tarabas tarabas komentáře u knih

Voda, která hoří Voda, která hoří Jitka Vodňanská

Kniha se moc dobře čte. Popisuje různé historické období života. Autentické dopisy, příhody, strasti a radosti života.

22.12.2020 3 z 5

Matěj maluje mapy Matěj maluje mapy Michaela Hošková

Kniha se moc dobře čte.
Jsem učitelka, proto mě zajímal život autisty. Byla jsem zvědavá na různé aspekty vývoje těchto dětí. Většinou mám vše načteno z odborné literatury, tady byl popsán pohled matky. Rozhodně doporučuji k přečtení.

22.12.2020 3 z 5

Chuligán Chuligán Philipp Winkler

Vhled do života fanoušků fotbalů. Jsou ochotni prolévat krev a nechat se mlátit pro svůj tým.

02.12.2017 3 z 5

Vlčice ze Sernovodsku Vlčice ze Sernovodsku Irena Brežná

Drsný obraz války.

31.10.2017 4 z 5

Měj mě rád/a Měj mě rád/a Markéta Hejkalová

Kniha o životě s plnou jeho barevností. Procházíte dějinami a sledujete jak se historie podepsala na osudech jednotlivých lidí a rodin.

31.10.2017 4 z 5

Jake je fake Jake je fake Craig Robinson

Jednohubka u které jsem se moc dobře bavila.

02.10.2017 5 z 5

Čuníkův neobyčejný deník Čuníkův neobyčejný deník Emer Stamp

Čuník je pěkné kvítko a pořád vymýšlí nové lotroviny, které ztěžují život jeho milovaným majitelů . Spolu s kamarády Kačerem a Krávou se zapletou do ne jednoho nebezpečí. Moc hezká kniha pro mladší čtenáře. Ti se s knihou hezky pobaví.

26.08.2017 4 z 5

Běh života: Lid versus O. J. Simpson Běh života: Lid versus O. J. Simpson Jeffrey Toobin

Nikdy by mě nenapadlo jak poutavě se dá psát o zdlouhavém soudním procesu. Jde o velmi čtivou knihu, která nám dává nahlédnout do života slavného sportovce. Díky procesu se dozvíme hodně i o fungování soudního systému a náladě společnosti.

21.08.2017 4 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Pěkná pohádka.

13.08.2017 4 z 5

Lord John a důvěrná záležitost Lord John a důvěrná záležitost Diana Gabaldon

Pěkná oddechovka s detektivní zápletkou. Moc mě nezaujala hlavní postava.

24.07.2017 3 z 5

Bivoj Bivoj Juraj Červenák

Připomenutí Starých pověstí českých v mnohem zábavnější podobě.

19.07.2017 4 z 5

Franz Kafka - Člověk své a naší doby Franz Kafka - Člověk své a naší doby Radek Malý

Musím pochválit zejména grafiku knihy. Krása.

27.06.2017 5 z 5

Lahodně s Ellou a přáteli Lahodně s Ellou a přáteli Ella Woodward

Velmi zajímavé recepty. Na některé suroviny jsem si musela zvykat.

04.06.2017 4 z 5

Jákobovy barvy Jákobovy barvy Lindsay Hawdon

Jákob je osmiletý cikánský chlapec ze čtvrtiny Rom a ze čtvrtiny Jeniš. Tohle prosté konstatování předurčilo jeho osud a osud jeho rodiny. Rómský holokaust je něco o čem se moc nemluví, ale co je nezvratnou skutečností. Pár lidí si řeklo, že si některé osoby nezaslouží žít a začali realizovat očistu světa. Bohužel trvalo léta, než se je podařilo zastavit.
Kniha je plná emocí, které na vás dýchají z každé stránky. Možná bych nedávala tolik časových linek, ale jinak není co knize vytknout.

31.05.2017 4 z 5

Kniha radosti Kniha radosti Douglas Carlton Abrams

Kniha mi přinesla plno podnětů k přemýšlení, ale i zábavu. Najdete zde plno historek ze života slavných mužů. Můžete si tak udělat obrázek, jak žijí a co vše musí zvládnout.

04.05.2017 4 z 5

Vor v zakone - hlava mafie Vor v zakone - hlava mafie Vítězslav Jareš

Po knize 12.12 jsem se na čtení moc těšila. Tentokrát to ale bylo o level lepší počteníčko. Kniha mě chytla hned na začátku a já se ocitla ve světě mafie a jejich bojů. Gratuluji autorovi ke skvělé knize.

11.02.2017 5 z 5

Lovci duchů Lovci duchů Neil Spring

Pro mě je kniha strašidelná tak akorát. Líbí se mi propojení fikce a skutečnosti. Čtenář si může dohledat, jak to vše bylo, jak farma vypadala a co vše se stalo.

07.02.2017 4 z 5

Kapky štěstí a naděje Kapky štěstí a naděje Blanka Kubešová

Úvodních 40 stran jsem se přemlouvala, abych knihu neodložila. naštěstí jsem to neudělala. Po vysvětlení počátečního zmatku se příběh dívek rozvinul a stál za přečtení.

27.01.2017 4 z 5

Ztracená Ztracená Adam Nevill

Kniha mě pohltila, velmi dobře se mi četla.

14.12.2016 4 z 5

I viděl Bůh, že je to špatné I viděl Bůh, že je to špatné Otto Weiss

Kniha, která mě přes svou odlehčenou formu, naprosto dostala.

08.11.2016 5 z 5