téravokudlaná

Průvodce noční oblohouPrůvodce noční oblohouRaman Prinja

Pěkné zajímavé

Průvodce noční oblohouPrůvodce noční oblohoukolektiv autorů

pěkné, naučné

Obrázky z českých dějin a pověstíObrázky z českých dějin a pověstíZdeněk Adla

myslím že je to pěkná kniha, pro děti cca 4.-5. třída... pěkné , barevné obrázky

Dobrodružství v přírodě pro dětiDobrodružství v přírodě pro dětiRenate Hudak

Pěkné, zajímavé a poučné, taková je tato kniha, doporučuji přečíst

Dobrodružství v přírodě - Plánování, vybavení, dovednosti a hryDobrodružství v přírodě - Plánování, vybavení, dovednosti a hrykolektiv autorů

V knize jsou dobré nápady a návody

Outdoor - Dobrodružství v příroděOutdoor - Dobrodružství v příroděkolektiv autorů

Pěkné obrázky, kniha je zajímavě zpracovaná

Dobrodružství v přírodě - kniha pro zvídavé průzkumníky přírodyDobrodružství v přírodě - kniha pro zvídavé průzkumníky přírodykolektiv autorů

Pěkné vydání knihy, hezké obrázky

Dobrodružství v přírodě: Kniha pro zvídavé průzkumníkyDobrodružství v přírodě: Kniha pro zvídavé průzkumníky neznámý, neuveden

Dobrý způsob pro zapamatování informací o přírodě a následném poznání

Dobrodružství v přírodě 2 - Kniha pro zvídavé průzkumníky přírodyDobrodružství v přírodě 2 - Kniha pro zvídavé průzkumníky přírodykolektiv autorů

Dobré a zajímavé informace o přírodě, dobrý je taky způsob, kterým kniha naučí poznávat přírodu

Staň se hvězdou TikTokuStaň se hvězdou TikTokukolektiv autorů

Myslím si, že Tik Tok není nic dobrého, akorát si na něm uděláš závislost :-/

Dobrodružství v přírodě 1 - Kniha pro zvídavé průzkumníky přírodyDobrodružství v přírodě 1 - Kniha pro zvídavé průzkumníky přírodykolektiv autorů

Dobré nápady, zajímavé informace a dobrý způsob, jak se naučit poznávat přírodu

Kostka smrtiKostka smrtiKenneth Bøgh Andersen

Kenneth Bogh Andersen píše prostě úžasně, v jeho knihách je vše popsáno tak krásně až se tají dech, v knížce je popsáno tak dobře, že smrt je vlastně dar, bez kterého by svět nemohl existovat, vždyť představte si , že by někoho srazilo auto a on by byl ztratil třeba hlavu ale musel by s tím žít, protože by nikdy neumřel , že by svět byl plný lidí kteří vypadají jako mrtvý, ale nikdy neumřou , to by muselo být opravdu strašné . Teď to sice vypadá jako by v této knížce bylo jen všechno ošklivé ale dozvíte se v ní spoustu věcí o lásce a o dobru, které pokládáme my za dobré. To co Filip objeví na jedněch hodinách v Motimerovo sklepení je opravdu zlé, ale nebudu nic prozrazovat. O tom jaký je jed Mortimerova hada jsem do poslední chvíle neměla ani tušení. Rozhodně doporučuji přečíst si všechny díly (zatím dva) série Válka o pekelný trůn, protože Vás to donutí zamyslet se nad tím, že by bez vlastně většiny věcí, které lidé považují za strašné, nemohli být. Jsou to opravdu knihy mého života, rozhodně nejlepší a nejúžasnější. Je toho ještě tolik co by jsem napsala, ale co by se mi se ani nevešlo.

Luciferův učeňLuciferův učeňKenneth Bøgh Andersen

Kenneth Bogh Andersen píše prostě úžasně, v jeho knihách je vše popsáno tak krásně až se tají dech, dozvíte se proč dobro nemůže existovat bez zla, proč láska nemůže exisovat bez nenávisti, světlo bez tmy. . Rozhodně doporučuji přečíst si všechny díly ( zatím dva) série Válka o pekelný trůn. Jsou to opravdu knihy mého života (a to opravdu nepřeháním), rozhodně nejlepší a nejúžasnější. Je toho ještě tolik co bych napsala , ale co by se mi sem ani nevešlo.

Alenka z planety ZeměAlenka z planety ZeměK. Bulyčov (pseudonym)

Od této knížky jsem zprvu moc nečekala, ale musím říct, že jsem názor hned po první stránce změnila. Je to opravdu skvělá a vtipná knížka, Kir Bulyčov dokáže psát vážně vtipně :-) a píše tak úžasně, že nikdy dopředu nezjistíte rozuzlení Alenčiných dobrodružství. Byla jsem napjatá jak to všechno dopadne, protože s každou další stránkou to bylo záhadnější a napínavější . S knížkou jsem rozdhodně spokojená. Můžu vřele doporučit všem věkovým kategoriím :-) , protože Alenka dokáže opravdu pobavit každého :-) .

Moje první zahrádkaMoje první zahrádkaMartina Drijverová

Knížka s návodem na pěstování zeleniny a ovoce, co je na tom tak zvláštního?

Erilian 1 – Město čarodějůErilian 1 – Město čarodějůTereza Janišová

Trochu zamotaný příběh. V knížce je navíc u některých věcí strašně málo popisu, např. jak vypadá ta krystalka? Nejspíš je to něco jako mobilní telefon, ale vůbec nevím, jak je velká, jaký má tvar, jakou může mít barvu, když už jsem si myslela , že je to něco velkého, tak to najednou vyndala z malé kapci v plášti, a tak dál. Jinak je děj docela zajímavý a na konci trochu překvapující.

Okáček a RézinkaOkáček a RézinkaJan Lebeda

vtipný příběh, bavil mě jako malou, chyba je však v tom, že příběh a dobrodružství nejsou u konci tak rozepsaná. Jinak dobrá a zábavná kniha

Ezopovy bajkyEzopovy bajky Ezop

pěkně zpracované bajky pro děti

Divá Bára a jiné prózy (4 povídky)Divá Bára a jiné prózy (4 povídky)Božena Němcová

Vůbec nemůžu popsat, která povídka se mi líbila nejvíce. Možná Dobrý člověk, nebo Karla :-) . Určitě všem vřele doporučuji

Královny a princeznyKrálovny a princeznyGiuliana Rotondi

pěkné ilustrace a zajímavé příběhy o princeznách a královnách, skoro ze všech koutů světa

MortMortTerry Pratchett

Zábavná a fantastická knížka

Staré pověsti českéStaré pověsti českéJana Eislerová

pro mladší čtenáře je kniha pěkně zpracovaná

Darebácké zkazkyDarebácké zkazkyAlois Mikulka

příběhy mi někdy přišly vtipně spracované

Já BarykJá BarykFrantišek Nepil

mám ráda Baryka, jak knížku tak i film :-)

Timmy Nezdárek: Chybička se vloudíTimmy Nezdárek: Chybička se vloudíStephan Pastis

Ztřešťený příběh . moc nezajímavý

Anča a PepíkAnča a PepíkLucie Lomová

Miluji kreslenou pohádku Anči a Pepíka a proto jsem sáhla i po knížce. Rozhodně neuděláte chybu když si ji přečtete :-)

Strašidlář - Mezi námi vílamiStrašidlář - Mezi námi vílamiHynek Klimek

Je dobré že v knížce je i mapka pro výskyt víl, dobrá knížka pro menší děti

Dášeňka čili Život štěněteDášeňka čili Život štěněteKarel Čapek

Mám ráda zvířata, takže se mi kniha moc líbila. Je zajímavé prožívat příběh očima pejska

Našlo se koťátko!Našlo se koťátko!Sue Mongredien

Z série příběhy se šťastným koncem jsem četla jen našlo se koťátko ale nebyla to nijak zajímavá knížka. Mladším dětem se ale může líbit proto dávám dvě hvězdy

Trampoty s helikónemTrampoty s helikónemVincent Šikula

Neměla jsem co číst a proto jsem v knihovně sáhla po téhle knížce a rozhodně správně :-) příběh nemá chybu