tatatranka

Melancholie II.Melancholie II.Jon Fosse

Stáří je nejen skoupé na slovo, ale i na pohyb paměti. Zacyklenost jazyka v tomto případě funguje jako doklad úbytku životních sil. - Staří při cestě vzhůru scházejí vlastně neustále dolů a vzdalují se tomu, co bylo. Neboť nyní už existuje jen to, co mohlo být. Pravděpodobnost, se kterou staří scházejí dolů a vytrácejí se ze světa.

Odkazy na mou recenzi:

22.07.2016

Všechny důvody světa, proč běhámVšechny důvody světa, proč běhámT. Oatmeal (pseudonym)

Proč běhám? - Protože neskutečně žeru! Proč žeru? - Protože mě to neskutečně baví!

12.05.2017

Do tmyDo tmyA. Bolavá (pseudonym)

Nedočteno. Snad proto, že mám alergii na pyl. Kýchala jsem a ztrácela jiskru.

21.06.2017

Vladimíra Čerepková. Beatnická femme fataleVladimíra Čerepková. Beatnická femme fataleAlice Horáčková

Život druhých nenudí. Je barevný. Ve světle i ve tmě. Je. Zvoní. Pokračováním, nebo umíráčkem.

18.10.2017

Noc věrnosti a ctnostiNoc věrnosti a ctnostiLouise Glück

"To kritici, prohlásil,
to oni mají nápady. My umělci
(zahrnul mezi ně i mě) - my umělci
jsme jenom děti, co si hrají."

(Meč v kamení)

13.11.2017

Tvrdej chlebaTvrdej chlebaCharles Bukowski

Zamilovala jsem se. Prostě, ne pateticky. A i kdyby. Na to sere pes.

11.08.2017

Kavčí horyKavčí horyKarel Škrabal

Karel Škrabal je básník. Od roku 2014 zprostředkovává poezii druhých na svém blogu Nedělní chvilka poezie.cz. Karel Škrabal je i novinář. Kdysi brněnský, dnes už sedm let pracuje pro Českou televizi v Praze.
Karel Škrabal je básník-chodec. Básník-chodec vidí mnohé. O ledasčem pomlčí, o mnohém mluví. Básník-chodec je angažovaný. Vrchovatě, nebo do určité míry se ho týká vše, co ho potkává, míjí. Politika, ustálená láska, i ta, která se neurčitě mihne kolem baru a zmizí. Poezie je v této sbírce transformována do deníkových záznamů, ve kterých se pěší čtenáři dočtou příběhy člověka, ukotveného ve své době, o místě, kde prožívá.

03.04.2018

Velký třeskVelký třeskM. Yan (pseudonym)

Podivně zbytečná kniha.

07.06.2017

Třetí světloTřetí světloClaire Keegan

Zakousnout se do jiného života. Před návratem do reality si poplakat a odpustit.

18.10.2017

KomponentKomponentOndřej Lipár

Svět je bezútěšné místo narozených. S potřebou svírat a vlastnit, od snění do probuzení. Jak dát životu smysl? Uvěřit naději, že funguje.
Člověk je komponent. Odlamovaný, skládaný dohromady. Nově nebo jinak přikládaný k přítomnosti. O samotě, v páru. Žijící i odžívaný. Vzdálená nebo vzdalující se rozpornost, toužící po sjednocení. „Zkus vidět celek/ já zkusím vidět tvůj/až nás převrhnou/odolnější vyplave.“

23.10.2017

ChuligánChuligánPhilipp Winkler

Myšlenku, kterou si po přečtení ponesu: Jazyk - mimikry vnitřního i vnějšího světa.

12.01.2018

TáníTáníLize Spit

Příběh, který vede hádanka.

19.01.2018

Žlutý déšťŽlutý déšťJulio Llamazares

Mám blízko k sebelítosti. Stojím pod nebem a nechávám se kropit žlutým deštěm.

10.03.2018

Dívka jménem SusDívka jménem SusJonas T. Bengtsson

Možná trochu nezafungovala gradace.

29.03.2018