TanjaMarková TanjaMarková komentáře u knih

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Asi nejlepší román, jaký jsem dosud četla. Je napínavý, pochmurný, ale i zábavný... Je neuvěřitelné sledovat vývoj událostí a postupně odhalovat, že nikdo není bez viny. Donutí vás přemýšlet a totálně vás pohltí dokud nezjistíte, jak se to všechno toho neblahého 30. srpna semlelo.

17.07.2017 5 z 5

Mont-Oriol Mont-Oriol Guy de Maupassant

Jak rychle se vášnivé vzplanutí změní v lhostejnost...

Maupassant velice citlivě pracuje s povahami všech postav.. až je neuvěřitelné, jak rozuměl ženám :)
Dějová linka kolem popisu přírody a lázní byla zajímavým přínosem celému příběhu.

18.06.2017 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Od Oscara Wilda jsem jsem četla Obraz Doriana Graye a nedokážu i představit, jak může jedna osoba napsat knihu jako je tato a následně se pustit do tvorby tak drsného psaného porna v podobě Lady Fuckingham. Naprosto chápu, že je jeho autorství zpochybňováno.
Přestože mám představu o erotice podstatně jinou, knihu jsem přečetla (po etapách a chvílemi s nechutí) a rozhodně mi změnila pohled na tuto dobu. Číst po Lady F. něžného Maupassanta je opravdu ledová sprška.

16.05.2017 3 z 5

Pařížské dobrodružství a jiné povídky Pařížské dobrodružství a jiné povídky Guy de Maupassant

Maupassant mne znovu přesvědčil o svém vypravěčském talentu. Příběhy tohoto znalce křehkosti lidské duše jsou jsou tak jemné.. a přesto se vám usadí na dlouhou dobu v myšlenkách. Budete sedět v metru, tramvaji, ve vlaku.. kdekoliv.. prohlížet si lidi a přemýšlet nad jejich osudy, nad jejich láskami a ztrátami... a budete mít pocit sounáležitosti se všemi těmito bytostmi. Nebudete mít pocit samoty, protože Maupassant vám dokáže, že všichni jsme stejně zranitelní.

05.04.2017 5 z 5