tanjaj tanjaj komentáře u knih

Její konec Její konec Shari Lapena

Moje druhá přečtena kniha od této autorky. Takový průměr - neurazí ani nenadchne.

13.07.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Díky autorce jsem se rázem ocitla v přenádherné téměř panenské přírodě. Celé vyprávění a příběh působil velmi křehce a byl velmi čtivý.

24.06.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Za mě velké zklamání z velkého očekávání.

27.02.2021 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Ufff, byla to jízda! Kniha se četla velmi dobře- nenašla jsem jediné hluché místo.

30.01.2021 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Začalo chumelit a já jsem přikrytá až po uši s napínavým sněhovým příběhem- bylo to tak autentické, že jsem knihu přečetla během několika dnů. Moje první kniha od této autorky se četla vlastně sama. Nemohla jsem si pomoci, ale dost mi připomínala Deset malých černoušků od královny detektivek Agáty Christie. I přes to jsem ji zhodnotila jako velmi provedenou .

16.01.2021 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Knížku jsem přečetla i když mě příliš nebavila. Není špatně napsaná, ale chybně jsem zvolila žánr.

11.01.2021 1 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Pěkně napsaná severská krimi. Popis krajiny a postav byl velmi dobře vykreslený a vrah byl až do úplného konce nejasný. Těším se na další autorčin knižní počin.

14.12.2020 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Kniha mě trochu zklamala, čekala jsem trochu víc od svého oblíbeného autora. Hvězdičku navíc přidávám za zajímavý výlet do Číny.

15.11.2020 3 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Zajímavá kniha, která stojí za přečtení. Přiznám se, že jsem dle jiných komentářů očekávala větší pecku. Některé vypravěčovy výlety do minulosti mě nebavily a nejraději bych je přeskočila, ale jiné mne naopak bavily tak, že bych uvítala kdyby Darella nevzbudil ředitel věznice. Zajímavá mi přišla také dorozumívací vyťukávací metoda mezi vězni, kteří byli uvěznění na samovazbách.

04.10.2020 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Pěkné a zároveň smutné vyprávění nalezeného pejska Gumpa. Před časem jsem sama přišla o psí kamarádku,tak pro mne čtení nebylo jednoduché. Jsem zvědavá na film, který už brzy přijde do kin.

08.08.2020 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Byla to tedy jízda - trochu zmatek v hlavě, ale celkem to šlo

19.07.2020 2 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Spolu jsme to zvládli - já v roli čtenáře a princ Ládík jako stopař. Moc pěkné zážitky to byly. Mám chuť sebrat u benzínky kartonovou krabici a vydat se na cestu se vztyčeným palcem - jedno kam.

30.06.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

V pořadí už druhá kniha od Petry Dvořákové, kterou jsem právě dočetla. Líbil se mi námět a prostředí který autorka zvolila. Také je mi blízký styl jakým je kniha napsána.

13.06.2020 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

První moje kniha od téhle autorky. Navzdory specifickému nářečí se mi celkem dobře četla. Taková oddechovka ze života. Právě se vrhám na Chirurga.

29.05.2020 3 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Autor už se nadobro stal mým oblíbeným spisovatelem. Přečetla jsem Konec Léta, Zimní oheň i Podzimní případ a všechny byly skvělé. Těším se na další, doufám že skvělou knihu,s jarní zápletkou.

29.02.2020 4 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Kniha se četla velmi dobře. Děj byl napínavý až do samého konce. Strhávám jednu hvězdičku za závěr, který se mi zdál být trochu přitažený za vlasy.

31.01.2020 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Poslední díl se mi líbil o trochu méně, i tak to bylo pěkné počtení.

24.10.2019 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Druhý díl série mě opět přenesl na pochmurný ostrov, kde jsem se mohla seznámit s novými obyvateli a jejich osudy. Peter May vykreslil celý příběh a scenérii ostrova tak barvitě a napínavě,že bylo nemožné knihu na chvilku odložit. K dnešnímu dni patří autor k mým nejoblíbenějším. Už se těším na Šachové figurky.

12.10.2019 5 z 5

Skála Skála Peter May

V pořadí druhá kniha od Petera Maye mě nezklamala. Nádherně vykreslená krajina skotského ostrova Lewis vás doslova pohltí do svého děje. Zvlášť se mi líbila výprava do minulosti s hlavním hrdinou Finem, který se zúčastnil tradičního lovu terejů. S chutí se vrhám na další díl.

19.09.2019 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Marsovský příběh mě doslova pohltil a vtáhl do svého děje. Náhle jsem se ocitla, díky Markově vyprávění, na nehostinné planetě a prožila s ním jeho vzrušující kosmické dobrodružství. A byla to tedy jízda!!!!!!

31.08.2019 5 z 5