syskas syskas komentáře u knih

Tajomstvo Agathy Christie Tajomstvo Agathy Christie Marie Benedict (p)

Taký parádny námet a také mizerné spracovanie. Mohol to byť skvelý román, parádna kombinácia reality a fikcie. Ale nie je. Kniha vlastne iba zhrnula všetko, čo už dávno vieme z iných zrdojov. Len záver aspoň trošku potešil. Ale aj tak sa obávam, že Agatha sa obracia v hrobe a trhá si vlasy - ak ešte nejaké má.

06.09.2021 1 z 5

Miláčik Miláčik Guy de Maupassant

To je ale "spratek". Dokonalá predloha našich politikov =D.

05.09.2020 4 z 5

Adam Adam Blažena Ovsená

Toto naozaj nie, ledva som to dočítala. Nudný "skoro denník" chalana, ktorý sám seba ľutuje. Ak chce autorka vedieť niečo o gejoch, mala by si prečítať knihy od T.Tainovej.

17.02.2020

Najväčšie záhady a mystériá Slovenska 2 Najväčšie záhady a mystériá Slovenska 2 Ján Lacika

Máloktorú knihu nedočítam, ale toto som vzdala asi v tretine. Polovica textu nemala nič spoločné s názvom knihy. Ako keby autori ani sami nevedeli, o čom chcú písať, tak písali o všetkom (ne)možnom. A to, čo malo byť obsahom knihy podľa názvu, bolo len tak povrchne, rýchlo a krátko "odbité". Škoda času...

06.02.2020

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Musela som sa veľmi premáhať, aby som knihu dočítala. A veľmi veľa som toho preskakovala. Stále to isté dokola. Akoby sa autorka nevedela rozhodúť, či chce rozprávať príbeh o živote svojej rodiny alebo o anjeloch. A tak plietla jedno cez druhé.

03.04.2019 2 z 5

Vyhliadka Vyhliadka Michael Connelly

Kratší príbeh, ale aj tak výborný. Rozuzlenie bolo zaujímavé. Len mi chýbalo vysvetlenie niektorých vecí (napr. tá zhorená cigareta na WC), preto tento raz iba 4 hviezdičky.

30.03.2019 4 z 5

Posledná šanca Posledná šanca Michael Connelly

Parádny návrat Boscha k polícii. Tento raz som tušila, kto je vrahom.

29.03.2019 5 z 5

Úžiny Úžiny Michael Connelly

Všetky "Boschovky" sa mi páčia (a to som ich už prečítala viac ako 10), ale táto je jedna z najlepších. Striedanie rozprávačov bolo zaujímavé hlavne pri záverečnej naháňačke.

27.03.2019 5 z 5

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Obálka otrasná, ale nenechala som sa odradiť :-). A dobre som sa bavila. Detektívka, horor, humor, všetko spolu. Len tá naháňačka v tuneloch nemala konca, inak výborné.

22.03.2019 5 z 5

Temnejšia než noc Temnejšia než noc Michael Connelly

Harry v "trochu" inej pozícii. Z vyšetrovateľa sa stal podozrivý. Možno práve pre tú inakosť sa mi kniha veľmi páčila. Až na ten záver s Terrym. Myslím, že to mohlo dopadnúť aj inak. Preto len 4 hviezdičky.

17.03.2019 4 z 5

Návrat Návrat Rachelle Dekker

Príbeh sa mi páčil, ale zopár vecí ho rušilo, preto iba tri hviezdičky.
Je napísaný príliš rozvláčne (napr. opisy psychického stavu...), niektoré veci ako keby sa stále opakovali. A niektoré veci autorka vyslovene odflákla - alebo naozaj niekto verí, že o viac ako 250 rokov sa budú používať rovnaké pištole ako dnes, autá s pneumatikami, ktoré sa tými pištoľami dajú prestreliť alebo dokonca sádrokartón? :-)).

13.03.2019 3 z 5

Povolanie Povolanie Rachelle Dekker

Táto časť sa mi páčila menej. Príliš rozťahané, príliš veľa opisov psychického rozpoloženia... Ale záver veľmi zaujímavý, som zvedavá na tretí diel.

12.03.2019 3 z 5

Krvná pomsta Krvná pomsta Michael Connelly

Trošku pomalší rozbeh, ale o to lepší záver.

09.03.2019 5 z 5

Stratené svetlo Stratené svetlo Michael Connelly

Prečítala som zatiaľ asi polovicu kníh s Harrym. Všetky sú výborné, ale toto je jedna z najlepších.

05.03.2019 5 z 5

Temná ozvena Temná ozvena Michael Connelly

Konečne som sa dostala aj k prvému príbehu s HB a viem, ako sa to celé začalo. Ani sa nechce veriť, že tých príbehov je už viac ako 20. Pre mňa je kniha s HB je vždy dobrou voľbou.

04.03.2019 5 z 5

Šťastie prišlo v sobotu Šťastie prišlo v sobotu Silvia Bystričanová

Pohodové, oddychové čítanie. Občas vtipné, občas trošku smutné, ale aj tak milé.

26.02.2019 4 z 5

Každý deň má niekto narodeniny Každý deň má niekto narodeniny Silvia Bystričanová

Príjemné, oddychové čítanie. Pekné myšlienky. Škoda, že sme sa nedozvedeli viac o minulosti hlavných postáv a o zariaďovaní čajovne.

25.02.2019 4 z 5

Vyvolenie Vyvolenie Rachelle Dekker

Tento žáner nemusím a ani neviem, ako sa kniha dostala do môjho zoznamu kníh, ktoré chcem prečítať. Ale stála za to. Ukazuje, ako málo stačí na to, aby sa ľudia nechali ovládnuť, zmanipulovať, presvedčiť takmer o hocičom...

22.02.2019 4 z 5

Malá kniha o veľkej ceste životom Malá kniha o veľkej ceste životom Soňa Švarcová

Vyzerá to relatívne ľahko. Stačí si zaželať. Ale dávajte si pozor na to, čo si želáte. Lebo sa vám to môže splniť. Ale úplne inak, ako ste si predstavovali :-)).

22.02.2019 4 z 5

Život pri živote Život pri živote Elena Eleková

Fajn čítanie o lekároch a pacientoch na psychiatrii. Aj pokračovanie by mohlo byť...

18.02.2019 4 z 5