Tereza.Fait Tereza.Fait komentáře u knih

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Paradni dil! Libi se mi, ze ty vztahy se vyviji pomalu, neni to zadny sup sup. Trochu me ze zacatku otravovaly pasáže s witches, ale tak o to je to napinavejsi.

16.04.2024 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Krasa, tady se to zacina rozjíždět!
Napinavy jako ksandy, ze jsem rada, ze to ctu ted, kdyz uz je serie kompletní =D

16.04.2024 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Nejsem uplně young, ale zato miluju fantasy a tohle je krasny a v celku nenáročný cteni. Ctu tedy v originale, takze cesky preklad hodnotit nemuzu.
Je tam pomalejší rozjezd, ale mam to rada!

16.04.2024 4 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Kdo cte fantasy, proste tu uvidi nejaky veci, ktery uz byli nekde napsany ALE! Tohle je naprosto skvela knizka! Dlouho jsem necetla nic, co by jelo uz od druhy stranky. Zadny mega slozity a dlouhy popisy, hodne dialogu, laska, pratelstvi i tragedie. Ctu v originale a za me: Moje srdce je ted s Violence!

07.03.2024 5 z 5

Vyvrhel Vyvrhel T. M. Frazier

Ooo, jak jsem těšila, až budu moct hodnotit! Lituji lidí, co čekají na vydání v češtině, jako vážně! Tahle série je tak nádherná.
Beara jsem si v prvních dílech představovala sice jinak, ale tady je vykreslení lepší. Mám ráda tu představu soul mates, o tom autorka píše fakt skvěle!
Přečtěte si!!

29.02.2024 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Pěkné čtení. Miluju jejich vybudovanou rodinu, bond mezi Feyre a Rhysem... z toho jsem v kolenou!
Jen mi vadil přechod mezi formami psaní, nechápu proč to?

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Takhle, já Nestě fandim, ale hrozně mi někoho připomíná - neuvěřitelně skvěle popsaný chování lidí s podobnými problémy.. Díky bohu za happy end!!
Teším se na reread a pokračování!

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Pořád dobrý! řeší se tam spousta věcí, takže ta love story neni asi tak procítěná.. Nevím přesně jak to popsat. Některé věci tam člověka zasáhnou, nebo mě určitě. Navíc vypořádávání se s vnitřním já a minulostí je super popsané a s happy endem.
Vážně, fantasy lovers si to musí dát :-D

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak tady se to teprve rozjíždí.. Miluju Rhyse, vlastně celý Night court. Myslím, že do teď jsem neměla oblíbenou ženskou postavu... s Feyre soucítím a myslím, že je napsaná skvěle!
Krásné čtení přeju! Já se těším, až si to přečtu znovu.

29.02.2024 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tak jo... Moje první od Maas a jo, je to Super! Čteno v originále, takže žádné trapné pasáže :-D
Jako první knížka série je vlastně taková jakože ne uplně podstatná, nebo jak to říct... druhým dílem začíná celá ta epic love story, která je NEJ, takže kdo hledá to, musí si počkat (i když to čtenář v tu dobu ještě neví).
Pro fantasy lovers tohle je!

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Taková nenáročná jednohubka. Je to celkem pěkný, ale asi už jsem takových příběhů četla tolik... Nezanechalo to ve mě žádný hluboký emoce.

29.02.2024 3 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Precetla jsem celou serii v aj, az na dve novely. Me to dost mrzi, jak je to psany. Pribeh je super, love story taky, dialogy jsou taky skvely, ale dohromady to kolikrat vazne neladi..
kdo to ma rad, přečtěte si ty posledni dily, i novelu 6.5. Kenji je zabijak a jeho interakce s Aronem je fakt sranda!

24.01.2024 3 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

(SPOILER) Takze.. cetla jsem ji v originale a to se cetlo celkem pekne.
Prislo mi to takovy nedotazeny. Je tam spoustu vnitřních monologu, navic me desne stvala postava Warnera, ze ktery se nakonec vyklubala postava Kladna a vlastne ani ne tak vysinuta..?
I pres to to ma peknou love story a i pribeh.

24.01.2024 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Vsechny dily precteny behem dvou tydnu, fakt se mi to libilo. Ctu teda v originale, protoze mi překlady prijdou kolikrat az ponižující.
Urcite si to prectu znova a urcite si prectu knizku Cardana, tu potrebuju :-D

05.01.2024 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Mně se to libi! Co dil, to lepsi pocit ze cteni.
Prijde mi hrozne fajn, ze ty vztahy nejsou tak přímočarý a rychly, ze clovek casto jenom tusi.

05.01.2024 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Asi jsem cekala neco jinyho, ale musim rict, ze se cetla sama. Cetla jsem to v originale a je to psany fakt hezky. Kdo ma rad fantasy at si přečte ;-)

04.01.2024 4 z 5

Území vlků Území vlků J. R. Ward (p)

Za me taky slabsi. Vazne skoda!

22.03.2023 2 z 5

Procitlý milenec Procitlý milenec J. R. Ward (p)

Precteno za chvili, opet v originale. Za me prima, lepsi nez predchozi dil.
Jinak Lassiter bude doufam velepecka!
A co se passionflixu tyka zkousel jste nekdo na ty filmy koukat? Ja jo a teda za me desny. Tak pekny pribehy a tak desne zpracovany, uplne se desim.

22.03.2023 4 z 5

Hříšník Hříšník J. R. Ward (p)

Ja si na Bratrstvu ujizdim a Sinner je jedna z mych NEJ. Nemuzu si pomoct.
Knizky trochu grady ztraci, ale za me jen vazne trochu. Vzdycky si prectu dalsi dil, i dil ze spin off, mam to celkove moc rada!

22.03.2023 5 z 5

Psanec Psanec T. M. Frazier

Takhle serie je jedna z mych oblíbených. Mam přečtené cele a v originale. Vyborne cteni!!

22.03.2023 5 z 5