nakavusterezou nakavusterezou komentáře u knih

Kopírák Kopírák Sam Holland

Tohle píšu hned po dočtení knihy, takže jsem ještě plná dojmů. Je dost možné, že časem svůj názor trochu změním.

Prvních 100-150 stran mi dělalo problém. Bylo tam na mě hodně postav a jména jako je Nate a Nav se mi pořád pletly :D Nemohla jsem se do příběhu pořádně začíst. Po překonání rizikových stran mě ale příběh začal bavit. Postavy mě bavily, hlavní vyšetřovatelka mi byla sympatická, takže k tomu nemám co vyknout. Nate a Jess za mě pecka, takhle linka se mi moc líbila.

Musím ocenit, že postupně, jak čtete, vám to všechno začne do sebe zapadat, jako puzzle.
Po dlouhé době se mi podařilo odhalit vraha Kopíráka (jsem na sebe pyšná a plácám se imaginárně po rameni) :D

Rozhodně oceňuji autorčin nápad. Vrah, který se inspiruje vraždami známých vrahů - Manson, Kemper, Dahmer.. za mě geniální nápad!

Každopádně, aby nebyla pořád jen pozitivní. Čekala jsem od toho mnohem víc. Než kniha vyšla, všude jsem viděla, jak je to NEJDĚSIVĚJŠÍ thriller tohoto roku. Já jsem teda četla děsivější thriller (který vyšel letos). Takže v tomto ohledu jsem byla zklamaná.

24.03.2023 3 z 5

Manuál pro začínající maminky - Maminky radí maminkám Manuál pro začínající maminky - Maminky radí maminkám Jana Abelson Tržilová

Bylo fajn si přečíst příběhy jiných maminek. Knihu jsem přečetla tak do půlky, pak už se tam řešili nemoci, zoubky a pod. (jsem v 5. měsíci), a na to mám ještě dost času.

Opět jsem se utvrdila v tom, že každá žena je jiná a i miminka jsou jiná a člověk, ať se připravuje jak se připravuje, nemůže se připravit na všechno.

Kniha byla milým zpříjemněním, ale že bych ji doporučila jako knihu, kterou je dobré si přečíst, to asi ne :)

18.03.2023 2 z 5

Velká česká kniha o matce a dítěti Velká česká kniha o matce a dítěti Taťána Hanáková

Velmi přehledná kniha, která je určitě vhodná pro maminky, které čekají své první miminko. Doporučuji knihu koupit ještě předtím, než budete hledat informace na internetu (chcete vědět všechno a hned! :D) Tady všechny informace máte pohromadě a na jednom místě, najdete tam opravdu základ informací, které je dobré vědět. Detailnější informace si pak můžete dohledat na internetu.

15.03.2023 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

CH je Paní autorka s velkým P.
Ovšem tady tady nemůžu dát plný počet hvězd.

Příběh mi přišel až moc. Moc rychlé vazby, moc rychlé zamilování, moc rychlé všechno. Abych byla úplně upřímná, ani Will mi nesedl. Nelíbila se mi jeho povaha (na důvod se mě neptejte, neznám ho, prostě mi nesedl).

Jestli si knihu přečíst? určitě za přečtení stojí, ale počítejte s tím, že je to slabší kousek od CH.

Ovšem to musím uznat, všechny knihy od CH mi vtlačily slzu do oka. Ani v této knize tomu nebylo jinak. Jedna určitá část na konci knihy (kdo četl, jistě ví, co mám na mysli) mě dojala až k slzám.

15.03.2023 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Skvělý příběh z druhé světové války.
Zpracování příběhu pro mě ale už moc atraktivní nebylo.

Nejsem ten typ čtenáře, který má rád sáhodlouhé popisy, a tady jich bylo hromady. Musela jsem nějaké části přeskakovat (a i tak jsem pochopila, co se právě v příběhu děje), takže za mě zbytečné.

Autor mě nepřesvědčil, abych příběhu uvěřila. Nedokázala jsem si udělat vztah ani k jednomu z hrdinů, i když hlavní hrdinka měla opravdu v životě smůlu a ztráty, které ji potkaly, byly hrozné.

Celou dobu, co jsem příběh četla jsem si říkala, že by to byl opravdu skvělý film.
Válka, nebojácná hlavní hrdinka, zakázaná láska, dva proti světu. Dokonalý námět na film. Možná autor měl napsat scénář k filmu, než knihu.

10.03.2023 2 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Kniha označovaná jako "Senzace na TikToku", musela jsem to zkusit.

Prvoplánový příběh, u kterého už od začátku víte, jak skončí. Zápletka nic moc a přišlo mi, že je tam jen na sílu (jako aby se tam něco stalo), jak rychle zápletka přišla, tak i tak rychle odešla.

Výrazy jako "číča" nebo "štěrbinka" .. jako pardon, ale to mě opravdu rozesmálo :D

Abych nebyla jen kritická. Do příběhu jsem se začetla opravdu snadno, je to psané čtivým a hlavně jednoduchým stylem, takže vám stránky samy mizí pod rukama.

Občas si ráda přečtu tento žánr, ale tohle šlo fakt úplně mimo mě.

05.03.2023 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Začátek byl na mě pomalý. Nejsem zvyklá na tento styl psaní, a tak jsem se musela přivyknout.
Jakmile jsem se překousala přes první část knihy - dětství, kniha se četla sama a já jí za jeden a půl dne dočetla.

Neskutečně silný příběh, který nám (konečně) přiblížil dobu 2. světové války z trochu jiného pohledu. Zprvu jsem byla zklamaná, že se kniha neodehrává v koncentračních táborech, jak jsme tomu zvyklý u těchto žánrů, ale pak jsem za to byla moc ráda (co si budem, toho tu máme už dost).

Hořkosladký příběh, který končí ne úplně tak, jak by si asi čtenář přál.

26.02.2023 4 z 5

Neštěkej na svého psa Neštěkej na svého psa Tomáš Nushart

Tuhle knihu mohu jen a jen doporučit. Hezky, stručně popsané.

Určitě si knihu pořiďte ještě před tím, než si budete pořizovat štěně :D I když já jsem zkoušela cviky na svém tří letém psovi, který je dost paličatý, a i tak to fungovala (trvalo to trochu déle, ale fungovalo).

Je mi sympatický přístup k psům. Nikdy jsem nebyla ten páníček, který se řadí nad svého psa. Psa jsem vždycky brala jako parťáka.

25.02.2023 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Nejlepší sbírka poezií od autorky.
Četla jsem všechny, ale takhle se mi líbila opravdu nejvíc.

Citáty, které kniha obsahuje mi byly blízké.
Některé mi připomněli krásné období, jiné zas smutnější a temnější část mé minulosti.

Určitě se k ní v budoucnu vrátím.

22.02.2023 5 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

No, takže.

Ze začátku jsem se u knihy smála, i nahlas. Opravdu tam jsou části, které vás rozesmějí. Tím to ale pro mě bohužel končí.

Humor mi není cizí, ani tak knihy Dominika, ale tady u mě šlápl vedle. Už to nebylo o moderním fotrovi, ale u připos*raným dospělým chlapovi, kterej se bál. Všeho a všech. A ne jen covidu.

Poslední stránky jsem už jen tak přelétla. Ještě me čeká kniha Dovolená s moderním fotrem, tak doufám, že si u mě autor maličko napraví reputaci.

15.02.2023 2 z 5

Obřad Obřad Carmen Mola

Za začátku se to tvářilo čistě jako detektivka, ale postupně se z toho stával luxusní thriller… a to já můžu!!!!

Hodně oceňují způsob (a také to, jak je to v knize detailně popsané) zabití obou sester. Už mám něco načteno, ale tohle zatím řadím na první místo v nejbrutálnějším způsobu zabití - a jen to potvrzuje to, že Španělé se v brutálnosti vyžívají.

Celou dobu jsem si tak trochu myslela, že vím jak to skončí … no ani prd. Konec byl pro mě opravdu nečekaný a při konci mi zůstala pusa otevřená.

Opravdu se těším na další díl!
Bude to ještě hodně zajímavé!

29.01.2023 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Má vůbec cenu něco psát?

Za mě nejlepší kniha od Colleen, tečka️!

Příběh se točí jen okolo dvou hlavních postav, kterým přejete, aby jejich osud skončil šťastně. Jak Fallon tak i Bena jsem si oblíbila️

Co musím vyzdvihnout je to, že se zde objevují postavy z jiné knihy od Colleen a to z knihy Odvrácená tvář lásky, což mi přišlo geniální!!

Nebudu tu nic víc psát.
BĚŽTE SI TO PŘEČÍST️️!!!

Nejlepší kniha, co jsem letos přečetla️.

Já nejsem klasický čtenář, co čte romantiku, ale Colleen jsem propadla, totálně.

25.11.2022 5 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Krásné a miloučké počtení v podobě komiksu.
Já si tenhle roztomilý komiks přečtu vždy každý rok. Miluju to! Člověku to připomene, jaké je to na začátku vztahu, když je člověk zamilovaný, má ještě nasazené růžové brýle a poletují mu motýlci v břiše.

06.11.2022 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Já jsem největší fanoušek seriálu Přátelé, na kterého byste mohli v ČR narazit. Takže budu dost kritická.

Já jsem od knihy čekala úplně něco jiného a jsem zklamaná. Čekala jsem, že kniha bude obsahovat vtipné historky z natáčení, vyjádření či různé citace samotných herců, tvůrců a scenáristů. A ono kde nic, tu nic.

Samozřejmě jsem se dozvěděla pár věci, které jsem ještě netušila, ale mnoho jich nebylo. Ke konci knihy už jsem i některé odstavce přeskakovala, protože to zkrátka bylo nudné a pro čtenáře, jako jsem já, dost neatraktivní.

19.10.2022 2 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Já opravdu nevím, jak mám hodnotit knihu, která je sepsaná na základě skutečných událostí.

Od první ho poslední stránky jen čtete, jak ta bestie někomu ubližovala a ubližovala až tak moc, že to stálo několik životů. Celou dobu čtení mi bylo smutno, zároveň jsem byla i plná hněvu. Jak to sakra možný, že jí tohle procházelo tak dlouho? Proč policie nic neudělala? Zametla to pod koberec a to opět stálo někoho život.

Konec mě teda naštval!

Co se týče samotného zpracování knihy, nemám co vytknout. Autor si dal se psaním záležet. Čtenář tak dostal přesný popis toho, co se u Knotekových doma dělo.

*SPOILER*
Jak může někdo, kdo ubližoval, týral, psychicky deptal a zabil několik lidí, dostat 22 let?? Jak je to sakra možný?! Ženská, která je čirý zlo si dnes už běhá na svobodě a má ještě několik let života před sebou. NECHÁPU!

17.10.2022 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Nemám co vytknout, musím jen chválit.

Ten fakt, že Ruta Sepetys umí psát, jistě všichni víme! Já u ní především oceňuji to, jaké témata si ke psaní knih vybírá. V případě knihy Musím tě zradit jsem neměla absolutní tušení o tom, že se něco tak brutálního a nelidského dělo tak blízko.. a hlavně, před pár lety!

Opět skvěle napsaná kniha, která chytí každého kdo ji čte, za srdce. Já smekám.
Kapitoly jsou krátké a svižné a vždy končí tak, že vás nutí číst dál a dál. Já jsem knihu měla přečtenou za dva dny, a to nejsem žádný rychločtenář. Zkrátka to jen dokazuje to, jak je kniha skvělá. Tuhle knihu si chcete přečíst!

13.10.2022 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Já většinou u knih nebrečím. No,... vlastně jsem za svou čtecí kariéru u knihy brečela jen jednou. A teď už dvakrát.

Kniha má opravdu pomalý rozjezd a dlouho se tam nic moc neděje (i proto jsem knihu odložila a pustila se do něčeho jiného). Pomalý rozjezd vám ale vynahradí posledních 50 stránek knihy, kdy je to jedna emocionální jízda za druhou. Původně jsem chtěla dát knize mnohem nižší hodnocení (2,5* - 3*), ale konec to zachránil.

Ačkoliv knihu neřadím mezi nejlepší knihy od CH, i takhle má něco do sebe a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Kniha v sobě má hodně - lásku, bolest, ztrátu, odmítnutí, přátelství, zamilovanost, hodně sexu; až to skoro vypadá, že je toho tolik, že to nemůže fungovat dohromady .. a ono funguje - dokonale.

SPOILER!
Celou dobu si myslíte, že je kniha hlavně o Tate, ale tak to není. V podstatě je kniha hlavně o životě Milese. A do něj se zamilujete, stejně jako se do něj bezmyšlenkovitě zamiluje Tate.

03.10.2022 4 z 5

Spánek Spánek C. L. Taylor

Já jsem knihu začala číst po dočteni Shari Lapeny, … a to nebyl dobrý nápad. SL je mistr v psaní psychothrillerů.

Anotace slibuje zajímavý příběh, toho jsem se ale nedočkala. Chybělo tam napětí. Abych nebyla jen negativní… Pocit, že jste uvěznění se skupinou lidi, u kterých víte, že jeden z nich vám jde po krku, je mrazivá představa.

Určitě dám autorce ještě jednu šanci, ale knihu Spánek řadím mezi průměrné knihy. Pokud chcete začít číst thrillery a chcete začít s něčím lehčím, kniha Spánek je na to ideální. Pro otrkané čtenáře psychotrhillerů a thrillerů je to slabé kafe.

22.09.2022 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Začnu tím jediným negativním, co ke knize mám. A tím je ta hromada postav hned ze začátku. Musela jsem si každou postavu napsat na papír a připsat si k tomu, jaký má ke komu rodinný vztah... jinak bych se v tom nevyznala. Myslím si, že kdyby v příběhu bylo o pár postav méně, na škodu by to nebylo. Autorka by se tak mohla víc věnovat jednotlivým postavám a čtenář by jim více viděl do hlavy.

Já jsem po dočtení byla nadšená, ostatně jako u všech předešlých knih Shari Lapeny (ona je pro mě sázka na jistotu). Knihu jsem měla přečtenou za jediný den. Krátké a svižné kapitoly, napínavý příběh u kterého vás prostě zajímá, kdo je sakra ten vrah! A já jsem vraha tentokrát uhádla! (což se mi obvykle u SL nestává, že bych trefila viníka).

Mix žánrů thriller a detektivka mě hrozně bavil. Bylo to osvěžení klasického stylu psaní autorky, která se klasicky zaměřuje na žánr thrillerů (psychothrillerů).

Za mě jedno velké doporučení!
Běžte si knihu přečíst, nebudete litovat!
Dávám za to ruku do ohně!

18.09.2022 5 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Přečteno za jeden večer (abych byla konkrétní tak přesně za hodinu a půl). Je to čtivé, psáno v er formě, což obvykle nemám ráda, tady jsem to ale ocenila, protože autorka píše příběh z pohledu všech hlavních postav. Ocenila bych, kdyby byl příběh o pár stránek delší, protože mě zajímalo, jak by se život hlavních hrdinů vyvíjel dál... něco ve stylu "o pár měsíců později".

Tohle čtení bylo mé první setkání se s autorkou a musím říct, že to nebyla má poslední přečtená kniha. Líbí se mi styl, jakým autorka píše... záměrně jsem si vybrala knihu, která nemá tak vysoké hodnocení, abych si to nejlepší nevyplýtvala hned ze začátku.

25.08.2022 3 z 5