teraxxx teraxxx komentáře u knih

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Pan Kundera má neobyčejnej styl vypravování. Takovej lehkej, nevyzpytatelnej, místy filosofickej, laskavě humornej, prostě jinej. Hrozně příjemná knížka.

13.11.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tak v týhle knížce bylo snad všecko. Vtip, láska, napětí, úplně obyčejně krásný filosofický pasáže o životě i pár nezbytných informací, jak si vybrat auto. Moc milý čtení.

11.11.2017 5 z 5

Pro mě nejlepší knížka z Murakamiho tvorby. Tak zvláštní a neuchopitelná a cizokrajná a smutná a vlastně.. jaká doopravdy? Otevřený závěr mě na většině knížek znervózňuje, protože po celým tom zážitku nikdy nevíte, kam až jste v myšlenkách došli vy a kam autor. Ale tady to fakt, fakt sedí. Neobyčejně krásný.

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Fakt nevim, jak to pan Douglas dělá, ale zas to byla bomba! Můžu říct, že tenhle počin směle převrací mý dosavadní mínění o knížkách na pokračování. Protože tohle je pořád tak třeskutě vtipný a nabitý všema možnejma i nemožnejma situacema, že snad ani nejde to (zase) nezbožňovat. Kam na to všechno sakra chodí?

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Skvělá, skvělá, skvělá knížka! Nepamatuju se, že bych se někdy předtím musela při čtení smát nahlas skoro na každý stránce, ale no prostě jinak to nešlo. Byl to pro mě první kousek tohohle žánru a i když nejsem fanda létajících talířů, ty všemožný špeky a ryzí britskej humor a nejhorší báseň ve vesmíru.. no úplně geniální to bylo. Miluju, obdivuju, všem doporučuju!

Zalknutí Zalknutí Chuck Palahniuk

Upřímně, nejdřív bylo Zalknutí prostě divný, takový nesouvislý a dost podobný všem těm knížkám o závislostech. Potom nechutný. A až potom, co jsem se přes všecky ty zdánlivě nesouvisející epizody a naturalistický popisy široký škály všemožnýho hnusu dostala za půlku knihy, mi to došlo. Tohle není příběh o chlápkoj, kterej je tak trochu Ježíš a dělá to (i) v letadle. Tohle jste vy. Jasně, dost možná nepracujete v 18. století a vaše matka není zavřená v blázinci, ale ,,nemyslete si, že jste na tom líp". Navíc je tahle sonda do vaší mysli až k otázkám, na který se prostě ptát nechcete, vytuněná vysoce geniálním stylem psaní, kterej vás na konci, když to všecko do sebe zapadne, prostě dostane. Takže i když mě ten bohatě popsanej úsek o letadlových záchodcích dost nebavil, nelituju. Bylo to fakt velký.

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

Příjemné překvapení ze seznamu četby k maturitě. Čekala jsem rozvleklé popisy postav a krajiny, fádní děj, obtížnou čitelnost tak typickou pro knihy staršího data vydání. Nakonec z toho vyšel jednoduchý příběh s pár postavami a chytlavou zápletkou, který výstižně zachycuje to, co se s časem prostě nemění - lidský charakter a vzájemné vztahy. Nic převratného, ale pan Karel to všechno podává tak zdařile, že vás těch pár stránek rozečtených původně z donucení napíná až do konce.

10.10.2017 4 z 5