Teresa99 Teresa99 komentáře u knih

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Čekala jsem klasickou filozofickou knihu od Paula Coelha. Dočkala jsem se však díla, které bylo napsáno jinak (rozhodně ne hůř, než jiné jeho romány - jak tvrdí některé komentáře). Přesto, že se nejedná o typické dílo autora, je kniha napsána čistě a lehkou rukou. Čtenář si (stejně jako u ostatních Coelhových knih) odnese určité poselství nebo životní filozofii.

02.01.2017

Znalcem vína za 24 hodin Znalcem vína za 24 hodin Jancis Robinson

Velmi přehledná a čtivá publikace, zejména pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco víc o víně.

07.09.2016 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Dlouho jsem se (neúmyslně) této klasice bránila. Vždycky jsem raději sáhla po knize, jejíž obsah mi byl neznámý. Nutno říci, že to bylo k mé škodě. Jane Austen je skvělou autorkou se smyslem pro vtip a ironii. Dokonale popisuje problematiku tehdejší doby, které byly ženy vystaveny. Navíc romantickým způsobem ukazuje, že v (dnešním) tehdejším světě by stále měla převažovat láska nad výši majetku.

28.07.2016 5 z 5

Výminkáři Výminkáři Karel Václav Rais

Ve všeobecnosti mám literaturu 19. století ráda. Připomíná mi dětství, kdy mi prababička vyprávěla příběhy ze života její maminky. Rais dokonale vykreslil poměry tehdejší doby. Je to velmi poutavá a smutná sbírka povídek, ale stojí za přečtení.

25.03.2016 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

„Láska je touha po ztracené půli nás samých.“ NLB

Moje srdcová záležitost. Mistrně vypravovaný příběh o vztazích. Kundera umí dokonale číst v lidech a všechny jeho postavy jsou až neuvěřitelně skutečné.

18.01.2016 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Útlá kniha plná emocí. Knihu jsem přečetla za jeden zimní večer a bylo to mé první setkání s Hemingwayem...můžu říct, že jistě nebylo poslední.

18.01.2016 4 z 5