TaNya_ TaNya_ komentáře u knih

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

"Stůj střebo nelím!" Alespoň tak to říkáváme doma. Betty je ohromně vtipná a vynalézavá žena. Obdivuji jak její trpělivost v životě, tak schopnost jej humorně popsat.

Selekce Selekce Kiera Cass

Koho nezlákala obálka tak nevím potom co :D. Je to na hlavu padlé a hlavní hrdinka se ještě k tomu jmenuje America. No to jsme to vyhráli. Na druhou stranu už jsem četla horší exempláře z young adult žánru.

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Četla jsem dřív ještě na střední a tehdy mě to bavilo. Zpětně ale vidím, že moc nového to nenabídlo, taková vykrádačka X-Men trochu.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Vlastním i německé vydání. Nedám na to dopustit!

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Je to moje dětství a ještě se s knihou neloučím!

17.04.2021

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Hm, chtěla jsem tomu propadnout a potenciál to mělo opravdu slušný, ale ta politická nenávist mi to znechutila. Když to shrnu, tak z toho mám spíše kladný dojem, ale ač věřím v rivalitu národů, tak co je moc, to je moc a pak už je to přitažené za vlasy.

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Vlastně jsem si American Gods přečetla protože ji doporučil King - myslím, že v jedné z knih ze série Dark Tower. A našla jsem poklad. Další autor, co si nenechá srát na hlavu a rozjede to na plný pecky.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Ojojoj zase jeden mrazivý skandinávský skvost. Hlavní postavy jsou tak moc neobyčejné jak jenom to jde. Není na škodu. Zhltala jsem všechny tři díly během chvilky.

Na příkladu mého bratra Na příkladu mého bratra Uwe Timm

Němčinář mi daroval tuhle knížku. Nevím jestli to byl účel - asi ne, šlo o hrozně mírumilovného člověka - ale zase jednou jsem byla náckama zhnusená a ta nenávist v průběhu četby pěkně doutnala.

Proměna Proměna Franz Kafka

Jedna z prvních knížek, co jsem četla v němčině. Vždy mi to přišlo jako trochu morbidní humor :D.

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Na to že tenhle žánr skoro vůbec nečtu to bylo dobrý. Příběh mě chytl a nějaký ty vady v logice tomu odpustím.

17.04.2021

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Asi jako každýmu to na mě dýchlo vzpomínku na 1984. Tam sice jako mučení použili krysu, ale tady se asi každýmu čtenáři dělá zle z toho ohně.

17.04.2021

1984 1984 George Orwell (p)

Nadčasový mindfuck! Skoro bych to zavedla jako povinnou četbu, ale s tím na jaké jsem byla základce by to na některý omezence mohlo mít spíš opačný vliv. Četla jsem to jenom jednou a i tak zvládám určité pasáže citovat zpaměti.

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Ne-e toto nebylo tak dobré. Prostě tomu něco chybí. Nebo možná to digitální prostředí nebyla správná volba pro někoho jako Brown.

Počátek Počátek Dan Brown

Ajajaj, dostavilo se zklamání. Laťka byla nejspíš moc vysoko a tady se záporák/záporáci už tolik těm předchozím nevyrovnali. K přemýšlení mě to donutilo ale pan AI mě na*ral a konec mi přišel přetažený.

Inferno Inferno Dan Brown

Tak Brown si to bere pěkně spatra. WHO by mu měla udělit nějaký vědecký ocenění, protože nápad je to neskutečnej. A všechno to pobíhání a detektivní pátrání mi tady dělalo mráz po zádech. Navíc v opět nádherném prostředí - viz verze knihy s fotografiemi. A na konto Inferna jsem si přečetla Dantovu Božskou komedii.

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Tak opět jedna z těch, co jsem četla opakovaně. A ta obrazová verze byla opravdu užitečná. Jsem hrdý ateista a ač velmi tolerantní (život ve Vídni naučí respektovat úplně vše) tak tady jsem si vrněla blahem. Jojo i náboženství musí občas dostat na frak a nejlepší na tuto práci bude náš symbolog.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Dozvěděla jsem se, co je to ambigram, kdo je to vlastně camerlengo, že existuje něco jako antihmota a že i papež nemusí být úplně svatý. Je to perfektní knížka a Dan Brown už nastupuje v plné formě. Můžu mu poděkovat i za pěkný horor z "iluminátů" kdy jsem v noci chodila po baráku jenom s rožnutým světlem.

Drakula Drakula Bram Stoker

S touhle knížkou jsem si doplnila velký restík. Je to nutnost každého, kdo si sem tam přečte něco o upírech. Ač mě to bavilo, tak vždy dám přednost Kingovu Salem's Lot/Prokletí Salemu.

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Mistrovské dílo. Četla jsem ještě na střední, poznamenávám si abych si to přečetla znovu. Ale teď už v originále :).