tany9

Věčně zpívají lesyVěčně zpívají lesyTrygve Gulbranssen

Vcucla mě do sebe hned na začátku a po dočtení jsem měla pocit, že mě něco krásného opustilo.Vracím se k Dagovi, Adhelaide a Björndalským stále a stále.Chtěla bych tam žít se všemi strastmi a radostmi tvrdého ale úžasného přírodního života.Zapoměla jsem v emoci na hvězdy, samozřejmě pět je málo.

28.10.2015

HostitelHostitelStephenie Meyer

Začátek jsem přelouskala jakž takž, poté téměř do konce, do místa, kde polapili Hledačku jsem četla beze spánku až do rána, ovšem konec je dle mého kolosální červená knihovna.Bože, sladká, křehká blondýnka s ječivým hlasem co miluje parfémy a parádu.Tristní.

17.11.2017

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Ač věkem starší,všechny H.Pottery jsem četla několikrát.Krásně zpracováno aby to bylo čtivé pro všechny generace.

GejšaGejšaArthur Golden

Fascinující i když pro Evropana nepochopitelná kultura.Pěkně zpracované a čtivé.

18.01.2014

Christiane F. – Můj druhý životChristiane F. – Můj druhý životChristiane Vera Felscherinow

Nějak mě neoslovila ale nedočetla jsem ji .Možná druhé dvě třetiny byly lepší.

28.10.2015odpad!

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Tak toto se opravdu nedá.Přelouskala jsem první díl jen proto,že knihy většinou dočítám ,i ty nudné a s druhým nepřečteným dílem putoval brzy zpět do knihovny.

Athéňanka TháisAthéňanka TháisIvan Antonovič Jefremov

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla.Úchvatný popis tehdejšího Řecka, Egypta, Sparty a Alexandrova tažení.Četla jsem ji x krát a budu ji číst ještě vícekrát.

13.02.2014

Hrozny hněvuHrozny hněvuJohn Steinbeck

Úžasný sociální román o lidské podstatě a síle rodiny.

01.04.2014

Rosemary má děťátkoRosemary má děťátkoIra Levin

Zdařile se v ní prolíná běžný život s nadpřirozenem.Za mě ano.

Twilight sága (box)Twilight sága (box)Stephenie Meyer

Také se připojuji s kladným hodnocením.Jak knihy tak film pěkně zpracovány,jen rodina Cullenových mohla být více ,,upíří,,.Myslím,že by to knize a hlavně filmu prospělo.Přesto si je za čas přečtu počtvrté.

Robin Druhý a jeho rodinaRobin Druhý a jeho rodinaZdena Frýbová

Pobavila mne i přes neustále se opakující repliky postav.Ale na Malinkatého kreténa nemá.

Rose MadderRose MadderStephen King

Fascinující příběh,říznutý tajemnem.Dlouho jsem ji nemohla dostat z hlavy.

10.07.2015

Piknik u cestyPiknik u cestyArkadij Strugackij

Zajímavý výklad návštěvy mimozemské civilizace a kupčení s jejími pozůstatky.Hlavní hrdina mi byl sympatický, ačkoli v podstatě byl vykreslen jako spíše záporná postava.Zvláštní a nadčasový příběh, jako spousta knížek Strugackých.Nevidím hvězdy, dávám 4.

17.02.2016

Tchaj-panTchaj-panJames Clavell

Skvěle nastiňuje tehdejší pronikání obchodu do nedostupné Číny, čínské zvyky a mravy.Zajímavá a dosti čtivá kniha,až na ten konec.Trochu drsný po tom,co jsem si Tchaj-Pana zamilovala.

06.02.2014

Hodina BýkaHodina BýkaIvan Antonovič Jefremov

Také jsem četla jako hodně mladá.Tenkrát pro mne úchvatné čtení,zkusím ještě jednou,jak na mne bude působit dnes.Jefremova mám moc ráda ale Athéňanku ještě nic nepřekonalo.

13.02.2014

Quo vadisQuo vadisHenryk Sienkiewicz

Od začátku až do konce jedním dechem a srdcem.

01.04.2014

Na plechárně / Sladký čtvrtekNa plechárně / Sladký čtvrtekJohn Steinbeck

Jedním slovem-hřejivá kniha.Nejraději bych tam byla s nimi a sdílela denní radosti a starosti i když ne zrovna ve starém kotli nebo v jejich haciendě.

04.10.2015

Vane vítr z horVane vítr z horTrygve Gulbranssen

Úchvatná sága.

01.03.2016

Královnin náhrdelník IKrálovnin náhrdelník IAlexandre Dumas, st.

Četla jsem několikrát celou sérii Pamětí lékařových a dávám 5 hvězd i když je nevidím za zpracování, ale i za to, že jsem díky tomu měla výbornou z Dějepisu, neb poprvé jsem ji četla v 6.třídě.Moc příjemné čtení.

09.02.2020

Mosty přes propast časuMosty přes propast časuLudmila Vaňková

Přesně něco pro mne,milovnici historie a mírné sci-fi.Perfektní propojení mé oblíbené historické Francie a daleké budoucnosti.A mapky byly jahůdkou na dortu.

18.01.2014

Mrtvá a živáMrtvá a živáDaphne du Maurier

Tak nevím ale povahou mi novomanželka lezla příšerně na nervy.Rebeka byla jiný kafe a i když jsem se s ní nemohla plně ztotožnit,tak mi byla sympatičtější.

10.07.2015

Prodaná smrtProdaná smrtHeinz Günter Konsalik

Zajímavé téma a celkem dobře zpracováno.Byl by to pěkný film.

15.09.2017