svetlana987 svetlana987 komentáře u knih

Mauglí Mauglí Rudyard Kipling

Četla jsem knihu jako malá a nyní dětem (3 a 5 let). Z příběhu o Mauglím a jeho přátelích byli unešeni.. :)

18.04.2021 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Můj první Nesbo díky Čtenářské výzvě 2020. Skvělá kniha pro mě především od 2. poloviny, kdy jsem se konečně zorientovala v postavách :) Pak už jsem ji prostě nemohla doložit. Skvělý kousek.

16.01.2021 4 z 5

Moje nejmilejší pohádky Moje nejmilejší pohádky Nathalie Monnin

Krásné ilustrace, dětem (2 a 5 let) se moc líbí.

09.11.2020 5 z 5

Město na Rio Grande Město na Rio Grande Gert Fritz Unger

Přečteno díky čtenářské výzvě a "knihobudce", kde jsem knížku objevila.. nejsem fanoušek tohoto žánru, oddychovka.. s radostí pošlu zase dál ;)

25.10.2020 2 z 5

Zvěrolékař a jeho přátelé Zvěrolékař a jeho přátelé James Herriot (p)

Krásné příběhy psané s nesmírnou láskou k lidem, zvířatům i okolní krajině.. jsem ráda, že jsem díky Čtenářské výzvě (kniha, jejíž hlavní postava má vaše vysněné povolání) po dobrých 20ti letech letech znovu otevřela knihu, kterou jsem milovala a možná i tak trochu díky ní jsem se stala veterinářkou.

24.06.2020 5 z 5

Na Sirotčinec slečny Peregrinové jsem se nějakou dobu chystala, ale nakonec jsem četla díky Výzvě. Pro mě krásný, napínavý a zamilovaný fantasy příběh, fotografie za kterých jde mráz po zádech parádně doplňují atmosféru. Kniha by se mi ale asi o něco lépe četla v teenagerovském věku. I tak se teším na další díly a Burtonovo filmové zpracování!

23.03.2019 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Krásná grafika, hodně vtipné ilustrace skvěle doplňující jednotlivé kapitoly, do čtení jsem se ale bohužel musela trochu nutit. Celkově hodnotím jako příjemnou oddechovku.

18.04.2017 3 z 5

Sweeney Todd: Šňůra perel Sweeney Todd: Šňůra perel Thomas Peckett Prest

Příběh trochu jiný než filmové zpracování, neměla jsem od této knihy žádné velké očekávání (kvůli srovnání se skvělou Burtonovou verzí), ale příjemně mě překvapila. Napínavé čtení. Dost se mi líbila postava Sweenyho Todda, většího záporňáka si snad ani nejde představit.

12.04.2017 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Strhující román! Musím přiznat, že některé postavy jsem si musela podrobně progooglit, abych byla v obraze, prostě mi to nedalo.. a jak píše "galadrielin" odkazy na "To" byly i pro mě velmi potěšující.

07.03.2017 5 z 5

Maličkým Maličkým Božena Němcová

Po tom, co slepička přišla pozdě a kohoutek prostě umřel a neposlušná kůzlátka roztrhala liška jsem byla zvědavá, jak budou zbylé pohádky vypadat :) Mě se příběhy líbily, uvidíme, co na ně za nějaký čas řekne dcera :)

15.02.2017 4 z 5