TaJiná TaJiná komentáře u knih

Odsouzeni k bolesti Odsouzeni k bolesti Agnieszka Lingas-Łoniewska

(SPOILER) Na knihu jsem narazila úplnou náhodou, ale když jsem si přečetla podtitulek pod názvem knihy, věděla jsem, že tuhle knihu musím mít. Víte proč? Protože z nějakých 70 % vystihuje jeden z mých bývalých vztahů. Vážně. Až tedy na ten konec, který jsem upřímně nečekala. Bylo mi jasné, že někdo umře, ale spíš jsem sázela na to, že "bratrstvo" konečně někdo chytí a zavře do vězení, takže by tam skončil i Aleks. Ale hlava mi nebrala to, že po "odhalení" chtěli Amelii všichni zprovodit ze světa, ale pak ji díky předvídatelné události "vzali na milost??" Jinak jsem knihu přečetla jedním dechem, dělalo se mi psychicky špatně, když jsem četla "zátahy" Aleksovy bandy, protože mi to připomnělo nepříjemné pocity právě z mého bývalého vztahu. Jinak super pohled!

10.04.2024 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

(SPOILER) Tak tahle kniha ve mně probudila emoce, jaké jsem ani netušila, že můžu cítit! Autorčina práce se slovem je tak přesná, že si postavy mnohem lépe představíte, pochopíte vývoj jejich charakteru a přestože je v knize přímé řeči poměrně pomálu, děj se nám vysvětluje v popisech a nenudí.
Když jsem četla kapitoly Otce, ucítila jsem právě ty emoce, o kterých se zmiňuji na začátku recenze - to, z jakých důvodů se Svatopluk stal zarytým komunistou, jak moc věřil ve stranu a jak ho ovlivnila výchova matky... To v člověku něco zanechalo... Zároveň realistické popisy komunistické doby, kterou jsem nezažila, mě utvrdily v tom, že si o to víc vážím toho, co teď už nemusíme řešit (např. stranické schůze apod.).
Moje čtvrtá přečtená kniha od autorky.
Zatím vede pořád Hana, ale Tiché roky bych možná zařadila hned za ni.

19.11.2023 5 z 5

Holky z porcelánu Holky z porcelánu Jaromíra Kolárová

Film mám moc ráda a knížka se téměř v ničem nelišila, jen jsem díky ní lépe pochopila dej.

13.03.2020 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

MOŽNÉ SPOILERY: Knížku jsem četla až po zhlédnutí filmu. A byla jsem šokovaná, jak se od filmu liší! Samozřejmě chápu, že hodně scén nemohlo být použito, aby byl film přístupný, ale udělat z hodně sprostýho, urážejícího a život ničícího hlavního hrdiny někoho, kdo poslouchá, jaké je pod vodou ticho, byl docela markantní rozdíl. Ale to bych hodnotila film. Dál. Z Hardina v knize mi bylo psychicky špatně, nechápala jsem Tessu, proč mu nedá pěstí. Kniha byla na čtení snad nekonečná, bylo mi zle, jak se pořád hádali a zase usmiřovali. Nejvíc mě Hardin naštval tím, jak Tesse vše nařizoval. I to, že MUSÍ začít brát antikoncepci, protože jeho famfulín chce větší pohodlí...
Jinak se mi ale knížka líbila, hodně věcí z filmu jsem líp pochopila, ale to nemění nic na mým nazoru, že Hardin patří do cvokhausu.
Pro ostatní - pokud vyjdou v dalších dílech najevo ještě další jeho důvody chování, neříkejte mi to, tohle je můj první přečteny díl.
Jednu hvězdičku přidávám za tu nádhernou obálku s oběma hlavními představiteli.

25.02.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Když jsem knížku četla poprvé, měla jsem z ní noční můry z koncentračního tábora. Bála jsem se ji znovu přečíst. Teď jsem si ji koupila a přečetla znovu. Už na mě nepůsobila jako tenkrát, ale přesto jde o velmi silný příběh, u kterého si říkáte, co by se stalo, kdyby...

08.10.2019 4 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Nic moc. Čekala jsem víc. Zezačátku mě kniha nebavila, s hlavní zápletkou bavit začla, ale pak? To bylo čiré utrpení! Kýčovité věci, jaké by se nestaly, preskakovala jsem stránky. Nuda, nuda, nuda. Na originální anotaci to bylo slabý.

29.09.2019 2 z 5

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Tahle kniha je pro mě něco jako bible. Škoda, že jsem ji neobjevila před 4 lety. Ale to nevadí, byl to osud, mělo se to stát.
Velmi mi pomáhaly příklady příběhů. Věřím, že mi tahle kniha pomůže, protože jsem si díky ní spoustu věcí ujasnila.

18.07.2019 5 z 5

Zázrak tam dole Zázrak tam dole Nina Brochmann

Na knihu jsem se těšila, dle ukázek na internetu jsem očekávala více ilustrací, protože tím mě kniha dostala. Bohužel i na mě působila kniha jako příručka, učebnice pro gynekoložky. Často jsem i přeskakovala celé odstavce. Asi se to dalo od autorek medicek čekat, nakonec dávám knize 3 hvězdičky za ilustrace, obálku a stužkovou záložku.

10.07.2019 3 z 5

Diety při onemocnění anémií Diety při onemocnění anémií Tamara Starnovská

Neurazí, ani nenadchne. Očekávala bych více informací, více receptů. Ale z roku 1995 lze tohle čekat nelze. Je to škoda, protoze o anémii moc publikací není.
Do knihovničky super, ale kdyby se vydala nová kniha s fotkami, rozmanitejsimi recepty, psychickym vlivem a hlavně s vyšším počtem stran, koupila bych ji všemi deseti!

09.07.2019 3 z 5

Líbáš jako Bůh i ďábel Líbáš jako Bůh i ďábel Marie Poledňáková

Skvělý, jen musím říct dvě věci:
1) Filmová zpracování jsou lepší (o něco)
2) Měli by si sehnat lepšího korektora...

26.06.2019 4 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

"Stárek se o mlýn dobře stará, a když přijdeš do mlýna, na Martina vzpomíná, jak šli spolu za nevěstou a jak Martin usnul cestou."
Moje nejoblíbenější pohádka a sladké usínání při čtení od maminky. ❤

26.06.2019 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Četla jsem, ale filmu se to fakt nevyrovná.

23.06.2019 2 z 5

Francouzské pohádky Francouzské pohádky Charles Perrault

Moje dětství a sladké, klidné usínání při maminčině četbě. :)

22.06.2019 5 z 5

Příručka pro kadeřnice Příručka pro kadeřnice Margot Hülsken

Kniha nabídne to, co se na učebním oboru mnohdy nestihnete naučit anebo se to ani neprobírá.

14.06.2019 4 z 5

Magda Magda Helena Šmahelová

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Knížku jsem objevila ve vyřazených v knihovně a po přečtení jsem nechápala, jak ji tam někdo mohl dát. Miluju retro, takže jsem se na chvíli stala Magdou a prozkoumavala s ní jejich dům (na podobný se naši dívali než jsme se nastěhovali do našeho současného), líbilo se mi, že mela hlavni představitelka kratší vlasy, dávalo to něco do děje. A zaručeně nejlepší je dobrodružství do chaty. I když jsem občas nechápala, jak mohla být takové dřevo. Knížku jsem četla někdy ve 13, provázela mě mým introvertním, samotářským dospíváním, a i teď, po 10 letech si ji občas ráda přečtu a zavzpomínám na staré časy.

08.06.2019 5 z 5

Návod na přežití pro ženu Návod na přežití pro ženu Igor Bukovský

Skvělá kniha hodící se pro všechny ženy od 20 let nahoru. Jen se pořád nemůžu zbavit dojmu, že některé informace vyznívaly lehce rýpavým tónem. Snad proto, že autorem je muž. A ten nikdy nedokáže pochopit ženskou duši, tělo, mysl. V knize mi ještě chyběla nějaká zmínka o menstruaci. Sice jich existuje dost (i když na českém trhu ne tolik), ale k ženám patří jako dortu ona pomyslná třešnička.

02.05.2019 5 z 5

Ženské příběhy Ženské příběhy Lilia Khousnoutdinova

Kniha, ke které se ještě musím propracovat :-)

02.05.2019 4 z 5

Moje malá červená knížka Moje malá červená knížka Rachel Kauder Nalebuff

Kniha je čtivá, splňuje co má, vytkla bych jen fakt, že se v ní objevuje příliš pravopisných chyb. Tolik jsem jich v žádné knize snad ještě neviděla.

02.05.2019 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Strašně nudná knížka, která se nedala dočíst. Nastya mi byla od začátku nesympatická a protivná, kniha neměla šťávu. Když jsem ji v rychlosti prolistovala, nenašla jsem nic, co by mě zaujalo. Už nikdy víc.

21.03.2019 odpad!

Proměna Proměna Franz Kafka

Nevím, jestli to bylo mojí představivostí, nebo Kafkovým popisem, ale při čtení se ve mě střídal smích se smutkem než naopak.

03.01.2019 5 z 5