temuchin temuchin komentáře u knih

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Solidní detektivka okořeněná super hláškami, u kterých se člověk docela nasměje. Osobně mě potěšila i rozvodová linie hlavního hrdiny. Celkově není co vytknout, velmi zábavné.

19.03.2020 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Protože tam moc charakterů nevystupuje, dalo se celkem tipnout, kdo by mohl být vrah. Ale jeho odhalením to ještě nekončí....Strhující.

09.12.2019 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Takový čtení pro ženy. S detektivkou toho moc společného nemá, žádné velké vyšetřování se nekoná, detektiv se na scéně párkrát objeví, trochu pokecá s pár lidma a má vyřešeno. Má to celé přes 400 stran a mě to přestalo bavit zhruba v půlce, ani mě vlastně moc nezajímalo, kdo je vrah. První díl série, tak třeba se to v dalších zlepší, já už je ale zkoušet nebudu.

18.10.2019 2 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Na plný počet to za mě není. Ještě cca v půlce jsem si říkal, co na tom všichni mají a bylo to tak na 3*. Mrtvá manželka truchlícího hlavního vyšetřovatele, oběť uvězněná kdesi ve sklepě, kterou je třeba zachránit...to už tady všechno bylo. Čtyři dávám za vrahův deník, který to celé trochu vytáhl. Dám šanci ještě druhému dílu.

21.06.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Když mi zhruba v půlce došlo, co se bude dít v půlce druhé a na místo Gage jsem si dosadil svoji stejně starou dceru, přestal jsem číst. Nakonec jsem se vrátil. Děsivé. Hvězda dolů za zdlouhavost.

20.04.2019 4 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

To šokující závěrečné překvapení jsem tak trochu čekal, což se mi většinou nestává. Ale nijak to neubíralo na čtivosti a zábavnosti, přece jen to bylo nakonec trochu zamotanější, než jsem si původně myslel. Fajn zábava pro milovníky anglických vřesovišť a studenty venkovských poměrů.

07.12.2018 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Když jsem se po přečtení toho tisíce stránek pustil i do závěrečné autorovy děkovačky, myslím, že tam jmenoval někoho, kdo mu to pomáhal seškrtat. Dotyčný se podle mě měl trochu víc odvázat, protože tohle opravdu chtělo proškrtat trochu více. U některých scén jsem si říkal proč. Jinak samozřejmě perfektní vykreslení charakterů, což umožňuje se docela dobře orientovat v těch desítkách obyvatel, kteří se průběžně objevují na scéně.

20.10.2018 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Tak nějak jsem měl pocit, že už jsem všechno jednou někde četl. Nijak strhující, jen lehce nadprůměrné.

02.08.2018 4 z 5

Relikvie Relikvie Lincoln Child

Zápletka jako taková nebyla špatně vymyšlená, kulisy (tajemný kmen z džungle, tajemná soška, podzemí muzea) taky dobrý, ale k hlavnímu hrdinovi jsem si žádný vztah nevytvořil a chuť na pokračování v sérii agenta Pendergasta rozhodně nemám.

20.04.2018 3 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Rozjed dost pomalý, spád to začalo mít až někdy od půlky. Další díly Exnera mě moc nelákají, ale je mi jasné, že ve své době to musela být mega bomba.

16.02.2018 3 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Bezva námět, super akční jízda. Hvězda dolů za tu červenou knihovnu mezi Toňou a Luciusem. Naštěstí tam těch příšernejch dialogů je poskrovnu.

20.01.2018 4 z 5

Čistič Čistič Paul Cleave

Skvělý námět. Joeovi jsem fandil celou dobu, i když trochu sobecky "zabíjí kvůli sobě".

15.01.2018 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Občas mi vadily zbytečně dlouhé a opakující se popisy
- že v domech v zaplavené vesnici to páchne zatuchlinou a plísní se člověk dozvěděl asi 7x, když se někdo blížil trávou, tak to trvalo asi 3 stránky apod., takže z těch 500 stránek by se tak 100 asi dalo ušetřit. Stejně má člověk tendenci ty popisy přeskakovat. Ale jinak super thriller. Tajemství se postupně rozkrývá, zvraty jsou celkem překvapivé a člověk je napnutej jako kšandy až do konce.

01.01.2018 5 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Trochu mě tam rušilo to prolínající se vyprávění 3 osob, ale stejně za 5*. Člověk se i něco dozvěděl o JAR.

26.11.2017 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Kulinářsko-erotický exkurz do Prahy (a vlastně trochu i Paříže a Mexika) roku 1866 s lynchovskými prvky. Zábavné.

22.11.2017 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Hvězda dolů za tu lovestory. Ta mě fakt naštvala, rušivý element na jinak pěkně vymyšleném fantasy světě.

10.10.2017 4 z 5