Tánička11 - Příspěvky

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuA. Lindgren

Když jsem ještě chodila do 3.třídy tak jsem u kamarádky viděla jsem jí a začetla se a tak jsem poprosila svoje rodiče či by mi tuto knihu nekoupily za týden mi ji daly jako překvapení doteď si pamatuji jak mě zavolali do obývacího pokoje a tam nenápadně na mě hleděli já jsem z počátku nechápala proč ale pak se mamka nenápadně koukla na stůl a tam ležela tak krásná kniha má ji tady s sebou s věnováním vím jak jsem byla nadšená a knihu s radostí četla i přesto že jsem se do tě doby knihám odpírala, pamatuji si že hned měsíc nato co jsem knihu dočetla jsme ji začali číst ve škole a já jako chytrá holčička věděla co bude dál krásný vzpomínky máte taky takové ?

01.05.2017

Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling

Jak jinak ohodnotit toto veledílo než pěti hvězdami znáte snad člověka, kterému by se tohle nelíbilo? Já ne... A ať si lidi přečtou knihu zítra nebo snad za sto let vždy to bude něco unikátního a úžasného.

03.12.2017

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Malého prince mám strašně ráda i přestože jsem ho četla poprvé včera. Spoustu záhad jsem odhalila, ale taky spoustu kousků knihy jsem nevěděla si s čím spojit.

21.12.2017

V šedých tónechV šedých tónechR. Sepetys

Určitě až budu dělat článek 6 knih, které mě rozbrečely v šedých tonech bude jedna mezi prvními. Knihu doporučuji všem vlastně nedoporučuji je to odemě povinná četba. Uvědomíte si jak bylo strašné co udělali lidem a budete rádi že nejste v jejích době, v jejich kůži, na jejich místě. Ve školách se učíme to jak tisíce lidí umíralo za druhé světové ale nikomu nedají konkrítní příběh rodiny kterou večer jen tak zbalili a odvezli na Sibiř. Učíme se čísla a datumi jména neznímích nám osobností, místo toho aby nám řekli právé osudy lidí a to by měli udělat. Dokonce si ani nepamatuji že by nám zmínili jméno Stalin vše se u nás v evropě otáčí kolem Hitlera a přitom tu byl ještě drsnější pán světa. U knihy dostanete pocit jako že, potřebujete všem tim neviním lidem pomoct odkrýváte pocty ketré vám dosud nebyli známé a proto by jsme tohle měli vyučovat ve školách.

30.07.2017

DivergenceDivergenceV. Roth

Někdy jsem se musela zastavit a sama sebe napomínat, abych se vzpamatovala a přiznala si že to je jenom příběh a ne můj život, že to nemusím tolik prožívat. Jsem ráda, že jsem si přečetla tu knížku a nestála jen v roli diváka filmu, protože ten je oproti knize příšernéj. Ale i přesto bych nemohla knize dát plný počet hodnocení, ani nevím vlastně proč možná, že prostě na to nemá.

20.12.2017

Rande naslepoRande naslepoS. Kahawatte

Saliyého život neboli jeho kniha nám ukazuje, že když něco chceme tak to dokážeme dřív nebo později. I když si prožil více toho než jeho vrstevníci za celý svůj život dokázal se dostat tam kam zdravý člověk by ani nedokázal, ale jen by jsme ho mohli nazvat jako úžasného člověka a postižení zmiňovat netřeba.

Kouzelné přáníKouzelné přáníC. Colfer

Moc hezky napsaná kniha, která nám otvírá další tajemství pohádek.

Všem klukům, které jsem milovalaVšem klukům, které jsem milovalaJ. Han

Mě se tedy knížka ohromně líbila. Někdy si prostě potřebuju oddechnout od náročného čtiva vzít něco takového milostného a přitom zajímavého a jen se do toho položit. Knížku jsem přečetla za jeden den, takže si myslím, že mě opravdu nadchla.

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJ. Austen

Prvně jsem se bála, že se mi knížka nebude líbit, protože jsem hodně chtěla aby se mi zalíbila, jenže potom na mě dopadlo to 18.století, styl mluvy a vyjadřování a podlehla jsem všemu. Asi by bylo krásné kdyby se takový styl vyjadřování nenucenosti zavedl i teď, protože některé lidi si takhle mluvit nedokážu představit.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiR. Riggs

Nádherná knížka plná... něčeho, podivného...

P.S. Stále Tě milujuP.S. Stále Tě milujuJ. Han

ÚŽASNÝ!!! Čtivé jako všechny knížky od Janny Han, ale abych pravdu řekla těšila jsem se na pokračování s Petrem a dočkala jsem se sice to v jedu dobu vypadalo, že je to velký hajzl a že Lara Jane je zase úplně mimo, ale konec byl správný tak jak měl být. Al přece jen to nemělo na jedničku, která prostě byla dokonalá.

Den co denDen co denD. Levithan

Nemůžu se rozhodnout jestli se mi konec, který byl trošku obsáhlý sci-fi požitkem se mi líbil nebo to už nemělo, co dělat v této tak krásné knížce. Filosofické části dokázal asi autor úžasně napsat ne jen tak komu se tohle podaří. Taky bylo moc hezké koukat na to, jak jsme každý odlišný a jak odlišné tedy byli A dny.

Velký GatsbyVelký GatsbyF. S. Fitzgerald

Kdybych porovnávala s filmem s DiCapriem tak musím říct, že je to jedna z mála filmů, která předhonila knihu. O proti ostatním, co to tady čtu mi nevadili popisné části, ani způsob psaní (asi překladatele). Až na konec, který mi přišel zbytečně zdlouhavý je knížka mojí srdcovkou, strašně se mi líbila doba a vystižení toho, že vlastně většina našich přátel je falešná, protože jak jsme mohli zjistit na konci, tak si některý s Gatsbyho přátel nedokázal najít čas ani na jeho pohřeb a zaměnil ho piknikem?!?!

Také jsem přemýšlela nad Daisy a přišla jsem na dva záměry, proč udělala, to, co udělala:
1. První nápad je asi srozumitelný jestli okamžitě nepřemýšlíte nad lidským počinem, ale vidíte, to, co vám lidé dávají ukazovat a to tedy by znamenalo usvědčit Daisy z toho, že je prostě mrcha.
2.K druhému nápadu se dostáváme, když přemýšlíme víc a víc a snažíme se v něčem jednoduchém najít opravdovou příčinu, někdy to tak je a někdy prostě jednoduchost a marnotratnost zvítězí, ale, co když se prostě Daisy bála, že kdyby odešla s Gatsbym už by neměla takový komfort a takové zázemí jaké měla doteď, co když prostě proti lásce zvítězil strach?

Určitě tohle je jedna z knih, kterou si přečtu zase a zase a zase znova...

NaslouchačNaslouchačP. Stehlíková

Ještě jsem nečetla tak chytlavou fantasy jako tohle a ještě jsem nečetla nic od české autorky, za co bych byla pyšná za to že je Češka. Něco tak neuvěřitelného a bez romance, která většinou u mě vítězí a popohání mě, abych četla víc, ale tohle byla fantasy, jsem neskutečně oddaná, úžasná kniha...

nic víc neřeknu než "Ach můj, bože"

Oksa Pollocková: VyvolenáOksa Pollocková: VyvolenáA. Plichota

knihu mám doma koupila jsem si ji snad před pěti lety protože byla ve slevě za nějakých 26 Kč a taky mě zaujala krásná obálka bohužel jsem jí nedočetla začala jsem jí číst snad milionkrát ale vždy když jsem si myslela a teď mám prázdniny mohla bych si jí přečíst tak mě odradila její tloušťka a taky snad 11 kapitol co jsem nejvíc přečetla mě vůbec nezajímalo mohly by ste my poradit jestli má cenu si jí vlastně přečíst?

02.05.2017

Démon stínůDémon stínůL. Dostálová

Zajímavá kniha podle anotace je sdrťující jenže to se vám může jenom zdát je to jenom taková oddechovka nic špatného ale nic bez čeho nejde žít. Na knize mi vadil románek mezi Leo a Anirem, to mi přišlo zbytečné a moc sladké. Taky mi to v některých pasáží přišlo až moc klišovité , ale jinak fajn kniha. Musím podotknout že kniha je od české autorky takže zírám!!!

21.07.2017

Láska & gelatoLáska & gelatoJ. Evans Welch

Chcete poznat Itálii, Florencii a Řím a nemáte na to finance přečtěte si Láska & Geleto. Kniha není jen o klukovi který celou knihu trhá naší hlavní postavě srdce, kniha mi dala spoustu znalostí o Itálii.
Kniha fakt není jenom YA hodně se toho dozvíte o Itálii a k tomu popřemýšlíte o své mámě..... Skvělé čtení na léto, spíše to z toho přímo vyzařuje a moc ráda bych se vydala do Florencie. Zamyslíte se jestli vaše máma kterou znáte celý život, jestli vlastně o ní víte vše a nemá nějaké tajemství....? Ale i přesto to nebylo těžké čtení obyčejná oddechovka.

25.07.2017

Sůl mořeSůl mořeR. Sepetys

Když jsem dočetla knihu byla jsem v rozpacích, nebo spíš pořád jsem. Asi jsem člověk co nedokáže se koukat jak někomu ubližují proto jsem taky nikdy nedokoukala Titanik příběh znám ale film byl pro mne až moc drsný. Jednou jsme si takhle s kamarádkou povídaly a ona mi řekla že se bojí toho že by utíkala a nemohla utéct pronásledovateli, já jsem jí na to odpověděla že se bojím nemít kam utéct. Naděje je poslední věc co nás drží nad vodou a proto můžeme do bezkonečně utíkat ale když nemáš ani nadějí a tvoje myšlenky ví že nemáš kam utéct, asi tak to zažívali lidi na palubě Wilhelma Gustloffa. Kam můžete utéct když všude okolo je oceán?

10.07.2017

PolibekPolibekA. Todd

Asi bych knihu začala číst jako poslední, protože je strašně tlustá, ale jednoho dne jsem potřebovala nějakou tu YA knihu na oddechnutí z namáhavých tréninků a všeho kolem mě a tak jsem s řekla že nakousnout after, protože to bylo co jevíc YA z mích knih z knihovny. Když jsem se ponořila do čtení nemohla jsem přestat za dva dny jsem měla přečteno 300 stránek a to nejsem nějaký rychlo čtenář. Samozřejmě kniha je jenom oddechovka, romaňtárna pro dívky jak se i řadí kniha v knihovně, ale i tak jsem se sama mile překvapila.

Kniha mě neskutečně bavila ale pak jsem měla přelom a kniha mi přišla neužitečná a k ničemu. Musim říct že to bylo jedno velké klišé ale autorka umí fakt dobře dělat konce, a proto mě konec hodně překvapil. Asi bych to nedoporučila ale pro konec by jste si to mohli přečíst. Tess hlavní postavu mě bylo strašně líto jak jí zneužili vlastně to je spojler takže sorry!!! Nevím jestli si chci přečíst další díl ale možná až mě chytne chuť, ale docela mě zajímá co bude dál.

17.07.2017

Pomsta & rozbřeskPomsta & rozbřeskR. Ahdieh

Kniha mě neskutečně dojala. Poslední dopis adresovaný šeherezádě jsem četla snad čtyřikrát a vystavila na svůj instagram. Nenacházim žádné mínusy na knize. Možná se vám ze začátku bude zdát že kniha je psáná těžkou formou řeči, ale po čase si na tuto formu zvyknete. Šeherezáda byla moje nejoblíbenější postava z celé knihy. Nebyla naivní, namyšlená ani nezodpovědná, byla chytrá a dokázala si pohrát se slovy. Dokonalá kniha v srpnu by měl vyjít další díl, který doufám že si přečtu.

05.08.2017

Papírová městaPapírová městaJ. Green

Papírová města jsem si koupila hodně dávno protože jsem dočítala dívku ve vlaku a uvědomovala jsem si že budu muset potom něco číst a přitom jsem ještě nic nečetla od toho známého, vele uctívaného spisovatele YA Johna Greena.
A tak protože jsem viděla film, jsem si koupila Papírová města.
Pěkná kniha krásný popis ale málo děje to mi docela vadilo když takhle zpětně se na to koukám tak tam vlastně se skoro nic nedělo hodně lidí to asi teď odradí ale nebuďme tak zlý.

06.08.2017

LegendaLegendaM. Lu

O knize jsem nevěděla totálně nic a proto jsem taky nic nečekala. A tím mě i příjemně překvapila. Nesnažila jsem se nic odhadovat abych byla čím dál překvapenější a taky se stalo. Každá vteřina knihy mě nenechala na holičkách a já s napětím čekala co bude dál?.... Jedna z knih co bych dala do 5 nejlepších knih, které jsem v tomhle roce četla. Mě se jednoznačně líbila a co vy?

26.08.2017

Serafina a černý plášťSerafina a černý plášťR. Beatty

Pro mě kniha byla takové průměrné pěkné počtení. Někdy to zavání skoro až na thriller a povětšinou jenom fantasy, která vás nenechá oddychnout. Někdy mi vadilo uvažováni Serafíny jako kdyby jí bylo pět a nevěděla co dřív. Ale přiznejme si ano byla jsem v posledních stránkách natěšená kdo to je ten muž v tajemném černém plášti. Ale i tak mi tam chyběl ten šok, protože snad pět kapitol před přepadením a odhalením zločince jsme věděli kdo to je a to bylo takový (mmm) blbý...?

30.08.2017

Po zemi bloudím dálPo zemi bloudím dálR. Carson

Já bych tuto knihu asi nezadávala do žánru fantasy to ne, spíše to byla taková historická kniha. Každou chvíli jsem čekala zvrat, kdy kniha začne být nedomyšlená kde děj už čeká jenom konce, ale ne jakoby autorka měla na každou stránku esa v rukávu a kniha byla stejně napínavá jak na začátku, jakoby autorka nevěděla že kniha zrovna končí a psala tak jakoby byl začátek. Historické prvky byli úžasné, prostě úžasné a všem nám otevřeli výhled na dobu, kdy lidi se plahočili takové dálky za bohatstvím. Kniha byla velice upřímná ukázala nám, jak krutá tato doba byla a jak nezáleželo na tom kdo jste, zemřelo tisíce lidí než se dostali tam kam chtěli, proto kniha ve mně vzbuzovala dojem vážnosti jakoby jsem nečetla jen smyšlený příběh, ale něčí osudy. Pět z pěti a to pro to že jsem od knihy nečekala tak dobré pozdvižení… Čekala jsem, že to bude rádoby další knihy a přitom mě tak dostala. Jedna z knih kde jsem byla nadšená z díla autorky.

30.10.2017

Bez šanceBez šanceN. Shusterman

Je strašně iracionální jak tento autor mohl tak dlouho zůstat ve svém utajeném úkrytu. Vytvořil nám takový svět kde jsem pochopila co znamená slovo VOLBA. Dřív to bylo pouhé slovo, které mi ani docela nedávalo na významu, vždyť všichni máme právo volby, máme právo se rozhodovat, máme právo říct NE! Všichni kdo knihu dočtou nejen tohle pochopí, ale i to proč by, jsme si měli vážit našeho života. Protože za pár let „život“ bude byznys jak každý jiný … Protože v tomhle světě právo volby mají jen lidé od 1-12 a 18- a víc. Ale právo volby by měl by mít každý, bez rozdílu. Možná že mě kniha ze začátku nebavila, možná, že z prve byla nudná, ale pak pochopíte, že v sobě skrývá nějaký poslání, nějakou pravdu… Jak je možné jen tak poslat svoje dítě na rozpojení, jak se tohohle může někdo dopustit, vždyť je to vražda.

Kniha je úžasná a překvapila mě natolik, že nemám slov, nevím co dřív bych měla říct. Čapání, tleskači, rozpojování, volba,… všechno se to ve mně přehrnuje a já nevím. Je jediné co vám musím, nebo spíž můžu říct je to dokonalé dílo.

28.11.2017

Harry Potter a Tajemná komnataHarry Potter a Tajemná komnataJ. K. Rowling

Podle mě se určitě zlepšilo autorky písmo, předtím to bylo sice hodně zajímavé, ale když jste knihu zavřeli uvědomili jste si že je to hodně dětsky napsané. Teď to bylo o hodně lepší a myslím, že to bude čím dál lepší

12.12.2017

Stébla trávyStébla trávyW. Whitman

První část byla taková zvláštní nebo prostě nijak se mi to obzvlášť nelíbilo, jenže dál to bylo čím dál lepší a pak to byla krása nevím jak to vyjádřit prostě Walt Whitman

Otka: Ošklivá tlustá kamarádkaOtka: Ošklivá tlustá kamarádkaK. Keplinger

I když mi knížka pomohla v ohledu, že kamarádky by měli stát při sobě a tím pádem jsem trošičku se odhodlala a napsala svojí nejlepší kamarádce s kterou jsme zrovna nemohli najít společnou řeč,

přesto tato kniha je průměrná i když příšerně čtivá. Chichotala jsem se smála a připadala si jak správná puberťačka, co čte senzační romantický román pro holky, jenže i přesto na takový téma je tisíce knih a tahle se lišila jedině hlavní postavou a pár odchylkami děje.

P.S.: Nápad na Otka (Ošklivá Tlustá KAmarádka) mi přišel skvělý.

MluvMluvL. H. Anderson

Laurie Hals Anderson píše úžasně jediná škoda, že tohle je jediná její přeložená knížka do češtiny. Krátký kapitoly ve kterých se nic neděje byl asi jeden z mnoha problémů všech čtenářek, je to vlastně fajn, protože to poukazuje na to, že v Melindině životě se nic moc toho neděje, bylo to jako číst deník, co jste zrovna našly, sice je to skvělé téma jako například Kruh od Dave Eggerse tak i tahle knížka byla úžasná jedině námětem i když mě anotace moc nenalákala, na jednu stranu jsem brečela a to díky představě, co bych já dělala v této situaci na druhou stranu jsme se o důvodu depresí Melindy dozvěděli, až na konci. Příběh je krátký a přitom má v sobě mnoho, ale z prve by bylo dobré říct, co se Melindě stalo aby jste od začátku pochopili její úvahy a pochody jejího chování.

Alenka v kraji divů… a za zrcadlemAlenka v kraji divů… a za zrcadlemL. Carroll

Srdcovka, na to, že je to kniha pro děti je pořádně na zamyšlení a je potřeba v ní hledat skryté významy a nebo jí číst tak jak je.

1 2