Sylvika Sylvika komentáře u knih

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Phoebe Morgan

(SPOILER) Pro mne totální ztráta času, o napínavosti se nedá říct, postavy byly divné, nemělo to vůbec spád, celkem brzo bylo jasné, jak se to vyvine a konec byl taky dost divný, tak nevím, jestli nečekat domeček pro panenky č. 2....

09.05.2022 1 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Zápletka dobrá, knihy jsou sice čtivé, ale moc překombinované hlavní postavy a jejich vzájemné vztahy a osobní život, hlavně v tomto díle.

22.04.2022 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Pro mne momentálně nejlepší česká detektivka. Výborně napsané, ze začátku jsem měla úplně mráz po zádech, pěkně to všechno navazovalo a vyústění taky parádní. Spisovatelku mám ráda, zatím se mi líbily všechny její detektivky, ale tahle je top.

26.02.2021

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Pro mne tato knížka byla z celé dosavadní série nejslabší, i když ten konec pěkně vygradoval.

16.03.2020 4 z 5

On-line zoo On-line zoo Didi Drobna

Příběh je krátký, ale velmi výstižně a srozumitelně napsán. Myslím, že by každý rodič měl tenhle příběh dát svým dětem přečíst.

06.03.2020 5 z 5

Matkárna Matkárna Amy Sohn

Ze začátku jsem měla chuť knihu odložit, moc postav, moc jmen, trochu chaos, ale poddalo se to. Nakonec kniha není špatná, ke konci už to mělo spád a docela zajímavé propletení jednotlivých osob. Příběhy postav mi přijdou docela pravděpodobné, prostě člověk míní, život mění.

16.05.2017 3 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Mám slabost pro malé čtyřnohé rezavce, takže tuto knihu jsem musela mít, i když mé očekávání nebylo veliké. Takže mne kniha překvapila, takové milé čtení na zimní večery.

19.02.2017 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Kniha sice lepší než film, ale i tak jsem se nemohla zacist. Asi by to nějaký potenciál mělo, ale autorka není prostě spisovatelka.

14.02.2016 2 z 5

Mlha Mlha Milena Brůhová

Knihu jsem precetla jednim dechem. Zajimave cteni, dej mel vyborny spad, jen teda dosti smutny.

08.01.2016 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Kniha se mi dostala náhodně do ruky, očekávala jsem nějakou slátaninu červené knihovny a naopak jsem byla příjemně překvapená. Příběh se mi líbil, děj měl spád, a ráda si knihu zase někdy přečtu.

16.11.2015 5 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Pro mě docela zklamání. Těšila jsem se na tuto knihu, a řekla bych, že je to slabý odvar Staříka. Chvílemi se popis velmi táhne, je to takové unylé, chvílemi až moc násilné, ne nějak extra zábavné. Dá se to přečíst, ale není to kniha, ke které bych se ještě někdy vrátila

16.01.2015 3 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty David Morrell

Ač milovník Morrella, tato kniha mě dlouho ležela v knihovně. Odrazovalo mě, že děj se neodehrává v současnosti nebo aspoň v nedávné minulosti. Nakonec právě doba a místo děje knize přilepšuje. Do knihy jsem se velmi rychle začetla, ač je to trochu jiný Morrell, než jej známé, hodnotím tuto knihu jako velmi podařenou a jednu nej z jeho novodobějších vydaných knih.

25.10.2014 5 z 5

Ze začátku, kdy má dle mne kniha pomalejší rozjezd, jsem si říkala, co všichni na tom mají a prodaných 50.000 výtisků. Postupem času, ale nešlo knihu odložit. Alan mi občas připomínal našeho Švejka (vzhledem k tomu, že J.Hašek je autorův oblíbený autor, tak asi nějaká inspirace tam byla). Nevadily mi pasáže vracející se do minulosti ani zápletka, která se by mohla zdát až přehnaná. Vím, že za pár let se ke knize opět vrátím a myslím si, že je to takové ideální dovolenkové čtení, kdy se člověk chce zasmát, nepřemýšlet.

02.02.2014 5 z 5

Knihkupec v Kábulu Knihkupec v Kábulu Åsne Seierstad

Beletrie či dokument? Kniha umožňuje nahlédnutí do zcela odlišné kultury, otázka na kolik je to fikce a na kolik skutečnost. Ať už tak nebo tak, kniha je velmi čtivá a zajímavá.
V 19 kapitolách, které na sebe přímo nenavazují, se čtenář seznámí s afgánskou rodinou, ve které autorka několik měsíců pobývala, a životem v Afghánistánu po svržení Talibánu.

27.12.2013 5 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Jedna z knih, která se čte jedním dechem. Krásně zpracováno, zase jiný pohled na tragédii a osudy lidí během II. světové války.
První část, která pojednává o loutkáři a životě v ghettu velmi čtivá, druhá část, která pojednává o osudu německého vojáka na Sibiři už je trochu méně a ke konci knihy mám pocit, jako by autorce docházel dech. I přesto se mi kniha velmi líbila.

26.12.2013 5 z 5

Vražda v Hell's Kitchen Vražda v Hell's Kitchen Lee Harris (p)

Výborná detektivka, skoro přečteno na jeden zátah, protože se prostě od toho nedalo odtrhnout.
Lee Harrisová prostě umí...

10.08.2013 5 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Nesbova 3. kniha se mi líbila víc než Netopýr. Zajímavě propletený děj s minulosti a současnosti, nebylo to čistě jen o Harrym H, akorát jsem se docela ztrácela v osobách (vojácích) z minulosti. Rozhodně doporučuji přečíst.

24.02.2013

Otrok Otrok Sylva Lauerová

Rozporupln

21.02.2013 3 z 5

Láska nebeská Láska nebeská Mariusz Szczygieł

Výborná, přečtená jedním dechem. Z jeho knih je pro mne tato ta nej.

27.01.2013 5 z 5