tatafa tatafa komentáře u knih

Strach nad Bobří řekou Strach nad Bobří řekou Jaroslav Foglar

Velice zajímavá a čtivá knížka, která popisuje hrůzy a pocity z války chlapeckýma očima, do jisté míry se mi asi líbila více než první kniha, protože přeci jen nebyla tak naivní a optimistická, ale spíše děsivá a mrazivá.

05.08.2017

Křídla Křídla Gabriela Rinth

Knížku jsem získala přes Podporujeme české autory a musím říci, že mne poměrně zklamala. Je sice velice pěkně a čtivě psaná, ale zároveň mrhá svým potenciálem. Autorka napsala příběh na neobvyklé téma nových andělů, kde by bylo zajímavé to více rozpracovat. Bohužel zde byl na první místo postaveny spíše vztahy než nadpřirozeno, což by myslím bylo lepší.

05.08.2017 2 z 5

Pohanská princezna Pohanská princezna Patricia Grasso

Krásná a poutavá kniha plná zvratů a romantiky, která je ideální pro víkendový odpočinek. Zároveň člověka dokáže i hodně poučit o dnes už zapomenutých druidských tradicích i přetvářce a strojenosti církve a šlechty ... vřele doporučuji.

05.08.2017 4 z 5

Nevyzpytatelný Nevyzpytatelný Lena Valenová

Nevyzpytatelný je jednou z knih, u které jsem opravdu netušila, jestli se na jejich vydání těším nebo ne, protože už první díl mne oslovil spíše nápadem a stylem psaní, než příběhem samotným. A ani po přečtení si naprosto nejsem jistá, jestli se mi kniha líbila nebo nelíbila. Knížka je opravdu krásně psaná a čtivá, takže děj vás vtáhne ani nevíte jak. Na druhou stranu asi opravdu nejsem cílovým čtenářem, přeci jen detektivní příběhy nejsou úplně to pravé ořechové, takže zdlouhavé a opakované objasňování záhad okolo Michaela mne rozhodně neoslovilo, i když bylo zajímavé sledovat vývoj vztahu mezi hlavními hrdiny - od lásky k nenávisti a zase zpět.
Knížce dávám za tři, protože se sice jedná o zajímavý a kvalitní příběh, který ale asi nedokáži náležitě vychutnat, protože jeho tématika není úplně můj šálek kávy.
Přesto vřele doporučuji a těším se na pokračování, přeci jen je hrozné nevědět všechny podrobnosti Michaelova života, že?

02.08.2017 3 z 5

Musím říci, že jsem se už hodně dlouho u odhadu knížky nespletla v takové míře, jak se mi to povedlo u Šťastných lidí. Podle obálky a tak trochu i anotace jsem se těšila na prosluněný román plný romantiky, knížek, kávy a optimistické Paříže. Že se z románu vyklube příběh plný bolesti, ztrát a pesimismu bylo v prvopočátku poměrně těžké překonat.
Nicméně jsem velice ráda, že jsem se ke knize dostala, protože je to velice netradiční příběh, který dokáže čtenáře okouzlit ani neví jak. Sice jsem velkou část knihy měla pocit, že musím hlavní hrdiny vystřelit někam hodně daleko, protože svým sklonem k cigaretám a negativitě mi byli velice nesympatičtí, ale přeci jen nikdy nevíme, jak bychom se v podobné situaci zachovali, že.

02.08.2017 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Jak už to tak často bývá, tak i u této knihy mám po přečtení značně rozporuplné pocity. Myslím si, že román má velký potenciál a originální tématiku, ale na druhou stranu mu ubírá na zajímavosti málo propracovaná/vygradovaná zápletka. Při čtení jsem celou dobu čekala, kdy přijde nějaký konflikt nebo výraznější problém, a najednou byl konec knihy, takže celý příběh vyzněl poměrně sladce a nezajímavě.

25.07.2017 2 z 5

Tajná dcera Tajná dcera Shilpi Somaya Gowda

Musím říci, že tato kniha hluboce předčila má očekávání, která jsem měla. Jednak mne velice příjemně překvapil čtivý styl psaní, kdy příběh velice rychle ubíhal a dokázal vtáhnout čtenáře přímo do děje. A zároveň mne překvapila i otevřenost, se kterou autorka popisuje velice citlivá a vážná témata adopce a života v Indii, a citlivost, díky které čtená snadněji myšlenky z příběhu vstřebá.

25.07.2017 4 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Musím říci, že asi žádná kniha mi neležela na seznamu k přečtení tak dlouho jako tato - více než 3 roky - ale to čekání stálo za to! Tento příběh mne velice mile překvapil, protože jsem čekala nějakou jednoduchou romantiku ve stylu např. Lenky Lanczové, který má sice dramatické pozadí, ale čtenáře zápletkou nijak výrazně nepřekvapí. To rozhodně není případ této knížky, která svůj závěr neodhaluje hned na počátku, ale čtenáři si na rozuzlení musí chvíli počkat a nakonec se dočká i očekávané sladké romantiky. Zároveň mne velice překvapil takt a reálnost se kterou se autorka věnuje rakovině a smrti, což je přeci jen velice citlivé téma pro mnoho lidí.

25.07.2017 4 z 5

Půlstoletí s Cimrmanem Půlstoletí s Cimrmanem Zdeněk Svěrák

Samotná knížka úplně nesplnila očekávání, protože jsem čekala více článků, vzpomínek atd. Mé výhrady k ní ale značně zmírnila energie a pocity, které z textů vanuly až ke čtenáři. Vždycky jsem věděla, že DJC je něčím své a originální, ale i tak mne velice mile překvapily vztahy a vazby, které tam panují a které dokáží herci přenést i na diváka/čtenáře. Asi nejvíce si na knize i na divadle vážím a obdivuji to, s jakou energií stále rozšiřují velice příjemný a inteligentní humor a pravou češtinu, která se v dnešní době moderních technologií pomalu, ale jistě vytrácí z běžné komunikace mezi lidmi. Sice bych ocenila více textových pasáží a podrobnosti, ale na druhou stranu i bez toho má kniha velké kouzlo, které by jinak asi neměla.

Vřele všem doporučuji!!!

25.07.2017 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Příjemná, pohodová knížka, která se velice dobře čte. Bohužel, i když mám romantiku ráda, zde je na mne až moc jednoduchý příběh a hlavně promarněný potenciál, který by se rozhodně dal lépe rozpracovat. A jak bonus velice přehnané reakce hlavních hrdinů... Jako oddechovka na prázdniny je určitě fajn, ale nelze čekat nějaký skvělý zážitek :(

25.07.2017 2 z 5

Návraty domů Návraty domů Debbie Macomber

Musím přiznat, že k této knize jsem se dostala především díky její krásné obálce a docela jsem se obávala příběhu, protože přeci jen autorka zvolila poměrně netypickou tematiku života ženy, která byla řadu let týrána. A jak to tak bývá, byla jsem velice příjemně překvapena.
Knížka dokázala vkusně propojit lehkou romantiku s citlivým tématem pozice týrané ženy. Je to tedy ideální kombinace příběhu, kdy si čtenář odpočine, ale zároveň se poučí, což se v knihách ne vždy podaří, ale tady se to autorce rozhodně podařilo. Kromě toho ukazuje také, že vztahy s rodinou se dají zničit lehce, ale náprava bývá náročná pro obě strany, což je bohužel věc velice reálná a bývá snad v každé rodině.

25.07.2017 5 z 5

Společný byt Společný byt Danielle Steel

Příjemná oddechová knížka, která se hodí k nedělnímu odpoledni. Jediné co bych jí vytkla je, že přechody mezi vyprávěním nejsou výrazněji oddělené a někdy jsou i uprostřed odstavce, takže se čtenář může na krátko ztratit ... Přesto vřele doporučuji!!

25.06.2017 4 z 5

Ze zápisníku námořníka Ze zápisníku námořníka Kateřina Doležalová

Naprosto úžasná knížka, už dlouho jsem se u žádné nepobavila tolik :) i když nemám ráda deníkové zápisy u této knížky mi to překvapivě nevadilo a velice mile mne, jako neangličtináře, překvapilo a potěšilo, že autorka přidala i překlady k dialogům v cizím jazyce :) Vřele doporučuji!!!

09.06.2017 5 z 5

Sázka na lásku Sázka na lásku Petra Martišková

Velice čtivá knížka, která příběh, na rozdíl od řady romantických knížek, poutavě a zajímavě zaplétá a postupně odhaluje, takže čtenář od první kapitoly neví, jak příběh bude pokračovat, případně končit. Myslím si, že touto knihou nepohrdnou nejen náctiletí, kterým je určena, ale i starší milovníci romantických příběhů ... vřele tuto knížku všem doporučuji!

19.01.2017 5 z 5

Stejně, jako předchozí knížka, je i tato velice čtivá a plná zajímavých postřehů a příjemného humoru. Vřele duporučuji

19.01.2017 5 z 5

Vaříme podle Herbáře 4 Vaříme podle Herbáře 4 Kateřina Winterová

Velice zajímavá a poučná knížka plná nápadů, které lze v obyčejné domácnosti skutečně aplikovat, a které nejen že fungují, ale také dobře chutnají. Vřele doporučuji!!!

Vaříme podle Herbáře 2 Vaříme podle Herbáře 2 Kateřina Winterová

Vaříme podle Herbáře 3 Vaříme podle Herbáře 3 Kateřina Winterová

Vaříme podle Herbáře Vaříme podle Herbáře Kateřina Winterová

09.01.2017 5 z 5

Milované Princezně : milostné dopisy od tvého krále Milované Princezně : milostné dopisy od tvého krále Sheri Rose Shepherd

Nádherná knížka, která dokáže potěšit, když není nejlépe a vždy připomene, že opravdu mám svého Krále,, který stojí při mne ... Vřele všem doporučuji!!!

08.01.2017 5 z 5