Symphie Symphie komentáře u knih

Nevyzpytatelné jsou cesty osudu Nevyzpytatelné jsou cesty osudu Theodora Stonewall

K této knize jsem se dostala díky nabídce spolupráce za její recenzi. V první řadě bych chtěla poděkovat za jeden ze 100 výtisků. Můj má číslo 36.

Je to tak trochu jiná fantasy, než na kterou jsem zvyklá, ale nakonec mě kniha velice překvapila. Hodně mi připomínala Zeměplochu od T. Pratchetta nebo Pána prstenů. Ale jedním slovem, WAU, překvapivě dobrý a čtivý!

Obálka tak trochu nic neříkajíc, vzhledem k názvu knihy "Nevyzpytatelné jsou cesty osudu". Čtenář tedy ze začátku netuší oč půjde. Ilustrace od Adama Windsora báječné! Kniha je rozdělená do 9 kapitol, které vás jen tak nepustí od čtení.

Na začátku knihy se postupně seznámíme s hlavními postavami, které vás budou bavit od začátku až do konce. Pipin - elfí trpaslík, tak trochu nemehlo, co pokazí, to pokazí, nicméně každý Pipina bude zbožňovat. Dále se setkáme se zlodějkou Eiri, která chce zažít pořádné dobrodružství a hraničářem Sebasem, který dychtí pouze po pomstě a penězích. Tito tři smrtelníci se vydávají zachránit dceru Alexandru. Díky úžasnému popisu děje a prostředí se cítíte, jako byste tam zrovna byli.

Jestli hledáte tak trochu jinou fantasy, která kromě spoustu akce, bitev nabízí i velké množství humoru, tak to bude kniha jako stvořená pro vás. Rozhodně si ji přečtete. Těším se na další díl..

25.10.2020 5 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Všechny 3 díly jsem zhltla za 5 dní a naprostá jízda. Myslela jsem si, že to bude trilogie, ale jsem nadšená, že série bude pokračovat a dozvím se, jak to bylo dál... nebudu spoilerovat, ale jsem z celé série nadšená. Docela se divím, že má tam malé hodnocení, naprostá spokojenost :-)!

01.03.2019 5 z 5

Polibek stínů Polibek stínů Laurell K. Hamilton

Přiznám se, že jsem začala první číst Meredith a na Anitu se teprve chystám. I když jsem četla dost komentářů negativních, za mě musím říci, že se mi kniha velice líbila a jsem zvědavá, jak se bude děj vyvíjet dále. :-)

28.08.2018

Prozření Prozření Kelley Armstrong

Super zakončení série, jen mě mrzí, že se nedozvím jak to bylo s Cabaly, nebo že by byl další díl? :-D Ráda bych se o nich dozvěděla více... jsem spokojená, že Chloe a Derek jsou spolu. :)

07.04.2018 5 z 5

Probouzení Probouzení Kelley Armstrong

Opět druhý díl jsem přečetla za ani ne den. Lepší než první, Dereka začínám mít ráda čím dál víc :-) jsem zvědavá s kým nakonec Chloe skončí...

05.04.2018 5 z 5

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

Ze začátku jsem netušila, co se bude vlastně dít. Byla jsem překvapena, když jsem zjistila, že hlavní hrdinka je nekromantka. Čekala jsem něco jiného ale těším se na další díl a zjistím, jak to vlastně bylo se Simonem a Derekem. :-)

01.04.2018 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Dlouho jsem hledala knihu, která by mi odpověděla na otázky ze Severské mytologie. Pokud se chcete dozvědět jak Thor přišel ke svému kladivu nebo jak takový Ragnarök vypadá, tak si určitě tuto knihu přečtěte. :-)

30.03.2018 5 z 5