Tejeja Online Tejeja komentáře u knih

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

(SPOILER) Tahle kniha měla dobrý potenciál: krásný nápad a spisovatelku, co píše čtivě... Jenže čeho je moc, toho je příliš. Tahle kniha není uvěřitelná. To i té J. K. Rowling nebo A. Sapkowskému věřím víc, tam se prostě může stát cokoli :-D. Jde o vystupování postav. Tady jsou všichni dokonalý a mají dokonalé vztahy. Když se něco stane, tak na to reagují dost dramaticky. V předchozích komentářích byla kniha označena jako přehnaná a s tím naprosto souhlasím.

10.10.2021 2 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Tohle je moje první kniha od Jojo Moyesové a ze začátku jsem si říkala, co na ní ostatní vidí... Ale pak mě to chytlo, ronila jsem slzy, usmívala se jak blázen a prožívala vše s hlavníma hrdinka a, jako kdybych tam byla s nima.

16.09.2021 5 z 5

Sherlock Holmes & Golemův stín Sherlock Holmes & Golemův stín Petr Macek

Sherlocka Holmese jsem četla strašně dávno, ale stejně jsem byla k jinému autorovi skeptická (jak čtu komety, nebyla jsem sama). Golemův stín však příjemně překvapil. A ten, zde tolik diskutovaný, závěr... Za ten dávám ne jednu, ale aspoň dvě hvězdičky :-)

27.08.2021 5 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Přečetla jsem jedním dechem, přesto nemám nutkání sáhnout po jiném díle autorky. Občas mi vadila sama hlavní hrdinka, především způsob, jakým si zjišťovala informace o Eliasovi... Celkový dojem z knihy je milý, příjemný a možná po nějakém čase přece jen sáhnu po další knize od A. M. Lugard :-)

01.08.2021 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Zatím všechno, co jsem od Nesba přečetla bylo dobré, ale tohle... Tohle bylo dokonalé! V komentech tu čtu, že hlavní hrdina je namyšlený a nesympatický (přesto mu fandíme), ovšem mě přijde prostě jen lidský, opravdový, sebevědomí ano, ale i mající strach, prožívající emoce nás všech.. Za to, že z něj Nesbo neudělal macho hrdinu , co se ničeho nebojí a má za každou cenu chladnou hlavu +. Za nečekané zvraty v dějí další .

17.06.2021 5 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Hodnocení tohoto dílu bych shrnula do přání: už aby vyšel další

08.06.2021 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Tak tahle kniha mě bavila od začátku až do konce, a už teď se nemůžu dočkat na další díl. Velmi hezky zpracovaná fantasy a k tomu milostný příběh, co víc si přát. Doporučuji všem, kteří chtějí pohodové čtení, kterému nechybí trocha napětí.

17.05.2021 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Na mě trochu drsné a přece mě něco stále nutilo číst dál.. Vraha jsem dopředu neodhalila, a i motiv mě po celou dobu nenapadal. A to se mi zas tak často u jiných detektivek/thrillerů nestává, takže za to +hvězdička. Rozhřešení ale dávalo smysl a vše do sebe zapadlo.

08.05.2021 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Ze začátku jsem se nemohla začíst a ano, také mě rozčilovala nerozhodnost Americy. Pak to ale dostalo spád a od cca 80 strany jsem knihu přečetla na jeden zátah. Už se těším na další díl.

23.02.2021 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Čtu si tady komentáře a sice chápu, ale nesouhlasím. HH je od začátku prezentován jako alkoholik, který má holt štěstí (viz.vzpomínky na Norsko) a i přes to pytí, nebo spíš ve chvílích, kdy abstinuje, je dobrý detektiv. Myslím, že ani nebylo záměrem autora, udělat z HH dokonalého morálního hrdinu. Z detektivního pohledu je to dobrá kniha. Vraha jsem až do samého závěru neodhalila a přitom jsou v knize po celou dobu nápovědy, kdo to je, zvlášť v chování ostatních zúčastněných. Jo a taky jsem nejprve četla Sněhuláka, přesto mě Netopýr nezklamal.

27.12.2020 4 z 5

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

(SPOILER) Noo, tak tohle se nepovedlo. Milostné romány ze současnosti i minulosti patří k mému nejoblíbenějšímu čtení, zvlášť ty s erotickým nábojem. Ještě se mi nestalo, že by se mi nějaký vyloženě nelíbil, ale všechno je jednou poprvé :)

SPOILER: Margo i Owen mi byli od začátku až do konce knihy nesympatičtí, povrchní. Několikrát v knize zmiňují, jak byli na střední ,,rozjetí" ale teď už jsou dospělý, zodpovědní,...zejména Margo. Jenže v knize není popsán žádný jejich zodpovědný přístup, jen jak o tom mluví a přemýšlí. Také mi přišlo málo uvěřitelné, že se znají osm let a jsou kamarádi, ale zároveň se kolikrát zdá jako by se právě poznali: Margo přijde k němu do bytu a diví se jak to má pěkně zařízené, ona mu popisuje nějaký bar kousek od jejího domu, poprvé se setká s jeho otcem a vlastně jí i Owen o něm vypráví jako by se o něm nikdy předtím nebavili...

28.07.2020 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Krásná kniha plná radostného očekávání. Některým by to možná mohlo připadat zdlouhavé, protože se vlastně dvakrát nic neděje. A přesto se toho za těch 540 stran, co kniha má změní dost. Bavilo mě sledovat proměnu obou hlavních hrdinů i vývoj vztahů v rodině, hlavně matky s dcerou. Myslela jsem, že mi vydrží dýl, ale za tři dny ji mám přečtenou.. a pokud někdy vyjde další díl, určitě si ho přečtu.

09.07.2020 5 z 5

Dopis z Yorku Dopis z Yorku Tomáš Marný

Dojem z knihy? Jsem ráda, že to mám za sebou. Asi tak. Historii mám ráda, spíš tu vzdálenější (v této knize husitskou) než tu nedávnou (z dob komunismu). V Dopisu z Yorku se prolínají obě a to způsobem nesourodým, který se ani na konci knihy nesetká...pravda je to první část, přesto bych u samostatné knihy čekala nějaké uzavření i kdyby byl konec otevřený. Ale vzhledem k tomu, že kniha vlastně nemá žádný děj, není se čemu divit. Nebýt čtenářské výzvy a svého zvyku knihy neodkládat, nedočetla bych... A přitom autor psát umí, jen by to chtělo řád, hlavu a patu.

31.03.2020

Syn Syn Jo Nesbø

Moje první kniha od Nesba a jsem nadšená! Sice jsem se občas ztrácela v množství postav, ale jinak super. Kniha měla spád, líbilo se mi jak se vyvíjela hlavní postava i nečekaný závěr. Jako bonus pro čtenářky je v knize milostná rovina...za mě 4 hvězdy ????

08.12.2019

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Krásná kniha. Dostala jsem se k ní spíš náhodou, protože cestování časem není žánr, který obvykle čtu. Ale rozhodně nelituju. Takhle mě už nějakou dobu kniha nechytla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a už teď se těším na pokračování.

08.09.2019 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Tak to byla hodně silná kniha. A není se čemu divit, když člověk uváží o jak kruté době píše. Nejsilnější ale bylo vědomí, že i v takové době se našli tací, kteří byli ochotni jít proti proudu za svým a nenechat se strhnout k nelidskosti jako mnozí jiní. Četla jsem ji po částech, neboť i čtení mi způsobovalo noční můry. Přesto bych ji po přečtení nazvala pozitivní.

06.08.2019 5 z 5

Život na trampolíně Život na trampolíně Frances Whiting

Hned na začátku ( v prologu) mne kniha zaujala a nastartovala moji zvědavost. A potom mé nadšení opadalo a opadalo. Poslední stranu jsem přečetla s oddychem, že už je to za mnou. Věřím ale, že si najde své čtenáře, protože nápad není špatný, zápletky taky nechybí a styl psaní je čtivý. Mě ale prostě nesedla...

04.08.2019 3 z 5

Devět let natvrdo Devět let natvrdo Jitka Ludvíková

Knihu jsem přečetla celkem rychle, ale čekala jsem, že bude o něco vtipnější nebo přesněji řečeno, očekávala jsem jiný styl humoru. Taky jsem byla trochu zklamaná, že v knize ani moc nejde o malou Lauru a její první školní rok, místo toho se víc píše o rodičích.

07.06.2019

Osudu neutečeš Osudu neutečeš Iva Hlaváčková

Velmi, velmi zajímavá knížka. Hlavní hrdinka si získala moje sympatie, musela jsem ji fandit, i když ne vždycky dělala správnou věc. Určitě jedna z lepších knih Ivy Hlaváčkové

06.06.2019

Slib Slib Lisa Kleypas

Lisa Kleypas patří k mým oblíbeným autorkám. Když mi tahle kniha přišla, byla jsem trochu zklamaná její tloušťkou. Zhltla jsem ji za jedno odpoledne, ale oproti ostatním knihám této autorky je slabší, příběh mi přišel takový okleštěný.

06.06.2019