sykomora sykomora komentáře u knih

Léto v řecké taverně Léto v řecké taverně Tom Stone

Moje oblibená. Doporučuji. Mám ale velkou slabost pro knihy typu " nechal svuj dosavadní život za zady, odstěhoval se jinam (nejlépe k moři nebo aspoň do Toskanka :) ) a co bylo potom ". Tato kniha je navic vtipná.

07.01.2024 5 z 5

Rybářská chata Rybářská chata Stein Torleif Bjella

Dobrou knihu poznam tak že dlouho ve mně rezonuje a myšlenky na ni se mi vraceji tu a tam i v nečekaných chvikach. Toto je přesně tato kniha. K tomu zažitek s času straveného v rybařské chatě - přiroda, obrovské prostory, jezero a chata, člun a ryby. A libilo se mi jak Jon to ustal, i když starý pan ho nešetřil.

07.01.2024 5 z 5

Nives, co to povídáš? Nives, co to povídáš? Sacha Naspini

Čekala jsem přiběh o přatelsvi ženy a slepice a jen jsem zirala - asi jak Loriano - kam se ten priběh dostal. usměvné a k zamyšlení. přesně tak jak to mám radá .
Díky Prostore :)

07.01.2024 4 z 5

Dámský klub půlnočního plavání Dámský klub půlnočního plavání Faith Hogan

Víte co? Závidím jim to. Aj ja bych ráda patřila do Dámského klubu půlročního plavání :) i když tu hodinu bych raději posunula na trochu dřívější. Není tajemstvím že pevné kamarádské, přátelské, rodinné vazby jsou klíčem k lepšímu zivotu. Zejména ty vazby mezi ženami. Tedy taková girl power etuda . A moře v pozadí. Hezky se to četlo. Milá kniha. Bude jednou z mých oblíbených za rok 2023. P. S. Jdu plavat. Doufám že tam potkám nějakou novou kamarádku. :)
P. P. S. A Prostoru děkuji za moc povedenou sérii. Co kus to poklad.

06.01.2024 5 z 5

Jak krásná je Panama Jak krásná je Panama Janosch (p)

Existuje málo tak krásných knih pro děti jak Janoschovy

06.08.2019 5 z 5

Milá paní Birdová Milá paní Birdová A. J. Pearce

Pokud se dobře pamatuji ještě nikdy jsem nečetla knihu o válce tak moc a umně protkanou humorem. Velmi příjemné čtení. A velmi sympatická hlavní hrdinka, její zájem o ostatních a snaha pomáhat působí autenticky, a že ne vždy to dopadne to už je jiná věc...

03.02.2019 4 z 5

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Byla to lahůdka. Jak to někdo napsal - pro fandy Jane Austen a Dickense. Pomalý děj, velmi zajimavé postavy. Užila jsem si každou stránku a jak to bývá u dobrých knih - ke konci jsem se bala čist rychle. Viktoriánská Anglie vubec nebyla nudná a suchoparná :)

02.08.2018 5 z 5

V Mitfordu je nejlíp V Mitfordu je nejlíp Jan Karon

Tuto laskavou serii mám moc ráda a už se těším na ohromné čtení.
Šetřím si to na dovolenou.

18.07.2015

Hrdinky Hrdinky Eileen Favorite

Jednoznačně lahudka *** přala jsem si byt v penzionu Penniny mamky.
Už sam nápad , že každá Hrdnika si může odpočinout od svého přiběhu, je fantastický (možná to platí i pro nás - hrdinky všedního dne...).
Díky pubertalní vypravěčce kniha ziskala i nečekané humorní prvky.
Chytlo mě to a užila jsem si každou stranku. Super nápad. Chci vic !!!

18.10.2014 5 z 5

Rudý pes Rudý pes Louis De Bernières

Maximalně pěkně *** četla jsem tu knihu už před par lety ale často si na ni vzpomenu *** a když jsem četla BYLA jsem Rudým psem *** smala jsem a plakala. Finalní efekt: pes tež člověk !

18.10.2014 5 z 5

Toto je jedná z vzacných knih co čtenaře chyti za uši a vtahne do viru děje - potom slyši jen šum čtenařského větru v ušich a před očima mu blikaji knižní obrazy. Miluji to. A většinu čtenařského času prahnu po takových knihach.
Sirotčinec je lahudka, lituji že jsem to už přečetla. A hlavně chci vic a ještě !!! :o)

11.10.2014 5 z 5