Tánička11 - Komentáře

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuA. Lindgren

Když jsem ještě chodila do 3.třídy tak jsem u kamarádky viděla jsem jí a začetla se a tak jsem poprosila svoje rodiče či by mi tuto knihu nekoupily za týden mi ji daly jako překvapení doteď si pamatuji jak mě zavolali do obývacího pokoje a tam nenápadně na mě hleděli já jsem z počátku nechápala proč ale pak se mamka nenápadně koukla na stůl a tam ležela tak krásná kniha má ji tady s sebou s věnováním vím jak jsem byla nadšená a knihu s radostí četla i přesto že jsem se do tě doby knihám odpírala, pamatuji si že hned měsíc nato co jsem knihu dočetla jsme ji začali číst ve škole a já jako chytrá holčička věděla co bude dál krásný vzpomínky máte taky takové ?

01.05.2017

Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling

Jak jinak ohodnotit toto veledílo než pěti hvězdami znáte snad člověka, kterému by se tohle nelíbilo? Já ne... A ať si lidi přečtou knihu zítra nebo snad za sto let vždy to bude něco unikátního a úžasného.

03.12.2017

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Malého prince mám strašně ráda i přestože jsem ho četla poprvé včera. Spoustu záhad jsem odhalila, ale taky spoustu kousků knihy jsem nevěděla si s čím spojit.

21.12.2017

V šedých tónechV šedých tónechR. Sepetys

Určitě až budu dělat článek 6 knih, které mě rozbrečely v šedých tonech bude jedna mezi prvními. Knihu doporučuji všem vlastně nedoporučuji je to odemě povinná četba. Uvědomíte si jak bylo strašné co udělali lidem a budete rádi že nejste v jejích době, v jejich kůži, na jejich místě. Ve školách se učíme to jak tisíce lidí umíralo za druhé světové ale nikomu nedají konkrítní příběh rodiny kterou večer jen tak zbalili a odvezli na Sibiř. Učíme se čísla a datumi jména neznímích nám osobností, místo toho aby nám řekli právé osudy lidí a to by měli udělat. Dokonce si ani nepamatuji že by nám zmínili jméno Stalin vše se u nás v evropě otáčí kolem Hitlera a přitom tu byl ještě drsnější pán světa. U knihy dostanete pocit jako že, potřebujete všem tim neviním lidem pomoct odkrýváte pocty ketré vám dosud nebyli známé a proto by jsme tohle měli vyučovat ve školách.

30.07.2017

Kouzelné přáníKouzelné přáníC. Colfer

Moc hezky napsaná kniha, která nám otvírá další tajemství pohádek.

Všem klukům, které jsem milovalaVšem klukům, které jsem milovalaJ. Han

Mě se tedy knížka ohromně líbila. Někdy si prostě potřebuju oddechnout od náročného čtiva vzít něco takového milostného a přitom zajímavého a jen se do toho položit. Knížku jsem přečetla za jeden den, takže si myslím, že mě opravdu nadchla.

Oksa Pollocková: VyvolenáOksa Pollocková: VyvolenáA. Plichota

knihu mám doma koupila jsem si ji snad před pěti lety protože byla ve slevě za nějakých 26 Kč a taky mě zaujala krásná obálka bohužel jsem jí nedočetla začala jsem jí číst snad milionkrát ale vždy když jsem si myslela a teď mám prázdniny mohla bych si jí přečíst tak mě odradila její tloušťka a taky snad 11 kapitol co jsem nejvíc přečetla mě vůbec nezajímalo mohly by ste my poradit jestli má cenu si jí vlastně přečíst?

02.05.2017

Sůl mořeSůl mořeR. Sepetys

Když jsem dočetla knihu byla jsem v rozpacích, nebo spíš pořád jsem. Asi jsem člověk co nedokáže se koukat jak někomu ubližují proto jsem taky nikdy nedokoukala Titanik příběh znám ale film byl pro mne až moc drsný. Jednou jsme si takhle s kamarádkou povídaly a ona mi řekla že se bojí toho že by utíkala a nemohla utéct pronásledovateli, já jsem jí na to odpověděla že se bojím nemít kam utéct. Naděje je poslední věc co nás drží nad vodou a proto můžeme do bezkonečně utíkat ale když nemáš ani nadějí a tvoje myšlenky ví že nemáš kam utéct, asi tak to zažívali lidi na palubě Wilhelma Gustloffa. Kam můžete utéct když všude okolo je oceán?

10.07.2017

Démon stínůDémon stínůL. Dostálová

Zajímavá kniha podle anotace je sdrťující jenže to se vám může jenom zdát je to jenom taková oddechovka nic špatného ale nic bez čeho nejde žít. Na knize mi vadil románek mezi Leo a Anirem, to mi přišlo zbytečné a moc sladké. Taky mi to v některých pasáží přišlo až moc klišovité , ale jinak fajn kniha. Musím podotknout že kniha je od české autorky takže zírám!!!

21.07.2017

Láska & gelatoLáska & gelatoJ. Evans Welch

Chcete poznat Itálii, Florencii a Řím a nemáte na to finance přečtěte si Láska & Geleto. Kniha není jen o klukovi který celou knihu trhá naší hlavní postavě srdce, kniha mi dala spoustu znalostí o Itálii.
Kniha fakt není jenom YA hodně se toho dozvíte o Itálii a k tomu popřemýšlíte o své mámě..... Skvělé čtení na léto, spíše to z toho přímo vyzařuje a moc ráda bych se vydala do Florencie. Zamyslíte se jestli vaše máma kterou znáte celý život, jestli vlastně o ní víte vše a nemá nějaké tajemství....? Ale i přesto to nebylo těžké čtení obyčejná oddechovka.

25.07.2017

LegendaLegendaM. Lu

O knize jsem nevěděla totálně nic a proto jsem taky nic nečekala. A tím mě i příjemně překvapila. Nesnažila jsem se nic odhadovat abych byla čím dál překvapenější a taky se stalo. Každá vteřina knihy mě nenechala na holičkách a já s napětím čekala co bude dál?.... Jedna z knih co bych dala do 5 nejlepších knih, které jsem v tomhle roce četla. Mě se jednoznačně líbila a co vy?

26.08.2017

Serafina a černý plášťSerafina a černý plášťR. Beatty

Pro mě kniha byla takové průměrné pěkné počtení. Někdy to zavání skoro až na thriller a povětšinou jenom fantasy, která vás nenechá oddychnout. Někdy mi vadilo uvažováni Serafíny jako kdyby jí bylo pět a nevěděla co dřív. Ale přiznejme si ano byla jsem v posledních stránkách natěšená kdo to je ten muž v tajemném černém plášti. Ale i tak mi tam chyběl ten šok, protože snad pět kapitol před přepadením a odhalením zločince jsme věděli kdo to je a to bylo takový (mmm) blbý...?

30.08.2017

Po zemi bloudím dálPo zemi bloudím dálR. Carson

Já bych tuto knihu asi nezadávala do žánru fantasy to ne, spíše to byla taková historická kniha. Každou chvíli jsem čekala zvrat, kdy kniha začne být nedomyšlená kde děj už čeká jenom konce, ale ne jakoby autorka měla na každou stránku esa v rukávu a kniha byla stejně napínavá jak na začátku, jakoby autorka nevěděla že kniha zrovna končí a psala tak jakoby byl začátek. Historické prvky byli úžasné, prostě úžasné a všem nám otevřeli výhled na dobu, kdy lidi se plahočili takové dálky za bohatstvím. Kniha byla velice upřímná ukázala nám, jak krutá tato doba byla a jak nezáleželo na tom kdo jste, zemřelo tisíce lidí než se dostali tam kam chtěli, proto kniha ve mně vzbuzovala dojem vážnosti jakoby jsem nečetla jen smyšlený příběh, ale něčí osudy. Pět z pěti a to pro to že jsem od knihy nečekala tak dobré pozdvižení… Čekala jsem, že to bude rádoby další knihy a přitom mě tak dostala. Jedna z knih kde jsem byla nadšená z díla autorky.

30.10.2017

Bez šanceBez šanceN. Shusterman

Je strašně iracionální jak tento autor mohl tak dlouho zůstat ve svém utajeném úkrytu. Vytvořil nám takový svět kde jsem pochopila co znamená slovo VOLBA. Dřív to bylo pouhé slovo, které mi ani docela nedávalo na významu, vždyť všichni máme právo volby, máme právo se rozhodovat, máme právo říct NE! Všichni kdo knihu dočtou nejen tohle pochopí, ale i to proč by, jsme si měli vážit našeho života. Protože za pár let „život“ bude byznys jak každý jiný … Protože v tomhle světě právo volby mají jen lidé od 1-12 a 18- a víc. Ale právo volby by měl by mít každý, bez rozdílu. Možná že mě kniha ze začátku nebavila, možná, že z prve byla nudná, ale pak pochopíte, že v sobě skrývá nějaký poslání, nějakou pravdu… Jak je možné jen tak poslat svoje dítě na rozpojení, jak se tohohle může někdo dopustit, vždyť je to vražda.

Kniha je úžasná a překvapila mě natolik, že nemám slov, nevím co dřív bych měla říct. Čapání, tleskači, rozpojování, volba,… všechno se to ve mně přehrnuje a já nevím. Je jediné co vám musím, nebo spíž můžu říct je to dokonalé dílo.

28.11.2017

Harry Potter a Tajemná komnataHarry Potter a Tajemná komnataJ. K. Rowling

Podle mě se určitě zlepšilo autorky písmo, předtím to bylo sice hodně zajímavé, ale když jste knihu zavřeli uvědomili jste si že je to hodně děcky napsané. Teď to bylo o hodně lepší a myslím, že to bude čím dál lepší

12.12.2017

DivergenceDivergenceV. Roth

Někdy jsem se musela zastavit a sama sebe napomínat, abych se vzpamatovala a přiznala si že to je jenom příběh a ne můj život, že to nemusím tolik prožívat. Jsem ráda, že jsem si přečetla tu knížku a nestála jen v roli diváka filmu, protože ten je oproti knize příšernéj. Ale i přesto bych nemohla knize dát plný počet hodnocení, ani nevím vlastně proč možná, že prostě na to nemá.

20.12.2017

Rande naslepoRande naslepoS. Kahawatte

Saliyého život neboli jeho kniha nám ukazuje, že když něco chceme tak to dokážeme dřív nebo později. I když si prožil více toho než jeho vrstevníci za celý svůj život dokázal se dostat tam kam zdravý člověk by ani nedokázal, ale jen by jsme ho mohli nazvat jako úžasného člověka a postižení zmiňovat netřeba.

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJ. Green

V neděli jsem dostala Hvězdy nám nepřáli já vím že jsem to hodně opozdila ale i přesto je už tady přečetla jsem jí za dva dny ale nijak mile mě nepřekvapila. Čekala jsem od toho víc čekala jsem že se rozbrečím ale jako nevím jestli se to počítá, protože předtím než jsem si stihla koupit knížku jsem se neudržela a prostě jsem si pustila film u filmu jsem nebrečela nějak moc ale i přesto brečela. Líbilo se mi to hlavně jsem chtěla vědět jak to skončí bylo to moc pěkný a to snad dokonce vypovídá to že jsem tu knihu přečetla za 2 dny, ale už mě ti poslední stránky strašně nudily nic se tam nedělo a čekala jsem až se dopracuji k dopisu a přesvědčovala jsem se že jsem měla brečet zrovna tam ale nakonec ani tam jsem nebrečela no ale nebylo to tak špatný jinak dávám 3 hvězdy

02.05.2017

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Kniha se mi moc líbila byla zajímavě zpracovaná. Poslední stránky ty mě úplně dostaly nečekala jsem takový zvrat ale i přesto byla chyba koukat první na film a až pak číst knihu to nedoporučuji. Přirovnává se k "Zmizelá" na to nedokážu nic říct zmizelou jsem nečetla ale určitě ráda přečtu. Nesedlo mi že to bylo psáno jako deník to mi hodně vadilo a jinak se mi kniha hodně líbila a proto dávám 4 hvězdy.

07.05.2017

Případ smrdutého jeduPřípad smrdutého jeduE. Kennedy

Tuto knihu jsem četla když jsem byla menší a milovala kriminálky a jelikož mi rodiče zakazovali se koukat na takové věci rozhodla jsem se si pořídit knížku. K tihle jsem přišla tak že na základní škole nám dávaly letáčky od albatrosu a ta kniha tam stála moc se mi líbila. Jenže jsem udělala jeden omyl když jsem byla takhle malá koupila jsem si zpočátku 2.díl který jsem přečetla a až pak jsem si z knihovny půjčila 1. ale moc se na to nenavazovalo takže dobrý. Jinak dobre čtený pro mládež.

07.05.2017

Jmenuji se Stilton, Geronimo StiltonJmenuji se Stilton, Geronimo StiltonG. Stilton

Knížku jsem dostala na táboře jako dárek že jsem to tam vydržela. Vím že tam byli ještě malý komplikace z výměnou knížky ale to nestojí za řeč. Kniha byla vtipná a kvůli tomu jsem si přečetla i všechny ostatní knížky od Geronimo Stilton i od jeho sestry.

Denník Anny FrankovejDenník Anny FrankovejA. Frank

Kniha se mi líbila abych řekla je hodně filozofická ale nemůžu jí hodnotit snad nikdo nemůže hodnotit tuto knihu nebo jakoukoli knihu s pravdivou událostí, nemůžete nikomu soudit tak zvaně život, nemůžete říkat jestli se vám líbil vždyť je to jeho život. Tuto knihu nemůžeme soudit jak ostatní knihy, protože není jako ostatní knihy. Abych řekla na pravou míru nechápu lidi co můžou říct kniha se mi nelíbila blabla bla.... Ano nelíbila ale když mluvíme alespoň o autorce příběhu a říkáme jak se jí nám její text nelíbil je to jako pomluva, nedokážu vám vzdělit jak to má být to musíte cítit sami.

25.05.2017

DárceDárceL. Lowry

To ne!! Ten film zbožňuji a ona je i kniha!!

19.06.2017

KruhKruhD. Eggers

Kniha na mě udělala dobrý dojem hned odzačátu, málo knih se zabývá tak pestrobarevným tématem jako je pohlcení sociálních sítí vlastně kvůli tomu jsem si taky knihu koupila. Obálka je pěkná není přeplácaná ani na ní nic nechybí je prostě pěkná. K tomu bych vám strašně ráda řekla konec který mě zaskočil a doslova škoval ale ne. Je spoustu plusů na knize ale taky spoustu mínusů, na knihu musíte mít trpělivost popisuje se tam každá vteřina a příběh i když se nezdá je velice zdlouhavý ale vše k ničemu patří a to zdlouhavé téma které vlastně ani nechápeme k čemu spisovatel napsal je tam užitečný, i já jsem knihu četla fakt dlouho k tomu se čte velice těžko, jsou tam slova která jen tak v běžném jazyce nepoužíváme ale i přesto je rozumíme nebo alespoň porozumíme. Strašně se mi líbilo že byla tam menší romance u který bylo to že nebyla přeslazená to se mi na tom líbilo nejvíc nebylo to jako YA bylo to dobrý.

26.06.2017

Když pan Pes kousneKdyž pan Pes kousneB. Conaghan

Kniha je jedna z mích nejmilejších knih vůbec, jak říká mnoha lidí neveselé téma bylo převedeno do docela svižné a humorné knihy. Doopravdy jsem se smála když popisovaly že Dylin jde vedle nějakého frajera a on vylézá pes to mě dostalo. Skvělí příběh u kterého se nebudete nudit.

27.06.2017

Škola dobra a zlaŠkola dobra a zlaS. Chainani

Miluji pohádky nebo spíš pohádky převyprávěné spisovatelem a tak trochu pozměněné a taky proto se mi kniha líbila byla napínavá a skvělá, těším se na druhý díl. Možná jen ten začátek mě neoslovil ale pak když jsem ho překousala všechno jelo rychle, kniha má nějakých 400 stran a já to měla za necelé 3 dny přečetný.

27.06.2017

PolibekPolibekA. Todd

Asi bych knihu začala číst jako poslední, protože je strašně tlustá, ale jednoho dne jsem potřebovala nějakou tu YA knihu na oddechnutí z namáhavých tréninků a všeho kolem mě a tak jsem s řekla že nakousnout after, protože to bylo co jevíc YA z mích knih z knihovny. Když jsem se ponořila do čtení nemohla jsem přestat za dva dny jsem měla přečteno 300 stránek a to nejsem nějaký rychlo čtenář. Samozřejmě kniha je jenom oddechovka, romaňtárna pro dívky jak se i řadí kniha v knihovně, ale i tak jsem se sama mile překvapila.

Kniha mě neskutečně bavila ale pak jsem měla přelom a kniha mi přišla neužitečná a k ničemu. Musim říct že to bylo jedno velké klišé ale autorka umí fakt dobře dělat konce, a proto mě konec hodně překvapil. Asi bych to nedoporučila ale pro konec by jste si to mohli přečíst. Tess hlavní postavu mě bylo strašně líto jak jí zneužili vlastně to je spojler takže sorry!!! Nevím jestli si chci přečíst další díl ale možná až mě chytne chuť, ale docela mě zajímá co bude dál.

17.07.2017

Dopisy na konec světaDopisy na konec světaA. Dellaira

Kniha se mi hodně líbila. Pointu jsem zjistila hned uprostřed knihy což mě hnalo vpřed. S Laurel jsem se sžila pochopila jsem její velkou strátu a někdy mi jí bylo fakt líto. Knihu musím doopravdy doporučit nebyla to jenom romantická kniha dala mi nějaký potenciál, byla něčim jiná. Asi jediné co mi vadilo a zároveň se mi líbilo bylo to že na každé stránce byl ten dopis někomu adresován jenže, když nevíte kdo to je musíte si to vygooglit což jak říkám se mi líbilo zjišťovat nové informace ale zároveň ne. Také díky knize jsem našla jednu z mých oblíbených písní a tou je some where over the rainbow od Judy Garled. Asi bych jí hodnotila 4 hvězd.

26.08.2017

Pomsta & rozbřeskPomsta & rozbřeskR. Ahdieh

Kniha mě neskutečně dojala. Poslední dopis adresovaný šeherezádě jsem četla snad čtyřikrát a vystavila na svůj instagram. Nenacházim žádné mínusy na knize. Možná se vám ze začátku bude zdát že kniha je psáná těžkou formou řeči, ale po čase si na tuto formu zvyknete. Šeherezáda byla moje nejoblíbenější postava z celé knihy. Nebyla naivní, namyšlená ani nezodpovědná, byla chytrá a dokázala si pohrát se slovy. Dokonalá kniha v srpnu by měl vyjít další díl, který doufám že si přečtu.

05.08.2017

Papírová městaPapírová městaJ. Green

Papírová města jsem si koupila hodně dávno protože jsem dočítala dívku ve vlaku a uvědomovala jsem si že budu muset potom něco číst a přitom jsem ještě nic nečetla od toho známého, vele uctívaného spisovatele YA Johna Greena.
A tak protože jsem viděla film, jsem si koupila Papírová města.
Pěkná kniha krásný popis ale málo děje to mi docela vadilo když takhle zpětně se na to koukám tak tam vlastně se skoro nic nedělo hodně lidí to asi teď odradí ale nebuďme tak zlý.

06.08.2017

Probuzení Simona SpieraProbuzení Simona SpieraB. Albertalli

Popravdě? Recenze byla pro mě hodně náročná. Vysvětlit všem oč tu běží, není tak jednoduché jak se zdá. Ale teď k samotné knize. První polovinu jsem se s knihou docela dobře nudila, a vůbec jsem neočekávala takový konec. Nevím proč ale taky se mi docela dost pletli jména kamarádů Simona. Ale pak to bylo skvělý, kniha rychle odcípala a já jsem jen byla nedočkavá na odhalení Bluena. Nakonec si mě stejnak kniha získala a dala bych jí 4 hvězdy.

25.08.2017

Poušť v plamenechPoušť v plamenechA. Hamilton

Začátek se mi strašně líbil. Ale konec jsem musela tak říct číst dvakrát, protože jsem spoustu věcí nepochopila. Ale přesto kniha je skvělá oddechovka s zajímavými příběhy, které jste ještě nikdy neslyšeli.

29.09.2017

Proč? 13x protoProč? 13x protoJ. Asher

Kniha byla jiná to 100%. Dokonce mě i v některých chvílích bavila a nemohla jsem se dočkat až jí začnu číst. Ale i přesto mě kniha velice zklamala nezajímavím koncem, což já hodně na knihách nemám ráda musí mě bavit od začátku do konce ne jen když má akční scénka směny. Hlavní postavy mi byli i sympatické zvlášť Clay, který se mi líbil jelikož si vzpomeňte na knihu v které učinkuje kluk (to jo), ale hodný kluk (mmm...) Takže bych dala knize 2 hvězdy.

17.10.2017

Divoká píseňDivoká píseňV. Schwab

Reteling na Romeo a Julii by, by mohl být zajímavý kdyby mi to vlastně tu Romeo a Julii připomínalo, ale vše autorka zvládla skorigovat když si do knihy připsala svoje oblíbené příšery. Od knížky jsem valstně nic nečekala i když jsem věděla že hodně lidí má na ni pozitivní a možná že víc jak pozitivní názor. Ale proč ne? Knížka byla dost akční, místy i romantická a co nejdůležitější je na knize a tato kniha to měla je přízeň a zaujetí čtenáře. Sice bych ji nemohla umístit mezi svoje TOP (ovky) jelikož tam nebylo něco takovýho za co by se tam tahle kniha umístila, ale 3 hvězdy ji neuškodí.

21.11.2017

SelekceSelekceK. Cass

Z prve bych dala Selekci plný počet hvězd, ale když se nad tou knihou zastavím a podívám se jak hodnotím knihy, tak si nemyslím, že byla tak dobrá aby se vyrovnala tímto knihám (např.: Harry Potter, Divergence,...). Proto 4 a možná kdybych mohla tak 3 a půl nic zázračného to nebylo a nic bez čeho bych nemohla žít.

05.12.2017

Potrhaná křídlaPotrhaná křídlaR. Sepetys

Ani nevím jakéj mám mít na to názor, bylo to, bylo to... hustý. Napínavý, poučný a určitě úžasně napsaný. Podle mě to bylo z autorčiných díl to nejlepší četla jsem všechny její knihy a tohle bylo podle mě jedna z nejúžasnějších jejích děl. žádná jiná kniha mě tak nedržela u čtení.

28.12.2017

Malý princ a Větrná planetaMalý princ a Větrná planetaG. Dorison

Když nebudeme přihlízet na najivitu přiběhu, tak kniha byla docela dobrá malý princ byl odvážný a tak truchu nebo spíš úplně jiný než v knížce od Exupéryho. Ale na druhou stranu nádherné ilustrace a dost zajimavý nápad na přiběh, ale i přesto mě odlákal od dalšího dílu.

Hluboký hrobHluboký hrobV. Sten

Asi bych se mohla zmínit o tom, že i když se kniha zmiňuje jako thriller pro mládež, já osobně bych jí zapsala spíš jako fantasy než thriller. Anotace popisuje, že kniha je hodně založená na severské mytologii a námořnických legend tahle fráze anotace neboli spíš část z ní mě velice motivovala si knížku přečíst, proto pro mě taky nebyla úplně dostatečně dobrá čekala jsem opravdu nějaké legendy a příběhy pojící s touto částí země, bohužel, ano byli tu prvky pojednávající se o tomto území vždyť sami autorky odtud pochází, ale na druhou stranu to nebyli legendy ani příběhy, ale jenom prvky, jenom stvoření, která se párkrát objevila v scénáři. Přesto mě příběh Tuvi zaujal netradiční území hustých lesů, přeprava lodí a cela ta severská atmosféra se na vás z této knížky dívá. Četla jsem komentáře kde lidé hodně uváděli, že kniha i když je psaná pro děti, tak jim není určena, podle mě tam nic nějak extra nebylo proto bych to ani nenazývala tím thrillerem. Na konec bych ještě chtěla podotknout, že se mi velice líbil nápad s Rasmusem nenucená láska se vždy hodí a nebojte se nebylo to vůbec sladké vždyť je to pro děti... Pro mne se stockholmské souostroví stalo dalším místem pro navštívení.