Terrez93 Terrez93 komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak knížka mě hodně bavila, knížku jsem četla poměrně dlouho, ale jsem ráda, že jsem si ji dávkovala, protože po přečtení každé kapitoly rukopisu mi bylo zle. Přemýšlela jsem, jestli je vůbec nějaká matka tohoto jednání schopná, ale podle názvu knížky jsem čekala, že všechno nebude tak jak se na první pohled zdá.
Ale uznávám, že rozuzlení mě překvapilo, kdo s kým si nakonec hraje? Kdo koho přelstil?

13.04.2024 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

(SPOILER) Podle komentářů jsem asi jediný člověk, kterému se víc líbila první část knížky.
Knížka popisuje životní osudy několika rodin v období komunismu. Takovým hlavním zlomem je tragická událost, která Teodorovy změní celý život. A nejen jeho, ale i jeho sousedů. Zničí vztah s jeho synem, kterého 20 let nevídá, manželku, přátelé, sousedy. Po odpykání tresu se vrací zpět a snaží se žít svůj dosavadní život, ikdyž se hodně změnilo. Druhá část knížky je hodně věnovaná jemu a autistickému chlapci Mirkovi, který to v té době neměl vůbec jednoduché. Navíc kvůli těžbě uhlí se vesnice pomalu srovnává se zemí a lidé musejí odejít a změnit svůj dosavadní život.

24.03.2024 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Tak tahle knížka bylo milé překvapení.
Krásný příběh zasazen do děje druhé světové války a popisuje následné roky po ni, kdy Neonila čelila různým životním situacím, které nebyly zrovna nejpříjemnější, protože za války pomáhala všem raněným bez rozdílů jejich národnosti.
Hlavní hrdinka působí, až bezcitně, ale měla to hodně těžké a snažila se přizpůsobit, udělala by cokoliv, aby se její rodina měla dobře. Některé její činy byly až přes čáru, ale i o tom život je.
Knížka mě bavila a líbila se mi o něco víc, než Až uvidíš moře.

24.03.2024 5 z 5

Jedna + 1 Jedna + 1 Monika Peetz

No tak upřímně, tohle bylo hodně slabé. Čekala jsem humorný romantický příběh, alespoň nějakou zápletku ve vztahu...ale bohužel, nudné vyprávění, zápletka skoro žádná, žádná extra romantika se taky nekonala. Vtipné pasáže o číslech a matematice taky nic moc...ale každý svou lásku nakonec našel takže mise splněna.
Asi jediné pozitivum, že se knížka hrozně dobře četla, takže byla rychle přečtená, ale velkou stopu ve mně nezanechala.

15.02.2024 2 z 5

Tak tohle bylo krásný. Nejsem milovník historie, historických postav, takže upřímně řečeno o Zátopkovi jsem věděla, jen to, že běhal... a to dost dobře :D

Takže jsem se knížky dost obávala, že mě bude nudit, ale forma komiksu mě přiměla si ho přečíst - a bylo super, krásně popsaný život, které Zátopek žil, přes práci až k OH. Knížka shrnula základní fakta, která by měl člověk znát - pěkně propracovanou grafickou stránkou. Myslím, že by knížce prospělo zpracovat i jeho dětství a život po OH.

15.02.2024 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

No já nevím, ale asi jsem rozmlsaná rozhovory pana Moravce, které jsem v lednu četla. Tady jsem se do čtení musela dost nutit, forma rozhovoru jen na začátku a konci, pak pár příběhů, kde pan Štoček pouze vyprávěl, nikdo se nedoptával na zajímavé detaily, co by napadli laika. Nějaké větší zajímavost mi tam prostě chyběly. Podcasty OZ mám ráda, ale tohle nebyl můj šálek kávy.

30.01.2024 3 z 5

Královský rubín Královský rubín Agatha Christie

Neurazilo nenadchlo, už po několikáté dávám Agathě šanci, ale nejsem z ní tak odvařená jako všichni ostatní. Bylo to čtivé, stránky ubývaly, ale neměla jsem zase tak potřebu číst dál a dál. Takže jsem to přelouskala a řekla si "hmmm dobrý" ale nic víc.

25.01.2024 3 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

První setkání s autorkou a jsem velice mile překvapena, nejdřív mě překvapilo množství postav, takže mi dělalo docela problém se zorientovat kdo je kdo, ale pak už to bylo super. Příběh byl plný zápletek, různých vyšetřovacích verzí, nabízelo se více pachatelů, mělo to spád, bylo to skvělý.
Nejdřív jsem nechápala, proč se vracíme do té minulosti, ale pak se vše krásně propojilo. Z poslední kapitoly mi bylo úzko, fakt hrůza čeho všeho byla za svůj život schopna.

Super detektivka, určitě kouknu po dalších autorčiných knížkách.

22.01.2024 5 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Když jsem viděla to hodnocení tady, tak jsem měla trošku předsudky, ale mně se knížka líbila. Jako erotický román to splňovalo vše, co jsem očekávala. Hlavní hrdina sympaťák s tajemstvím, hlavní hrdinka, která je z jiné společenské vrstvy, láska, která by neměla být.. ale víme jak. Za mě super, mělo to spád, energii, milostné scény, uvidíme jak to s nimi bude dál.

Jo, je pravda, že na slovo "číča" už jsem byla lehce alergická, jako většina čtenářek.

19.01.2024 4 z 5

Tajemství mezi námi Tajemství mezi námi Laura Madeleine

(SPOILER) Přečteno jen díky bingo výzvě na doporučení v knihovně, ale byla jsem mile překvapena. Vůbec mě nevadilo střídání dějových linek ze současnosti a minulosti, mělo to spád, emoce a "pěkně" popsané hrůzy války, co lidé vše museli snášet. Mělo to všechno, co jsem očekávala lásku, přátelství, rodinné vztahy, oběti, pochopení i nenávist, vše co k válce patří.
Líbí se mi, že babička chtěla celou pravdu na konci svého života "své" vnučce a dceři říci, že si svoje tajemství neodnese sebou do nebe. A ten konec, byl krásný, jsem moc ráda, že to takhle dopadlo a opět se maminka s dítětem shledaly, že alespoň něco mělo šťastný konec.

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Další super rozhovor, spoustu zajímavostí, které jsem dosud vůbec netušila. Jen na mě bylo až až popisu letadel, to mě moc nebavilo, ale to je asi jen můj problém, ostatní věci byly velice přínosné a zajímavé!

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Takový průměr, nejdřív jsem se hodně ztrácela v ději, v postavách, ale pak si to sedlo. Vraha jsem neodhalila, ten mě překvapil.

16.01.2024 3 z 5

Po přečtení knížky s doktorem Dvořákem, jsem se rozhodla, že přečtu i všechny ostatní... a bylo to super rozhodnutí! Rozhovor krásně plynul, nenudila jsem se bylo to zajímavé, člověk se i něco dozvěděl. Fakt smekám a těším se na někoho dalšího.

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Krásný vánoční příběh, milé povídání babičky o svém příběhu, dá dohromady různé typy lidí, které by des asi jinak nepotkali... a které o Vánocích propojí.

13.12.2023 4 z 5

Šitíčko Šitíčko Marjane Satrapi

Takova super oddechovka, jednohubka na jeden vecer. Misty hodne legracni, az jsem se pousmala nahlas. Pekne jednoduche graficke zpracovani.

01.12.2023 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Tak tohle byla krásná kniha.
Hned v první části mi pukalo srdce, jaký dokážou být lidi svině! Bylo mi Willa tak hrozně moc líto, jak se k němu všichni chovali, až hrůza, že tohle někdo musí snášet. Jednání Victorie mi v druhé části přišlo, až na hlavu, jak si mohla myslet, že tohle bude fungovat a všechno bude v pořádku? Ale je to kniha, takže to dobře dopadlo, ale v reálu si tím nejsem tak jistá. Poslední část byla super, vrácení se ke kořenům a řešit věci, co za sebou nechala.
Krásné popisy krajiny, mělo to hloubku - hrozně mi připomínalo knihu Kde zpívají raci.

Jednu hvězdičku musím strhnout za konec, doufala jsem, že bude popsáno jak se bude dále vyvíjet.

16.11.2023 4 z 5

Teorie býka Teorie býka Magdalena Maxová

Já teda s těmi nadšenými komentáři tedy moc nesouhlasím, knížka se sice četla sama, ale přišlo mi to pořád jedno a to samé dokola. Hlavní hrdinka teda dost nesympatická a naivní, někde na facku, ale to je asi můj subjektivní pocit. Do Itálie do Čech, pořád nějaký problém, pořád s něčím nespokojená, ale pak stejně zase přijede zpět..a zase zase dokola, dokud knížka neskončí. Alespoň v té pracovní lince se něco dělo, rozvíjelo vyvíjelo, ale nijak mě to neohromilo. Průměr.

16.11.2023 3 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Tak první polovina knížky, pro mě byla dost trápení, nemohla jsem se začíst, pletly se mi postavy, vůbec jsem nevěděla, kdo je kdo, kdo žije, kdo ne, kdo je s kým příbuzný, jestli je to minulost nebo přítomnost... takže některé kapitoly jsem musela číst vícekrát, abych se vůbec zorientovala.
Ale pak? Když se děj konečně rozjel byla to paráda a stránky ubývaly skoro samy. Rozuzlení příběhu jsem nečekala.
- Jooo a tu bábu jsem od začátku neměla ráda, nepletla jsem se v ní. -

11.11.2023 3 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Tahle knížka byla milé překvapení. Moc se mi líbila, krásná pomalá romantická linka.
Střídání dvou časových rovin dodalo knížce dynamičnost Hlavní hrdinové Persy a Sam prožívají své nové životy, které se jim zase střetnou. Oba pak společně rozplétají stíny minulosti a řeší budoucnost. Neřešíme osudy jen dvou hrdinů, ale i jejich rodin, kamarádů, jejich úspěchy i pády.

Druhý díl o Charliem by byl fajn a určitě bych si ho mile ráda přečetla.

10.11.2023 5 z 5

Ježiš,no tak tohle.. bylo skvělý! Miluju humor pana Dvořáka, jeho storýčka a posty, ze kterých se člověk i dozví velice užitečné informace, takže když jsem se dozvěděla, že bude knížka, tak jsem věděla, že ji musím mít.

Knížku jsem si musela dávkovat, abych ji nepřečetla jedním dechem. Skvěle napsaná, forma rozhovoru mě velice bavila. Člověk se vážně pobaví, ale co si budeme povídat i slzička ukápla. Tahle knížka je plná emocí a skutečných případů, ať už ze záchranky nebo urgentu.

Nesnáším doktory, nemocnice, injekce, krev... ale pana Dvořáka toho "miluju" jen doufám, že ho v akci nikdy potřebovat nebudu.

Určitě si knížku přečtěte nebude litovat! Jó a ještě má kurz první pomoci - ten je taky skvělý!

09.11.2023 5 z 5