syberiana syberiana komentáře u knih

Anna zo Zeleného domu Anna zo Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Na mňa extrémne rozvláčne. Celú knihu som premýšľala, či knihu neodložiť, nemárniť ňou čas. Na druhej strane kniha má neskutočné čaro, dlhé monológy Anny sú tak otravné, a zároveň magické, až som ju dočítala. Záver ma dojal :) Rozhodne je to knižka, ktorá by mala byť povinkom pre každé dievča do 13 rokov. Je tam veľa krásnych myšlienok a autorka hlavne pekne podčiarkuje dokonalosť prírody, všednú radosť každodennú, ktorú Anna vidí vo všetkom okolo seba a voči ktorej sú ľudia väčšinou slepí. Skrátka, klasika, ktorá musí byť. Púšťam sa aj do dvojky :)

24.11.2020 3 z 5

Oheň v srdciach Oheň v srdciach Zuzana Šulajová

Dokonalá knižka plná romantiky od začiatku do konca, k tomu množstvo zbeletrizovaných faktov o Slovanoch. Nielen politika, ale aj estetika, etika a viacero spoločenských vrstiev. Konečne sa na Slovensku našiel autor, ktorý sa vydal v stopách Kena Folleta. Je to lepšie ako knihy od Nižňánskeho. Za mňa topka, ku knihe sa určite vrátim. Dúfam, že Šulajová sa ešte vráti k tomuto žánru.

24.11.2020 5 z 5

Život na šľachtickom dvore Život na šľachtickom dvore Tünde Lengyelová

Nádherná knižka, pri ktorej sa vieme viacej vcítiť do minulých dôb a zistíme, že ľudia sa vetdy od nás až tak nelíšili. Super spracované - od stravy, denného režimu, odevu až po voľný čas a prácu. Jediné, čo ma mrzí, je, že sa sústredí len na krátky historický úsek, ale suma sumárum sa to dá určite aplikovať aj na iné storočia.

17.10.2018 5 z 5