tataboi

Příspěvky

ChatrčChatrčW. P. Young (pseudonym)

Knihu jsem dostal od kamaráda na pohřbu mé ženy. Zemřela mladá a v mém životě zůstalo mnoho nezodpovězených otázek a nedokončených odpovědí.
Knihu jsem četl dost těžko, po kouscích a dlouho. Ačkoliv jsem věřící, s některými názory na víru a její přijímání jsem se nemohl ztotožnit, začátek mě dával jakousi naději, že ještě něco bude....
Stále jsem si dával vinu za to co se stalo, jeho jsem vinil že to mohl dopustit, ale nic z toho mě nepomohlo dostat se z té bídy do které jsem se dostal.
Teď, (píšu dva roky po odchodu mé ženy) mám trochu smířlivější pohled na tuto knihu, ale pocit určité marnosti ve mě zůstává. Kamarádi mi říkají že život jde dál, ale on jde nějak okolo mě....
Omlouvám se, není to moc o této knize, ale potřeboval jsem to napsat....

16.03.2019


Hoši od Bobří řekyHoši od Bobří řekyJaroslav Foglar

Poprvé jsem četl v roce 1969 a potom mnohokrát. Příběh hochů od Bobří řeky mě fascinoval, chtěl jsem prožít to co oni. Chtěl jsem být jako oni. V následujícím čase se mě to částečně povedlo a dnes po padesáti letech mohu konstatovat že ve mě něco z hochů od Bobří řeky zůstává.

02.08.2019


Strach v hrsti prachuStrach v hrsti prachuJohn Ives

Četl jsme v sedmdesátých letech. Přečetl jsem jedním dechem. Vřele doporučuji...

02.08.2019


Lovec drakůLovec drakůKhaled Hosseini

Skvělá kniha, ačkoliv příběhy z tohoto prostředí moc nevyhledávám, v tomto případě jsem neprohloupil. Později jsem narazil na četbu této knihy na pokračování v Českém rozhlase Dvojka. Interpret p. Stanislav Šárský knihu načetl geniálním stylem. Vřele doporučuji každému.

26.11.2019


Rolf zálesákRolf zálesákE. T. Seton (pseudonym)

Skvělá kniha, četl jsem poprvé před padesáti lety a vždy se rád i v dnešní době vrátím...

02.08.2019


Smrt čínského kuchařeSmrt čínského kuchařeFrédéric Lenormand

Gulik je o sto procent lepší. Další knížku už zkoušet nebudu...

02.08.2019


Klášterní madrigalKlášterní madrigalVlastimil Vondruška

Knihu jsem četl již před osmi lety a už tenkrát mě líbila. Pan Vondruška vykročil ze svého obvyklého okruhu témat. Myslím že touto satirou se snažil vyrovnat, s dnešním marastem naší společnosti a našeho života.
Kromě toho, jsem se při čtení skvěle bavil. Děkuji....

08.09.2019


Falknovská huťFalknovská huťVlastimil Vondruška

Moc pěkné čtení. Pan Vondruška se mě prostě dostal do krevního oběhu...

08.09.2019


Kmen AndromedaKmen AndromedaMichael Crichton

Četl jsem kdysi v sedmdesátých letech, bylo mě patnáct. Představoval jsem si jaké by to bylo vidět tento příběh ve filmu. To jsem netušil že tenhle film existuje. Později jsem viděl a docela se trefil do mých představ. Upřímně doporučuji, nejdříve si přečíst a potom shlédnout...

10.06.2020