Tánička11

Město z popelaMěsto z popelaC. Clare (pseudonym)

Některé části mi přišly jak kdyby to psala 13 holka. Ne celá kniha byla brak, ale některé části mi přišli nedomyšlené, dialogy by mohly být i zajímavější a ne stejná a okatá odpověď "aha" kdykoli autorka neví kam vlastně chce podstatu rozhovoru směřovat. Kladu si jen otázku může za to překlad, že to tak blbě zní, nebo to tak debilně napsala autorka? Jinak krom dialogů kniha nebyla špatná, popisové části mě docela uchvátili to docela chválím.

Jana EyrováJana EyrováC. Brontë

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Milovala jsem pana Rotchestra a nenáviděla Johna Křtitele, to je to, co dělá požitek z dobré knihy, vyvolává pocity, které jen tak neutajíme.

P.S.: Hezky jsem si pobrečela

16.07.2019

Alenka v kraji divů… a za zrcadlemAlenka v kraji divů… a za zrcadlemL. Carroll

Srdcovka, na to, že je to kniha pro děti je pořádně na zamyšlení a je potřeba v ní hledat skryté významy a nebo jí číst tak jak je.

12.08.2018

NaslouchačNaslouchačP. Stehlíková

Ještě jsem nečetla tak chytlavou fantasy jako tohle a ještě jsem nečetla nic od české autorky, za co bych byla pyšná za to že je Češka. Něco tak neuvěřitelného a bez romance, která většinou u mě vítězí a popohání mě, abych četla víc, ale tohle byla fantasy, jsem neskutečně oddaná, úžasná kniha...

nic víc neřeknu než "Ach můj, bože"

30.07.2018

Velký GatsbyVelký GatsbyF. S. Fitzgerald

Kdybych porovnávala s filmem s DiCapriem tak musím říct, že je to jedna z mála filmů, která předhonila knihu. O proti ostatním, co to tady čtu mi nevadili popisné části, ani způsob psaní (asi překladatele). Až na konec, který mi přišel zbytečně zdlouhavý je knížka mojí srdcovkou, strašně se mi líbila doba a vystižení toho, že vlastně většina našich přátel je falešná, protože jak jsme mohli zjistit na konci, tak si některý s Gatsbyho přátel nedokázal najít čas ani na jeho pohřeb a zaměnil ho piknikem?!?!

Také jsem přemýšlela nad Daisy a přišla jsem na dva záměry, proč udělala, to, co udělala:
1. První nápad je asi srozumitelný jestli okamžitě nepřemýšlíte nad lidským počinem, ale vidíte, to, co vám lidé dávají ukazovat a to tedy by znamenalo usvědčit Daisy z toho, že je prostě mrcha.
2.K druhému nápadu se dostáváme, když přemýšlíme víc a víc a snažíme se v něčem jednoduchém najít opravdovou příčinu, někdy to tak je a někdy prostě jednoduchost a marnotratnost zvítězí, ale, co když se prostě Daisy bála, že kdyby odešla s Gatsbym už by neměla takový komfort a takové zázemí jaké měla doteď, co když prostě proti lásce zvítězil strach?

Určitě tohle je jedna z knih, kterou si přečtu zase a zase a zase znova...

24.07.2018

Eleanor a ParkEleanor a ParkR. Rowell

Příběh, který je možná i smutnější jak Hvězdy nám nepřáli.

I když knížky z podobným tématem tu jsou v hojném počtu, tak nevím proč u téhle jsem pocítila něco víc. Na konci jsem pocítila tu úzkost, tu samotu Parkovu, nebo Eleanor?

21.07.2018

RezistenceRezistenceV. Roth

Asi první díl byl určitě lepší, ale konec se mi tady taky opravdu líbil.

15.07.2018

DreamologieDreamologieL. Keating

I když mi zpočátku tahle knížka nebyla sympatická, přemýšlela jsem proč a došla k názoru, že pravděpodobně nemám ráda anglické názvy, které jsou tak zvaně počeštěné. Ale nakonec mi knížka přišla miloučká a krásná. Trošičku jsem se dozvěděla o výzkumu snů fázi REM, atd.

13.07.2018

Romeo a JulieRomeo a JulieW. Shakespeare

Jelikož jsem ještě nečetla jiné díla od Shakespearea tak nemůžu říct jestli je tohle lepší nebo horší jak jeho jiná díla, co jsem, ale prozatím četla se mi moc líbilo a možná tohle není jeho nejlepší dílo, ale.... podle mě je to moc krásné na to, aby si to zasluhovalo plný počet hvězd.

08.07.2018

Otka: Ošklivá tlustá kamarádkaOtka: Ošklivá tlustá kamarádkaK. Keplinger

I když mi knížka pomohla v ohledu, že kamarádky by měli stát při sobě a tím pádem jsem trošičku se odhodlala a napsala svojí nejlepší kamarádce s kterou jsme zrovna nemohli najít společnou řeč,

přesto tato kniha je průměrná i když příšerně čtivá. Chichotala jsem se smála a připadala si jak správná puberťačka, co čte senzační romantický román pro holky, jenže i přesto na takový téma je tisíce knih a tahle se lišila jedině hlavní postavou a pár odchylkami děje.

P.S.: Nápad na Otka (Ošklivá Tlustá KAmarádka) mi přišel skvělý.

06.07.2018

Nejdelší den Adama T.Nejdelší den Adama T.P. Ness

Tohle bylo moje první shledání s Patrickem Nessem, nevím zrovna jestli to bylo to nejlepší, co jsem mohla vytáhnout, protože, co jsem četla je to docela netradiční kniha od tohoto autora. Ale musím říct, že to bylo opravdu hezké. Sice jsem až na poslední stránce pochopil, proč tam je ještě jeden příběh z Královnou, Katie,..., ale bylo to opravdu hezké.

05.07.2018

Den co denDen co denD. Levithan

Nemůžu se rozhodnout jestli se mi konec, který byl trošku obsáhlý sci-fi požitkem se mi líbil nebo to už nemělo, co dělat v této tak krásné knížce. Filosofické části dokázal asi autor úžasně napsat ne jen tak komu se tohle podaří. Taky bylo moc hezké koukat na to, jak jsme každý odlišný a jak odlišné tedy byli A dny.

28.06.2018

JízdaJízdaG. Adams

Viděla jsem první díl k serialu, takže alespoň to mi pomohlo trochu vložit se dojedeme, ale myslím si kdybych to neviděla, asi bych spoustu frází nepochopila.

09.06.2018

P.S. Stále Tě milujuP.S. Stále Tě milujuJ. Han

ÚŽASNÝ!!! Čtivé jako všechny knížky od Janny Han, ale abych pravdu řekla těšila jsem se na pokračování s Petrem a dočkala jsem se sice to v jedu dobu vypadalo, že je to velký hajzl a že Lara Jane je zase úplně mimo, ale konec byl správný tak jak měl být. Al přece jen to nemělo na jedničku, která prostě byla dokonalá.

01.06.2018

MluvMluvL. H. Anderson

Laurie Hals Anderson píše úžasně jediná škoda, že tohle je jediná její přeložená knížka do češtiny. Krátký kapitoly ve kterých se nic neděje byl asi jeden z mnoha problémů všech čtenářek, je to vlastně fajn, protože to poukazuje na to, že v Melindině životě se nic moc toho neděje, bylo to jako číst deník, co jste zrovna našly, sice je to skvělé téma jako například Kruh od Dave Eggerse tak i tahle knížka byla úžasná jedině námětem i když mě anotace moc nenalákala, na jednu stranu jsem brečela a to díky představě, co bych já dělala v této situaci na druhou stranu jsme se o důvodu depresí Melindy dozvěděli, až na konci. Příběh je krátký a přitom má v sobě mnoho, ale z prve by bylo dobré říct, co se Melindě stalo aby jste od začátku pochopili její úvahy a pochody jejího chování.

22.05.2018

Nový měsícNový měsícS. Meyer

Knížka náhodou nebyla vůbec špatná, možná bych jí měla dát jenom tři hvězdy, ale protože jsem velký fanda twilight ságy bylo by to moc kruté. Ale i přesto nemůžu říct, že byla úžasná... bohužel.

10.05.2018

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiR. Riggs

Nádherná knížka plná... něčeho, podivného...

24.03.2018

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJ. Austen

Prvně jsem se bála, že se mi knížka nebude líbit, protože jsem hodně chtěla aby se mi zalíbila, jenže potom na mě dopadlo to 18.století, styl mluvy a vyjadřování a podlehla jsem všemu. Asi by bylo krásné kdyby se takový styl vyjadřování nenucenosti zavedl i teď, protože některé lidi si takhle mluvit nedokážu představit.

06.03.2018

Stébla trávyStébla trávyW. Whitman

První část byla taková zvláštní nebo prostě nijak se mi to obzvlášť nelíbilo, jenže dál to bylo čím dál lepší a pak to byla krása nevím jak to vyjádřit prostě Walt Whitman

21.02.2018

Všem klukům, které jsem milovalaVšem klukům, které jsem milovalaJ. Han

Mě se tedy knížka ohromně líbila. Někdy si prostě potřebuju oddechnout od náročného čtiva vzít něco takového milostného a přitom zajímavého a jen se do toho položit. Knížku jsem přečetla za jeden den, takže si myslím, že mě opravdu nadchla.

15.02.2018

Dítě útesůDítě útesůV. Sten

Asi bych se mohla zmínit o tom, že i když se kniha zmiňuje jako thriller pro mládež, já osobně bych jí zapsala spíš jako fantasy než thriller. Anotace popisuje, že kniha je hodně založená na severské mytologii a námořnických legend tahle fráze anotace neboli spíš část z ní mě velice motivovala si knížku přečíst, proto pro mě taky nebyla úplně dostatečně dobrá čekala jsem opravdu nějaké legendy a příběhy pojící s touto částí země, bohužel, ano byli tu prvky pojednávající se o tomto území vždyť sami autorky odtud pochází, ale na druhou stranu to nebyli legendy ani příběhy, ale jenom prvky, jenom stvoření, která se párkrát objevila v scénáři. Přesto mě příběh Tuvi zaujal netradiční území hustých lesů, přeprava lodí a cela ta severská atmosféra se na vás z této knížky dívá. Četla jsem komentáře kde lidé hodně uváděli, že kniha i když je psaná pro děti, tak jim není určena, podle mě tam nic nějak extra nebylo proto bych to ani nenazývala tím thrillerem. Na konec bych ještě chtěla podotknout, že se mi velice líbil nápad s Rasmusem nenucená láska se vždy hodí a nebojte se nebylo to vůbec sladké vždyť je to pro děti... Pro mne se stockholmské souostroví stalo dalším místem pro navštívení.

31.01.2018

Kouzelné přáníKouzelné přáníC. Colfer

Moc hezky napsaná kniha, která nám otvírá další tajemství pohádek.

27.01.2018

Rande naslepoRande naslepoS. Kahawatte

Saliyého život neboli jeho kniha nám ukazuje, že když něco chceme tak to dokážeme dřív nebo později. I když si prožil více toho než jeho vrstevníci za celý svůj život dokázal se dostat tam kam zdravý člověk by ani nedokázal, ale jen by jsme ho mohli nazvat jako úžasného člověka a postižení zmiňovat netřeba.

23.01.2018

Malý princ a Větrná planetaMalý princ a Větrná planetaG. Dorison

Když nebudeme přihlízet na najivitu přiběhu, tak kniha byla docela dobrá malý princ byl odvážný a tak truchu nebo spíš úplně jiný než v knížce od Exupéryho. Ale na druhou stranu nádherné ilustrace a dost zajimavý nápad na přiběh, ale i přesto mě odlákal od dalšího dílu.

05.01.2018

Potrhaná křídlaPotrhaná křídlaR. Sepetys

Ani nevím jakéj mám mít na to názor, bylo to, bylo to... hustý. Napínavý, poučný a určitě úžasně napsaný. Podle mě to bylo z autorčiných díl to nejlepší četla jsem všechny její knihy a tohle bylo podle mě jedna z nejúžasnějších jejích děl. žádná jiná kniha mě tak nedržela u čtení.

28.12.2017

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Malého prince mám strašně ráda i přestože jsem ho četla poprvé včera. Spoustu záhad jsem odhalila, ale taky spoustu kousků knihy jsem nevěděla si s čím spojit.

21.12.2017

DivergenceDivergenceV. Roth

Někdy jsem se musela zastavit a sama sebe napomínat, abych se vzpamatovala a přiznala si že to je jenom příběh a ne můj život, že to nemusím tolik prožívat. Jsem ráda, že jsem si přečetla tu knížku a nestála jen v roli diváka filmu, protože ten je oproti knize příšernéj. Ale i přesto bych nemohla knize dát plný počet hodnocení, ani nevím vlastně proč možná, že prostě na to nemá.

20.12.2017

Harry Potter a Tajemná komnataHarry Potter a Tajemná komnataJ. K. Rowling

Podle mě se určitě zlepšilo autorky písmo, předtím to bylo sice hodně zajímavé, ale když jste knihu zavřeli uvědomili jste si že je to hodně dětsky napsané. Teď to bylo o hodně lepší a myslím, že to bude čím dál lepší

12.12.2017

SelekceSelekceK. Cass

Z prve bych dala Selekci plný počet hvězd, ale když se nad tou knihou zastavím a podívám se jak hodnotím knihy, tak si nemyslím, že byla tak dobrá aby se vyrovnala tímto knihám (např.: Harry Potter, Divergence,...). Proto 4 a možná kdybych mohla tak 3 a půl nic zázračného to nebylo a nic bez čeho bych nemohla žít.

05.12.2017

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling

Jak jinak ohodnotit toto veledílo než pěti hvězdami znáte snad člověka, kterému by se tohle nelíbilo? Já ne... A ať si lidi přečtou knihu zítra nebo snad za sto let vždy to bude něco unikátního a úžasného.

03.12.2017