Téra Téra komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásně a čtivě napsaný historický román. Moc mě zaujalo vyprávění o poválečné situaci v této oblasti, o které jsem neměla tušení. Život Barbory a její rodiny byl nelehký, v dnešní době nepředstavitelný, ale rozhodně obdivuhodný.

05.04.2024 4 z 5

Počkej na moře Počkej na moře Veronika Opatřilová

Co musím na knížce vyzdvihnout, tak tu nádhernou obálku a jakousi poetičnost celého příběhu, krásně vystřiženou atmosféru. Ale bohužel mě osobně nevyhovovalo takové to nekonečné babrání se v pořád stejných pocitech a docela málo děje, pořád mi přišlo, že se příběh nikam neposouvá a vlastně se nic zajímavého neděje.

Sám sobě výživovým poradcem Sám sobě výživovým poradcem Jan Caha

V knize určitě najdete zajímavé informace. Ale já jsem zde nedostala, to co jsem od knihy očekávala, což ale není chyba knihy. Na mě byla kniha až příliš odborná a teoretická. Čekala jsem, že bude přece jen trochu víc prakticky zaměřená.

29.03.2024 3 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Docela originální námět, kde přeživší několika masových vražd jsou opět vystaveny smrtelnému nebezpečí. Nejdříve jsem se nemohla začíst, druhá hlavní hrdinka mi totiž nebyla moc sympatická. Ale nakonec to hodnotím jako celkem povedený thriller. Konec byl velmi zajímavý a minimálně pro mě nečekaný.

Zátiší Zátiší Louise Penny

Měla jsem strašnou chuť si přečíst nějakou klasickou detektivku. Musím přiznat, že jsem si knížku od Louise Pennyové vybrala hlavně proto, že se mi líbí obálky jejích knih. Nic jsem od ní zatím nečetla, tak jsem se rozhodla, že začnu hezky prvním dílem série s inspektorem Gamachem. Myslím, že na rozjezd série to bylo celkem dobré, ale chvíli mi trvalo než jsem se začetla. Bylo tam na mě ze začátku docela dost postav. Prostředí vesnice se mi moc líbilo, i když bych to nazvala asi spíše menším městečkem? Inspektor Gamache mi byl sympatický. Ale nejvíce mě příběh bavil až v samotném závěru, když se vše začalo rozplétat. Ještě uvidím, zda se někdy pustím do dalšího dílu.

Těla Těla Klára Vlasáková

Tohle byla taková divnokniha. Vůbec mě to nebavilo. Hlavní hrdinky se chovaly nepochopitelně a jak už tu padlo, tak vlastně nevíme proč. Nebo jsem to vůbec nepochopila já?

26.02.2024 2 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Jedním slovem úžasný příběh. Moc mě bavily obě časové linky. Historie firmy Baťa mě tam hodně překvapila a moc se mi líbila. I když knížka pojednávala o těžkých tématech, tak na mě působila nakonec hodně optimisticky, protože se hrdinové s nepřízní osudu popasovali statečně a nenechali se zlomit. Myslím, že i takové příběhy jsou potřeba.

20.02.2024 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Dávám jen tři hvězdy i když se mi příběh moc líbil. Ale já ho četla na zákadě toho, že jsem si nedávno vzpomněla na film, který jsem kdysi dávno viděla a který byl natočen na motivy této knížky. A tak jsem sáhla tentokrát po knížce. A ač se to nestává často, tak film se mi líbil mnohem víc. Teď po dočtení jsem si ho pro zajímavost znova pustila a musím říct, že opravdu v tomto případě dávám přednost filmu před knihou.

15.02.2024 3 z 5

Tenhle pokoj se nedá sníst Tenhle pokoj se nedá sníst Nicol Hochholczerová

Po dočtení jsem vůbec nevěděla, co si o tom mám myslet. Vůbec jsem si na to nedokázala udělat názor. Nakonec dávám dvě hevězdy, protože tohle už bych znovu určitě číst nechtěla z mnoha důvodů. Každopádně je to kniha kontroverzní svou formou i obsahem a chápu, že na někoho to může zapůsobit, na mě ale ne.

15.02.2024 2 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Opět skvělá knížka od Colleen. Bylo zajímavé pozorovat dvě časové linky jednoho páru. Tehdy - zamilovanost, láska, štěstí a Teď - co se se vší tou zamilovaností, láskou a štěstím stane, když se do toho vloží osud, který bohužel není příznivý. Úplně jsem se do těch pocitů, které zde byly vykresleny dokázala vžít a občas mě to uplně odrovnalo. Jediné co mi bylo líto, že Quinn byla vykreslena hodně reálně v tom dobrém i špatném, ale Graham mi přišel až příliš dokonalý i chyby, kterých se dopustil, byly nakonec omluveny tak nějak dokonale. Prostě z toho vycházel tak nějak líp a bylo mi to vůči Quinn líto, ale to jen můj osobní pohled. Každopádně knížku moc doporučuji.

06.02.2024 4 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Příjemná romantická oddechovka. Romantickou linku hate to love mám moc ráda, moc se mi také líbilo přostředí městečka. Jediný problém mám s přezdívkami, které autorka používá. Už jsem se s tím setkala v Na vlásku a tady teda taky. Na konci příběhu jsem oslovení bejby a Viking nemohla už ani vidět.

31.01.2024 3 z 5

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

V této nevšedně napsané knize se setkáváme s vyprávěním životního příběhu stařičké Helene prostřednictvím mladičké Justine, která se o Helene stará v domově důchodců. Dále se také dovídáme o životním příběhu Justine, která zjišťuje nečekáná a šokující rodinná tajemství, která ovlivnila její život. Ač jsem knihu četla šnečím tempem, tak nakonec musím celý příběh hodnotit velice kladně. A jelikož se jednalo o autorčinu prvotinu, tak se určitě pustím do další její knihy.

17.01.2024 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Skvělé čtení. Originálně napsáno, moc mě bavilo sledovat příběh z tolika pohledů a každá postava ten pohled měla jiný, nebo si danou situaci pamatovala jinak. A vy se můžete přiklonit k variantě, která je vám nejbližší, kterou byste si přáli.

10.01.2024 4 z 5

Až ti budu nablízku Až ti budu nablízku Bianca Iosivoni

Bohužel, mě tenhle příběh vůbec neoslovil. Herní prostředí je sice vcelku originální, ale mně to nic neříká. A tak nějak mě to vůbec do příběhu nevtáhlo.

31.12.2023 2 z 5

Mladík / Událost Mladík / Událost Annie Ernaux

Tuto útlou knížečku jsem měla přečtenou během chvilky. A mám z ní takové rozporuplné pocity. První příběh Mladík mě moc neoslovil. Druhý příběh Událost byl opravdu zajímavý. Sledovat řešení nechtěného těhotenství v době, kdy byly zakázané potraty, bylo neskutečné. Ale musím přiznat, že to bylo všechno popsáno pro mě hodně chladnou formou. Každopádně minimálně tento druhý příběh stojí za přečtení.

29.12.2023 3 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Za mě docela slušný thriller. V první části jsem si sice neustále říkala, proč proboha ta Millie neodejde, jako fakt mi to přišlo až přehnané, to by snad nikdo normální nemohl vydržet. Zvraty mě bavily, ale nebyly vyloženě nečekané. Ale jako celek to bylo dobré čtení.

29.12.2023 3 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Osobně jsem pokračování prvního dílu nepotřebovala, měla jsem dojem, že to skončilo v podstatě dobře a cítila jsem, že příběh je ukončený. O druhém dílu jsem věděla, že pro některé čtenáře byl také nadbytečný a tak jsem k tomu přistupovala, že to třeba už nebude ono. Ale nakonec se mi to ukončení moc líbilo. Je fakt, že bych se bez něj skutečně obešla, ale bylo to fakt moc pěkné čtení. Stále se tam řešila závažná věc, ale už jen tak okrajově. A dokážu si představit, že v některých rodinách to dopadá mnohem a mnohem hůře. Měla jsem radost, že nakonec spolu v rámci možností budou všichni vycházet.

20.12.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Za mě hodně čtivý thriller. Bavilo mě to a četlo se to velice rychle. Je fakt, že těch brutálních vražd tam bylo až příliš, kdyby jich byla polovina, tak by to asi stačilo. Ale hlavní postavy jsem si oblíbila a to společně s čtivostí vyvážilo mouchy, které příběh obsahoval - od občas nelogického chování hlavních postav po zvláštně otevřený konec. Jinak otevřený konec by mi ani nevadil, ale tenhle byl fakt divný.

11.12.2023 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Abych byla upřímná, tak musím přiznat, že vůbec nevím, jeslti jsem všechno správně pochopila a jestli mi neunikly nějaké informace. V podstatě celou knihu mi nebylo moc jasné, co je to to povznesení a co znamená být Pannou, na konci to myslím, taky asi nebylo dostatečně dovysvětleno, nebo jsem zkrátka byla nepozorná. Musím říct, že jsem se občas do čtení nutila. Ale nějaká pozitiva příběh má. Bylo tam hodně akce a krve a i zajímavá romantická linka, takže věřím, že své příznivce si to najde.

08.12.2023 3 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

V podstatě hodně zajímavý příběh. Mně by se asi líbilo, kdyby to bylo trošku víc "serióznější", tohle přece jen byl primárně romantický příběh, ale mě na příběhu asi víc zaujala práce sufražetek a boj za volební právo žen.

28.11.2023