taulik taulik komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Well, když vidím obálku této knihy (a že ji vídám často), vybaví se mi divadelní hra spisovatelského mága Shakespeara, a to Mnoho povyku pro nic. Ne snad pro její děj, jakožto spíše pro její název. Myslím si, že veškerý marketingový humbuk, který vydání knihy provázel jí více škodí než pomáhá. Čtenářům slibuje, tak to bude fakt něco, to si sednete na zadek. No, nechci říkat, že je ta kniha vylože pitomá. Příjemná, trochu jinak stavěná detektivka a samozřejmě čtivá. Tečka. Nicméně - Knihu roku tahle detektivka neviděla ani z VLAKU.

19.02.2016 3 z 5

Psycho II Psycho II Robert Bloch

Začátek knihy více než slibný. Říkáte si, tak tohle pokračování bude něco. Převládá radost, že se vám do rukou nedostala další vykrádačka sebe sama. Ale ouha... Jakmile skončí kapitoly s Normanem, končí i ten obrovský požitek, který jste předpokládali. Při prvních kapitolách z natáčení si říkáte: ok, to bude jen takový předěl, za chvíli zase za Normanem. Jenže Norman už se neobjeví a čtenář je zklamaný. Nicméně Blochovo psaní i tak výborné a napínavé (především díky tomu, že pořád čekáte, kdy tam ten Norman zase vyskočí). Škoda tak dobře započatého příběhu..

03.08.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tak jsem přečetla Volání Kukačky a některé ohlasy na tuto knihu mě teda celkem štvou. Objevuje se spousta komentářů typu: "hodně postav, ve kterých se člověk nevyzná", "hodně dlouhý". Tohle může tvrdit jen líný čtenář. Zkuste se přečíst Píseň ledu a ohně od Martina - pak přestanete tohle tvrdit. A další komentář: "žádný děj". Tak si tak říkám, jestli jsem četla stejnou knihu. Já bych řekla, že děj tam byl (pokud ne, tak budu ráda vyvedena z omylu). Ale pokud člověk chce na každé stránce překvapivý zvrat, tak J. K. Rowling pro vás nebude ta pravá spisovatelka - nejspíš nikdy. Kvality Rowling jsou úplně jiné a taky tak svoje knihy píše. Vše dokáže poutavě popsat (a když říkám vše, tak myslím vše), děj staví na dialozích, které teda opravdu umí :) Když její knihy čtu, celý děj mi probíhá před očima zcela zřetelně - jako film. Nevím jak vy, ale já tohle u moc spisovatelů nemám. A za to JK (čti "džejkej") :) řadím mezi nejoblíbenější spisovatele ;)

03.07.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Nemůžu jinak. Nedočetla jsem. To se mi stalo snad jen 2x v životě. Hrozně nerada odkládám knihy před jejich koncem, vždy se snažím najít něco pozitivního a říkám si, že se to může ještě zvrtnout a kniha mě začne bavit. Inferno je první kniha od Browna, co čtu. Nesedí mi zde jeho styl psaní, je to celé takové nepřirozeně napsané - dává mi to dojem velké nucenosti, hodně mě ta knížka ždímala. Ještě mám v záloze Šifru. Snad Brown napraví můj dojem z jeho psaní.

23.11.2013 1 z 5

Doba železná Doba železná John Maxwell Coetzee

Ne-e, tento pán mě nezaujal, nejde to jinak, toto je první kniha, co jsem od něj četla a s 90% pravděpodobností i poslední. Jeho styl psaní mě vůbec neoslovil.

14.04.2013 2 z 5

Ze začátku opravdu skvělé čtení, první půlku jsem přečetla v rychlosti blesku, ale pak už mi začínala kniha připadat hrozně zdlouhavá, spousta věcí se tam opakovalo, už jsem to dočítala jen z povinnosti, ze začátku zábavné ke konci úmorné, asi i kvůli tomu, že mám spíš mozek chlapa než ženský :D mimochodem žít s takovou ženou, kterou v knize popisují, tak to by mi asi brzy explodoval mozek

22.10.2012 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jak už tu bylo mnohokrát zmíněno, Orwell je svým dílem velikán, tento román předběhl svou dobu, ale - na mě je v knize moc popisných částí, které mě moc nebavily, především výtažky z Goldsteinovy knihy. Líbilo by se mi více příběhu a méně, již zmíněných, popisných částí. Pořád se nemohu rozhodnou, jestli jsou to 4* nebo 5*, asi něco mezi.

22.09.2012 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Dle mého názoru je tato kingovka pěkným průměrem mezi Kingovými knihami, rozhodně mě nijak neuchvátila, rozuzlení jsem čekala asi zajímavější, ale i tak je to kniha na zamyšlení.

12.09.2012 4 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Skvělá čtivost, opravdu slušné pokračování prvního dílu za série Píseň ledu a ohně. Člověk se na chvilku trochu začte a kouká, že je najednou na 80. straně. Popravdě asi jsem nikdy nečetla takhle rychle žádnou knihu. Těším se na další díly a hned jdu pokračovat.

29.02.2012 5 z 5

Dopisy Olze Dopisy Olze Václav Havel

Popravdě - nedočetla jsem to celé, ze začátku mě dopisy celkem bavily, ale postupem času mi přišlo, že jsou jen o tom samém dokola, čekala jsem od toho asi víc, ale co zase psát z basy zajímavého, když všechny velké úvahy byly cenzurovány..

28.12.2011 2 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Přečtení knihy mi trvalo hodně dlouho, jelikož jsem začala na konci školního roku, pak přestal být čas, takže do půlky knížky jsem četla velice pozvolně, od půlky jsem jí přečetla skoro jedním dechem a můžu říct, že je to jedna z nej knih od mistra Kinga.
Hlavně pro mě čim je knížka tlustější, tím je pro mě atraktivnější, mám na to prostě úchylku :D takže další plus

20.07.2011 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jedna z nejlepší knih od Kinga, ne nadarmo se jí říká nejděsivější kniha z jeho biografie. Četla jsem jí v podstatě jedním dechem, hlavně ke konci jsem hltala jednu stránku za druhou.

05.03.2011 5 z 5

To To Stephen King

přemýšlela jsem jaký komentář dát k této knížce a nejvíc trefné mi přišlo toto: chytne, nepustí a možná vám i utrhne ruku :)

30.11.-0001 5 z 5

řekla bych, že je to nejlepší díl ze série Harryho Pottera, hodně mě baví putování Brumbála a Harryho díky vzpomínkám a ostatně vše co se dozvídáme okolo Lorda Voldemorta, to je pro mě hodně zajímavá postava, jako všechny mě jistě zasáhne smrt a zrada, což je zajímavý obrat, který ale většina čtenářů tak nějak v průměhu dílů tuší, že se pohybuje na druhé straně řeky, čili tento díl patří mezi ty nejlepší a nejspíš je ten nejlepší

Carrie Carrie Stephen King

Kingova prvotina a pro mě jedna z nejlepších jeho knih, byla první, co jsem od něj přečetla, hned zpočátku mě zaujala a způsobila to, že jsme sáhla pro další jeho knihu a do Kingových knih jsem se beznadějně zamilovala, u této knížky se rozhodně nebudete stíhat nudit a velice rychle zjistíte, že jste na konci, nejen kvůli poměrné útlosti knihy (oproti ostatním kingovkám), ale i díky mistrnému psaní samotného krále hororu

30.11.-0001

musím souhlasit, že povídky jsou dosti kvalitou nevyvážené, některé jsou exceletní a jiné... přesto Poe patří k mým nejoblíbenějším autorům a považuji ho za naprostého klasika a není to jen tím, že hororový žánr knih je mému srdci nejblíž

30.11.-0001

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

geniální kniha a filmové zpracování má u mě taky vysoké hodnocení, vždycky se u ní tak skvěle pobavím a zvedne mi náladu, kdo ještě nečetl nebo neviděl, tak by to měl co nejdříve napravit a určitě si Saturnin získá i vaše srdce

30.11.-0001 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha rozhodně lepší než film, film mě totiž absolutně zklamal a kdybych knihu neměla před tim přečtenou, tak ho do půl hodiny vypínám, kniha je v některých oblastech dosti šokující, ale to bývá většina knih zabývající se drogovou problematikou, poprvé jsem jí četla někdy ve dvanácti, rozhodně ji všem doporučuji. Je dost zajímavá.

30.11.-0001 3 z 5