Tebby Tebby komentáře u knih

(SPOILER) Tento díl jsem měla vždy z celé série nejraději. Viděla jsem nejdřív film, ale chtěla jsem zažít i ten originál. Musím říct, že pro mě bylo zajímavé pozorovat ty rozdíly v ději. Určitě jsem se tu dozvěděla mnohem víc informací. A Sirius je prostě můj oblíbenec. I kdyby nebylo toho psa. Nejde jinak než 5*

24.02.2023 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

(SPOILER) Ach jo, větší kravinu jsem dlouho nečetla. Přečetla jsem ji na doporučení od mamky do výzvy. Nebýt tak krátká, ani ji nedočtu. Hlavní "hrdinka" byla rozmazlená, sobecká, žárlivá, závistivá, drzá holka, která navíc lhala a kradla. Nebyla snad stránka, kde si na něco nebo někoho nestěžovala nebo minimálně někomu drze neodsekla. Tohle už znova fakt ne. Vůbec nechápu, jak tu může být tak vysoké hodnocení a ke všemu to mít i filmové zpracování. 1* s hodně odřenýma ušima.

09.02.2023 1 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

No, tak to bylo něco! Massovou jsem dostala doporučenou z více zdrojů a jsem ráda, že jsem tyto rady poslechla. Četla jsem jedním dechem. Některé části mi moc nedávaly smysl, ale předpokládám, že budou dovysvětleny v dalších knihách. Nebýt toho, že musím chodit do práce, měla bych ji přečtenou mnohem dřív. Líbilo se mi prostředí i postavy. A dlouho jsem přemýšlela, zda mám radši Chaola nebo Doriana. Jsem zvědavá, kam to dál povede! 5*

05.02.2023 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Na knížku jsem narazila díky čtenářské výzvě. Podle anotace jsem předpokládala, že se bude odvíjet příběh úplně jiným směrem. Líbily se mi chvilky strávené na Literární lékárně, popis i vývoj postav. Místy mi některé pasáže nedávaly moc smysl, ale nakonec hezky zapadly do skládačky. Knížka hezky plynula, ale po celou dobu jsem měla pocit, že tomu něco chybí, nějaké završení té naservírované chuti. Takže nakonec dávám 4*. Rozhodně ale stojí za přečtení.

24.01.2023 4 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Kniha vybraná skrz čtenářskou výzvu, která mě i nadále přivádí k zajímavým titulům, jako je Oidipus - i navzdory svému stáří je jeho příběh stále aktuální.

14.01.2023 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

(SPOILER) Tak mám právě přesně po měsíci knihu dočtenou. Byly momenty, kdy mě příběh chytil a v kuse jsem přečetla x stránek, ale byly také chvilky, kdy jsem ji otevřela, přečetla dvě stránky a vzhledem k obsahu ji zase zahodila.

Plusové body: příběh je docela čtivý, Michael, Filip, Charlik, Othar, Breta, les, hezky popsaní berbeři a jejich tradice
Mínusové body: protivná hlavní postava, 8 let - jako vážně?, nepovedená napodobenina Eragona, většinu času mi k ní napadalo přirovnání "rambo v sukni", moc se mi nezdá, že by dokázala porazit tolik dospělých, jedna kapitola trvající snad 170 stan a na ni navazující kapitola se 2 stránkami, neskutečné množství chyb, v 8 letech prohlásila, že si energii ukládá už léta, "...o pár nezajímavých let později"

Celkově hodnotím příběh průměrně. Knihu jsem si pořizovala ve svých "teen" letech. Pokud bych se do ní pustila dřív, udělala bych lépe. Nicméně je příběh vcelku čtivý a jsem zvědavá na to, jestli bude autorka dál vykrádat Eragona a nebo se pustí novým směrem. Takže sérii dávám ještě šanci a pustím se do dalšího dílu. 3*

14.01.2023 3 z 5

Taladin Taladin Pamela Kavanagh

Kniha mého dětství, ještě z dob Pony Clubu. Vrátila jsem se k ní skrz čtenářskou výzvu. Příběh hezky plyne a tématika koní je taky supr.
Teď s odstupem času vidím, jak je příběh naivní. Nicméně to nemění nic na faktu, že v době, kdy jsem byla cílovka, patřila k mým oblíbeným. 4*

12.01.2023 4 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Krátké a čtivé. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byl příběh víc rozvinutý. Bylo tam pár pasáží, které mi moc smysl nedávaly, takže 4*.

28.12.2022 4 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

(SPOILER) Knihu jsem dostala doporučenou od své kolegyně. Že jí hodně pomohla. Já jsem sice ve vztahu spokojená, ale vždy je na čem pracovat. Takže proč se nevzdělat v něčem novém.
Bohužel se ale ukázalo, že opravdu nejsem cílovou skupinou. Z celé knihy mě zaujaly převážně dvě myšlenky:
1. člověk by měl hledat vztah ve chvíli, kdy je na něj připravený, ne ve chvíli, kdy je sám.
2. člověk by si neměl obestavět svoji osobnost okolo svého partnera, protože pokud by se rozešli, tak by se jeho osobnost mohla zhroutit.

12.12.2022 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

(SPOILER) Další kniha typu "už od první stránky vím, jak to dopadne". Hannah se mi líbila, v hodně ohledech mi připomínala mě samotnou. A Conor nemohl být samozřejmě jiný než svalnatý a sexy. Příběh ale krásně plynul, ostatně jako všechny další autorčiny knihy a přimělo mě to přidat Irsko na seznam míst, kam se chci podívat. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

02.11.2022 4 z 5

Nápad za miliardu: Nejinspirativnější příběhy českých startupistů Nápad za miliardu: Nejinspirativnější příběhy českých startupistů Michael Mareš

Každý z nich je jiný a každý začínal jinak daleko. Všichni ale dokázali, že pokud máte ten správný nápad a ty správné lidi okolo sebe, dokážete udělat velké věci. Budiž to inspirací pro nás ostatní. Knihu mohu s čistým svědomím doporučit všem, kteří by se rádi jakkoliv posunuli, ale z nějakého důvodu se stále zdráhají. 5*

29.10.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Právě jsem dočetla a musím říct, že ze všech dosavadních knih se mi tato líbila nejvíc. Velkou část knihy se řeší otázky, které v tuto chvíli řeším i já ve svém životě. Luke mě naprosto okouzlil. Líbilo se mi, že byl milý a vstřícný hned od začátku a na nic si nehrál, jak tomu bylo ostatních knihách, kde je nejdřív bručoun, který se teprve vyloupne do pozitivního světla. Luke byl zlatíčko od začátku. No... a řekněme si, kdo by odolal čokoládě?! 5*

30.08.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

(SPOILER) Musím se přiznat, že zrovna Fiona mě zaujala z celé partie nejméně. A díl jsem původně četla jen skrz to, abych měla všechny knihy ze série přečtené. Některé věci tam byly dost nelogické. Jako když ji Gabe nepoznal a později pronese, že na ten zážitek nemůže zapomenout a že se mu vlastně taky tehdy hrozně líbila... A pak i na konci zázračné uvědomění její matky... Pak se mi také nelíbilo přílišné házení superlativy... I přes to je příběh čtivý a dozvíte se mnoho zajímavého. Bohužel za mě zatím nejslabší díl série. 2,75*

24.08.2022 3 z 5

Příručka milionáře - Jak skutečně zbohatnout Příručka milionáře - Jak skutečně zbohatnout Grant Cardone

Krátká a výstižná. 4*

21.08.2022 4 z 5

Pouštní píseň Pouštní píseň Angela Dorsey

Knihu jsem poprvé četla ve svých "nácti" a vím, že jsem ji milovala. Teď o víc než dekádu později jsem se k ní vrátila. Už z ní nejsem tak nadšená jako tehdy. Postavy se chovají docela nelogicky a i dialogy jsou občas poněkud zvláštní. Příběh mě ale i tak znovu chytil. Navíc kniha obsahuje krásné ilustrace a tak i díky nostalgii 4*.

18.08.2022 4 z 5

Bráchové a jiné katastrofy Bráchové a jiné katastrofy Thomas Brezina

Je to jedna z knížek, kterou mám doma už od dětství, tak jsem chtěla zažít chvilku nostalgie. Brezinu mám ráda, ale bohužel musím konstatovat, že toto je jedno z jeho slabších děl. 2*

13.08.2022 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Na knihu jsem slyšela plno pozitivních recenzí a když ji pak měla mamka půjčenou, tak jsem si ji musela přečíst taky a musím říct, že nezklamala. Původně jsem tedy čekala trochu jiný příběh ale o to víc mě pak chytil. Je fakt, že jsem po celou dobu knížky měla tušení, jak to asi dopadne, ale to ničemu nevadilo. Fandila jsem jí. Hvězda dolů za to, že mi chybělo od autora detailnější popisy míst, přišlo mi všechno rychle nahrnuté, že se člověk do těch jednotlivých příběhů nemohl pořádně ponořit, ale i tak mohu doporučit. 4*

12.08.2022 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tak tohle jsem nečekala! Přišlo mi fajn, že Nimbus sdílel své pocity. Kniha je nabitá akcí. Bavila mne trochu méně než první díl, ale i tak byl závěr strhující. 4*

09.08.2022 4 z 5

První francouzák a další hluboké zážitky z dospívání První francouzák a další hluboké zážitky z dospívání Adam Bagdasarian

Ach jo, tak to byla bída. Knihu mám doma už dlouho. Jinou knihu ze stejné edice mám ráda, ale toto fakt ne. 1* jen pro vcelku obstojnou první kapitolu.

25.07.2022 1 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tak jsem ji dnes dočetla. Pustila jsem se do ní na základě doporučení kanálu Radši knihu. V knihovně jsem si říkala, že není potřeba, abych brala rovnou celou sérii. No, takže teď je neděle večer a já nemám co číst. A jediná možnost je vyslat zítra přítele do knihovny, aby mi přinesl pokračování. Ale co budu číst cestou do práce a z práce tedy netuším. Co se týče samotného děje, tak byly chvilky, kdy se příběh trochu táhnul, pak byly ale také pasáže, kde to letělo a já se nemohla odtrhnout. Nápad je to opravdu jedinečný. Po celou dobu jsem ale měla pocit, že kniha něco postrádá, ale nejsem schopná říct co. Rozhodně ale ve čtení budu pokračovat. Jsem zvědavá, jestli přijdu na to chybějící "něco". 4*

24.07.2022 4 z 5