Tchumatchek Tchumatchek komentáře u knih

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Může obsahovat spoilery! Knihu jsem dostala, asi bych si ji jinak nepřečetla. Jako nápad to není špatné, spojení reality s příběhem conquistadora je super, ale závěr, který má být snem mi neseděl.

29.10.2019 2 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Možné spoilery! Začátek má dobrý ráz, četla jsem příběh rychle. Některé pasáže mi ale časem připadaly zdlouhavé, a mimozemšťani mi do příběhu vůbec nesedli, i když bez nich by série asi neměla 3 knihy :-) Vládci strachu jsou dle mého názoru mnohem lepší.

29.10.2019 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Moc se mi líbí jak je příběh popsán velmi reálně, až jsem po první silnější scéně uvažovala o nedočtení. Ale dočetla jsem a nelituju. Doufám že se něčeho takového nedožijeme.

07.10.2019 5 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Nejsem zklamaná, jako někteří ostatní, ale vzhledem k tomu, že komentář vkládám až po pár měsících po přečtení, a skoro si nemůžu vzpomenout na pointu, víc hvězdiček dát nechci. Po Ocelovém polibku je to slabší, ale těším se na další příběh.

16.01.2019 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Rozporuplné pocity. Vůbec jsem se do toho nemohla začíst, čekala jsem kdy se začne tvořit děj a on se vlastně točil celou dobu pouze kolem hlavní postavy. Oceňuji ale promyšlené a fascinující scény budoucnosti, a z konce knihy mi doslova spadla brada.

03.05.2018 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

V některých momentech sice až moc rozvláčné (peklo a "uprchlický" tábor), ale jinak super. Velmi jsem se bavila při rozhovorech s Devlinem :-)

11.10.2017 4 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Vládce jsem jaksi četla až po Vyhlídce na věčnost, a po té se mi bohužel zdála skoro nudná :-) Číst to ve správném pořadí asi bych hodnotila jinak, ale myslím že z celé řady je ta nejslabší.

11.10.2017 3 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Jako obvykle je kniha plná Lincolnových a Thomových hlášek, občas totální kotrmelec v ději, i nová sympatická postava s kolečkama. Líbí se mi důmyslné zakomponování příběhu do úplně nesouvislého začátku. Určitě nezklamalo, sice trochu uměle natahované, ale dá se to vydržet :-)

10.10.2017 4 z 5

Šestá hlídka Šestá hlídka Sergej Lukjaněnko

Druhou polovinu knihy jsem dočetla za jediný den, první dojem se super. Za nějakou dobu se k ní ráda vrátím. Teď už jen čekám na to že by Lukjaněnko napsal o iniciaci Antona :-)

15.07.2017 5 z 5

Čekala jsem od knihy víc, zatím jde o vyprávění se spoustou příběhů mimo děj, který se moc nehýbe :-(

15.07.2017 2 z 5

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Přiznám, že z celé řady mě asi zaujala nejméně. Očekávání hold bylo veliké a tendence srovnávat s předchozími díly se nevyhneme.

31.01.2017 3 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Četlo se to rychle, ale neměla jsem pocit že musím číst dál. Nějak jsem nemohla uvěřit postavám a jejich chování.

31.01.2017 3 z 5

Andělé pláčí Andělé pláčí Wilbur Smith

Když jsem začínala číst ságu rodu Ballantyneů, první kniha mě uchvátila. Druhá byla skvělá. U téhle mám pocit že si autor nebyl jistý kam zamířit. SPOILER: Tím že mezi částmi knih přeskočil dvě generace mě hodně odradilo. Zvykat si na nové postavy apod. Knihu jsem ale dočetla pokračuji v sáze dál. Uvidím jestli mě zase vtáhne do děje :-)

29.07.2016 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Díky tomu jsem dostala chuť se podívat do Vatikánu. Skvěle napsané.

26.05.2016 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Je to sice zajímavý pohled do hlavy stalkera, ale dočetla jsem ji vlastně jen abych se ujistila že skončí tak jak si myslím. Všechny postavy se mi zdály povrchní a nebyly mi sympatické.

26.05.2016 2 z 5

Nahá opice Nahá opice Desmond Morris

Knihu beru jako jednu dlouhou úvahu o tom jakým způsobem se pravděpodobně lidská rasa vyvíjela. Dozvěděla jsem se pár zajímavých věcí, určitě nelituji času stráveného u této knihy.

17.09.2015 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Ovlivněna recenzemi a filmovým zpracováním jsem se pustila do případů Lincolna Rhyma. Zatím se dobře bavím u čtvrtého dílu.

06.01.2015 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Pokračování románu mne zaujalo víc než předchozí 2033.

22.10.2014 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Kniha pro mě začala být napínavá až ve druhé polovině, ale zato mě překvapil nečekaný závěr, můžu s čistým svědomým říct že je to velice povedené. Už se těším na 2034 :-)

28.07.2013 5 z 5

Ostrov Ostrov Robert Merle

Asi jsem po Malevilu očekávala od Ostrova moc, nijak extra na mě nezapůsobil. Jediný okamžik, kdy jsem nemohla přestat číst bylo rozdělování tahiťanek, které nebralo konce :-) Nechci ale nikoho odradit, věřím že se kniha může líbit.

20.06.2013 3 z 5