Szilvia1 Szilvia1 komentáře u knih

Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Fannie Flagg (p)

Příběh má dvě části-přítomnou a minulou.V minulé části příběhu se uzavírají přátelství,které se udržují,lásky ale i loajalita ke druhým.Minulá část byla pěkná,některé i vtipné ale přítomná část měla smutný konec,ale navzdory tomu se mi příběh líbil.

24.04.2024 5 z 5

Tanečnice z Moulin Rouge Tanečnice z Moulin Rouge Tanja Steinlechner

Příběh začíná malou Louisou,která musí pracovat aby se svou matkou uživili,ale sní o bohatství a slávě pro sebe a svou matku.Jenže její matka si pro ni už má řešení,ale Louise se to nelíbí a proto uteče.Jenže i když je slavná,je bohatá,neví si tu slávu udržet a po slávě následuje pád.Je to pěkný příběh,ale je to i smutný příběh jedné královny tance.

22.04.2024 4 z 5

Odkaz Odkaz Tabea Bach (p)

Poslední díl o domě hedvábí mám za sebou,díl, ve kterém se všechny tajemství vyjdou najevo a na konci se každý najde svoji nápln do života.Je to pohádka,ale bylo tam i nějaké tajemství a to mám v příbězích ráda.

20.04.2024 4 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

Poslední díl o sestřičkách jsem přečetla s dost velkým odstupem,a připadalo mi,že v tomto díle už je jedna sestřička od prvního dílu.Ale na čtivosti nic nemění,příběh byl pěkně zakončen.Sestřičky si prožili své lásky,zklamání,ale i ti vedlejší postavy si užili své.Byla to pěkná série.

18.04.2024 5 z 5

Tajemství luštitelky kódů Tajemství luštitelky kódů Sara Ackerman

Začátek se trošku vlekl,až do doby jak si uvědomili zmizení jedné osoby(neprozradím,každý kdo si přečte knížku se to dozví),a najdou druhou mrtvolu.Je to navzdory pomalejším rozjezdem pěkný příběh,který začal ve válce ale museli se rozdělit aby se našli po válce.Tajemství jsem čekala větší,ale i tenhle se dočkal rozuzlení.

16.04.2024 5 z 5

Po proudu času Po proudu času Audrey Burges

Příběh byl kouzelný,plný emocí.Držela jsem palce Myře aby měla odvahu odejít s Alexem třetím,a Vilka jí to usnadnila.Autorka příběh napsala příběh nádherně.

15.04.2024 5 z 5

Ulice slávy Ulice slávy Kate O'Hara

Třetí díl o rodu Caldwellu byl spíš o začátku zvukového filmu ale i o pádu Franka,který se usiloval všechno držet pod kontrolou ale tak ztratil svou životnou lásku Harriet,která se taky honí za svými sny,které jsou založený na tajemstvím, ale i dávná tajemství musí vyjít na světlo.Byla to pěkná sága,plná zvratu,tajemství,lásky ale i zklamání.Doufám,že od autorky ještě budou i jiné knížky(příběhy).

13.04.2024 5 z 5

Zátoka bouří Zátoka bouří Patricia Shaw

Je to pěkný příběh,je tam spousta postav,ale dá se v nich zorientovat.Každá autorčina knížka je pěkná,jsou tam i dost drsné pasáže,ale konec je vždy dobrý.Držela jsem všem palce,aby každý z postav dostal co jsi zaslouží,a musím říct,že nikdo si nemusel stěžovat.Ted si dám trošku pauzu od Austrálie,ale určitě si přečtu i další příběhy z téhle země.

08.04.2024 5 z 5

Orlí hnízdo Orlí hnízdo Patricia Shaw

Pěkný příběh,i když Sylvie mi byla nesympatická,protože rozbila manželství sestry.Příběhy o Austrálií mám ráda,je škoda že od autorky už nejsou novější knížky.

05.04.2024 4 z 5

Hledači opálů Hledači opálů Patricia Shaw

Pěkný příběh o Austrálií,o opálech ale i o ztrátě,který pak obrátí život Brodieho naruby,ale nakonec si najde svoje štěstí.Mám ráda příběhy od téhle autorky.

02.04.2024 4 z 5

Pařížská manželka Pařížská manželka Paula McLain

Příběh o jedném velkém spisovateli a jeho první manželky,která všechno zanechala a provdala se za něho,i když žili někdy z ničeho,ale byla s ním,a on ji opustil.Je to pěkný ale i smutný příběh jedné velké lásky.

27.03.2024 5 z 5

Grace - Kněžna monacká Grace - Kněžna monacká Jeffrey Robinson

Je to pěkný ale i smutný příběh,protože pohádka skončila se smrti kněžny Grace.Je ale pěkně napsaný.

25.03.2024 4 z 5

Helenin diamant Helenin diamant Amy Meyerson

Knížku jsem koupila a přečetla v madařstině,velmi jsem se těšila na tuhle knížku,už dlouho jsem ji chtěla přečíst.Je to vlastně příběh o jedném diamantu,který má zlou energií a to pocítí i rodina Milerových.Je to příběh,který je hlavně o rodině,která si neváží jeden druhého ale pak se vše obrátí na dobrý konec.Pěkný příběh.

23.03.2024 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Knížku jsem poprvé četla v roce 2017 v madařštině, a když vyšel i českém jazyce,tak jsem ji taky přečetla(taky madařsky).Je to pěkný příběh o přátelství,kdy všechny tajemství vyjdou na povrch,a samozřejme se v tak uzavřetých prostorách se zrodí i láska.Určitě jsi přečtu i další příběhy od autorky.Pěkný příběh.

21.03.2024 5 z 5

Láska vandrovní apatykářky Láska vandrovní apatykářky Iny Lorentz

Druhý díl o Kláře byl od první stránky až do posledního napínavější než první.Je to pěkná série.

18.03.2024 5 z 5

Shledání Shledání Anne Jacobs

Poslední díl o panském domě,v kterém bydlela Marie s Paulem a jejich děti,Lisa s manželem a dětmi, Paulova matka,její sestra Kitty s dcerou Henni a její druhý manžel Robert a samozřejme služebníctvo,které věrně jim sloužilo a pomáhalo v nelehké době(ve 1a 2 válce),mě bude chybět.Tenhle díl byl trošku smutný,protože začala válka,byly tam ruzne myšlenkové rozdíly,ztráty,ale na konci se vše obrátilo na dobré.Byla to pěkná série.

15.03.2024 5 z 5

Zahrada dávných tajemství Zahrada dávných tajemství Kelly Bowen

Krásný příběh,jak minulá i přítomná část.

13.03.2024 5 z 5

Impérium snů Impérium snů Charlotte Jacobi

Třetí díl o parfumérií Douglas je napínavější než první a druhý díl,je to pěkné zakončení série.Děj pěkně plyne,vždy se v příběhu něco dějě,ale na konec se vše vyřeší.

10.03.2024 4 z 5

Příliš odvážné přání Příliš odvážné přání Jeffrey Archer

Čtvrtý díl je napínavý od první stránky až do poslední,kde je konec zase otevřený a já musím čekat na další díl.Věřím,že i ostatní zbylé díly budou tak napínavé.

07.03.2024 5 z 5

Clařino tajemství Clařino tajemství Fernando J. Múñez

Pěkná historická romance,kde je plno intríg,jídla,tajemství,které má každý v tomto příběhu.Příběh je i napínavý,je tady víc linek,které až v druhém díle budou mít rozuzlení,a na to jsem zvědavá,jak se všechno vyřeší.

06.03.2024 5 z 5