Tebby

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Farmu jsem četla v rámci povinné četby, převážně z důvodu, že má málo stran. Ovšem kniha mě naprosto překvapila. Myslela jsem si, že to bude další nudné čtení - nebylo. Kniha mě opravdu nadchla a doporučuji ji všem.

NetopýrNetopýrJo Nesbø

Moje první knižní detektivka... Některé části jsem vyloženě nepochopila... Třeba proč vykládal o své bývalé... A pak prostě některé "logické" kroky... Styl psaní je poměrně čtivý, ale můj šálek čaje tento žánr není... Chtěla jsem hlavně vědět, kdo to udělal... 50/50

10.08.2020

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

(+ SPOILER) Nejdřív jsem viděla film, který fakt miluju. Vzhledem k pokračování jsem se rozhodla přečíst i knihu, i když toto pořadí (film-kniha) moc nemusím. Pokud jsem u konce filmu brečela, tak u konce knihy jsem bulela jak želva. A i když děj znám, tak jsem až do konce doufala, že se to nakonec nestane. 5*

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Krásný příběh, který bych asi ale jako dítě nepochopila.

21.08.2020

Ze života knihomolkyZe života knihomolkyD. Tung (pseudonym)

Parádní knížka, přečtená na zátah a také na zátah jsem se smála :D

18.05.2020

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Nejdřív jsem viděla film. A také film o tom, kde probírali knihy od Jane Austinové. Proto jsem byla opravdu zvědavá na to, jaká bude kniha. Musím konstatovat, že jsem nadšená. Film patří k mým oblíbeným a proto bylo i milé zjistit, že je natočený podle předlohy. Kniha Pýcha a předsudek se tím zařadila mezi mé oblíbené kousky v knihovně a určitě se k ní za čas zase vrátím.

08.07.2018

Na Větrné hůrceNa Větrné hůrceEmily Brontë

Bohužel musím přiznat že jsem celou knihu přečetla jen s velkým sebezapřením. Postavy byly až přehnané. Většina z nich se mi protivila. Knihu jsem nakonec ale dočetla a mám z ní rozporuplné pocity. Marně se snažím přijít na postavu, kterou bych si v knize oblíbila. Bohužel mě nenapadá ani jedna, včetně Nelly. Za pár let se ke knize třeba vrátím a uvidím jestli se můj názor změní nebo ne.

21.06.2018

Koláčky a spiklenciKoláčky a spiklenciT. Addair (pseudonym)

Po první knize trošku slabší pokračování. I tak jsem ale četla jedním dechem a během dne celý příběh dočetla. Myšlenka, která mě napadla hned po dočtení byla, že některé knížky by prostě měly být delší. Doufám, že už se píše pokračování, protože se těším, jak se to všechno vyvine.

22.05.2019

Den TrifidůDen TrifidůJ. Wyndham (pseudonym)

Den trifidů byla jedna z knih povinné četby. Dokonce jsem ji začala číst, ale pak přestala. Po čase jsem se k ní zase vrátila a musím říct, že ten konec mi vyrazil dech.

27.07.2020

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

Neskutečně čtivě napsaný příběh. Lale mi byl celý příběh neskutečně sympatický. Jen když autorka psala, že jí příběh vyprávěl až jako velice starý muž, tak je jasné, že si jeden nebo druhý určité prvky příběhu museli přibarvit, neboť dle toho, co je napsané, musel být téměř jako kočka se sedmi životy. 4*

16.08.2020

S láskou tě nenávidímS láskou tě nenávidímJo Watson

Do knihy jsem se pustila díky mnohým doporučením a musím říct, že začátek mě velice nadchnul. Kniha měla vtip a spád. To se bohužel někdy uprostřed zlomilo a doslov tomu dodal korunu. I tak je to ale milá oddechovka, která neurazí. 4*

EragonEragonChristopher Paolini

Na tuto knížku jsem narazila ještě na základní škole a od té doby je má úplně nejoblíbenější. Většinu příběhu jsem totálně hltala. Sem tam se našly pasáže, kdy jsem měla problém se začíst, ale ve většině případů jsem knížku nechtěla absolutně odložit. Tuto knížku miluji natolik, že jsem si jela pro podpis 230 km daleko a stála jsem na Václavském náměstí 5 hodin ve frontě v dešti. Nakonec mi také ujel poslední autobus domů. V knížce se nachází pár nesrovnalostí, to ovšem děj nijak extra nenarušuje. Každopádně tuhle knížku mohu všem vřele doporučit.

10.05.2017

Bílá nemocBílá nemocKarel Čapek

Příběh byl opravdu zajímavý. Hodně se o ději dalo přemýšlet. Rozhodně jsem se nenudila.

28.10.2017

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiRansom Riggs

Jako první jsem viděla film. Byla jsem opravdu zvědavá, jaká bude kniha, i když jsem se trochu obávala, že mě nebude bavit, protože budu vědět, jak všechno dopadne. To se naštěstí nestalo. Zhruba od poloviny knihy je film naprosto rozdílný. Kniha se mi líbila. Zajímavé bylo zaměnění Olivy a Emmy. Teď pokračuji v Podivném městě, a poté mě čeká i Knihovna duší a Povídky podivných. Jsem zvědavá, jaký názor budu mít po dočtení všeho. Zatím je můj pohled velmi kladný. :)

06.05.2018

Léto, jako když vyšijeLéto, jako když vyšijeEliška Horelová

Knihu mi doporučila moje máma. Hledaly jsme nějaký příběh do výzvy. Knihu mohu jen doporučit. Je to krásný příběh pro deštivý den. Stránky se čtou samy. Škoda jen, že to nemělo víc stránek na konci v Praze.

19.09.2018

Kubula a Kuba KubikulaKubula a Kuba KubikulaVladislav Vančura

Kniha mého dětství :)

21.09.2018

R.U.R.R.U.R.Karel Čapek

K maturitě se mi číst tato kniha nechtěla, tak jsem to dohnala aspoň teď. A příběh se mi líbil.

24.09.2018

Rozum a citRozum a citJane Austen

Po Pýše a předsudku jsem se na Rozum a cit velmi těšila. Bohužel mě kniha docela zklamala. Byla sice napsaná velmi pěkným stylem, začátek knihy se ale strašně vlekl. Začetla jsem se až někde okolo 150. stránky. V knize bylo také až příliš postav, takže jsem se chvílemi ztrácela. Poté mě ale kniha chytla a až do konce jsem ji četla téměř jedním dechem. Pýše a předsudku se kniha ale nikdy nevyrovná.

05.11.2018

Pí a jeho životPí a jeho životYann Martel

Příběh je napsaný čtivým stylem, takže jsem neměla problém s jeho přelouskáním za pár dní. Stránky s náboženstvím jsem ale přeskakovala jak to šlo a u pasáží kde zabíjel a jedl maso mé vegetariánské já zcela trpělo. Znovu bych se k příběhu asi nevrátila.

28.07.2019

Dash & Lily: Kniha přáníDash & Lily: Kniha přáníRachel Cohn

Krásná, jednoduchá oddechovka pro zimní večer v dece a čajem v ruce. Některé názory Lily mi úplně neseděly k jejímu věku... přišly mi dost dětinské. Ale jinak byla kniha velmi čtivá a určitě se k ní časem vrátím.

15.10.2019

Pět jazyků láskyPět jazyků láskyGary Chapman

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst. Neboť začíná tématem, který mě samotné moc neříká. Na dalších stránkách to pro mě ovšem bylo výživnější a pak jsem už dočetla snadno. Myslím, že by si ji mělo přečíst co nejvíce lidí. :)

30.12.2019

Osvětimská knihovniceOsvětimská knihovniceAntonio G. Iturbe

Po měsíci stráveném s touto knihou jsem se konečně dostala k možnosti ohodnotit ji. (Což je mimochodem na mé poměry dost dlouhá doba, většinou s knihou trávím asi týden.)
Příběh Dity se mi hodně líbil, i když je škoda, že v rozhovoru zmínila, že pro ni knihy nebyly takovým vysvobozením, jak je uváděno v knize. Dost jsem se ztrácela v přechodu mezi jednotlivými postavami. Fajn je, že je na konci shrnutí "A jak to s nimi bylo dál".
Bohužel ale musím ubrat hvězdy za těsnopis, do kterého je kniha natištěná a také za ne tak čtivý styl, v jaký jsem doufala.

Den, kdy jsem se naučil žítDen, kdy jsem se naučil žítLaurent Gounelle

Tak já nevím. Muž, který chtěl být šťastný je jedna z mých oblíbených knih. Bohužel u této se prostě nemohu rozhodnout. Čtivé to bylo, to nepopírám, ale prostě mi tam pořád něco nesedělo. Takže nechávám hodnocení 50/50. 3*

Stařec a mořeStařec a mořeErnest Hemingway

I když je knížka opravdu krátká a měla jsem ji přečtenou za asi 2 hodiny, celou dobu jsem se do toho musela nutit.
A jedna věc, kterou jsem doopravdy nepochopila bylo, proč tu rybu během cesty domů nevytáhl do té loďky?

17.05.2017

DášeňkaDášeňkaKarel Čapek

No kdo by nemiloval Dášeňku? Jedna z knih mého dětství.

Romeo, Julie a tmaRomeo, Julie a tmaJan Otčenášek

Jedna z mých nejzamilovanějších, ke které se vždy po čase vracím.

KyticeKyticeKarel Jaromír Erben

Jedna z knih povinné četby. Některé básně jsem dokonce mívala ve škole zkoušené. I tak mám tuto knihu ráda a sem tam si ji přečtu.

06.05.2018

Jak si správně přátJak si správně přátPierre Franckh

Některé myšlenky v knize mi přišly přehnané. Jiné byly ale velmi poučné. Kniha se mi celkově velmi líbila a rozhodně si ji přečtu znovu, abych si myšlenky mohla vypsat. Navíc díky jedné z rad knihy najdu vždy parkovací místo snadno.

18.02.2020

Atómové návykyAtómové návykyJames Clear

Skvělá kniha plná praktických rad. Mám z ní 30 A4 poznámek. Všem mohu vřele doporučit.

23.09.2020

Padesát odstínů temnotyPadesát odstínů temnotyE. L. James (pseudonym)

Velice podobné jako první díl. Myslím ale, že kdyby se vynechaly určité fráze, které se hodně opakovaly, kniha by byla o poznání kratší.

19.12.2020