polaris polaris komentáře u knih

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Za mě naprosto skvělý díl, rozhodně lepší než první. Přečteno jsem měla za pár dnů a hlavní hrdinka není naštěstí otravná, jak to u jiných knížek bývá.
Co se týče narážek na sex a erotických scén, nechápu ten velký hate kolem toho. Ano, je to něco jiného, než normální YA, kde je maximální vztah mezi postavami polibek na konci knihy. A vzhledem k tomu, že kniha má něco kolem 650 stránek se mi těch scén zdálo opravdu jen malinko. Maximálně by kniha měla mít štítek 15+.

21.03.2021 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl této série mi přišel trošičku nudnější než ten první, ale i přesto mě bavil. Stále platí, že ve 13, by mě nejspíše bavil více, ale i tak jsem si znovu čtení užila.
U hlavní hrdinky mě chvilkami štvalo, jak se nemohla rozhodnout mezi Aspenem a Maxonem. Chápu princip romantického trojúhelníku, ale i přesto mě to trochu iritovalo. Naštěstí je děj i obohacen útoky rebely, což přidává trochu akčnosti do děje.
Kniha se četla dobře a plynule, ale zastávám toho názoru, že tento díl je pouze „vycpákový“ a veškerá akce a romantika se pořádně vyřeší až ve finále série.
Přesto knihu doporučuji, skvělé oddechové čtení, které vás přenese do jiného světa a myslím, že to zrovna teď všichni potřebujeme.

29.04.2020 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Aktivně čtu už nějaký ten pátek a k Selekci jsem se dostala teprve až teď a myslím, že jsem jedna z mála, kdo to četl tak pozdě. Nejspíš bych si ji užila o něco více tak ve 13. Teď to pro mě byla také moc příjemná četba, po které sáhnu, když si budu chtít přečíst nějakou odychovku. Selekce je přesně ta knížka na kterou pomyslím.
Příběh má spád a celkově je zajímavý i svět a společnost rozdělená podle kast. Děj trochu připomíná Hunger games a soutěž krásy dohromady. Hlavní hrdinka Amerika se zdá zpočátku dost umanutá a chvilkami tvrdohlavá, nebudu lhát, trvalo mi dlouho přijít jí na chuť.
Všechny zápletky jsou dost předvídatelné, ale proto to přece nečteme.
Selekce je romantická knížka, která překypuje sladkými scénami, ale i přesto se mi moc líbila a po přečtení celé série už nebudu mít mezery v YA klasice, tedy doufám.

01.03.2020 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Troufám si říct, že pokračování předčilo první knížku. Zdála se mi mnohem lepší a propracovanější. Postavy jsem měla jako čtenář ve větší oblibě, tudíž jsem s nimi více soucítila. Autorka dokáže skvěle pracovat s postavami a jejich dějovými linkami. Kaz, Inej a celý zbytek skupinky mi dost přirostl k srdci a opravdu obdivuji autorku, jak dokázala se všemi postavami pracovat. Vyprávět příběh z tolika dějových pohledů není jednoduchá věc.
Kniha byl k pochopení již od začátku, postavy jsem znala a příběh pokračoval tam, kde skončil. Nebylo to jako u první knihy, kde jsem se opravdu ze začátku motala v ději.
Přebal mají obě knížky přenádherný. V tomto případě, jsem zprvu soudila knihu podle obalu, ale jelikož příběh je naprosto skvělý; svým způsobem drsný a temný, hodnotím příběh a přebal na stejnou úroveň.
Závěrem si snad troufám říct, že druhý díl se mi líbil více, než první. Pokud autorka hodlá napsat pokračování, nezaváhám ani vteřinu a přečtu si ho.
Teď budu přemítat, zda nesáhnu ihned po Zjizveném králi.

29.01.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Přiznávám, že prvnich 100 stránek jsem neměla moc tušení, co se v knize děje. Leigh Bardugo píše tak, že vás hodí do děje a čeká, že se začnete hned orientovat.
To ale nic nemění na tom, že Šest vran je opravdu skvělá fantasy. Troufám si říct, že by v knihkupectví měla být zařazena ve fantasy, než u YA.
Když jsem se v ději začala více orientovat, tak mě to samozřejmě začalo i více bavit, to je jasné. Všech šest hlavních postav je skvěle napsáno, to co nemůžete najít u jedné, najdete u druhé a tím se kniha skvěle doplňuje.
Nečekejte žádnou přehnanou romantiku, kniha je sama o sobě dost drsná a upřímná a to se mi na ni právě také moc líbilo.
V současné době poslouchám Šest vran i jako audioknihu, samotná kniha mě tak uchvátila, že si musím dát opáčko. Hlasy sedí na všechny postavy a je to čtené opravdu skvostně, tudíž pokud nemáte čas na to knihu číst a tahat ji všude s sebou (protože je opravdu dost těžká), audiokniha za poslech rozhodně stojí.

28.11.2019 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Zlodějský tanec znovu potvrdil, že Mary je královnou romantické fantasy. Knihu jsem měla přelouskanou během pár dní a vůbec by mi nevadilo, kdyby měla pár stránek navíc.
Děj se odehrává v tom samém světě, jako Kroniky pozůstalých, takže pokud jste je nečetli a nechcete si vyspoilerovat konec série Kronik, nejprve přečtěte je. Pokud vám spoliery nevadí, tak se do knihy ihned puste.
Příběh je znovu popisován z pohledů obou postav, což mi vůbec nevadilo, více jsem se do knihy začetla a přiblížila hlavní postavy.
Kazi a Jase – tak úžasné postavy stvořené v tak výborném světě. Jejich vztah se postupně s dějem vyvíjel a nebylo to uspěchané ani zpomalené. Jejich vztah dobře figuroval i se zápletkou, takže to nebylo tolik „přeslazené“ jak jsem se obávala.
Plusové body autorce za to, že přidala již zmíněné postavy z minulé série, hezky to obohatilo děj a mohla jsem si zavzpomínat na tu skvělou sérii.
Upřímně, knize nemám co vytknout. Děj byl svižný, zábavný, akční a romantický. Doporučuji ihned běžet do knihkupectví pro ni. Já už totiž potřebuji další díl.

02.10.2019 5 z 5

Legenda Legenda Stephanie Garber

První díl této fantasy jsem si zamilovala, proto jsem se nemohla dočkat, až se pustím do druhého dílu. Co mě ale hned zpočátku zklamalo, bylo, že příběh byl tentokrát vyprávěn z pohledu Telly, kterou jsem si v první knize moc neoblíbila.
To se ale postupem knihy změnilo, víc jsem se seznámila s touto postavou a už mi nepřipadala tolik dětinská. Její charakter, povaha i jednání mi přišlo promyšlenější, než v prvním díle.
Dějově je linka prakticky stejná, jako byl první díl. Jsou tu ale i nové vztahy a musím podotknout, že opravdu nové a zajímavé postavy, které se doufám objeví v závěrečném díle.
Autorka nezapomněla přidat romantickou linku, která v prvním díle byla značnou část příběhu. Nechybí ani tady a v tomhle díle byla více, což mi vůbec nevadilo, díky tomu děj nepůsobil tak chudě a mohli jsme sledovat víc linek rozjetých v knize.
V druhém díle se taky objasní Legendova identita, na kterou jsem čekala celé dvě knihy.
Celkově druhý díl byl pro mě trošičku menším zklamáním, než ten první, ale přečetla jsem ho taky za krátkou dobu, jako ten první. I tak se nemůžu dočkat posledního dílu, protože je tu ještě spousty nevyjasněných věcí, na které já potřebuji znát odpověď. Kdo se ještě nepustil do této série, tak je nejvyšší čas to změnit.

18.08.2019 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Tohle jsem od toho opravdu neočekávala, knihu jsem si vzala s pocitem na průměrnou fantasy, ale Stephanie Garber do toho vložila opravdu všechno.
Děj mi zamotal hlavu v dobrém slova smyslu, opravdu jsem nevěděla, co je jen hra a co skutečnost. Kvůli tomu jsem knihu nemohla odložit a četla jsem až do ranních hodin a nelituji toho.
Lehce mi stylem kniha připomínala Alenku v říši divů, byla dost šílená, ale zároveň magická.
Scarlet jako hlavní hrdinka byla příjemným překvapením. Byla sympatická, lehce tvrdohlavá a ochotná udělat cokoli pro to, co si zamanula, zamilovala jsem si ji během prvních stránek. To se ale bohužel nedá říct o její sestře Donatelle, která mi připadala hrozně dětinská a rozmazlená.
Autorka skvělým způsobem přimíchala do knihy i romantiku, která nebyla přeslazená, ale působila jako dobrý prvek do doplnění knihy.
Celkově je kniha opravdu dobrá fantasy. Plná zajímavých zvratů, momentů a převratů. Nechybí ani romantika a magické dohody.
Kdo nečetl ihned napravte, protože milovníkům fantasy a spletitych zápletek tato kniha rozhodně nesmí uniknout.

29.07.2019 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Lehce jsem se obávala pustit se do románu jehož děj se odehrává v New Yorku, sáhla jsem po něm jen z důvodu maturity, ale kupodivu se mi to opravdu líbilo, chvilkami jsem byla přímo nadšená.
Fitzgerald krásně pracuje se tématem tajemství. Byla jsem hrozně zvědavá, kdo je ten pan Gatsby. A další otázky na jeho osobnost jsem si pokládala po zbytek knihy.
Když jsem se tedy dozvěděla kdo je, a proč pořádá tak přepychové večírky, zahřálo mě to u srdce (nebudu to prozrazovat, nechte se překvapit ????).
Děj ubýhá celkem rychle. Kniha má něco málo přes 150 stránek a stačí to na to, aby si čtenář knihu užil a nezačala ho nudit.
Co mě trochu zamrzelo, tak konec, který dle mého mohl dopadnout jinak. Ale to může být věc názoru.
Když to shrnu, tak Velký Gatsby je kniha, u níž jsem nečekala, že se mi nebude líbit, kvůli tomu, že je to klasika, ale opravdu se mi líbila.
Láska, zrada, tajemství, smrt - to všechno najdete v tomto románu. Gatsbyho k přečtení na maturitu doporučuji a pokud ji již máte za sebou, i tak neváhejte se do Gatsbyho pustit.

01.07.2019 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Byla jsem hrozně zvědavá na tuto knihu, přeci jen pět osob, každý dostane v knize svůj prostor a každý má svůj příběh. Trochu jsem se obávala, že se do toho autorka příliš zamotá, tím pádem by celá kniha skončila v niveč.
Ale opak je pravdou, protože Sally Green se z toho dokázala bravůrně vymotat a celý příběh nakonec dopadl skvěle (ikdyž mě štve že musím čekat na další díl).
Ze začátku mi dlouho trvalo pamatovat si jména postav a orientovat se v místech, která jsou v knize. Právě na to jsem využila mapku, která je na začátku knihu a děj jsem si tím více obohatila.
Kniha je velmi čtivá, než jsem si stihla uvědomit kde jsem, přišla autorka s poděkováním, zatímco já hledala další kapitoly, které byly psané z pohledu každé postavy
Ale mrzelo mě, že autorka spojila všech pět hrdinů až na konci knihy, společný čas který byl s nima napsaný byl až moc krátký. Chvilkama jsem se bála, že jejich osudy nespojí vůbec.
Kniha celkově je velice povedená fantasy, kterou si užijete. Z pohledu pěti postav vám děj přijde zajímavý a napínavý. Akčních scén kniha taky nabízí a finální zápletka dávala smysl a hodně jsem si ji užila. Nutně potřebuji další díl.

16.06.2019 5 z 5

Nevím kudy kam Nevím kudy kam Gayle Forman

Mám za sebou již tři knihy od této autorky a názor na její knihy u mě kolísá nahoru a dolů.
"Zůstaň se mnou" pro mě byla pohroma, ale do "Byla jsem tu" jsem se zamilovala. A "Nevím kudy kam" byla pro mě střed, nebyla ani špatná ani mě neuchvátila.
Kapitoly jsou popsány z různých pohledů, které byly na můj vkus moc složitě vyznačené. Příběh jedné postavy se pořád prolínal z minulosti do přítomnosti a děj skákal sem a tam.
Co se týče postav, dlouho mi trvalo, než jsem se do nich vžila a byly mi nějak sympatické, ke konci knihy se to už dalo, ale že by se stali mými oblíbenci, to říct nemůžu.
Abych knize úplně nekřivdila, autorka měla zajímavé názory a pár věcí nad kterými se posléze dalo přemýšlet.
Když to shrnu obecně, knihu jsem měla přečteno za pár dní, nebyla lepší než "Byla jsem tu" , ale zas nebyla horší než "Zůstaň se mnou. Kniha je rozhodně průměrová, takže pokud hledáte knihu u které nebude muset přemýšlet tak vám kniha bude stačit." Nevím kudy kam" je oddechovka, kterou máte přečtenou za pár dnů.

10.06.2019 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Musím říct, že po dlouhé době, jsem se dostala ke knize, která mě emočně dostala. Vzala jsem si ji s pocitem, že si přečtu nějakou romanťárnu. Nějaký přeslazený romantický příběh, u kterého budu kroutit hlavou nad rozhodnutími hlavních hrdinů. Tohle ale rozhodně nebyl tento případ.
I po pár dnech, co jsem mě tu knihou přečtenou, jsem ji nemohla vypustit z hlavy.
Tak teď ke knize. Příběh je romantický, ale ne tak, aby vás to štvalo, je to prostě akorát.
Oba dva hlavní hrdinové se chovají na svůj věk. Občas bývá, že když máte hrdinu, kterému je 17 tak se chová na 25, s Juliet a Declanem to tak rozhodně nebylo.
Děj je popsán z pohledu Juliet a Declana, k tomu musím říct, že se mi pletlo z jakého pohledu byla kapitola psaná, není to nijak vyznačené, to je malý přešlap autorky, co mi vadil.
A je to i asi jediná věc, která mě na knize trápila, protože ten děj je opravdu dokonalý. Hlavní hrdinové se vzájemně a anonymně chápou i když ani jeden z nich neví o tom, že se ve skutečnosti znají.
V knize je i dost silných tak i smutných momentů, právě i proto se to četlo tak rychle. Určitě se k ní jednou vrátím.
Emočně nabitá knížka od první až do poslední stránky.

26.05.2019 5 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Když jsem někdy v prosinci dočetla Warcross, tak jsem z něho byla ohromená a prakticky jsem odpočítávala dny, kdy vyjde Wildcard. Ale i přesto jsem se dvojky trochu obávala. Přece jen druhé díly jsou někdy méně kvalitní a autoři si s tím nedávají takovou práci a knihu odfláknou. Naštěstí Wildcard byla absolutní bomba, ani nevím který z dílů se mi líbil více.
Děj pokračuje prakticky tam kde skončil a je znovu vyprávěn z pohledu Emiky, která byla pořád ta stejně sympatická hrdinka, jako v jedničce.
Když porovnám romantickou linku s prvním dílem, tak tady ji bylo mnohem méně a mě to tak vyhovovalo mnohem více. Děj se spíše zabýval vyřeším algoritmu, který byl spuštěn v prvním díle a jeho vyřešení nakonec bylo velice dobře napsané.
Atmosféra knihy tedy byla více napjatá a držela mě v neustálém pokušení pokračovat ve čtení, protože odhalení co a kdo je Zero zač (tajemná postava z prvního dílu), byla nejlepší kapitola knihy a měla jsem z ní doslova husí kůži. Obecně postava Zero byla moje nejoblíbenější, jeho příběh byl ohromný.
Když to shrnu tak se mi oba dva díly skvěle četly, chvilkama jsem litovala, že to není trilogie, ale kdyby byla, tak by se mi to tolik nelíbilo. Byl by to zbytečný vycpávkový díl. Nicméně se k této duologii určitě někdy vrátím.

10.05.2019 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Myslím, že název Krutý princ odpovídá knize. Nemůžete očekávat nějaké vraždění podobné typu Game of Thrones, ale děj byl plný intrik, manipulací, zrad a našly se tu i nějaké smrti. Mám tam i svoji oblíbenou smrt jedné z postav.
Příběh je vyprávěn z pohledu Jude. Sympatická hlavní hrdinka, která chce zapadnou do světa, do kterého nepatří, ale ona se i tak pořád snaží a dělá pro to všechno. Z toho co jsem tam všechno četla a jak jsem se seznámila s Jude, tak musím říct, že byla hodně paličatá. A možná právě proto jsem si ji i knihu tak zamilovala.
Když se podívám na to, jak byli popisovány víly, tak jsem si všimla, že autorka se inspirovala knihami od Cassandry Clare (na začátku je i věnování pro ni), což se mi hrozně líbilo. Dodržovala stejná "pravidla" jako Clare, takže víly byly stejně schopné, jako v sérii Nástroje smrti.
Sice prvních sto stránek knihy se táhlo hrozně dlouho, ale jakmile se překlopila tahle hranice, děj běžel mnohem rychleji. A poté, když šel děj do finále, tak jsem nemohla od knihy odtrhnout oči.
První díl ze série Holly Black byl absolutní pecka (až na ten začátek). Vzhledem k tomu, jak kniha skončila tak se nemůžu dočkat pokračování.

05.05.2019 4 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Ange

Uff... konečně jsem se dostala k napsání této recenze. Z knihy mám ještě smíšené pocity a pořád nevím jestli se mi to líbilo nebo ne.
Děj je popisován z více pohledů hlavních postav. Počínaje Angie, která byla v knize nejčastěji. Angie je celkem sympatická hlavní hrdinka a i rozumná, což obdivuji. Hlavní hrdinové jsou někdy paličatí a z jejich rozhodnutí by je člověk nejraději okřiknul. To se u Angie naštěstí nestalo. Úplně z počátku jsem byla zmatená v jakém časoprostoru jsem se to vůbec ocitla, zorientovat se v ději obecně. A k tomu mi trvalo zapamatovat si jména postav, těch jmen bylo v knize opravdu hodně.
Když se asi ve čtvrtce knihy objevily upíři, jsem si říkala, co jsem to vůbec vzala za knihu. Naštěstí s tématem upírů se tu pracovalo dobře a nevznikla z toho přeslazená romance.
Poté co se na to dívám s odstupem, musím říct, že kniha byla nakonec velice povedená. Jediné co musím vytknout, je to, že kniha skončila s otevřeným koncem, ikdyž se údajně jedná o standalone. To jediné mě na knize mrzí.
Jinak akcí, zápletek a i trochu té romantiky je v knize dostatečně.

27.04.2019 3 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Celkem jsem se bála, když jsem vzala do ruky třetí díl této série. Potom co pro mě jednička a dvojka byla takovým zklamáním. Naštěstí třetí díl se dal číst mnohem lépe.
Vše již bylo "připravené" z druhého dílů, tím pádem veškerá akce vyplavala na povrch a bylo to hned lepší čtení, než jaké jsem měla v prvním a druhém díle.
Z pohledu vyprávění přibyla postava z druhého dílu Ceridwen, jelikož to byla velmi sympatická postava, děj se stal mnohem záživnějším.
Nechyběly ani smutné scény a narozdíl od prvního dílů mi těch postav bylo i líto.
Když se podívám na milostný trojúhelník, který měl být v první díle součást příběhu, v tomto díle je již jasné, koho si hlavní hrdinka nakonec vybere, kdyby to bylo sepsáno trochu jinak, mohla by udržet čtenáře v napětí. Nicméně ani romantické scény nechyběly.
Konec, který byl konečně zajímavý a záživný, se četl opravdu rychle a zlo bylo nakonec poraženo, pohádkový konec, který se dal čekat.
Podtrženo, sečteno. První a druhý díl byly pro mě utrpení, nebavily mě a po dlouhé době jsem se opravdu nutila, abych něco dočetla. Ale autorka ve třetím díle vytáhla všechny triky, co měla a díky tomu nebyl třetí díl takové zklamání.
Bohužel si myslím, že se k této sérii nejspíše nevrátím.

09.04.2019 3 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Pokračování triologie je klasický "vycpávkový" díl, bez kterého by se série jistě obešla. Zápletka je bohužel nudná, chybí tu nějaká pořádná akce a "wow" momenty, které by příběh mnohem zlepšily.
Celou knihu se cestuje z místa na místo a probíhají, bohužel nudná, diplomatická jednání.
Tím pádem se kniha stala ještě více nezáživná.
Hlavní hrdinka poté co se stala královnou, mi byla ještě více nesympatická a její rozhodnutí mě iritovala.
Kniha je napsaná z pohledu Meiry v první osobě a autorka přidala ještě pohled Mathera tentokrát ve třetí osobě. Chyběl mi tam pohled Therona, který ve knize dostal hrozně málo prostoru a jelikož to byla moje oblíbená postava, tak mi to trvalo déle knihu dočíst do konce.
Posledních padesát stránek knihy se stalo konečně něco záživného a bylo tam spoustu odhalení, takže konec utekl naštěstí rychleji. Nicméně kniha jako taková, je horší, než byl první díl.

08.04.2019 1 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Od této autorky jsem již jednu knihu četla a to Zůstaň se mnou, tato kniha mě vůbec nebavila, byla pro mě špatně napsaná a měla nezajímavý děj, ale přesto jsem se rozhodla, dát autorce druhou šanci, i přes to, že jsem se trochu této knížky obávala.
Ale naštěstí kniha Byla jsem tu předčila má očekávání. Děj je svižný a ubíhá rychle, díky krátkým kapitolám jsem knihu přečetla za chvilku, což mě poté dokonce mrzelo.
Kniha je vyprávěna z pohledu hlavní hrdinky Cody, která mi byla hrozně sympatická. Celou dobu sledujeme její život a zkoumání, proč to její nejlepší kamarádka udělala, vzhledem k tomu kniha obsahovala velmi emoční a silné momenty.
Děj měl trošičku romantickou linku, ale autorka ji dala více stranou a nezaměřovala se přímo na ni, právě kvůli tomu to nebyla ta "slaďárna", která v takových knihách občas bývá.
Seznamování se všemi postavami a zjišťování více o Megině životě na koleji a i o dvojici Meg a Cody, mě bavilo a právě kvůli tomu jsem se více přiblížila k Meg samotné.
Nemůžete očekávat nic veselého, přece jen to je příběh o sebevraždě a zaměřuje se na pocity hlavní hrdinky a okolnosti Megiiny smrti.
A když jsem na konci zjistila, že kniha je inspirovaná opravdovým příběhem o sebevraždě, mě emočně dostalo ještě více. Takže pokud stojíte o nějaký emočně napínavý příběh, můžu vám knihu jen doporučit, protože já si ji užila a nemohla jsem od ní odtrhnout oči.

04.04.2019 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

První díl z této triologie byl dějově nezáživný. Nejde o pořádnou zápletku, která člověka chytne a nepustí, dokud knihu nedočte. To je asi největší problém knihy - špatná zápletka. Celou knihu hrdinové hledají něco, co vlastně ani neexistuje. Chvilkama jsem se opravdu musela nutit, abych knihu vůbec dočetla, což se mi dlouho nestalo.
Ze začátku se v příběhu člověk hodně ztrácí. Začíná se seznamovat s postavami, které nejsou úplně popsány správně tak, aby byli pro čtenáře sympatické. Kvůli tomu mi byly jedno i jejich osudy i jestli zemřou nebo ne. A království pojmenovány po ročních období, byly ze začátku matoucí.
Celá kniha je vyprávěna z pohledu Miery. Tato hlavní hrdinka mi byla ze začátku hrozně nesympatická (bohužel jako většina postav), ke konci se to trochu zlepšilo, ale že bych si ji zamilovala, to bohužel ne.
Co se týče milostného trojúhelníku, který měl být značnou součástí příběhu, tak ten byl velice špatný. Autorka se zpočátku snažila dát dohromady Meiru a Mathera, kteří se vzájemně měli rádi, ale najednou tam připletla další postavu a Meira, jakoby zapomněla na to, co cítila k Matherovi, takže milostný trojúhelník nebyl vlastně ani trojúhelník. Ukázkový příklad toho, jak vypadat nemá.
Konec knihy už šel naštěstí rychleji, ale že to byl konec u kterého nemůžu přestat číst, to nebyl.
Snad se kniha ve zbývajících dvou dílech zlepší a vyklube se z ní triologie, kterou stojí za to číst.

28.03.2019 2 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Musím říci, že kniha opravdu byla smíchanina vesmírného Hunger games a Labyrintu. Ale i tak, to bylo naprosto boží.
Celý příběh je vyprávět z pohledu Emmeta. Jakožto hlavní postava mi velice seděl, byl pro mě jiný hlavní hrdina, než jaký bývá klasicky v těchto knihách a i proto jsem si ho tak zamilovala.
Děj není rozdělen na kapitoly, ale na dny strávené na lodi. A je sakra plný akce a zvratů. V knize nebyla chvíle, kdybych se nudila, protože když se vyřeší jeden zvrat, přijde ještě další a složitější. Takže o akci a napětí je dobře postaráno.
Co se týče postav, tak mi dlouho trvalo si je všechny zapamatovat, i když jich bylo pouze deset. Ale všechny mi seděli a nestalo se, že by mi postava přímo vadila.
Když se kniha dostávala ke konci přišel další zvrat, který absolutně změnil jejich hru a zamotal tak děj ještě více. A i když to pro všechny hrdiny bylo těžké, pro mě bylo těžké zas knihu odložit i z důvodu té nádherné obálky. ????
Tímto se dostávám ke konci. Autorův styl psaní mi opravdu vyhovoval. Děj je hezky zamotaný, ale ne tak, aby se v tom zamotal sám čtenář. Jsem opravdu zvědavá na další díl, který má vyjít letos na podzim. Scott Reintgen odvedl opravdu bombovou práci.

11.03.2019 5 z 5