téravokudlaná

Dášeňka čili Život štěněteDášeňka čili Život štěněteKarel Čapek

Mám ráda zvířata, takže se mi kniha moc líbila. Je zajímavé prožívat příběh očima pejska

Chata v Jezerní kotliněChata v Jezerní kotliněJaroslav Foglar

Krásný příběh který mě nadchnul...

Dobrodružství Huckleberryho FinnaDobrodružství Huckleberryho FinnaM. Twain (pseudonym)

Prostě skvělé dobrodružství, které nemá chybu:)

Luisa a LotkaLuisa a LotkaErich Kästner

Tuto knížku mám ráda :-)

Anča a PepíkAnča a PepíkLucie Lomová

Miluji kreslenou pohádku Anči a Pepíka a proto jsem sáhla i po knížce. Rozhodně neuděláte chybu když si ji přečtete :-)

Pětka v Sovím doupětiPětka v Sovím doupětiEnid Blyton

za mě nejlepší díl správné pětky :-) :-)

Jen počkej! Díl 5, O, sole mio!Jen počkej! Díl 5, O, sole mio!F. S. Kamov (pseudonym)

Příběhy Vlka a Zajíce mě odmalička bavily a tato knížka mi je příjemně připomněla :-)

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničkyAch jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničkyRobert Fulghum

pěkná oddechovka :-)

SedmikráskaSedmikráskaEduard Petiška

V této knize jsou hezké pohádky pěkně zpracované a ilustrace od Pavla Hubičky prostě krásné...

Strašidlo cantervillskéStrašidlo cantervillskéOscar Wilde

Zajímavý a vtipně napsaný příběh

Bajky barda BeedlehoBajky barda BeedlehoJ. K. Rowling (pseudonym)

Zábavné příběhy, ale jsou krátké a je jich málo

Strašidýlko StrášaStrašidýlko StrášaAlena Mornštajnová

pěkný děj pro děti 1 - 2 třída

Trampoty s helikónemTrampoty s helikónemVincent Šikula

Neměla jsem co číst a proto jsem v knihovně sáhla po téhle knížce a rozhodně správně :-) příběh nemá chybu

Já BarykJá BarykFrantišek Nepil

mám ráda Baryka, jak knížku tak i film :-)

MortMortTerry Pratchett

Zábavná a fantastická knížka

Divá Bára a jiné prózy (4 povídky)Divá Bára a jiné prózy (4 povídky)Božena Němcová

Vůbec nemůžu popsat, která povídka se mi líbila nejvíce. Možná Dobrý člověk, nebo Karla :-) . Určitě všem vřele doporučuji

Erilian 1 – Město čarodějůErilian 1 – Město čarodějůTereza Janišová

Trochu zamotaný příběh. V knížce je navíc u některých věcí strašně málo popisu, např. jak vypadá ta krystalka? Nejspíš je to něco jako mobilní telefon, ale vůbec nevím, jak je velká, jaký má tvar, jakou může mít barvu, když už jsem si myslela , že je to něco velkého, tak to najednou vyndala z malé kapci v plášti, a tak dál. Jinak je děj docela zajímavý a na konci trochu překvapující.

Strašidlář - Mezi námi čertyStrašidlář - Mezi námi čertyHynek Klimek

super knížka!! ( i pro ty kteří čerty nemusí :-) )

Lhotecká partaLhotecká partaJana Kůrková

Hrdinka knížky devítiletá Juliana vypráví o tom, jak konec války a první mírové dny prožívaly děti na malé jihočeské vesnici. Za mě je kniha povedená s pěknými ilustracemi.

Princové a princezny - Můj LaroussePrincové a princezny - Můj Laroussekolektiv autorů

Nádherné ilustrace... Spoustu krásných obrázků... Za mě 6/6 :-) .

Kouzelné origami - Svět papírových zvířátekKouzelné origami - Svět papírových zvířátekZülal Aytüre-Scheele

Skládanky jsou pěkné, ale poměrně těžké

Čarodějnická knihaČarodějnická knihaIva Hoňková

V knize jsou návody pro výrobů šatů a různých bylinkových pytlíčků

Velký atlas cestovateleVelký atlas cestovateleRiccardo Francaviglia

za mě skvělá kniha, jsou tam zajímavé příběhy např. o Kryštofu Kolumbovi a dalších cestovatelích

Bílý kamínekBílý kamínekLinde Gunnel

pěkné vyprávění

Bílý tesák (adaptace)Bílý tesák (adaptace)Olga M. Yuste

pěkná knížka. je určena spíš menším dětem, ale starším se může také zalíbit :-) . hezké ilustrace

Bylo nebylo: velká kniha českých pohádekBylo nebylo: velká kniha českých pohádekIvana Pilařová

Pěkné napsané pohádky ( dobré je, že jsou opravdu klasické české). Kniha je s hezkými barevnými ilustracemi.

ČaroděníČaroděníMichael Molloy

skvělý příběh, určitě nadchne spoustu čtenářů :)

Savci - Encyklopedie školákaSavci - Encyklopedie školákakolektiv autorů

Knížka má pěkné ilustrace a stručný text. Určitě doporučuji :)

Za horou smrtiZa horou smrtiHilde Hagerup

je to skvěle napsaná knížka ( myslím že v ní najdou zalíbení ti co mají rádi horory a fantasy)

Proč padají hvězdy. Bajky, legendy a podpohádkyProč padají hvězdy. Bajky, legendy a podpohádkyMartin Nodl

Celkem rychle přečtená, jinak pěkná knížka