám na Marsu, bez naděje na přežití. Vždy našel řešení nějakého problému. A nejlepší byly hlášky!! :D :D
Film je taky super :) přesně podle knížky. Ale co si budem povídat, knížky jsou prostě lepší než filmy (alespoň většinou). Více detailů a tak. :D :D Určitě doporučuju obojí ;)

21.02.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Celá série se mi moc líbila. Nejprve jsem si myslela, že to bude jen o naivních holkách co se snaží dostat srdce prince. První díl jsem měla rezervovaný v knihovně a dokonce jsem přemýšlela, že si knížku nevyzvednu. Užuž jsem jí chtěla zavrhnou, ale nakonec jsem se přeci jen do ní pustila. A to bylo dobře! protože mě to pohltilo už od začátku a Selekci jsem měla rychle za sebou. Nemohla jsem se dočkat, až bude v knihovně dostupný další díl. Hned jak jsem ho dostala do rukou, začala jsem číst. I druhý díl mě nadchnul a přečetla jsem ho během pár dnů a na třetí jsem nechtěla čekat tak jsem si ho koupila :D ten jsem přečetla během jednoho dne.
První byla víc napínavá než Selekce nebo Elita. Po celou dobu jsem byla napjatá jak kšandy a nemohla jsem se od toho odtrhnout dokud jsem nedočetla :D
Tahle série je zkrátka SUPER! :D a určitě si přečtu další díl :)

21.02.2016 5 z 5