tccrsx tccrsx komentáře u knih

Černý mezi černými: a jiné kapitoly z instruktorských cest Černý mezi černými: a jiné kapitoly z instruktorských cest Pavel Černý

Kniha je zajímavé cestopisné nakouknutí do exotických krajů, a také povah lidí. Zajímavé čtení.

07.07.2020 4 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Dějově to má spád jako obvykle, ale autor si mněl najmout lepšího konzultanta z oboru elektro. Nebo ještě jinak pokud jste laik pak si přečtete super detektivní thriller, ale pokud máte co do činění s oborem elektro pak budete číst místy velmi vtipnou knihu. Za mě nejslabší díl.

22.01.2020 2 z 5

Tajuplný ostrov (převyprávění) Tajuplný ostrov (převyprávění) Ondřej Neff

Knihu jsem koupil dětem, ale.. ale...... Pokud bych nečetl originál asi bych neměl výhrady. I ilustrace nejsou špatné ale originál je originál. :-) třeba návod na výrobu nitroglycerinu pan Neff zrovna vypouštět nemusel :-)))

21.01.2020 2 z 5

Jak vznikal svět Jak vznikal svět Petr Kulhánek

Super kniha pokud se zajímáte o fyziku a kosmologii vřele doporučuji.

21.01.2020 5 z 5

Ruka noci podaná – Základy rodinné a krizové připravenosti Ruka noci podaná – Základy rodinné a krizové připravenosti Václav Cílek

Není co vytknout. Václava Cílka rád čtu i poslouchám rozhovory s ním. Škoda jen že se častěji nedostane do mainstreamových médií. Holt jak on sám říká špatné proroky je třeba umlčet. Jen aby potom nebylo pozdě.

HMS Neviditelný HMS Neviditelný Patrick Robinson

Dalo se to číst. Nicméně myslím že tady už autor ždímá úspěch předchozích dvou knih.

21.01.2020 2 z 5

Lov na ponorky Lov na ponorky Patrick Robinson

Velmi čtivá kniha. Postavami i částečně dějově navazuje na knihu Letadlová loď.

Letadlová loď Letadlová loď Patrick Robinson

Velmi čtivá kniha. Doporučuji

21.01.2020 5 z 5

Atlasova vzpoura Atlasova vzpoura Ayn Rand (p)

Po Bibli údajně druhá nejprodávanější kniha na světě, Nazývaná také "Bible kapitalismu". U nás byla až do 89 zakázaná. Ale pokud jste levicového a altruistického smýšlení pak si knihu nekupujte. Má to 1100 stran a určitě to nepřečtete celé a nikdy se nedovíte "KDO JE JOHN GALT"

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Jednoznačně řadím mezi nejlepší knihy co jsem kdy četl. Akční příběh, který hravě překoná knihy o Jamesi Bondovi. A Ještě se člověk naučí vařit. :-)

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Nějak sem se do toho nemohl začíst. Je to takové kostrbaté - nebo to zkrátka přesahuje mé inteligenční možnosti.

21.01.2020 1 z 5

Knihu jsem přečetl za tři dny, tedy skoro jedním dechem. Někdo patrně v druhé polovině vytkne pár technických nepřesností týkajících se zbraní, ale pro běh děje to není podstatné. Taky jsem si jist že část lidí knihu nestráví. Ale za mně 99%. Jen nezbývá než doufat že se děj této knihy nestane skutečností. Tedy alespoň ne tak brzy jak píše autor... I když podobný scénář popisuje i Marian Kechlibar v knize Krvavé levandule, tak kdo ví.