Tejuna Tejuna komentáře u knih

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Konečně se v knize dozvídáme víc o Nehemii a i Chaol mi začal být sympatický. Bohužel ve chvíli, kdy člověk hltá každou stránku přijde zvrat a z Celaeny se stane sebelítostivá hromádka nervů. Od této chvíle mi kniha neutíkala a těšila jsem se až ji dočtu. Takže ano byl lepší, jak první díl, ale stále mi tam něco chybělo.

18.07.2021 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Kniha začala přesně tam, kde skončil první díl a četla se jedním dechem i když musím říct, že místy se mi zdála trochu zbytečně natahovaná. Nerada bych cokoliv prozradila a tak řeknu jen, že bych nejraději zaškrtila Lucu za jeho chování v první půlce knihy! Kdo četl první díl, tak si tuto knihu nemůže nechat ujít.

18.07.2021 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Druhý díl ze série skleněný trůn, byl za mě určitě lepší než první, ale stále se nedostavil "wau" efekt jako u Dvorů.

30.05.2021 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Láska na celý život! Celá tato série je pro mě neuvěřitelná srdcovka a ani třetí díl mě nezklamal. Kniha ve mě dokázala vyvolat širokou škálu pocitů a autorka si držela moji pozornost celých 720 stran. Pokud bych měla něco vytknout, tak jen to, že mi šíleně lezou na nervy Feyriny sestry.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nádherný příběh na motivy krásky a zvířete.
Styl autorčina psaní je famózní a neuvěřitelně mě dokázala vtáhnout do děje. Musím přiznat, že prvních 100 stran se mi trochu vleklo, ale pak už jsem nemohla přestat číst.

Moc se mi líbilo, jak se mi z nejoblíbenější postavy postupně stávala postava kterou nemůžu vystát (ten kdo četl asi tuší).

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Ano tato novelka byla ze všech knih nejslabší, ale ja jsem ráda za každou větu navíc! Takže to byl moc milý doplněk k celé sérii. Knihu jsem četla před Vánoci a lepší dobu jsem si vybrat nemohla. Za mě tedy spokojenost.

23.03.2021 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Tato kniha má velice rozporuplné názory. Ano nečte se úplně nejlépe a místy jsem se ztrácela, ale finální pocit z knihy mám kladný.
Autorka dokázala detailně popsat hrůzy koncentračního tábora a bylo znát, že se v tomto tématu vyzná. Velice mě dojímalo, že i na místě jako je Osvětim člověk dokáže mít naději.
Při čtení jsem si často říkala, že je neuvěřitelné co všechno lidské tělo dokáže zvládnout.

23.03.2021 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Čekala jsem, že tato kniha nebude klasická červená knihovna, ale toto? Opravdu jedinečná kniha v tomto žánru.
Úžasné propojení dvou pohnutých osudu. Obzvláště z Riverova příběhu mi naskakovala husí kůže a nebylo lehké ho číst. Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Věřím, že nadchne i ty co běžně tyto knihy nečtou. Do kategorie “erotika” bych ji rozhodně neřadila.

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Další kniha od skvělé dvojice autorek.
Opět mi byli hlavní postavy velmi sympatické a musím říct, že Griffina jsem si zamilovala už při čtení starých dopisu. A i přesto, že je celý příběh sladký a v normálním životě si myslím, že nereálný, tak kniha byla úžasná. Byla pro mě skvělým útěkem z reality (obzvlášť v dnešní době). Hlavní hrdinka udělala v průběhu celé knihy úžasný pokrok a bylo zajímavé nahlédnout do života lidí s těmito problémy.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Už teď vím, že se k této knize budu vracet celý život . Nevěřila bych, že v dětské knize o 100 stranách najdu tolik životních mouder. U příběhu jsem se usmívala, ale i brečela. Pralo se ve mě spoustu pocitů. Kniha by se mi líbila určitě i v dětství, ale nedokázala bych ji ocenit tak jako teď. Úžasné!!

23.03.2021

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha byla velice čtiva a celkový námět se mi líbil, ale i tak to nebyl příběh, který by mi zůstal dlouho v paměti. Moc se mi líbilo mrazivé prostředí a opravdu jsem chvilkami cítila to nervózitu. Konec mě, ale bohužel trochu zklamal. Proto dávám knize 3 hvězdičky...... od autorky jsem četla už lepší thriller.

22.03.2021 3 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Přiznám se, že knihu jsem koupila jen kvůli čtenářské výzvě (kniha se srdcem na obálce), ale vůbec nelituju. Poprvé jsem se setkala s prostředím ženské věznice a musím říct, že některé scény byly až moc barvitě popsány. Kniha má úžasný spád, je čtivá a napínavá. Autorka mě mile překvapila a určitě se chystám na její další knihy.
Ps: v případě autorky platí "nesuď knihu podle obalu"

28.02.2021 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Myslím, že každý už u první knihy tušil v jakem duchu se ponese druhy díl. Moc se mi líbilo jakým způsobem nám autorka odkrývala povahu Rhysanda. Ten se taky stal moji nejoblíbenější postavou. Jeho rozhovor s Feyre v horské chatce mě naprosto dostal.

06.01.2021 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Jedna hvězdička alespoň za pěknou obálku. Tohle byla hrůza.....romantické oddechové čtení mám moc rada, ale tohle bylo už i na mě moc. Primitivní, naivní příběh bez jakékoliv zajímavé dějově linky. Na knihu jsem se hrozně těšila, ale bohužel větší zklamání mě potkat nemohlo. Pokud ale někdo hledá příběh kde se o Vánocích mluví v každé větě, tak se mu kniha bude líbit. Možná jako pohádka pro děti proč ne :)

08.12.2020 1 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Kniha se odehrává ve dvou časových linkách, pro mě byla sympatičtější linka současná (po 10 letech). Obě hlavní postavy mě oslovili a tak jsem knihu přečetla jedním dechem.
Příběh je předvídatelný, jako u všech knih tohoto žánru, ale i přesto mě dojala i rozesmála a ten konec? Ten by asi chtěla každá žena.

08.11.2020 5 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Tato kniha pro mě byla nejslabší, zhruba do strany č.150 jsem se nutila číst. Trochu mě při čtení rušil styl oblékání a vkus hlavní hrdinky. Druhá půlka knihy mě, ale bavila a napravila prvotní zklamání. Ve finále to bylo příjemné zakončení série.

18.10.2020 3 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická a občas se příběh hrozně vlekl, ale jak už je u autorky zvykem, tak i přes tyto nedostatky, byla kniha čtivá a ve výsledku se mi líbila. Brzo sáhnu po další.

28.09.2020 3 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Katka pro mě byla velice těžká kniha, dokument znám a tak jsem v knize nenašla moc nových informací, až na pár stran, které byli psány slovy Katky. (tím pro mě byla kniha ještě víc autentická) Jsem ráda, že jsem si tento silný příběh připomněla a dál držím paní Katce palce.

28.09.2020 4 z 5

Božská mrcha Božská mrcha Christina Lauren

Božská mrcha je jednohubka na jeden večer, ani poradně nevím, jak knihu hodnotit.
Bylo to příjemné doplnění příběhu Bennetta a Chloe, ale zároveň nečekejte nějaký velký zvrat , takže jako vždy u těchto knih neurazila mě, ale ani nenadchla.

28.09.2020 3 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Kniha byla skvělá, čtivá a držela si napětí (občas tak moc, že i já jsem chvilkama měla vztek) po celou dobu jsem si pokládala otázku, co bych udělala já? a došla jsem k závěru, že by mi Adam za to nestál. Konec knihy byl na mě trochu uspěchaný a spíše by mi sedělo, kdyby ho autorka rozvedla víc, ale jinak za mě naprosto úžasná kniha!

20.09.2020