Tejuš Tejuš komentáře u knih

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Strašně jsem se na tuhle knížku těšila, až si na ní udělám pořádně čas a klid...
A předčila všechna má očekávání!
Nejenom silou, která z knížky ční, pozitivním myšlením, které vychází z Veroniky, ale také jak je výstižná a velmi čtivá. Veronika si opravdu umí hrát se slovíčky, skvěle napsané!
Moc se mi líbí, že je psaná retrospektivně, Veronika nepopisuje sled událostí od seznámení s manželem po současnost , kdy musí žít bez něj, ale ke všemu se postupně vrací podle tématiky kapitol, někdy na přeskáčku. Nicméně příběh není to hlavní, co vám kniha chce říct, a už vůbec ne to poslední, čím vás dostane. Kapitoly vyprávění, co se jak stalo nestalo, se jakoby naprosto přirozeně protkávají s kapilotami, kde popisuje význam těchto událostí pro ni samotnou... S každou další otočenou stránkou jsem Veroniku obdivovala a jen souhlasila snad se všemi postřehy a názory, které jsem přečetla.
V neposlední řadě, jelikož zatím nemám děti, mně teda "rozsekal" pohled dětí na tátovu smrt, který tam Veronika skvěle vyzdvihla.

29.11.2017 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nemám slov. Perfektní. Geniální. Ani se mi nechce pouštět si seriál, i když jsem nesmírně zvědavá. Ale knížku nic nepřebije. Síla.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Pro mě zatím nejslabší z knih, co jsem od autorky četla. Ale to neznamena,ze knizka neni psana stejne dobre jako ty ostatni. Zajimavy napad,ale moc me pribeh neoslovil. Nicmene autorka pise tak skvele,ze nemuzu nezsi doporucit.

24.11.2017 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Moje třetí kniha od Liane Moriarty. Strašně moc se mi líbila.
Píříběh- zdánlivě ohraný nápad, ale ač nemám ráda happy endy, tady jsem do poslední chvíle manželskému páru nesmírně fandila.
Přečteno za pár dní, jako všechny autorčiny knihy :-)

24.11.2017 4 z 5

Sebevraždy panen Sebevraždy panen Jeffrey Eugenides

Myslela jsem, jaká jsem ostuda, že film jsem viděla alespoň dvacekrát za posledních deset let a ke knize jsem se dostala až teď, ale všimla jsem si, že u nás vyšla teprve před čtyřmi lety.
Jak film miluju, tak knížka se mi taky hrozně líbila. Musím dokonce říct, že to, co mi ve filmu i po tolika shlédnutí zůstávalo s otazníkem otevřené, to mi kniha zodpověděla.
V knížce se prostě číst mezi řádky dá, ve filmu je to trochu složitější:-)
Příběh jsem tedy znala, ale přečtení knihy mě ještě víc utvrdilo v mém názoru, že to je naprosto geniální.

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Musím se přiznat, že knížku jsem nedočetla úplně až do poslední strany. Jako blog super, ale číst všechny příspěvky takhle najednou po sobě.... Samozřejmě se to čte svižně, ale nijak mě kniha neoslovila ani moc nepobavila.... Ze začátku jsem myslela, že to odložím hned, po zhruba polovině knihy začal být text alespoň trochu hustší, ale ani tak mě to moc nebavilo. A to mám obě herečky moc ráda a jsou mi sympatické.
Ale jednu hvězdu navíc si určitě zaslouží ilustrace, ty se povedly!!!

24.11.2017 2 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

První knížka od blogerky, která mě opravdu vtáhla.
Líbilo se mi retrospektivní prolínání kapitol, nejvíc mě asi dostala kapitola o mámě. Terezky blog čtu, ale nečtu ho od začátku a přiznám se, že nečtu úplně každý nový článek, takže spousta informací v knize pro mě byla novinkou.
Knížka se četla jedním dechem, je vidět, že do ní autorka dala kus sebe.
Určitě doporučuji. Když nic, tak vám to připomene dětské sny a snad trochu nakopne :-)

24.11.2017 4 z 5

Ani třetí díl nezklamal, Elena Ferrante píše prostě skvěle. Zpusob,jakym si hraje se slovy,je pozoruhodny. Jedna z mala autoru,u jejichz knih jsem si rikala,ze bych se chtela naucit italsky,abych si knizku mohla vychutnat v originalnim vydani. Moc se těším na pokračování.

24.11.2017 5 z 5

Začátek byl super, miluju ironii a sarkasmus, takže jsem se fakt bavila a okamžitě se začetla. Postupně začala ale skákat od jednoho tématu k druhému a ačkoli se to čte svižně a dobře, tak mě nějak víc nezaujala... Jsem ale fanynka Gilmorek, takže ty dvě kapitoly, ve kterých se podrobněji vracela k seriálu, mně bavily, akorát se k nim mohla vrátit více. V knize padlo mnoho jmen, která mi nic moc neříkala, nicméně umím si představit, že knížka potěšila všechny Laureniny známé, které uvedené osoby znají.
Od Lauren jsem četla letos také její první knížku a obě hodnotím stejným počtem hvězd..

24.11.2017 3 z 5

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

Už to budou tři roky, co jsem knihu přečetla a stále ji doporučuji lidem ve svém okolí. Skvěle vyprávěné, silný příběh.

03.01.2017 5 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa znovu nezklamala.A tema carodejnictvi a magie jsem jen uvitala!!

22.03.2015 5 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Vyborne. Do posledni chvile jsem nemela tuseni jaky to vezme spad...Druhou polovinu knihy uz jsem musela vzit na jeden zatah.

24.02.2015 5 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Bridget opet nezklamala,pri cteni jsem se bavila:-) jako vzdy dobra oddechova cetba,ackoli vyvoj udalosti a celkove dej bych pro zaverecny dil trilogie zvolila zrochu jiny:-)

18.02.2015 4 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Na tuhle knihu je třeba asi mít opravdu náladu...Před několika měsíci jsem ji začala číst, ale zhruba v polovině jsem ji odložila s tím, že k ostatním kapitolám se vrátím někdy příště... Dnes jsem ji otevřela znovu a docela se bavím, ze začátku kapitoly "Můj muž na mě promluví i dvakrát za večer" jsem se i nahlas smála. Nicméně stejně musím říct, že některé části by šly zcela vynechat a knize by dle mého názoru ani moc nechyběly.

25.11.2014 3 z 5

Povídky Povídky Ernest Hemingway

Knihu mám rozečtenou už měsíce a postupně se k ní moc ráda po jednotlivých povídkách vracím. Moc mě baví hledat v řádcích otisky Hemingwayova života, o kterém jsem v letošním roce přečetla několik knih

25.11.2014 4 z 5

Kniha za mě měla vše, co mít měla - byla vtipná, zajímavá, výstižná, nebylo řečeno nic zbytečného navíc, byla to opravdu jen jednohubka před spaním, ale kvalitní! Dle mého názoru mohl Fitzgerald do podobného stylu osekat Velkého Gatsbyho (který byl podle mě zbytečně roztahaný, ačkoli příběh se dal vyprávět v kratší, zajímavější a poutavější formě - podobně jako se mu to povedlo zde u Buttona).

20.11.2014 5 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Netusim jestli to bylo unavou po cestovani nebo precteni na jeden zatah ale cetla jsem ji cestou busem z poznavaciho zajezdu a mela jsem na poslednich desitkach stran co delat,abych udrzela slzicky. Stejne jako druha autorova kniha me i tahle dostala,ani ne tak dejem (vuci kteremu jsem byla ze zacatku cteni trochu skepticka) jako hlavni myslenkou a vzkazem,ktery chce dat (v srdci mi zustane hlavne veta o tom,ze elliot miloval divku jako by bylo dane ze spolu zestarnou-a to ji zabilo).Povedene.

15.10.2014 5 z 5

Uvězněna v rodné zemi Uvězněna v rodné zemi Katja Schneidt

Kniha se mi libila a cetla se dobre...ale zaujala me hlavne osudem teto zeny a informacemi o souziti s tureckym pritelem,literarnim vykonem opravdu ne. Ale to ani nebyl autorcin zamer- jak nekolikrat zduraznuje.Myslim ze ucel kniha pro me splnila-rozhodne jsem se dozvedela spoustu noveho a asi si budu vice vsimat u zahalenych zen jejich barvy pleti a zamyslet se nad zivotem,jaky asi ziji a zda je to dobrovolne...

27.09.2014 3 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Film jsem nikdy neviděla a jsem ráda, že jsem tak udělala. Kniha mě bavila, přečetla jsem ji na dva zátahy a musím říct, že mě konec opravdu překvapil. Pořád jsem si říkala, kdy přijde to "psycho", když se tak jmenuje, ale takový konec jsem nečekala. Není divu, že King o autorovi řekl, že je to nejlepší současný autor psychologických hororů. King umí překvapit, vtáhnout vás do děje, ale to psycho a ta konečná šílenost mě prostě nadchla. :)

22.09.2014 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Na knize se mi libilo,ze ackoli film jsem videla jako prvni a znam ho pomalu zpameti,lisila se od nej a dokazala me prekvapit tim,kolik jinych zajimavych zaplezek nabidla. U knihy jsem se pobavila a sled udalosti,jak je v ni popsan,se mi libil mnohem vic nez jak si s tim pohrali ve filmu.

21.09.2014 4 z 5